Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Series X θα υποστηρίζει χιλιάδες παιχνίδια από τις προηγούμενες γενιές Xbox


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, D.Luffy είπε

@music_lover

Δεν καταλαβαίνω γιατί η BC προϋποθέτει να ήσουν χρήστης κάποιας συγκεκριμένης πλατφόρμας και μάλιστα να έχεις χτήσει και βιβλιοθήκη. 

Δηλαδή είναι δύσκολο κάποιος που θα παίξει πχ για πρώτη φορά το Uncharted 5 στο PS5 και του αρέσει, να θέλει να παίξει και τα προηγούμενα ενώ δεν είχε ποτέ κονσόλα της Sony?? Γιατί ακριβώς θα προσπερνούσε όπως λες αυτή την ιδιότητα?

Εγώ δεν το βλέπω ως θέμα βιβλιοθήκης παιχνιδιών που παίξαμε κάποτε στην παλιά κονσόλα και δεν πρόκειται να αγγίξουμε ξανά. Το βλέπω ως πρόσβαση σε παιχνίδια που ενδεχομένως δεν παίξαμε αλλά θα θέλαμε να το κάνουμε. 

Δες το και από την πλευρά του PC που είναι ο ορισμός του BC hardware. Αν πχ η nVidia σου έλεγε ότι η νέα Ampere θα είναι συμβατή μόνο με παιχνίδια που θα βγουν μετά από αυτή, θα ήσουν ΟΚ?

Το εξήγησα γιατί. Γιατί πρέπει να μπει στην διαδικασία να αγοράσει παιχνίδια προηγούμενων γενεών. Δλδ δωρεάν μεν η δυνατότητα αναπαραγωγής τους αλλά επιπλέον χρήματα για την απόκτηση τους. Και αυτό είναι αντι-κίνητρο. Ενώ αν έχεις ήδη μια καλή βιβλιοθήκη, όλα δωρεάν.. σαφώς μπορεί και να του αρέσει το gears 5 και να πάει και να αγοράσει όλα τα προηγούμενα, αλλά θα το κάνει? Δίνοντας επιπλέον χρήματα για παλαιότερα παιχνίδια? Φθηνά μεν λόγω παλαιότητας, χρήματα δε. Αμφιβάλλω, το πιο πιθανό είναι να προτιμήσει κάτι πιο φρέσκο, ένα σύγχρονο παιχνίδι του Xbox Series X. Μιλάμε για την πλειοψηφία πάντα, που παίρνει σχετικά περιορισμένο αριθμό τίτλων, όχι για αυτούς που τους τρέχουν από τα μπατζάκια και αγοράζουν ότι θέλουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, music_lover είπε

Το εξήγησα γιατί. Γιατί πρέπει να μπει στην διαδικασία να αγοράσει παιχνίδια προηγούμενων γενεών. Δλδ δωρεάν μεν η δυνατότητα αναπαραγωγής τους αλλά επιπλέον χρήματα για την απόκτηση τους. Και αυτό είναι αντι-κίνητρο. Ενώ αν έχεις ήδη μια καλή βιβλιοθήκη, όλα δωρεάν.. σαφώς μπορεί και να του αρέσει το gears 5 και να πάει και να αγοράσει όλα τα προηγούμενα, αλλά θα το κάνει? Δίνοντας επιπλέον χρήματα για παλαιότερα παιχνίδια? Φθηνά μεν λόγω παλαιότητας, χρήματα δε. Αμφιβάλλω, το πιο πιθανό είναι να προτιμήσει κάτι πιο φρέσκο, ένα σύγχρονο παιχνίδι του Xbox Series X. Μιλάμε για την πλειοψηφία πάντα, που παίρνει σχετικά περιορισμένο αριθμό τίτλων, όχι για αυτούς που τους τρέχουν από τα μπατζάκια και αγοράζουν ότι θέλουνε.

Μα αυτό που συζητάμε γίνεται ήδη στο PC. Δεν είναι κάτι υποθετικό. Το είπα και προηγουμένως.

Ναι, ο κόσμος δίνει "επιπλέον" χρήματα και για παλιότερα παιχνίδια για να τα παίξει.. και εφόσον γίνεται ήδη στο PC, δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη γίνεται και στην κονσόλα. Αυτό λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Aντε παλι οι ιδιες βλακειες. Aς τα γράψω πιο αναλυτικά γιατι εμφανεστατα δεν καταλαβαινεις. Ας μπουμε λοιπον στο digital trends και ας δουμε ποιο ειναι το bare minimum PC για να παιξεις 4K 60 καθως και τις τιμες.

