Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Series X θα υποστηρίζει χιλιάδες παιχνίδια από τις προηγούμενες γενιές Xbox


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Ρε τι ψυχωση ειναι αυτα τα exclusive. Ρε μεγαλε αν εσυ εδωσες 400 ευρω για 1-2 games δικαιωμα σου. Δεν ειναι ολος ο κοσμος τοσο φανατισμενος

1-2 worthy exclusives εχει το xbox τα εχεις μπερδέψει.

Εγω πήρα ps4 για 10-12 exclusives.Φυσικά εσύ απο τη στιγμή που δεν σε ενδιαφέρουν πήρες xbox για να παίζεις αυτα που μπορώ και εγω να παιξω(crossolatforms) φτηνότερα απο μένα αν/όταν βγουν στο gamepass.

Ένας άλλος λόγος που πήρα ps4 είναι ότι έχω πολύ δτνατότερο pc απο ps pro/xbox pro , ποιος ο λόγος λοιπον να πάρω xbox ? 

Όπως δεν είναι όλος ο κόσμος τόσο φανατισμένος έτσι δεν είναι και τζαμπατζής φίλτατε.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ποιος είναι ο "τζαμπατζης"? 

Πάλι ρε συ Nick κάνεις παράθεση ένα κομμάτι απο όλο που έχω γράψει ; Σου είπα και την πρώτη φορά δεν απαντάω σε κάτι τέτοια bait.

Αυτο θα είναι και η τελευταία απαντηση σε σένα εαν συνεχίσεις να ρωτάς απλα για να γίνεται κουβέντα.

Αν δεν κατάλαβες το σαφές πρώτο πόστ(που το κατάλαβες) με κάνεις να πιστεύω πως μάλλον έχεις πολύ όρεξη για διαπληκτισμό και άσκοπα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Chocobo said:

Πάλι ρε συ Nick κάνεις παράθεση ένα κομμάτι απο όλο που έχω γράψει ; Σου είπα και την πρώτη φορά δεν απαντάω σε κάτι τέτοια bait.

Αυτο θα είναι και η τελευταία απαντηση σε σένα εαν συνεχίσεις να ρωτάς απλα για να γίνεται κουβέντα.

Αν δεν κατάλαβες το σαφές πρώτο πόστ(που το κατάλαβες) με κάνεις να πιστεύω πως μάλλον έχεις πολύ όρεξη για διαπληκτισμό και άσκοπα ποστ.

Η αλήθεια είναι πως είχα μια ελπίδα ότι δεν έχεις γράψει τη βλακεία πως "τζαμπατζής" είναι κάποιος που έχει xbox και έβαλε και game pass αλλά με το τελευταίο σου post αυτή η ελπίδα χάνεται σιγά σιγά. 

Όρεξη δεν έχω καμία, βλακείες δεν μπορώ να διαβάζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@music_lover

Δεν καταλαβαίνω γιατί η BC προϋποθέτει να ήσουν χρήστης κάποιας συγκεκριμένης πλατφόρμας και μάλιστα να έχεις χτήσει και βιβλιοθήκη. 

Δηλαδή είναι δύσκολο κάποιος που θα παίξει πχ για πρώτη φορά το Uncharted 5 στο PS5 και του αρέσει, να θέλει να παίξει και τα προηγούμενα ενώ δεν είχε ποτέ κονσόλα της Sony?? Γιατί ακριβώς θα προσπερνούσε όπως λες αυτή την ιδιότητα?

Εγώ δεν το βλέπω ως θέμα βιβλιοθήκης παιχνιδιών που παίξαμε κάποτε στην παλιά κονσόλα και δεν πρόκειται να αγγίξουμε ξανά. Το βλέπω ως πρόσβαση σε παιχνίδια που ενδεχομένως δεν παίξαμε αλλά θα θέλαμε να το κάνουμε. 

Δες το και από την πλευρά του PC που είναι ο ορισμός του BC hardware. Αν πχ η nVidia σου έλεγε ότι η νέα Ampere θα είναι συμβατή μόνο με παιχνίδια που θα βγουν μετά από αυτή, θα ήσουν ΟΚ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Chocobo είπε

1-2 worthy exclusives εχει το xbox τα εχεις μπερδέψει.

Εγω πήρα ps4 για 10-12 exclusives.Φυσικά εσύ απο τη στιγμή που δεν σε ενδιαφέρουν πήρες xbox για να παίζεις αυτα που μπορώ και εγω να παιξω(crossolatforms) φτηνότερα απο μένα αν/όταν βγουν στο gamepass.

