Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά χρημάτων από PayPal


sacredserpet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν για να πάρεις τα χρήματα από το paypal πρέπει να δηλώσεις το IBAN του τραπεζικού σου λογαριασμού και θα γινει επαληθευση οτι ειναι δικός σου ο λογαριασμός (απλη διαδικασία θα σου καταθεσουν καποια ποσά και εσυ θα επαληθευσεις τους κωδικους καταθεσης.). Μπορεις να το κάνεις και με κάρτα αλλα στην αναληψη χρεωνει προμηθειες το paypal στις καρτες.

Μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στην Ν26 χρειαζεται ομως καινουργια ταυτότητα το διαβατηριο δεν ειναι απαραιτητο. Το ιδιο και στην Revolut εκει μπορεις να το κανεις και με διπλωμα οδηγησης. Η REvolut απαιτει ομως μια καταθεση 10 ευρώ για να σου ενεργοποιησει τον λογαριασμό ενω η Ν26 δεν το απαιτεί.

Σου στελνω σε pm τα link για την Ν26 και για την Qurve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν να σου πω κι εγώ την δική μου εμπερία, διαχειρίζομαι 2 λογαριασμούς paypal, revolut, n26. Ηθελα να κανω το ιδιο με σενα οποτε αρχισα να περνω τα iban των revolut στα αντιστοιχα paypal. Η μια revolut συνδεθηκε μια χαρά με το paypal ενώ η άλλη δεν, ποιος ο λόγος της διαφορετικής αντιμετώπισης δεν ξερω να σου πω, το περιεργο ειναι οτι μεσω mobile app φαινεται οτι εχει εγκριθεί ενω μεσω ιστοσελίδας όχι (ή το αντιστροφο, δεν θυμάμαι). Την n26 εκανα αποπειρα να την συνδεσω στο ενα paypal και την πηρε αμεσως την 2η δεν δοκίμασα. Οποτε κι εγώ κλίνω οτι ειναι ό,τι κάτσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 100€ δεν τρέχει θέμα ούτε για 1.000€ στα 10.000€ χτυπάει το καμπανάκι ! Αυτό βέβαια είναι άλλο κεφάλαιο και δεν νομίζω να σε ενδιαφέρει τώρα , αν δεν έχεις κάποια δουλειά μν το τραβήξεις πολύ γτ σε κάποια φάση η ρεβολουτ ζητάει που βρήκες τα λεφτά , και ζητάνε στοιχεία κλτπα , 

2 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

λοιπόν να σου πω κι εγώ την δική μου εμπερία, διαχειρίζομαι 2 λογαριασμούς paypal, revolut, n26. Ηθελα να κανω το ιδιο με σενα οποτε αρχισα να περνω τα iban των revolut στα αντιστοιχα paypal. Η μια revolut συνδεθηκε μια χαρά με το paypal ενώ η άλλη δεν, ποιος ο λόγος της διαφορετικής αντιμετώπισης δεν ξερω να σου πω, το περιεργο ειναι οτι μεσω mobile app φαινεται οτι εχει εγκριθεί ενω μεσω ιστοσελίδας όχι (ή το αντιστροφο, δεν θυμάμαι). Την n26 εκανα αποπειρα να την συνδεσω στο ενα paypal και την πηρε αμεσως την 2η δεν δοκίμασα. Οποτε κι εγώ κλίνω οτι ειναι ό,τι κάτσει. 

Αν κατάλαβα καλά έχεις 2πειπαλ στο όνομα σου?  Αν ο ένας δεν ειναι business  είσαι ενάντια στον κανονισμό της πειπαλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, astoere είπε

 

Αν κατάλαβα καλά έχεις 2πειπαλ στο όνομα σου?  Αν ο ένας δεν ειναι business  είσαι ενάντια στον κανονισμό της πειπαλ 

Όχι, δεν είναι στο ίδιο όνομα, διαφορετικοί κάτοχοι, απλά εγώ διαχειρίζομαι και τα 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ κ πάλι. Προσπαθησα να στείλω από το PayPal στην Visa revolut κ δέχομαι το μήνυμα: 

Τα παραπάνω δεν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθούν για μεταφορές

Ορισμένες τράπεζες και εκδότες καρτών δεν δέχονται ακόμα μεταφορές.