GPU: RTX 2070 Super. Κόστος φθηνοτερης στο Skroutz 506 Ευρω

CPU: Θες απλά μια να μην κανει bottleneck. Οπότε παμε στα 166 για εναν Ryzen 5 3600.

RAM: Το ιδιο. Παμε στα 75 για 16GB DDR4 3200

Monitor: Το φθηνοτερο 4K monitor στο skroutz ειναι στα 240 ευρω. Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο ειναι απλα το φθηνοτερο 4K

Αρα λοιπον ειμαστε στα 987 Ευρω και ακομα δεν βαλαμε, μητρικη, κουτι, ανεμιστηρες, τροφοδοτικο, δισκους, ηχεια/ακουστικα, mouse, keyboard. Αντε να παρεις ξεφτιλα σε ολα και να παει αλλα 400; Παμε λοιπον στα 1387. Το Series X θα κοστιζει 500; Αρα λοιπον μιλάμε για 887 ευρω διαφορά για ενα συστημα με optimization 100% για games χωρις να σε απασχολεί τι ηλιθιο update θα κανουν τα windows η τι bug θα βγαλουν οι drivers της AMD και της Nvidia. Το εχουμε μεχρι εδω;

Πάμε λοιπον στα επομενα ερωτηματα σου που δεν στα απαντησαμε κι΄ολας.

Οχι δεν εισαι fanboy της SONY αν σου αρεσουν τα Exclusive. Οπως δεν ειναι ασχετος οποιος δεν του αρεσουν ή τζαμπατζης οποιος δεν θελει να δινει 50αρικα για ενα παιχνιδι που θα παιξει 20 ωρες και δεν εχει κανενα replay value. 

Oχι δεν εισαι fanboy και βλακας αν δωσεις λεφτα. Εδωσα 1200 Ευρω να παρω το Note 10+. Aν η Samsung τα κανει σκατα με το επομενο Note οπως τα εκανε με το S20 θα παω ευκολα σε iPhone. Απλά εσυ προτιμας τα λεφτα σου να τα δινεις στο gaming. Δεν σε κατακρινω. Αλλά μην κατακρινεις με ανοησιες και εσυ.

Μολις σου απαντησα γιατι καποιος θα επιλεξει xbox και οχι PC. Και μιλαω για εμενα οχι για ανθρωπους που δεν ξερω. Δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα για 4k gaming PC. Εχω αλλες προτεραιοτητες. Προσοχη γιατι το ξαναειπα και το παρεξηγησες. Με αυτο δεν εννοω οτι οι προτεραιοτητες μου ειναι καλυτερες πιο φοβερες η οτι οι δικες σου ειναι τραγικες. Ο καθενας μας εχει γουστα και προτιμισεις. Εγω προσωπικά δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα στο gaming. Θελω απλα ενα μηχανημα να εκμετελλευεται την τηλεοραση μου και να αραζω στην πολυθρονα μου μετα απο μια μερα στην δουλεια και να παιζω. Αν εσυ θες να δωσεις 3 χιλιαρικα να παρεις τουμπανο PC, καντο, δικαιωμά σου και δεν θα σου πω κατι. Και ναι τοτε δεν αξιζει να παρεις xbox. Εγω δεν θελω. Αλλά εγω ξεχασα ειμαι τζαμπατζης. Και ασχετος επειδη δεν μου αρεσει το Horizon.

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι κακο επιχειρημα το "παιζω στον καναπε στην 55αρα:" Εξηγησε το μου να απαντησω και σε αυτο.

Οσο για το πρωτο σου συμπερασμα στο ξαναλεω. Fanboy δεν σε κανει ουτε η προτιμηση σου στην Sony ούτε η προτιμηση σου στα exclusives της. Οπως ειπα καλα κανεις και δεν θα σε κρινει κανεις. fan boy σε κανει το γεγονος οτι σε ενα παντελως ασχετο θεμα με την sony εχεις γραψει 200 σχολια κατα του xbox και οσων αρεσκονται σε αυτο. Και μενα δεν μου αρεσει η πολιτικη της Apple αλλα δεν βγαζω 10 σελιδες χολή σε καθε θεμα της

xbox x αντίστοιχη gpu η rtx 2070 super.... τεχνολογικό site εν έτη 2020.....

