Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Series X θα υποστηρίζει χιλιάδες παιχνίδια από τις προηγούμενες γενιές Xbox


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, music_lover είπε

ΟΥΤΕ

ΤΡΕΧΕΙ

ΤΙΠΟΤΑ

ΠΟΥ

ΘΑ

ΜΠΟΡΕΙΣ

ΝΑ

ΤΟ

ΚΑΝΕΙΣ

ΜΕ

ΤΟ

ΝΕΟ

XBOX

Ναι αλλά είσαι εδώ και σχολιάζεις αυτό.

Βαρεθήκατε να μιλάτε για τον SSD? Μίλα μου λίγο να φτιαχτώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, DarthGRE είπε

Ναι αλλά είσαι εδώ και σχολιάζεις αυτό.

Βαρεθήκατε να μιλάτε για τον SSD? Μίλα μου λίγο να φτιαχτώ

Μα αυτό είναι το θέμα του thread, δεν διάβασες τον τίτλο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Μα αυτό είναι το θέμα του thread, δεν διάβασες τον τίτλο του?

Το θέμα του thread είναι η υπηρεσία που δίνει μια εταιρία στους πελάτες της, κι έχει έρθει όλο το εκτροφείο Ponies εδώ να μας πεί πόσο βλάκας πρέπει να είναι κάποιος να αγοράσει νέα κονσόλα 500 ευρώ και να θέλει να παίξει παιχνίδια 2ετίας.

Δεν θα παίξω φίλε, με έπεισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το Xbox Series X είναι ξεκάθαρα η καλύτερη επιλογή (αν δεν σε ενδιαφέρει το VR).

Αν αγοράζαμε απλά το δυνατότερο μηχάνημα θα βλέπαμε και πολλά exclusives παιχνίδια σε αυτό μελλοντικά όπως έγινε και με το xbox 360 τα πάντα είναι θέμα install base. 
Είναι εντελώς ηλίθιο να δώσεις ίδια λεφτά για το PS5 ενω θα είναι υποδεέστερο στα πάντα πλην 5 exclusive παιχνιδιών (μόνο το WipEout θεωρώ must have αλλα η Sony το σταμάτησε) που είναι όπως σε όλες τις εταιρίες μία απο τα ίδια (mario, uncharted, halo κτλ)  και με πολυ χαμηλό replay value. Τα forza, halo, gears τουλάχιστον τα παίζεις για καιρό μιας και βασίζονται κυρίως στην multiplayer εμπειρία και τα έχεις και σχεδόν δωρεάν στο game pass.

Πραγματικά single player story driven παιχνίδια τύπου god of war, last of us και uncharted μπορείς να τα δεις ολόκληρα στο youtube και η εμπειρία θα είναι ακριβώς η ίδια (ίσως και καλύτερη γιατι δεν θα πονάνε τα χέρια σου απο το απαράδεκτο μη εργονομικό gamepad της Sony).

 Αν ντε και καλά θeς να τα παίξεις νοικιάζεις ενα ps5 για ενα ΣΚ η το παίζεις σε φίλο τελειώνεις το παιχνδί που θές και τέλος.

Αφού το ps5 υστερεί σε hardware και μάλλον θα είναι χειρότερο στο 90% των παιχνιδιών δεν αξίζει για κάτι παραπάνω. Φυσικά δεν συζητάω για το ανύπαρκτο backwards compatibility και το κωλοπιάσιμο για κατι τραγικά remasters στα οποία απλα ανεβάζει την ανάλυση και χρεώνει full price.. αρκετά με την κοροϊδία της sony (τα κάνει και η nintendo).

Άσχετο αλλά η ιδέα οτι στο series x θα παίζω με HDR (του pc είναι χάλια) σε όλα τα παλιά παιχνίδια με έχει τρελάνει :) 

*Είμαι κάτοχος switch και gaming pc (Είχα ps4/xbox one x αλλα τα πούλησα για να πάρω το series x)

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Το θέμα του thread είναι η υπηρεσία που δίνει μια εταιρία στους πελάτες της, κι έχει έρθει όλο το εκτροφείο Ponies εδώ να μας πεί πόσο βλάκας πρέπει να είναι κάποιος να αγοράσει νέα κονσόλα 500 ευρώ και να θέλει να παίξει παιχνίδια 2ετίας.

Δεν θα παίξω φίλε, με έπεισες.

Λες να με ενδιαφέρει τι θα παίξεις? 🤣

Παίξε και με μπίλιες αν θές, I dont give a shit (που λένε και στο america) για το τι θα παίξει ο καθένας

Κάτι δεν κατάλαβες ή μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Λες να με ενδιαφέρει τι θα παίξεις? 🤣

Παίξε και με μπίλιες αν θές, I dont gine a shit (που λένε και στο america) για το τι θα παίξει ο καθένας

Κάτι δεν κατάλαβες ή μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα.

