Προς το περιεχόμενο

Τα Huawei P20 Pro και Mate 10 αναβαθμίζονται με Android 10 & EMUI 10


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχάριστα τα νέα για τους κατόχους τηλεφώνων Huawei προηγούμενης γενιάς.

Η Google αναμένεται να κάνει διαθέσιμη την πρώτη ανοιχτή beta έκδοση του Android 11 σε μερικές ημέρες αλλά την ίδια στιγμή υπάρχουν αρκετά smartphones που δεν έχουν αναβαθμιστεί ούτε με το Android 10. Παρ’ όλα αυτά, δύο μοντέλα θα λάβουν τη σχετική ενημέρωση. Όπως ανακοίνωσε η Huawei, έχει ήδη αρχίσει την αναβάθμιση των P20 Pro και Mate 10 σε EMUI 10 που βασίζεται στο Android 10.

Με το Mate 10 να έχει λανσαριστεί τον Νοέμβριο του 2017, δηλαδή περίπου δυόμιση χρόνια πριν, είναι ευχάριστο να βλέπουμε ότι η κινεζική εταιρία συνεχίζει να το υποστηρίζει. Το να βλέπουμε μία Android συσκευή να λαμβάνει αναβαθμίσεις στο λειτουργικό σύστημα έπειτα από 2 και παραπάνω χρόνια, δεν είναι κάτι που το συναντάμε καθημερινά.

Η αναβάθμιση για το P20 Pro θα είναι Over-the-Air με την έκδοση EMUI 10.0.0.161 ενώ το Mate 10 θα λάβει το EMUI 10.0.0.158. Και οι δύο αναβαθμίσεις είναι αρκετά μεγάλες σε μέγεθος. Η αναβάθμιση στο Mate 10 έχει μέγεθος 4.39GB ενώ η αντίστοιχη του P20 Pro 4.59GB. Η ενημέρωση έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει τις επόμενες ημέρες, αν και υπάρχουν αναφορές από άτομα τόσο από Ευρώπη αλλά και από Ασία, ότι ήδη την έχουν λάβει στο κινητό τους.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Honor 10 ακομα περιμενω.... Ξενερα τελειως.. Απο Νοεμβρη εχει βγει το Emui 10 κι εμεις ακομα να το λαβουμε.. Η απαντηση της huawei που μου εδωσαν ηταν μεχρι τον Ιουνιο. 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με Honor 10 Lite εδώ κανένα παράπονο, το έχω πάρει εδώ και καιρό το Android 10. Νομίζω ότι παραείναι τυχαίος βέβαια ο τρόπος που αναβαθμίζουν οι κατασκευαστές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Τα P30 pro ποτέ ρε σεις;;;; 

Έχουμε την προηγούμενη ναυαρχίδα και ακόμα περιμένουμε 😒😑

Απο νοεμβρη το χω στο p30 pro... Μετα ειχε σταματησει ενα διαστημα κ ξαναρχισαν τα updates τον φλεβαρη.... Μπες στο hicare και κοιτα εκει αν εχεις διαθεσιμο update....μπαινοβγαλε καμια sim τπτ η συνδέσου σ αλλο wifi... Κ αν δν σ ρθει παρε τηλ στο σερβις να σου πουνε. Επρεπε να χεις ηδη απο Νοέμβρη αν είχες προλαβει αλλιως φλεβαρη σιγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Απο νοεμβρη το χω στο p30 pro... Μετα ειχε σταματησει ενα διαστημα κ ξαναρχισαν τα updates τον φλεβαρη.... Μπες στο hicare και κοιτα εκει αν εχεις διαθεσιμο update....μπαινοβγαλε καμια sim τπτ η συνδέσου σ αλλο wifi... Κ αν δν σ ρθει παρε τηλ στο σερβις να σου πουνε. Επρεπε να χεις ηδη απο Νοέμβρη αν είχες προλαβει αλλιως φλεβαρη σιγουρα. 

Ακυρο. 

Νόμιζα μιλάει για την 10.1 που περιμένουμε 😁😁

Γράψε λάθος 

Ήδη έχω εδώ και μήνες την 10

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Ακυρο. 

Νόμιζα μιλάει για την 10.1 που περιμένουμε 😁😁

Γράψε λάθος 

Ήδη έχω εδώ και μήνες την 10

Απο τελη Ιουνίου λενε... 

25 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Και στο honor 20 pro και στο pro pro σχεδόν μαζί ήρθαν μια μέρα διαφορά (2 με 3 Οκτωβρίου)

Στο honor 20 pro εχεις κανει ολα τα update? Εχει χαλασει τίποτα? Πχ αποδοση καμερας... Μπαταρια... Ραμ? Εχει φτιαξει?.. 

Εχω κανει τ update για το 10 τον νοεμβρη και μετα δν ξανακανα αλλο... Μην μ βγει τιποτα στραβο. (τραυματικη εμπειρια με xiaomi) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, seventh_son είπε

Και μεις με P10 Lite άντε γεια ... Και είναι τόσο τρόμπες που δε μπορείς ούτε να το root-αρεις για custom rom. Ποτέ ξανά Huawei ...

Πλάκα φαντάζομαι κάνεις. Ποια συσκευή του '17 αυτής μάλιστα της κατηγορίας πήρε Android 10; ούτε ναυαρχιδες και περίμενες με το lite; 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Πλάκα φαντάζομαι κάνεις. Ποια συσκευή του '17 αυτής μάλιστα της κατηγορίας πήρε Android 10; ούτε ναυαρχιδες και περίμενες με το lite; 

Προφανώς :) Δε με ενδιαφέρει για το Android 10. Με νευριάζει όμως που δε μπορώ να περάσω ότι θέλω αφού η ίδια εταιρεία θεώρησε ότι δε πρέπει να ξεκλειδώνει ο bootloader. Γι' αυτό και μόνο ποτέ ξανά Huawei ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Πλάκα φαντάζομαι κάνεις. Ποια συσκευή του '17 αυτής μάλιστα της κατηγορίας πήρε Android 10; ούτε ναυαρχιδες και περίμενες με το lite; 

Oneplus 5/5T. Δεν είναι αυτής της κατηγορίας βέβαια, αλλά το πήρε αυτές τις μέρες. η μοναδική ίσως που δίνει τρία μεγάλα Android updates μετά την Google.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...