Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανέβαλε το προγραμματισμένο για τις 4 Ιουνίου online event για τα παιχνίδια του PS5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, babality είπε

Ημουνα σιγουρος οτι θα απαντουσες καπως ετσι. Κλασικος ελληνας οταν τρωει στριμωγμα. Ολοι οι αλλοι ειναι βλακες αλλα ο μανιακος ξερει και τετοια. Καλη συνεχεια μαν.

Όχι θα καθίσω να ασχοληθώ με τα καρτέλ ναρκωτικών(;) που γράφεις την στιγμή που μιλάμε για την Sony και την υποκρισία αυτών των εταιριών. Προσπαθείς να ''γυρίσεις'' τον όλο αρχικό προβληματισμό μου προς όφελός σου. Συγγνώμη αλλά δεν θα σου κάνω την χάρη. Καλή συνέχεια και σε 'σένα μαν.

Και επίσης (αυτό δεν πάει σε 'σένα babality) μερικοί έχετε μπερδέψει τις λέξεις. Άλλο γκρινιάζω και άλλο εκφέρω τον προβληματισμό μου. Υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο. 

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hetfield είπε

Δεν θα επαιρνα κι ορκο παντως οτι ολοι οσοι σχολιασατε αρνητικα εχετε και νοημοσυνη, ποσο δε μαλλον για να σας την προσβαλει.

Εκτος κι αν νομιζετε οτι οι πολυεθνικες εταιριες απαρτιζονται απο στοες και μυστικιστικες λεσχεις, κι οχι απο απλο κοσμο σαν εσενα κι εμενα.

Παρα αυτα, ο ορισμος της μιζεριας ειναι ακριβως αυτο που περιγραφεις.

Νιωθεις μια (ακατανοητη για μενα) αναγκη να προβαλεις τη δικη σου γνωμη/θεση.

Παραπονιεσαι μονο για να παραπονεθεις κι οχι για να αντικρουσεις την ουσια (με την οποια αλλωστε συμφωνεις) - οπως και να 'χει, θα σε συμβουλευα να το κοιταξεις.

ΥΓ: Μπορει να φταιει βεβαια κι η κριση, και μερικοι να εχετε εθιστει στο να γκρινιαζετε by default.

Τα περισσότερα σχόλια αν όχι όλα αναφέρουν ότι έγραψα και εγώ.Δηλαδή ότι ο λόγος αναβολής  ήταν το μάρκετινγκ και κανένας άλλος. Αυτό δεν είναι γκρίνια ούτε παράπονο. όπως και το να σχολιάσεις ένα άρθρο δεν είναι ή ανάγκη να προβάλεις τη γνώμη σου απαραίτητα. Απλά παίρνεις μέρος σε ένα θέμα που ανοίγει το συγκεκριμένο άρθρο π.χ. . 
Τις προσβολές πέρι νοημοσύνης δεν θα τις σχολιάσω καν... 
Εγώ σε συμβουλέυω να κοιτάξεις την τάση ,που έχεις όπως φαίνεται, να προσβάλεις και να το παίζεις έξυπνος (χωρίς αυτο να σημαίνει πως δεν είσαι έξυπνος)  .
Τα σχόλια των περισσοτέρων αφορούν τον τίτλο του θέματος.Το δικό σου όχι . Άρα μάλλον κάποιος άλλος νιώθει την ανάγκη να προβάλει τη γνώμη του και τη θέση του αναφέροντας στοές και λέσχες. Επίσης εξέτασε και τον ορισμό της μιζέριας άλλη μία φορά αν θέλεις ή και περισσότερες μέχρι να τον κατανοήσεις πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Δεν θέλω να φανώ αναίσθητος, αλλά.......
αν όποτε ένας Αμερικανός μπάτσος σκότωνε έναν μαύρο πολίτη ( και όχι μόνο ) ακυρώναμε τις παρουσιάσεις κονσολών ( και όχι μόνο ), θα ήμασταν ακόμα με το PlayStation 1.