Ένας άλλος λόγος που πήρα ps4 είναι ότι έχω πολύ δτνατότερο pc απο ps pro/xbox pro , ποιος ο λόγος λοιπον να πάρω xbox ? 

Όπως δεν είναι όλος ο κόσμος τόσο φανατισμένος έτσι δεν είναι και τζαμπατζής φίλτατε.

Τζαμπατζης επειδη προτιμώ να ξοδευω τα χρηματα που με κόπο βγαζω σε αλλα πραγματα απο gaming. Υποθετω οτι αν αυριο το πρωι παω και αγοράσω το Galaxy Fold και εσυ ενα Redmi Note δεν σημαινει οτι σ΄αρεσει το Redmi σημαινει οτι εισαι τζαμπατζης. Ενδιαφερον σκεπτικο αλλά συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις τι λεω. Οπότε λεω να παω Instant Gaming να παρω το Star Wars με 19.99 γιατι ως τζαμπατζης προτιμώ να παρω το game 2 μηνες μετα και τα 30 ευρω διαφορα να τα κανω μια βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Τζαμπατζης επειδη προτιμώ να ξοδευω τα χρηματα που με κόπο βγαζω σε αλλα πραγματα απο gaming. Υποθετω οτι αν αυριο το πρωι παω και αγοράσω το Galaxy Fold και εσυ ενα Redmi Note δεν σημαινει οτι σ΄αρεσει το Redmi σημαινει οτι εισαι τζαμπατζης. Ενδιαφερον σκεπτικο αλλά συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις τι λεω. Οπότε λεω να παω Instant Gaming να παρω το Star Wars με 19.99 γιατι ως τζαμπατζης προτιμώ να παρω το game 2 μηνες μετα και τα 30 ευρω διαφορα να τα κανω μια βολτα.

Τι όμορφα αποφεύγετε όλοι τα ερωτήματα και πιάνεστε απο το τζαμπατζής απλά για να σχολιάσετε κατι.

Δεν πειράζει μην απαντήσεις σε όσα ρώτησα , έχω καταλάβει με τι άτομα έχω να κάνω. 

Εγώ και οι διπλάσιοι+ που πέρνουμε ps4 προφανός δεν λυπούμαστε τα χρήματα που βγάζουμε με κόπο στο σαχλό gaming.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Chocobo said:

Δεν πειράζει μην απαντήσεις σε όσα ρώτησα , έχω καταλάβει με τι άτομα έχω να κάνω. 

Με τζαμπατζηδες, το είπες ήδη. 

Εν τω μεταξύ για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει επειδή κάποιος έχει xbox και έχει βάλει gamepass αποκλείεται να έχει και PS4 ή και Switch ή και PC ή να δίνει μερικά χιλιάρικα το χρόνο για gaming.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, Chocobo είπε

1-2 worthy exclusives εχει το xbox τα εχεις μπερδέψει.

Εγω πήρα ps4 για 10-12 exclusives.Φυσικά εσύ απο τη στιγμή που δεν σε ενδιαφέρουν πήρες xbox για να παίζεις αυτα που μπορώ και εγω να παιξω(crossolatforms) φτηνότερα απο μένα αν/όταν βγουν στο gamepass.

Ένας άλλος λόγος που πήρα ps4 είναι ότι έχω πολύ δτνατότερο pc απο ps pro/xbox pro , ποιος ο λόγος λοιπον να πάρω xbox ? 

Όπως δεν είναι όλος ο κόσμος τόσο φανατισμένος έτσι δεν είναι και τζαμπατζής φίλτατε.

 

Σε τι θες να απαντησω; Με αποκαλεσες τζαμπατζη επειδη προτιμω να ξοδευω λιγοτερα απο εσενα στο gaming. Και ναι εισαι φανατισμενος. Το θέμα εχει να κανει με το backwards compatibility του Series X. Αλλά φυσικά δεν εχεις να προσθεσεις κατι στην συζητηση. Πρεπει να κανεις 25 post για το PS4 σε ενα θεμα που δεν εχει καμμια σχεση με αυτο. Μπορουσες απλα να το προσπεράσεις αφου εμφανεστατα δεν σε απασχολεί το xbox. Αλλά οχι. Επρεπε να γραψεις για το PS4. Γιατι ετσι κανουν τα fanboy. 

 

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Με τζαμπατζηδες, το είπες ήδη. 

