Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Series X θα υποστηρίζει χιλιάδες παιχνίδια από τις προηγούμενες γενιές Xbox


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ασχολούμαι με αυτά που λέει η Microsoft, Εκτός από το Xbox 360 μετά το χάος .Χωρίς δικα σου παιχνίδια δεν πας πουθενά .  Έχει φάει ήδη μεγάλη ήττα  μεχρι τωρα ( τι game pass και πρασινα αλογα ) ,  Έχει μπει χτες  προ παραγγελία ps5 , 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft απο το Xbox one S Κάνει κάτι σωστά, αγόρασα τα παιχνίδια, ναι θέλω να τα ξαναπαίξω, έχουμε 2020 γιατί να μην υπάρχει αυτή η δυνατότητα με την δύναμη των σημερινών επεξεργαστών. Μπράβο!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

βλεπω παντως οτι οσοι επελεξαν ηδη να αγορασουν ps5 απο τωρα χωρις να ξερουν τι θα αγορασουν παραλληλα φροντιζουν τα αναφερθουν και στο series X για να το θαψουν. Βεβαιως δεν αναφερονται πχ στο Stadia αλλα νιωθουν την αναγκη να την πουν στο ΧΒΟΧ. Νομιζω οτι αυτο ειναι μια νικη του ΧΒΟΧ. Για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ξεσκονίσουν και όλα του 2000 του original . Όλα μαζί δε πρέπει να είναι 1000 . Oι μερακλήδες μας αρέσει να βάζουμε το δισκάκι του 1 μέσα να κάνει γρρρρρρ τσου :P 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να λέμε είναι τεράστια επιτυχία αυτό που έχουν κάνει με το backwards combatibility και μάλιστα οχι για μόνο την τελευταία γενιά,αλλά για όλες τις προηγούμενες !,οχι μόνο γιατί υπάρχει τεράστια ποικιλία τίτλων,που πολύ πιθανώς να μην έχει παίξει κανείς και αξίζει να παίξει και μάλιστα όταν θα τρέχουν σαφώς καλύτερα,αφού ήδη έχουμε δει αυτό να γίνεται στο X με καλύτερα Textures αναλύσεις και FPS αυτό φαίνεται πως το πάνε στο επόμενο "επίπεδο".

Ενα άλλο πάρα πολύ καλό,είναι το λεγόμενο Smart delivery,για όσους δηλ έχουν κάποια παιχνίδια  τωρινής γενιάς είτε για το One το Χ η το PC μέσω gamepass,θα τα απολαμβάνουν δωρεάν αναβαθμισμένα για την νέα κονσόλα χωρίς να χρειάζεται να τα αγοράσουν πάλι, όπως γίνονταν παντού ώς τώρα ! βάλτε στα παραπάνω το ισχυρότερο hardware,ένα κάρο gaming στούντιος,το gamepass που είναι σε μια κατηγορία μόνο του,online υποδομές γενικώς και τα πράγματα φαίνονται αρκετά αισιόδοξα για το Series X,το μόνο που λείπει είναι να δώσουν σύντομα και "ιδιαίτερα" παιχνίδια που θα εκμεταλεύονται την τεχνολογία και την δύναμη αυτής της κονσόλας και δεν θα την κρατάνε πίσω.🔜

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως λέω μήπως ένα παιχνίδι που θα εκμεταλευτει στο 101 τοις εκατό τις δυνατότητες της κονσόλας θα απαιτεί τουλάχιστον 5 χρόνια ανάπτυξης και το κόστος του στο ράφι θα πρέπει να υπερβαίνει τα 100 ευρώ για να είναι βιώσιμο οπότε η ms μας λέει ότι για αρχή μέχρι η τεχνολογία να εξελιχθεί και να μειωθούν τα κόστη θα την βγάλετε με παιχνίδια του 360 στα 120 fps??? 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ps1,ps2,ps3 και Ps4.Δηλαδη φαν απο παλια.Αν βγει η SONY επισημα και πει οτι δεν υποστηριζει προηγουμενης κονσολας παιχνιδια,εκει συγνωμη προτιμω να παω xbox και να εχω μια πιο δυνατη κονσολα εχοντας την δυνατοτητα να παιξω παιχνιδια απο ολες τις κονσολες της Microsoft.Και συν οτι η συνδρομη της δινει παραπανω παιχνιδια.Και να μου πειτε αλλα η SONY εχει τα δικα της παιχνιδια.Οταν βγει σε κανα χρονο που θα εχει πεσει τοτε τα λεμε.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγώ είμαι από αυτούς που γουστάρουν να παίζουν τα παλιότερα παιχνίδια σε νέο hardware και μπράβο στην Microsoft που το υποστηρίζει. Αλλά εν τέλει μόνο λίγοι παλιοί παίκτες θα παίξουν τα παλιότερα παιχνίδια και ακόμα λιγότεροι θα αγοράσουν την νέα κονσόλα για αυτό τον λόγο. 

Οι συλλέκτες έχουν ήδη το original hardware και θα παίξουν το παιχνίδι τους εκεί. Οι καινούργιοι gamers δεν θα επιλέξουν με αυτό το κριτήριο. Αρκεί να παίζει fortnite, fifa, pro και όλα καλά. Δεν τους νοιάζει η πλατφόρμα αρκεί να έχει τους περισσότερους παίκτες (εκτός αν είναι cross platform). 

Μακάρι να έχουν όλες οι νέες κονσόλες backwards compatibility γιατί προσωπικά θα επενδησω σε αυτό, αλλά όπως είπα είμαι ένα μικρό ποσοστό που το θέλει αυτό το χαρακτηριστικό. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Aυτή την ψύχωση που έχετε καποιοι με τα exclusives να την κοιτάξετε. Δεν σας κανει καλο και σας κανει να φερεστε λες και ειμαστε 10 χρονών και ολη μας η ζωή περιστρεφετε γυρω απο το αν η MS θα νικήσει την Sony ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...