....και οχι μονο! ....και το sega saturn ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Pandelos said:

Τα περισσότερα σχόλια αν όχι όλα αναφέρουν ότι έγραψα και εγώ.Δηλαδή ότι ο λόγος αναβολής  ήταν το μάρκετινγκ και κανένας άλλος. Αυτό δεν είναι γκρίνια ούτε παράπονο. όπως και το να σχολιάσεις ένα άρθρο δεν είναι ή ανάγκη να προβάλεις τη γνώμη σου απαραίτητα. Απλά παίρνεις μέρος σε ένα θέμα που ανοίγει το συγκεκριμένο άρθρο π.χ. . 
Τις προσβολές πέρι νοημοσύνης δεν θα τις σχολιάσω καν... 
Εγώ σε συμβουλέυω να κοιτάξεις την τάση ,που έχεις όπως φαίνεται, να προσβάλεις και να το παίζεις έξυπνος (χωρίς αυτο να σημαίνει πως δεν είσαι έξυπνος)  .
Τα σχόλια των περισσοτέρων αφορούν τον τίτλο του θέματος.Το δικό σου όχι . Άρα μάλλον κάποιος άλλος νιώθει την ανάγκη να προβάλει τη γνώμη του και τη θέση του αναφέροντας στοές και λέσχες. Επίσης εξέτασε και τον ορισμό της μιζέριας άλλη μία φορά αν θέλεις ή και περισσότερες μέχρι να τον κατανοήσεις πραγματικά.

Μιζερια ειναι να ασκεις κριτικη στην αποφαση της Sony και ταυτοχρονα να συμφωνεις με αυτη. Κατι δεν κολλαει καλα.

 

Και σε ξαναρωταω, τι στο καλο νομιζεις οτι ειναι η  Sony και καθε πολυεθνικη; Απο τι αποτελουνται αυτες οι εταιριες; Δεν αποτελουνται απο μαυρους, κινεζους, λευκους Αμερικανους κτλ;

Στις πολυεθνικες ειδικα, υπαρχει μεγαλυτερη ευαισθησια σε θεματα ισοτητας και ρατσισμου (αλλωστε ο ρατσισμος και πολυεθνικη ειναι δυο εννοιες ασυμβιβαστες) κι αυτο δε νομιζω οτι εισαι σε θεση να το κατανοησεις.

Εσυ αυτο που λες ειναι οτι μονο το επιχειρηματικο δαιμονιο επαιξε το ρολο του.

Εγω αυτο που σου λεω ειναι οτι η αποφαση απο κοινωνικη αποψη ειναι η σωστη, και την επικροτουμε - κι ειναι αυτο που θα μεινει στο τελος.

Αλλα οταν επικρατει μισαλοδοξια και μιζερια, δεν μπορουμε να επικροτησουμε ουτε το σωστο.

2 hours ago, narta said:

Oh the fucking irony!

Έθιξε κανένας την συγκυρια μικροποιώντας την κατάσταση; ΟΧΙ. Απλα δεν καταπίνουμε αμασητα την καθε "συμπονετικη heartwarming" politically correct ανακοινωση της καθε εταιριας.

ΚΑΛΑ εκανε και ανεβαλε την παρουσιαση.

ΔΕΝ το εκανε γιατι την επιασε πονος στην καρδια.

Know the difference

Πες μου ενα παραδειγμα τοτε που θα σε ικανοποιουσε, κι αν υπαρχει εστω και ενα, τοτε να δεχτω οτι δεν διακατεχεσαι απο μιζερια.

Συγνωμη αλλα αυτη ειναι η αποψη μου, οτι μερικοι ειστε μιζεροι και γκρινιαζετε μονο και μονο γιατι αυτο εχετε μαθει να κανετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Sony με αυτή τη κίνηση εξασφαλίζει περισσότερα βλέμματα στο προιόν της σε μια πιο ήσυχη και κατάλληλη περίοδο και ταυτόχρονα κάνει και μια ορθή πολιτική επάνω σε ένα ευαίσθητο κοινωνικό γεγονός.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ασκηθεί αρνητική κριτική στην Sony.. Τι θα έπρεπε να κάνουν δηλαδή? 