Ψάξε λίγο το 4k πως λειτουργεί στην κονσόλα σου γιατί ούτε αυτό ξέρεις κι το συγκρίνεις με native 4k..έλεος

1400 - 3000 για τουμπανο gaming pc...ότι και να πώ θα είναι χάσημο χρόνου.

7 ώρες πριν, NickTG είπε

Ποιοι είναι αυτοί? 

Σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω αφού δεν επέλεξα Xbox έναντι κάποιου άλλου. 

Αγόρασα και όλα τα υπόλοιπα και Xbox. 

Δεν υπήρχε το game pass όταν το πήρα οπότε ούτε εδώ μπορώ να σε βοηθήσω όμως αφού το έβγαλαν μέσα σε όλα τα άλλα που πληρώνω, πληρώνω και το Game pass. 

Αλλά έστω ότι κάποιος το αγοράζει μόνο για το game pass. Σημαίνει πως είναι "τζαμπατζης"? 

Υποθέτω πως είσαι και εσύ "τζαμπατζης" σε σχέση με κάποιον που δίνει περισσότερα από σένα για το gaming ή αυτό ισχύει μόνο για κόσμο που πήρε xbox? 

Δεν κλαίγομαι εγώ που κάποιος μπορεί να δίνει περισσότερα στο gaming.Ούτε το παίζω έξυπνος που όπως τα παιδιά που νομίζουν ότι το gamepass είναι η κότα με τα χρυσά αυγά.

Όταν με δεις να παω στο νήμα του pc building και να αρχίσω να λέω πως εγώ είμαι πιο γαμάτος που παίζω στο ps4 και όχι σε gaming pc τοτε έλα να μου την πείς.

Με ενοχλεί απλά αυτή η νοοτροπία του θα πάρω xbox για να έχω φτηνά games.Δεν έχει σημασία τα games αρκεί που θα δίνω λίγα χρήματα.
Τελευταία φορά που τσέκαρα το gaming δεν είναι βασική ανάγκη.Το κάνεις για απόλαυση, αν τώρα στην απόλαυση αυτή το ταβάνι είναι 10 ευρώ το μήνα τι να πω..

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, Chocobo said:

Δεν κλαίγομαι εγώ που κάποιος μπορεί να δίνει περισσότερα στο gaming.Ούτε το παίζω έξυπνος που όπως τα παιδιά που νομίζουν ότι το gamepass είναι η κότα με τα χρυσά αυγά.

Όταν με δεις να παω στο νήμα του pc building και να αρχίσω να λέω πως εγώ είμαι πιο γαμάτος που παίζω στο ps4 και όχι σε gaming pc τοτε έλα να μου την πείς.

Με ενοχλεί απλά αυτή η νοοτροπία του θα πάρω xbox για να έχω φτηνά games.Δεν έχει σημασία τα games αρκεί που θα δίνω λίγα χρήματα.
Τελευταία φορά που τσέκαρα το gaming δεν είναι βασική ανάγκη.Το κάνεις για απόλαυση, αν τώρα στην απόλαυση αυτή το ταβάνι είναι 10 ευρώ το μήνα τι να πω..

 

Δεν είδα πουθενά να κλαίγεται κάποιος. 

Εσύ ήρθες, σε ένα θέμα που είναι για το Xbox, και είπες γύφτους και τζαμπατζηδες αυτούς που βάζουν game pass και μας ενημέρωσες παράλληλα πως δεν έχει ποιοτικά παιχνίδια. 

Μάλιστα σε μήνυμα δικό μου που δεν ανέφερα πουθενά κόστος υπηρεσίας, λεφτά ή οτιδήποτε σχετικό πάλι το γύρισες στο ποιος παίζει φθηνότερα από το πουθενά. 

Επίσης ποιος είπε πως δεν έχουν σημασία τα παιχνίδια? Το game pass πάει καλά γιατί και έχει καλά παιχνίδια μέσα και είναι σε καλή τιμή, τουλάχιστον μέχρι τώρα. 

Αν κάποιος βολεύεται με αυτά τα 10€ το μήνα δεν βλέπω το λόγο να μην το κάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν είδα πουθενά να κλαίγεται κάποιος. 