Εν τω μεταξύ για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει επειδή κάποιος έχει xbox και έχει βάλει gamepass αποκλείεται να έχει και PS4 ή και Switch ή και PC ή να δίνει μερικά χιλιάρικα το χρόνο για gaming.

 

Αυτο συμβαινει φιλε μου γιατι τα περισσοτερα απο τα λεγομενα fanboys αγοραζουν 1 συστημα με το χαρτζηλικι τους και δεν μπορουν να διανοηθουν πως υπαρχουν ανθρωποι που δεν τους ενδιαφερει αν το κουτι γραφει sony ή ms αρκει το game να ειναι καλο. Θα μεγαλώσουν. Ολοι ημασταν βλαμμενα μικροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2020 στις 7:55 ΜΜ, dreaming123 είπε

Και αν βάλεις και emulator mame,snes ktl πεντακόσιες εκατό τριάντα πέντε χιλιάδες φτάνει...

Βγάλε ένα emulator να παίζει και του ps4,ps5.

emulator για ps5 .....δεν εμαθες τα νεα λογω κορονοιιου τον Σεπτέμβριο αναβαλεται το ps5 .....για το 2023 που θα βρεθεί εμβόλιο.....τοτε θα έχει βγει η συνεχεια του series x......το xbox series x  360.....εκείνο θα έχει τον emulator του ps5.....:):):):)

4 ώρες πριν, Chocobo είπε

Τι όμορφα αποφεύγετε όλοι τα ερωτήματα και πιάνεστε απο το τζαμπατζής απλά για να σχολιάσετε κατι.

Δεν πειράζει μην απαντήσεις σε όσα ρώτησα , έχω καταλάβει με τι άτομα έχω να κάνω. 

Εγώ και οι διπλάσιοι+ που πέρνουμε ps4 προφανός δεν λυπούμαστε τα χρήματα που βγάζουμε με κόπο στο σαχλό gaming.

Πολύ οπαδικα το βλεπεις .....οπαδικα μόνο στις ομάδες.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2020 στις 12:54 ΠΜ, NamelessDead είπε

Οπως ειπα. Οι περισσοτεροι στα "tech forums" εχουν μια περίεργη ψύχωση με τα exclusives. Αν πραγματικά θεωρείτε οτι αυτά κρίνουν το νικητή είστε βαθιά νυχτωμένοι. Ας δούμε μερικά παραδείγματα.

Η κονσόλα που κέρδισε αυτή την γενιά είναι το PS4. Σύμφωνα με στοιχεία του venturebeat, στις 12 Μαίου του 2020 ξεπέρασε τα 110.000.000 συστήματα. Ας δούμε λοιπον τα περιβοητα exclusives της Sony.

God of War - 10.000.000

Grand Turismo Sport - 8.000.000

Uncharted 4 - 16.000.000

Spiderman - 13.000.000

Horizon Zero Dawn - 10.000.000

To πλεον μοσχοπουλημενο PS4 exclusive, πούλησε 16.000.000 κομμάτια σε ενα συστημα με εγκατεστημένη βάση χρηστών 110.000.000. Είναι και αργά ποσο ποσοστό ειναι; 14% Το κορυφαιο, μοναδικό,. ανεπαναληπτο exclusive δεν το αγορασαν το 86% των χρηστών της κονσολας. 

Πάμε τώρα στην χαμένη της γενιάς. Την MS που οι βλακείες της, είχαν ως αποτελεσμα να την περάσει ακόμα και το Switch. Πρόσφατα το Game Pass ξεπέρασε τους 10.000.000 συνδρομητές. Αν πάρουμε την φθηνότερη εκδοση (σκετη συνδρομή για κονσολα) είμαστε στα 100.000.000 ευρώ τον μήνα μονο απο συνδομές Game Pass. Βάλτε ποσα δινουν και οι συνδρομες Gold. 

Τα περίφημα και ανεπαναληπτα exclusives του PS4 ίσα που ξεπερνανε τις συνδρομές του Game Pass. Και αυτά αγοράζονται μια φορά. Το Game Pass πληρώνεις καθε μηνα.

Πάμε τώρα στο third party. Στην λίστα με τα 50 παιχνιδια με τις μεγαλύτερες πωλήσεις στην ιστορία παρατηρούμε ενα περιεργο πρα΄γμα. Yπάρχει ΜΟΛΙΣ ΕΝΑ exclusive της Sony. Το Last of Us. Και μαλιστα με πωλήσεις να μετράνε απο 2 κονσολες. Αφαιροντας απο την λιστα παιχνιδια οπως το Tetris και το Wii Sports (που τα εδινε με την κονσολα) βλεπουμε αποκλειστικα 3rd party τιτλους. 