Προφανώς και μια τεράστια πολυεθνική δεν νοιάζεται για τη ζωή ενός τυχαίου ανθρώπου (λες και όλοι εμείς εδώ που γράφουμε και δεν είμαστε πολυεθνική, κλαίμε για τον Floyd) αλλά παράλληλα καλό είναι να φροντίζει να μη προσβάλλει την κοινή γνώμη σε θέματα που απαιτούν τουλάχιστον μια έστω τυπική ένδειξη λεπτότητας.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Μιζερια ειναι να ασκεις κριτικη στην αποφαση της Sony και ταυτοχρονα να συμφωνεις με αυτη. Κατι δεν κολλαει καλα.

Και σε ξαναρωταω, τι στο καλο νομιζεις οτι ειναι η  Sony και καθε πολυεθνικη; Απο τι αποτελουνται αυτες οι εταιριες; Δεν αποτελουνται απο μαυρους, κινεζους, λευκους Αμερικανους κτλ;

Στις πολυεθνικες ειδικα, υπαρχει μεγαλυτερη ευαισθησια σε θεματα ισοτητας και ρατσισμου (αλλωστε ο ρατσισμος και πολυεθνικη ειναι δυο εννοιες ασυμβιβαστες) κι αυτο δε νομιζω οτι εισαι σε θεση να το κατανοησεις.

Εσυ αυτο που λες ειναι οτι μονο το επιχειρηματικο δαιμονιο επαιξε το ρολο του.

Εγω αυτο που σου λεω ειναι οτι η αποφαση απο κοινωνικη αποψη ειναι η σωστη, και την επικροτουμε - κι ειναι αυτο που θα μεινει στο τελος.

Αλλα οταν επικρατει μισαλοδοξια και μιζερια, δεν μπορουμε να επικροτησουμε ουτε το σωστο.

Πες μου ενα παραδειγμα τοτε που θα σε ικανοποιουσε, κι αν υπαρχει εστω και ενα, τοτε να δεχτω οτι δεν διακατεχεσαι απο μιζερια.

Συγνωμη αλλα αυτη ειναι η αποψη μου, οτι μερικοι ειστε μιζεροι και γκρινιαζετε μονο και μονο γιατι αυτο εχετε μαθει να κανετε.

