Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft μπλοκάρει την ενημέρωση του Μαΐου στα Windows 10 σε πολλές συσκευές


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Πως μπλοκάρεται σίγουρα και 100 % ;

https://www.windowscentral.com/how-stop-updates-installing-automatically-windows-10
Δες το τρίτο μέρος.
How to disable automatic updates using Registry
Να είσαι σίγουρος για το τι κάνεις. Αν δεν ξέρεις καλύτερα να μην προχωρήσεις. Δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά ένα λάθος αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, valkon είπε

Πολύς πόνος ρε παιδί μου. Τόσα χρόνια δεν μου έχει "σπάσει" pc με update των windows. Σε αντίθεση με mint, debian, fedora και πρόσφατα arch και manjaro(ότι χειρότερο). Κάθε φορά που ανοίγεις pc με linux είναι και μια έκπληξη. 

Αν σου έσπασε pc με Linux μάλλον εσύ είσαι το πρόβλημα κι όχι το λειτουργικό 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μέρα θα κάνω πείραμα:

Θα ενώσω ένα φλατερθερ, έναν αντιβαξερ και έναν αντιmsάκια, σε παροχή 220v για 12ώρες. Να δω αν στο τέλος θα βγεί πιγκουίνος ή ο Σερβετάς ντυμένος γιαγιά.

ps: keep calm and start reading the articles.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αναβάθμιση  μαιου δεν λειτουργεί καθόλου το xbox χειριστήριο για παιχνίδια.το αναζητά και δε το βρίσκει.ξανά εγκατέστησα την προηγούμενη έκδοση κι όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ εμένα το μόνο "περίεργο" που έκανε ηταν οτι γύρισε σε default ρυθμίσεις την κάρτα ήχου της Creative .Επίσης δεν μου αρέσει και τόσο το νεο UI του νεου Edge. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το powerplay είναι να κάνεις εξεπίτηδες install κανένα mame/game που χρησιμοποιεί dinput για να μη κάνει μετά από μόνο του την αναβάθμιση και δε το πάρεις χαμπάρι.😁

Anyways όποιος δεν έχει βάλει deffer updates τουλάχιστον μια βδομάδα μέχρι να ανακαλύπτονται σιγά σιγά όλα τα προβλήματα, είναι άξιος της μοίρας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, korakios είπε

"Ένα από τα ζητήματα περιλαμβάνει απροσδόκητα σφάλματα ή επανεκκινήσεις σε συσκευές Always-On, όπως το Surface Pro 7 και το Surface Laptop 3. "

Ούτε τα δικά της συστήματα δε μπορεί να υποστηρίξει 😛 (πρώην παθών surface pro 4)

Πώς ήταν η εμπειρία με το surface pro γενικά? Ως ποιότητα μηχανήματος, χρηστικότητα κλπ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι μια από τα ίδια κι ευτυχώς που δεν πρόλαβα να την κατεβάσω γιατί έχουμε υπολογιστές σε γραφειο και σπίτι και μετά ράβε ξήλωνε...πάντως ελπίζω σύντομα να ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν γνωριζω πως δουλευει η φαση....μια ερωτηση. Χτες εβαλα την 2004 forced apo to update assistant και στο τελος μου εβγαλε ενα κοκκινο error. Το pc συμπεριφερεται κανονικα προς το παρον....αν φτιαξουν την 2004 θα βγει καποιο update για να μας διορθωσει και εμας που την βαλαμε η θα πρεπει να περιμενω το επομενο major? Εννοω βγαζει fix για major update που εχει ηδη εγκατασταθει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείτε παίδες... είμαι windows insider... έχει κάνει την εφαρμογή κανονικά και παίζει να τα πάθω όλα μέχρι να τα φτιάξουν... 🤣

Για την ώρα βλέπω μόνο αργό ίντερνετ και τον firefox να κρασάρει πού και πού άνευ λόγου και αιτίας... ένα βήμα πριν την ευθεία γραμμή ελπίζω να προλάβω να σας γράψω... 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, ορισμένοι δεν ξέρετε τι να κάνετε με τις ζωές σας. Σας πετάει ελλατωματικό upgrade και γκρινιαζετε. Το παιρνει πίσω μεχρι να το διορθώσει και κραζετε. Ειστε στα καλά σας;;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NasstasjiaP είπε

Πώς ήταν η εμπειρία με το surface pro γενικά? Ως ποιότητα μηχανήματος, χρηστικότητα κλπ?

Πολύ ωραία οθόνη , απλά μη πετύχεις κομμάτι με "Backlight Bleed" , άθλιο σύστημα ψύξης  (ξέχνα απαιτητικές εφαρμογές)  , άχρηστη η οθόνη αφής λόγω windows , πανάλαφρο και λεπτό ,κομψό ,με το καλύτερο σύστημα φόρτισης που έχω δει ποτέ. Για απλές καθημερινές εργασίες που δε μπορείς να κάνεις σε iOS είναι καλό ,απαραίτητα θες type cover που είναι κομπλέ.

Πήρα ένα dell xps 13 ,και δε μετάνιωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

Πολύ ωραία οθόνη , απλά μη πετύχεις κομμάτι με "Backlight Bleed" , άθλιο σύστημα ψύξης  (ξέχνα απαιτητικές εφαρμογές)  , άχρηστη η οθόνη αφής λόγω windows , πανάλαφρο και λεπτό ,κομψό ,με το καλύτερο σύστημα φόρτισης που έχω δει ποτέ. Για απλές καθημερινές εργασίες που δε μπορείς να κάνεις σε iOS είναι καλό ,απαραίτητα θες type cover που είναι κομπλέ.

Πήρα ένα dell xps 13 ,και δε μετάνιωσα.

Μέσω της δουλειάς μου μου έδωσαν ένα Dell Inspiron 2in1 και αναρωτιόμουν αν είχε νόημα να το αλλάξω με surface.. αλλά μάλλον μόλις πείστηκα για το αντίθετο! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολλή ολοκληρωμένη πληροφορία! Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...