Επειδή λοιπον έγραψα πολλά. Η τεράστια πλειοψηφια αγοράζει με βάση 2 πραγματα. Πρώτον την δυναμη της κονσολας και δευτερον ποια εχουν οι περισσοτεροι. Και εξηγουμαι. Αν το Series X ειναι 2 φορές ισχυροτερο απο το PS5 και μπορει να βγαλει 4K 60 ενω το PS5 οχι θα κερδισει το Xbox. Θα ειναι ισχυροτερο, θα εχει το Game Pass και τελος. Αν οι κονσολες ειναι ισαξιες τότε ναι. Εχει πολλές ελπιδες το PS5 γιατι ο πελάτης θα εχει τα third party με τον ιδιο τροπο που παιζουν στο X + τα sony exclusives σαν κερασακι. 

Το λεω λοιπον ξανα. Χαλαρώστε λιγο με τα exclusives. Η σημασία τους ειναι ελάχιστη για την μεγαλύτερη πλειοψηφια των παιχτων.  

Η MS με το One εκανε βλακειες. Εμεινε πισω και μετα δεν γινοταν να το καλύψει. Πλεον δειχνει να σοβαρευεται. Εχει φτιάξει μια κονσολα πολυ δυνατή, εχει αγοράσει ενα σκασμο ταλαντουχα studios. Θεωρώ πως ειναι στο χερι της. Εχει τα λεφτά να δωσει απιστευτη ωθηση στα δικα της studio να βγαλουν μεγαλα triple a games. Να δειξει σε αυτους τους λιγους που τα θεωρουν τοσο σημαντικα οτι να και εγω εχω. Εχει την οικονομική ανεση να βγαλει την κονσολα σε χαμηλότερη τιμή απο το PS5 και μετά απο 2-3 μηνες να χτυπησει και ενα Series S για οσους δεν ειναι hardcore και να κάνει πολύ μεγαλη ζημια. Εχει το Game Pass, που προσωπικά θεωρώ οτι ειναι το μοναδικο system seller στην βιομηχανια. Εχει το Ultimate που με 15 ευρω το μηνα εχεις Game Pass σε PC και Xbox καθώς και Gold. Και ερχεται και το X Cloud που θεωρητικά θα βαλει το brand name Xbox σε οτιδηποτε υπαρχει στον κοσμο και εχει οθονη. 

Δεν μπορώ να ξερω αν η Microsoft θα κερδισει την γενια. Αυτο που είμαι σιγουρος ομως ειναι οτι αυτη την φορα θα εχουμε μεγαλη μαχη. Και αυτο ειναι καλο για εμας σαν gamers, ασχετα με ποια κονσολα τελικά θα επιλεξουμε

Πάλι καλά που έγραψες όλο αυτό το κατεβατό επειδή η ζωή σου δεν περιστρέφεται από το αν θα κερδίσει η MS ή η Sony!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μάθαμε σήμερα

Αν σου αρέσουν τα exclusives είσαι fanboy της sony 

Αν σχολιάζεις είσαι fanboy της sony 

Γενικά στο χώρο της τεχνολογίας υπάρχει μια ηλίθια νοοτροπία ότι όποιος δώσει περισσότερα χρήματα για κάτι ή αυτό το κάτι πουλάει , αυτόματα είναι fanboy της εταιρίας και βλάκας(βλέπε playstation , apple , intel , windows κλπ κλπ) Όσοι επέλεξαν το underdog είναι οι γαμάτοι ψαγμένοι που με λιγότερα χρήματα κάνουν τα ίδια και καλύτερα.

Αν δίνεις επιχειρήματα στους xboxάδες δεν θα απαντήσουν σε αυτά αλλά θα πιαστούν απο μια λέξη και θα γυρίσουν το θέμα στο ότι θίγονται.

Ακόμα να μου απαντήσει κάποιος έστω στο 1 απο τα 4-5 ερωτήματα μου , αν έχω  PC γιατί να πάρω xbox έναντι Ps4 / Nintendo Switch ?

Επίσης αφού δεν σας ενδιαφέρουν τα exclusives γιατί αγοράζετε xbox και όχι PC ? 

Ακόμα κάποιος δεν εχει ξεκαθαρίσει γιατί το αγόρασε περαν του ότι θα έχει φτηνό gaming μέσο gamepass.Άλλος λόγος πέραν φτηνού gaming υπάρχει ;  Προσεχώς : μα εγώ θέλω να παίζω απο το καναπέ στη 55άρα....