Στο δικό σου το μυαλό δεν κολλάει καλά. Προφανώς και γίνεται να συμφωνείς με κάτι και ταυτόχρονα να ασκείς κριτική σε αυτό. Ασκείς κριτική στο ότι η Sony εκμεταλεύεται ένα τόσο ευαίσθητο θέμα μόνο και μόνο για το χρηματικό συμφέρον της. Θα μπορούσε να αναφέρει ότι δεν είναι έτοιμη ή να πει απλά ότι δεν είναι κατάλληλη η περίοδος αυτή για το λανσάρισμα της κονσόλας μας διότι ο κόσμος ασχολείται με σοβαρότερα θέματα και δεν θα μας δώσει τόση σημασία 😕 .Μόνο το επιχειρηματικό δαιμόνιο έπαιξε ρόλο και μόνο αυτό. Εγώ προσωπικά δεν επικροτώ κάτι τέτοιο. Επίσης δεν γυρίζουν  όλα γύρω από έναν αντιρατσιστικό αγώνα. Συνεχίζουν να πεθαίνουν από φτώχει και πείνα ψυχές.Συνεχίζουν να καίνε τα δάση .Συνεχίζεται ο παγκόσμιος οικονομικός πόλεμος. Και κυρίως υπάρχει ακόμη η πανδημία που έχει διαλύσει την Αμερική. Αν ήταν κάθε φορά που ένας Αστυνομικός σκότωνε έναν αφροαμερικάνο να διέκοπτε η σόνυ το λανσάρισμα ή την παρουσίαση , θα είμασταν στο PS1 ακόμα..Δεν είναι ούτε σωστό ούτε λογικό να τα μπλέκουμε όλα με όλα. Μπορείς  να τρέφεις ψεύτικες ελπίδες και να πιστεύεις ότι το εργατικό προσωπικό του κάθε Κολλοσού παίρνει μία τέτοια απόφαση και ότι το καλό θα κερδίσει στο τέλος ,  δεν στο απαγορεύει κανείς , αλλά μην περιμένεις όλοι να ζουν με αυταπάτες και να  επικροτουν μια ναι μεν  σωστή απόφαση αλλά  τόσο εμετικά άψυχη.
Τέλος , ο  καθένας έχει το δικαίωμα να γράψει για κάτι που τον ενόχλησε. Εμένα με ενόχλησε η ανάρτηση της σόνυ έσενα σε ενόχλησε που γράψαμε κάτι ''κακό'' για τη σόνυ. 
Αλλά δεν έχεις το δικαίωμα να προσβάλεις κανέναν. Αυτός που προσβάλλει ,έχει πολλά θέματα προσωπικά να λύσει   , και όταν τα λύσει και λέει την άποψη του και δίνει τα φώτα του με όμορφο τρόπο  τότε θα είναι άξιος να κρίνει αν κάποιος είναι καλός-κακός  , έξυπνος-χαζός κτλπ. , από μέσα του.Όχι φωναχτά.


 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, Pandelos said:

Στο δικό σου το μυαλό δεν κολλάει καλά. Προφανώς και γίνεται να συμφωνείς με κάτι και ταυτόχρονα να ασκείς κριτική σε αυτό. Ασκείς κριτική στο ότι η Sony εκμεταλεύεται ένα τόσο ευαίσθητο θέμα μόνο και μόνο για το χρηματικό συμφέρον της. Θα μπορούσε να αναφέρει ότι δεν είναι έτοιμη ή να πει απλά ότι δεν είναι κατάλληλη η περίοδος αυτή για το λανσάρισμα της κονσόλας μας διότι ο κόσμος ασχολείται με σοβαρότερα θέματα και δεν θα μας δώσει τόση σημασία 😕 .Μόνο το επιχειρηματικό δαιμόνιο έπαιξε ρόλο και μόνο αυτό. Εγώ προσωπικά δεν επικροτώ κάτι τέτοιο. Επίσης δεν γυρίζουν  όλα γύρω από έναν αντιρατσιστικό αγώνα. Συνεχίζουν να πεθαίνουν από φτώχει και πείνα ψυχές.Συνεχίζουν να καίνε τα δάση .Συνεχίζεται ο παγκόσμιος οικονομικός πόλεμος. Και κυρίως υπάρχει ακόμη η πανδημία που έχει διαλύσει την Αμερική. Αν ήταν κάθε φορά που ένας Αστυνομικός σκότωνε έναν αφροαμερικάνο να διέκοπτε η σόνυ το λανσάρισμα ή την παρουσίαση , θα είμασταν στο PS1 ακόμα..Δεν είναι ούτε σωστό ούτε λογικό να τα μπλέκουμε όλα με όλα. Μπορείς  να τρέφεις ψεύτικες ελπίδες και να πιστεύεις ότι το εργατικό προσωπικό του κάθε Κολλοσού παίρνει μία τέτοια απόφαση και ότι το καλό θα κερδίσει στο τέλος ,  δεν στο απαγορεύει κανείς , αλλά μην περιμένεις όλοι να ζουν με αυταπάτες και να  επικροτουν μια ναι μεν  σωστή απόφαση αλλά  τόσο εμετικά άψυχη.
Τέλος , ο  καθένας έχει το δικαίωμα να γράψει για κάτι που τον ενόχλησε. Εμένα με ενόχλησε η ανάρτηση της σόνυ έσενα σε ενόχλησε που γράψαμε κάτι ''κακό'' για τη σόνυ. 
Αλλά δεν έχεις το δικαίωμα να προσβάλεις κανέναν. Αυτός που προσβάλλει ,έχει πολλά θέματα προσωπικά να λύσει   , και όταν τα λύσει και λέει την άποψη του και δίνει τα φώτα του με όμορφο τρόπο  τότε θα είναι άξιος να κρίνει αν κάποιος είναι καλός-κακός  , έξυπνος-χαζός κτλπ. , από μέσα του.Όχι φωναχτά.