Καλέ δεν είσαστε καλά στα νεύρα σας εσείς. Ηρεμήστε παιδιά, η ζωή είναι πολύ μικρή για να αγχώνεστε για τα λεφτά που παίρνουν οι CEOs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Aυτή την ψύχωση που έχετε καποιοι με τα exclusives να την κοιτάξετε. Δεν σας κανει καλο και σας κανει να φερεστε λες και ειμαστε 10 χρονών και ολη μας η ζωή περιστρεφετε γυρω απο το αν η MS θα νικήσει την Sony ή οχι.

Άσε φίλε, το business loyalty στο μεγαλείο του. Ένα από τα εργαλεία του marketing...Λες και έχουμε μετοχές σε κάποια εταιρεία  και απαγορεύεται να αγοράσουμε κάτι διαφορετικό... Τα κατάφερε τόσο καλά η Sony σε αυτό που ακόμα και τώρα που η MS κάνει μια σωστή κίνηση θα βρεθούν άτομα να την κατακρίνουν.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εχω την εντυπωση οτι εδω ειχα γραψει ενα σχολιο...

διαγραφηκε?

...

οκ ...πιστος και εγω στις αρχες μου , διαγραφω και εγω το λογαριασμο μου ..

χαιρετω..

να ειστε καλα...

 

γεια σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bikerboy800 είπε

Άσε φίλε, το business loyalty στο μεγαλείο του. Ένα από τα εργαλεία του marketing...Λες και έχουμε μετοχές σε κάποια εταιρεία  και απαγορεύεται να αγοράσουμε κάτι διαφορετικό... Τα κατάφερε τόσο καλά η Sony σε αυτό που ακόμα και τώρα που η MS κάνει μια σωστή κίνηση θα βρεθούν άτομα να την κατακρίνουν.. 

 

Εδώ πιστεύουν οτι η Unreal Engine 5 μπορεί να τρέξει καλά μόνο στο PS5 λόγω γρήγορου SSD.. lol... Ο οποίος δίσκος (όντως πολύ γρήγορος) είναι κάτω απο 800mb σε ελεύθερο χώρο και θα γεμίσει με 5-6 games.. Αν βάλεις εξωτερικό θα ειναι κοινός δίσκος της αγοράς δλδ όχι τόσο γρήγορος οπότε με την λογική τους τα παιχνίδια δεν θα τρέχουν το ίδιο καλά με αυτό τον δίσκο.

Brain Damage

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, twidel είπε

Εδώ πιστεύουν οτι η Unreal Engine 5 μπορεί να τρέξει καλά μόνο στο PS5 λόγω γρήγορου SSD.. lol... Ο οποίος δίσκος (όντως πολύ γρήγορος) είναι κάτω απο 800mb σε ελεύθερο χώρο και θα γεμίσει με 5-6 games.. Αν βάλεις εξωτερικό θα ειναι κοινός δίσκος της αγοράς δλδ όχι τόσο γρήγορος οπότε με την λογική τους τα παιχνίδια δεν θα τρέχουν το ίδιο καλά με αυτό τον δίσκο.

Brain Damage

η ue 5 , μπορει να τρεξει μεχρι και σε κινητα...αν νομιζεις οτι θα μπορεις να παιξεις ps5 παιχνιδια με εναν απλο εξωτερικο σκληρο δισκο, κανεις λαθος...Απο οτι ειπε ο cerny θα χρειαζεσαι ενα αρκετα πιο γρηγορο ssd απο αυτον του ps5, για να αντισταθμιστει η καστομια του ssd του ps5 και να παιζεις παιχνιδια απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

εχω την εντυπωση οτι εδω ειχα γραψει ενα σχολιο...

διαγραφηκε?

...

οκ ...πιστος και εγω στις αρχες μου , διαγραφω και εγω το λογαριασμο μου ..

χαιρετω..

να ειστε καλα...

γεια σας...

Δεν θα το πάρουν καν χαμπάρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, Antilogos1975 said:

εχω την εντυπωση οτι εδω ειχα γραψει ενα σχολιο...

διαγραφηκε?

...

οκ ...πιστος και εγω στις αρχες μου , διαγραφω και εγω το λογαριασμο μου ..

χαιρετω..

να ειστε καλα...

 

γεια σας...

Δεν ήξερα πως μπορείς να διαγράψεις το λογαριασμό σου. Μωρέ μπράβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, twidel said:

Πραγματικά single player story driven παιχνίδια τύπου god of war, last of us και uncharted μπορείς να τα δεις ολόκληρα στο youtube και η εμπειρία θα είναι ακριβώς η ίδια (ίσως και καλύτερη γιατι δεν θα πονάνε τα χέρια σου απο το απαράδεκτο μη εργονομικό gamepad της Sony).

:lol: :lol:

Προφανώς και όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2020 στις 8:28 ΜΜ, gripoulas1983 είπε

Καθε βδομαδα μας λεει και καλα και αλλο νεο για την νεα της κονσολα γτ απλα εχει κλ@σει μεντολες.Στον σβερκο η αναπνοη του ps5...

Ωπα ρε Sony ... Κατούρα και λίγο!!! 😛😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...