Μιας και κανείς εδώ δεν απαντάει ας απαντήσει το google

 

0A0F1583-B7ED-40FD-A88C-211CC026E033.jpeg

69F161FE-0436-453D-94C7-BDC50D922C8F.jpeg

A49E5696-BB1B-410C-8F0E-E1ED92666EB9.jpeg

0D635811-8EA8-4CE0-87FA-E177A2EE88EC.jpeg

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thread ειναι για το bc της microsoft στο xbox και τα μισα ποστ ειναι για το πως να μας πεισουν οτι το πλευστεσιο ειναι καλυτερο κ τα αλλα μισα οτι το πλευστεσιο ειναι καλυτερο κ ποσο λαθος κανουμε που αγοραζουμε xbox !

εχουμε ξεφυγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Τι μάθαμε σήμερα

Αν σου αρέσουν τα exclusives είσαι fanboy της sony 

Αν σχολιάζεις είσαι fanboy της sony 

Γενικά στο χώρο της τεχνολογίας υπάρχει μια ηλίθια νοοτροπία ότι όποιος δώσει περισσότερα χρήματα για κάτι ή αυτό το κάτι πουλάει , αυτόματα είναι fanboy της εταιρίας και βλάκας(βλέπε playstation , apple , intel , windows κλπ κλπ) Όσοι επέλεξαν το underdog είναι οι γαμάτοι ψαγμένοι που με λιγότερα χρήματα κάνουν τα ίδια και καλύτερα.

Αν δίνεις επιχειρήματα στους xboxάδες δεν θα απαντήσουν σε αυτά αλλά θα πιαστούν απο μια λέξη και θα γυρίσουν το θέμα στο ότι θίγονται.

Ακόμα να μου απαντήσει κάποιος έστω στο 1 απο τα 4-5 ερωτήματα μου , αν έχω  PC γιατί να πάρω xbox έναντι Ps4 / Nintendo Switch ?

Επίσης αφού δεν σας ενδιαφέρουν τα exclusives γιατί αγοράζετε xbox και όχι PC ? 

Ακόμα κάποιος δεν εχει ξεκαθαρίσει γιατί το αγόρασε περαν του ότι θα έχει φτηνό gaming μέσο gamepass.Άλλος λόγος πέραν φτηνού gaming υπάρχει ;  Προσεχώς : μα εγώ θέλω να παίζω απο το καναπέ στη 55άρα....

Μιας και κανείς εδώ δεν απαντάει ας απαντήσει το google

0A0F1583-B7ED-40FD-A88C-211CC026E033.jpeg

69F161FE-0436-453D-94C7-BDC50D922C8F.jpeg

A49E5696-BB1B-410C-8F0E-E1ED92666EB9.jpeg

0D635811-8EA8-4CE0-87FA-E177A2EE88EC.jpeg

 

Aντε παλι οι ιδιες βλακειες. Aς τα γράψω πιο αναλυτικά γιατι εμφανεστατα δεν καταλαβαινεις. Ας μπουμε λοιπον στο digital trends και ας δουμε ποιο ειναι το bare minimum PC για να παιξεις 4K 60 καθως και τις τιμες.

GPU: RTX 2070 Super. Κόστος φθηνοτερης στο Skroutz 506 Ευρω

CPU: Θες απλά μια να μην κανει bottleneck. Οπότε παμε στα 166 για εναν Ryzen 5 3600.

RAM: Το ιδιο. Παμε στα 75 για 16GB DDR4 3200

Monitor: Το φθηνοτερο 4K monitor στο skroutz ειναι στα 240 ευρω. Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο ειναι απλα το φθηνοτερο 4K

Αρα λοιπον ειμαστε στα 987 Ευρω και ακομα δεν βαλαμε, μητρικη, κουτι, ανεμιστηρες, τροφοδοτικο, δισκους, ηχεια/ακουστικα, mouse, keyboard. Αντε να παρεις ξεφτιλα σε ολα και να παει αλλα 400; Παμε λοιπον στα 1387. Το Series X θα κοστιζει 500; Αρα λοιπον μιλάμε για 887 ευρω διαφορά για ενα συστημα με optimization 100% για games χωρις να σε απασχολεί τι ηλιθιο update θα κανουν τα windows η τι bug θα βγαλουν οι drivers της AMD και της Nvidia. Το εχουμε μεχρι εδω;

Πάμε λοιπον στα επομενα ερωτηματα σου που δεν στα απαντησαμε κι΄ολας.