 

Προφανως και η υπερμετρη αστυνομικη βια κι ο ρατσισμος δεν ειναι το μοναδικο προβλημα.

Ομως υπαρχει ευνοϊκο momentum να μπουν επιτελους οι βασεις για να λυθει ενα απο τα πολλα προβληματα μιας κοινωνιας.

Κι αν οι εταιριες, με τις οποιες αποφασεις τους μπορουν να ασκησουν πιεση/επιρροη προς τη σωστη κατευθυνση, αυτες ειναι καλοδεχουμενες. 

Δεν ειναι Politically correct ο ορος ρατσιστικη αστυνομικη βια στην Αμερικη - μαλλον εσυ ζεις με αυταπατες καθως αυτη η κατασταση ειναι μια θλιβερη πραγματικοτητα. Κι αν δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο, τουλαχιστον ας μην το χλευαζεις με ανουσια posts οπως το παρακατω.

18 hours ago, Pandelos said:

Ρε SONY ... Τόσα χρόνια σε ξέρουμε... Θες τα φώτα όλα πάνω σου (και λογικό) τη μέρα εκείνη , και όχι στον αντιρατσιστικό αγώνα που έχει ξεκινήσει την περίοδο αυτή...  ψυχοπονιάρα Sony μου εσύ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Pandelos είπε

Θα μπορούσε να αναφέρει ότι δεν είναι έτοιμη ή να πει απλά ότι δεν είναι κατάλληλη η περίοδος αυτή για το λανσάρισμα της κονσόλας μας διότι ο κόσμος ασχολείται με σοβαρότερα θέματα και δεν θα μας δώσει τόση σημασία 😕 .Μόνο το επιχειρηματικό δαιμόνιο έπαιξε ρόλο και μόνο αυτό. Εγώ προσωπικά δεν επικροτώ κάτι τέτοιο. Επίσης δεν γυρίζουν  όλα γύρω από έναν αντιρατσιστικό αγώνα. Συνεχίζουν να πεθαίνουν από φτώχει και πείνα ψυχές.Συνεχίζουν να καίνε τα δάση .Συνεχίζεται ο παγκόσμιος οικονομικός πόλεμος. Και κυρίως υπάρχει ακόμη η πανδημία που έχει διαλύσει την Αμερική. Αν ήταν κάθε φορά που ένας Αστυνομικός σκότωνε έναν αφροαμερικάνο να διέκοπτε η σόνυ το λανσάρισμα ή την παρουσίαση , θα είμασταν στο PS1 ακόμα..Δεν είναι ούτε σωστό ούτε λογικό να τα μπλέκουμε όλα με όλα. Μπορείς  να τρέφεις ψεύτικες ελπίδες και να πιστεύεις ότι το εργατικό προσωπικό του κάθε Κολλοσού παίρνει μία τέτοια απόφαση και ότι το καλό θα κερδίσει στο τέλος ,  δεν στο απαγορεύει κανείς , αλλά μην περιμένεις όλοι να ζουν με αυταπάτες και να  επικροτουν μια ναι μεν  σωστή απόφαση αλλά  τόσο εμετικά άψυχη.