 

Τι γίνεται λάθος;

Το iban της revolut συνδέθηκε αμέσως να σημειώσω, όπως και η κάρτα. Όταν όμως πάω να κάνω ανάληψη από το PayPal balance μου εμφανίζει μόνο τον τραπεζικό λογαριασμό της revolut (iban), ενώ στην κάρτα εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sacredserpet είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ κ πάλι. Προσπαθησα να στείλω από το PayPal στην Visa revolut κ δέχομαι το μήνυμα: 

Τα παραπάνω δεν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθούν για μεταφορές

Ορισμένες τράπεζες και εκδότες καρτών δεν δέχονται ακόμα μεταφορές.

Τι γίνεται λάθος;

Το iban της revolut συνδέθηκε αμέσως να σημειώσω, όπως και η κάρτα. Όταν όμως πάω να κάνω ανάληψη από το PayPal balance μου εμφανίζει μόνο τον τραπεζικό λογαριασμό της revolut (iban), ενώ στην κάρτα εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα

Θα τα στείλεις στο λογαριασμό. Οχι στην κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που χρησιμοποιείς paypal είναι σαν να χρησιμοποιείς Ελληνική τράπεζα.
Η paypal ειναι χρηματοπιστωτικο ιδρυμα και ολες οι χωρες εχουν συναψει συμφωνία με την paypal για παρακολουθηση λογαριασμων.
Δεν εχει καμια σημασια που πας τα λεφτα μετα την paypal.
Οσο μπαινουν λεφτα στην paypal σου καποια στιγμη θα σου χτυπησουν την πορτα. Μπορει και ποτε ομως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό. Έτσι είναι. Για αυτό κ ψάχνω τον τρόπο να παρουσιάζω έστω κ αυτά τα ελάχιστα έσοδα γτ δεν θέλω να κανενός είδους τέτοιο άγχος στο κεφάλι μου. Η αν δεν υπάρχει τρόπος να παρουσιάζονται κ να μου μένει κάτι κ μένα μετά, να το σταματήσω τελείως το eBay

Επεξ/σία από sacredserpet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ebay και paypal πανε πακετο γιατι το 90% πληρωνει με paypal. Αλλα νομιζω μπορεις να βαλεις και την χρεωστική σου απο την revolut η την Ν26 και να αφαιρεσεις τον τροπο πληωμης paypal.
Ομως αν δεν εχεις paypal στο ebay μην περιμενεις να αγορασουν και πολλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για το ίδιο πράγμα. Έχω κάποιο υπόλοιπο στο paypal σε usd και gbp και ουσιαστικά αν κάνω έμβασμα στην εθνική θα χάσω αρκετά χρήματα. Κατάφερες να στείλεις λεφτά με έμβασμα στο revolut και τι χρεώσεις έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ochaye είπε

Ενδιαφέρομαι για το ίδιο πράγμα. Έχω κάποιο υπόλοιπο στο paypal σε usd και gbp και ουσιαστικά αν κάνω έμβασμα στην εθνική θα χάσω αρκετά χρήματα. Κατάφερες να στείλεις λεφτά με έμβασμα στο revolut και τι χρεώσεις έχει;

Το paypal θα μετατρέψει σε ευρω τα δολάρια και τις λίρες και μετα θα τα στείλει στο λογαριασμο που θες. Η μετατροπή γίνεται με ασύμφορη ισοτιμία. Αυτο δεν το αποφεύγεις αν έχεις Paypal ανοιγμένο στην Ελλάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...