Οχι δεν εισαι fanboy της SONY αν σου αρεσουν τα Exclusive. Οπως δεν ειναι ασχετος οποιος δεν του αρεσουν ή τζαμπατζης οποιος δεν θελει να δινει 50αρικα για ενα παιχνιδι που θα παιξει 20 ωρες και δεν εχει κανενα replay value. 

Oχι δεν εισαι fanboy και βλακας αν δωσεις λεφτα. Εδωσα 1200 Ευρω να παρω το Note 10+. Aν η Samsung τα κανει σκατα με το επομενο Note οπως τα εκανε με το S20 θα παω ευκολα σε iPhone. Απλά εσυ προτιμας τα λεφτα σου να τα δινεις στο gaming. Δεν σε κατακρινω. Αλλά μην κατακρινεις με ανοησιες και εσυ.

Μολις σου απαντησα γιατι καποιος θα επιλεξει xbox και οχι PC. Και μιλαω για εμενα οχι για ανθρωπους που δεν ξερω. Δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα για 4k gaming PC. Εχω αλλες προτεραιοτητες. Προσοχη γιατι το ξαναειπα και το παρεξηγησες. Με αυτο δεν εννοω οτι οι προτεραιοτητες μου ειναι καλυτερες πιο φοβερες η οτι οι δικες σου ειναι τραγικες. Ο καθενας μας εχει γουστα και προτιμισεις. Εγω προσωπικά δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα στο gaming. Θελω απλα ενα μηχανημα να εκμετελλευεται την τηλεοραση μου και να αραζω στην πολυθρονα μου μετα απο μια μερα στην δουλεια και να παιζω. Αν εσυ θες να δωσεις 3 χιλιαρικα να παρεις τουμπανο PC, καντο, δικαιωμά σου και δεν θα σου πω κατι. Και ναι τοτε δεν αξιζει να παρεις xbox. Εγω δεν θελω. Αλλά εγω ξεχασα ειμαι τζαμπατζης. Και ασχετος επειδη δεν μου αρεσει το Horizon.

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι κακο επιχειρημα το "παιζω στον καναπε στην 55αρα:" Εξηγησε το μου να απαντησω και σε αυτο.

Οσο για το πρωτο σου συμπερασμα στο ξαναλεω. Fanboy δεν σε κανει ουτε η προτιμηση σου στην Sony ούτε η προτιμηση σου στα exclusives της. Οπως ειπα καλα κανεις και δεν θα σε κρινει κανεις. fan boy σε κανει το γεγονος οτι σε ενα παντελως ασχετο θεμα με την sony εχεις γραψει 200 σχολια κατα του xbox και οσων αρεσκονται σε αυτο. Και μενα δεν μου αρεσει η πολιτικη της Apple αλλα δεν βγαζω 10 σελιδες χολή σε καθε θεμα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Chocobo said:

Αν δίνεις επιχειρήματα στους xboxάδες δεν θα απαντήσουν σε αυτά αλλά θα πιαστούν απο μια λέξη και θα γυρίσουν το θέμα στο ότι θίγονται.

Ποιοι είναι αυτοί? 

4 hours ago, Chocobo said:

Ακόμα να μου απαντήσει κάποιος έστω στο 1 απο τα 4-5 ερωτήματα μου , αν έχω  PC γιατί να πάρω xbox έναντι Ps4 / Nintendo Switch ?

Σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω αφού δεν επέλεξα Xbox έναντι κάποιου άλλου. 

Αγόρασα και όλα τα υπόλοιπα και Xbox. 

4 hours ago, Chocobo said:

Ακόμα κάποιος δεν εχει ξεκαθαρίσει γιατί το αγόρασε περαν του ότι θα έχει φτηνό gaming μέσο gamepass.Άλλος λόγος πέραν φτηνού gaming υπάρχει ;

Δεν υπήρχε το game pass όταν το πήρα οπότε ούτε εδώ μπορώ να σε βοηθήσω όμως αφού το έβγαλαν μέσα σε όλα τα άλλα που πληρώνω, πληρώνω και το Game pass. 

Αλλά έστω ότι κάποιος το αγοράζει μόνο για το game pass. Σημαίνει πως είναι "τζαμπατζης"? 

Υποθέτω πως είσαι και εσύ "τζαμπατζης" σε σχέση με κάποιον που δίνει περισσότερα από σένα για το gaming ή αυτό ισχύει μόνο για κόσμο που πήρε xbox? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...