Εσύ ήρθες, σε ένα θέμα που είναι για το Xbox, και είπες γύφτους και τζαμπατζηδες αυτούς που βάζουν game pass και μας ενημέρωσες παράλληλα πως δεν έχει ποιοτικά παιχνίδια. 

Μάλιστα σε μήνυμα δικό μου που δεν ανέφερα πουθενά κόστος υπηρεσίας, λεφτά ή οτιδήποτε σχετικό πάλι το γύρισες στο ποιος παίζει φθηνότερα από το πουθενά. 

Επίσης ποιος είπε πως δεν έχουν σημασία τα παιχνίδια? Το game pass πάει καλά γιατί και έχει καλά παιχνίδια μέσα και είναι σε καλή τιμή, τουλάχιστον μέχρι τώρα. 

Αν κάποιος βολεύεται με αυτά τα 10€ το μήνα δεν βλέπω το λόγο να μην το κάνει. 

Όχι εσύ πετάγεσαι σε κάθε παράθεση που κάνω σε άλλο χρήστη να μας πείς το μακρύ σου και το κοντό σου για το ότι έχεις αγοράσει όλες τις κονσόλες λες και με νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Chocobo said:

Όχι εσύ πετάγεσαι σε κάθε παράθεση που κάνω σε άλλο χρήστη να μας πείς το μακρύ σου και το κοντό σου για το ότι έχεις αγοράσει όλες τις κονσόλες λες και με νοιάζει.

Ίσως αν σταματήσεις να γράφεις βλακείες, πράγματα που δεν ισχύουν και να τσουβαλιαζεις να σταματήσω και εγώ να απαντάω στις βλακείες αυτές. 

Αλλιώς μπορείς να γράφεις σε ένα blog όπου δεν θα έχεις σχόλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Ίσως αν σταματήσεις να γράφεις βλακείες, πράγματα που δεν ισχύουν και να τσουβαλιαζεις να σταματήσω και εγώ να απαντάω στις βλακείες αυτές. 

Αλλιώς μπορείς να γράφεις σε ένα blog όπου δεν θα έχεις σχόλια. 

Τις βλακίες τις λες εσύ καθώς δεν απαντάς σε τίποτα ουσιαστικό και απλά σπαμάρεις με άσχετα πόστ.Το κάνεις και σε άλλα νήματα ασε το newsfeed ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οκ, το θεμα συμβατοτητας ειναι μεγαλο χαρτι....οι κατοχοι της Sony το θελουν εδω κ καιρο... αλλα ας λεμε τα πραγματα με το ονομα τους...οσο καλο κ αν ακουγεται ποια παιχνιδια του πρωτου ΧΒΟΧ αξιζουν? ειναι πολλοι λιγα κ οπως ειχε παει στο βροντο η κονσολα αποκλειεται να υπαρχουν πολλοι που να τα κρατησαν...Το ΧΒΟΧ360 ειχε περισσοτερους καλους τιτλους αλλα λογω ευκολης πειρατειας αμφιβαλω να κρατησαν παλι πολλοι καλους ΓΝΗΣΙΟΥΣ τιτλους.... Το ΧΒΟΧ ΟΝΕ εχει κατι καλα παιχνιδια μα οχι αποκλειστηκοτητες....αρα παλι θα καταληξουμε να κανεις emulate παιχνιδια της τελευταιας γενιας οπως κ το PS5....Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι κ 10 φορες δυνατοτερο να βγει το καινουργιο ΧΒΟΧ εναντι του PS5 θα χανει οπως παντα στα exclusives....ηδη με μια βιβλιοθηκη νεων τιτλων οπως Last Of Us Part 2. Ghost of Tsushima που θα ειναι για αυτη τη γενια κ παλιων οπως Horizon Zero Dawn. Final Fantasy 7 Remake,God Of War,Uncharted βλεπω τα Χριστουγεννα ολοι να κυνηγανε να παρουν το ps4 λογω μειωσης τιμης, το PS5 λογω hype,το ΝΙΝΤΕΝDO λογω κατι διαφορετικου κ το ΧΒΟΧ να ερχεται τελευταιο κ ιδρωμενο.... Αν θελει η Microsoft κ ο Βασιλακης ο Θυρας να πουλησει να κανει κατι κ να κρατησει τους gamers με exclusive games....Τι να τη κανεις τη Ferrari αν ο δρομος ειναι ενας χωματοδρομος ενος κατσικοχωριου....

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Chocobo said:

Τις βλακίες τις λες εσύ καθώς δεν απαντάς σε τίποτα ουσιαστικό και απλά σπαμάρεις με άσχετα πόστ.Το κάνεις και σε άλλα νήματα ασε το newsfeed ήσυχο.

Μετά τα δικά σου ουσιαστικά μηνύματα πως το gamepass δεν έχει ποιοτικά παιχνίδια και οι κάτοχοι Xbox με gamepass είναι γύφτοι και τζαμπατζηδες η αλήθεια είναι πως ότι και να γράψουμε φαίνεται κενό. 

#freedomtonewsfeed #leavechocoboalone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μετά τα δικά σου ουσιαστικά μηνύματα πως το gamepass δεν έχει ποιοτικά παιχνίδια και οι κάτοχοι Xbox με gamepass είναι γύφτοι και τζαμπατζηδες η αλήθεια είναι πως ότι και να γράψουμε φαίνεται κενό. 

#freedomtonewsfeed #leavechocoboalone

Δεν φταίω εγώ αν εσύ έχεις θέμα κατανόησης.

Αν απο μια παράγραφο κοιτάς μια λεξη και βγάζεις συμπέρασμα το οποίο δεν απάντησα/επιβεβαίωσα ποτέ είναι δικό σου θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Chocobo said:

Δεν φταίω εγώ αν εσύ έχεις θέμα κατανόησης.

Αν απο μια παράγραφο κοιτάς μια λεξη και βγάζεις συμπέρασμα το οποίο δεν απάντησα/επιβεβαίωσα ποτέ είναι δικό σου θέμα.

 

Ναι η κατανόηση είναι το θέμα. :lol:

Πλάκα έχεις ρε Chocobo. 

Θα προσπεράσω την αξιοθρήνητη προσπάθεια προσβολής γιατί γέλασα με το μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ναι η κατανόηση είναι το θέμα. :lol:

Πλάκα έχεις ρε Chocobo. 

Θα προσπεράσω την αξιοθρήνητη προσπάθεια προσβολής γιατί γέλασα με το μήνυμα. 

Το μόνο αξιοθρνήνητο είναι η υπογραφή σου...απο δω το μυρίζω Νικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Τις βλακίες τις λες εσύ καθώς δεν απαντάς σε τίποτα ουσιαστικό και απλά σπαμάρεις με άσχετα πόστ.Το κάνεις και σε άλλα νήματα ασε το newsfeed ήσυχο.

Πρώτα απ΄ολα απολογουμαι για τον τονο μου στο προηγουμενο μηνυμα. Δεν υπαρχει λογος φανατισμου και παραδέχομαι οτι ξεφυγα. Θα προσπαθησω να εξηγησω ξανα τι εννοω. 

Φυσικά το Series X δεν θα ειναι ανωτερο απο ενα 4K gaming PC. Θα ειναι ομως ΑΙΣΘΗΤΑ φθηνότερο και ας μην γελιομαστε οι διαφορες δεν ειναι τρομερες. Θέλεις παραδειγμα; Το One X ειναι ισχυροτερο απο το PS4 Pro. Ποσες διαφορες βλεπεις την ωρα που παιζεις RDR2 μεταξυ τους; Ναι ΟΚ αν σταματησεις και χαζευεις το τοπιο θα δεις. Το Game Pass εχει το μεγαλο πλεονεκτημα της τιμης. Δεν ειναι οτι εχει τραγικα παιχνιδια και απλα ειναι φθηνο οποτε το πηραμε. Τερματισα τα 3 Tomb Raider του reboot με 4,99 απο την προσφορα. Η φθηνοτερη τιμη που τα εβρισκα τοτε ηταν 30, 30, 50. Γλίτωσα 105 ευρω με τα οποια πληρωσα τα αεροπορικα για ενα ταξιδι στο Βερολινο. Ο καθενας ξοδευει τα χρηματα του εκει που θελει. Δεν μας τα χαρισε κανεις. 

Στο Game Pass με μια γρηγορη ματια εχει Alien Isolation, Batman Arkham Knight, DMC 5, Metro Exodus, ολα τα 1st party της MS, Kindom Hearts 3, MGS 5,  Monster Hunter World, NBA 2K20, Outer Worlds, RDR2, Rage 2, Tekken 7, Witcher 3 και πολλά αλλα. Καταλαβαίνεις λοιπον οτι εχει μια πολυ καλη βιβλιοθηκη. 

Το πρόβλημα, οπως σου ξανα ειπα, ειναι στο οτι ναι καταλαβαινω οτι δεν σ΄αρεσει το xbox, προτιμας το PC η το PS4 και καλα κανεις. Αλλά φίλε μου ασχολεισαι 12 σελιδες με κατι που υποτιθεται δεν σου αρεσει. Αρκετά δε νομίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Πρώτα απ΄ολα απολογουμαι για τον τονο μου στο προηγουμενο μηνυμα. Δεν υπαρχει λογος φανατισμου και παραδέχομαι οτι ξεφυγα. Θα προσπαθησω να εξηγησω ξανα τι εννοω. 

Φυσικά το Series X δεν θα ειναι ανωτερο απο ενα 4K gaming PC. Θα ειναι ομως ΑΙΣΘΗΤΑ φθηνότερο και ας μην γελιομαστε οι διαφορες δεν ειναι τρομερες. Θέλεις παραδειγμα; Το One X ειναι ισχυροτερο απο το PS4 Pro. Ποσες διαφορες βλεπεις την ωρα που παιζεις RDR2 μεταξυ τους; Ναι ΟΚ αν σταματησεις και χαζευεις το τοπιο θα δεις. Το Game Pass εχει το μεγαλο πλεονεκτημα της τιμης. Δεν ειναι οτι εχει τραγικα παιχνιδια και απλα ειναι φθηνο οποτε το πηραμε. Τερματισα τα 3 Tomb Raider του reboot με 4,99 απο την προσφορα. Η φθηνοτερη τιμη που τα εβρισκα τοτε ηταν 30, 30, 50. Γλίτωσα 105 ευρω με τα οποια πληρωσα τα αεροπορικα για ενα ταξιδι στο Βερολινο. Ο καθενας ξοδευει τα χρηματα του εκει που θελει. Δεν μας τα χαρισε κανεις. 

Στο Game Pass με μια γρηγορη ματια εχει Alien Isolation, Batman Arkham Knight, DMC 5, Metro Exodus, ολα τα 1st party της MS, Kindom Hearts 3, MGS 5,  Monster Hunter World, NBA 2K20, Outer Worlds, RDR2, Rage 2, Tekken 7, Witcher 3 και πολλά αλλα. Καταλαβαίνεις λοιπον οτι εχει μια πολυ καλη βιβλιοθηκη. 

Το πρόβλημα, οπως σου ξανα ειπα, ειναι στο οτι ναι καταλαβαινω οτι δεν σ΄αρεσει το xbox, προτιμας το PC η το PS4 και καλα κανεις. Αλλά φίλε μου ασχολεισαι 12 σελιδες με κατι που υποτιθεται δεν σου αρεσει. Αρκετά δε νομίζεις;

Τώρα μιλάμε σωστά.Όπως είπα όμως στο αρχικό σχόλιο προσωπικά αλλά και για πολλούς άλλους το οικονομικό δεν είναι θέμα.Προφανώς και για άλλους είναι(αν και κάποιος ψιλο hardcore gamer δεν θα λυπηθεί τα έξτρα χρήματα , για αυτό υπάρχουν άλλωστε ατομα που θα κάνουν pre order 69.90-89.90 ευρώ)

Όσον αφορά τώρα τα πολλά σχόλια,δεν το είχα σκοπό.Με έχεις δει εξάλου σε άλλο θέμα να λέω κάτι ; Το μόνο σχόλιο που ήθελα να κάνω ήταν το αρχικό ώστε να διορθώσω κάποια λάθος νούμερα για το ποσοστό κατόχων/exclusive γιατί ακούστηκε ότι ενα 14% το αγοράζει για exclusive.

Απο κει και πέρα με πήρε η μπάλα , κακώς φυσικά ,και ζητάω συγνώμη αν σε προσέβαλα. 

Δεν εχω μετοχές σε κάποια εταιρία , ο καθένας αγοράζει με δικά του κρητίρια.Απλά να μην τα εκμηδενίζουμε όλα οι μεν αλλά και οι δε.Και τα exclusives είναι συμαντικό selling point για το ps4 και το gamepass για το xbox και μη ξεχνάμε το switch που είναι μια κατηγορία παιχνιδιών/κονσόλας απο μόνο του(και θα έχε ενδιαφέρον πως θα κινηθεί η nintendo πλέον)

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...