Πρώτα απ' όλα αυτό που είπε στην ουσία η Sony, είναι αυτό που λες κι εσύ. "Θέλουμε να κάνουμε πίσω για να ακουστούν πιο σημαντικές φωνές". 

Έπειτα αυτό που λες ότι θα έπρεπε να είμασταν στο PS1 για κάθε φορά που αστυνομικός σκότωνε ένα Αφροαμερικανό, δεν έχει καμία απολύτως λογική βάση. Το συγκεκριμένο περιστατικό πήρε πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις από άλλα παρόμοια που έγιναν στο παρελθόν. Και βασικά αυτό είναι που θα έπρεπε να μας προβληματίζει και όχι η δήλωση μιας πολυεθνικής.

Τώρα αυτά που λες περί παγκόσμιου οικονομικού πολέμου, φτώχειας, πείνας, κάψιμο δασών, πανδημίας και ότι δεν γυρίζουν όλα γύρω από έναν αντιρατσιστικό αγώνα, πέστα σε κάποιον από τους διαδηλωτές να δούμε τι θα σου απαντήσει...

Από κει και πέρα, η Sony διαχειρίστηκε άψογα το θέμα με λεπτότητα, παίρνοντας όπως παραδέχεσαι κι εσύ ο ίδιος τη σωστή απόφαση. Το αν θα το επικροτίσουμε ή όχι, δεν έχει και πολύ μεγάλη σημασία.

Και κάτι μου λέει ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα θα προτιμούσαμε μάλιστα να προχωρήσει κανονικά η παρουσίαση και δεν θα άνοιγε ρουθούνι για το τι γίνεται στις ΗΠΑ με τον Floyd... Αυτό επειδή καμιά φορά περνάει το μύνημα ότι δήθεν μόνο οι πολυεθνικές είναι οι άψυχες ενώ εμείς ατομικά είμαστε οι ευαίσθητοι μεγαλόψυχοι και δεν φέρουμε καμία ευθήνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
15 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Δεν ειναι Politically correct ο ορος ρατσιστικη αστυνομικη βια στην Αμερικη - μαλλον εσυ ζεις με αυταπατες καθως αυτη η κατασταση ειναι μια θλιβερη πραγματικοτητα. Κι αν δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο, τουλαχιστον ας μην το χλευαζεις με ανουσια posts οπως το παρακατω.

Ζεις στην Αμερική;

 

Spoiler
3 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Τώρα αυτά που λες περί παγκόσμιου οικονομικού πολέμου, φτώχειας, πείνας, κάψιμο δασών, πανδημίας και ότι δεν γυρίζουν όλα γύρω από έναν αντιρατσιστικό αγώνα, πέστα σε κάποιον από τους διαδηλωτές να δούμε τι θα σου απαντήσει...

Εννοείς άμα θα σου μιλήσει ή θα αρχίσει να σε βρίζει, βαράει κτλ γιατί δεν είσαι με το μέρος του;

 

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jmirko15

Υποθέτω εξαρτάται από το άτομο.

Σκέψου ότι εσύ κάνεις διαδήλωση για ένα θέμα που νιώθεις ότι αφορά και επηρρεάζει άμεσα και αρνητικά την ζωή σου και έρχεται κάποιος να σου πει ξέρεις φίλε, να σου υπενθυμήσω ότι υπάρχουν και άλλα προβλήματα και ότι δεν γυρίζουν όλα γύρω από τον αγώνα σου. Ο καθένας θα αντιδράσει με το δικό του τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Hetfield είπε

Και σε ξαναρωταω, τι στο καλο νομιζεις οτι ειναι η  Sony και καθε πολυεθνικη; Απο τι αποτελουνται αυτες οι εταιριες; Δεν αποτελουνται απο μαυρους, κινεζους, λευκους Αμερικανους κτλ;

Στις πολυεθνικες ειδικα, υπαρχει μεγαλυτερη ευαισθησια σε θεματα ισοτητας και ρατσισμου (αλλωστε ο ρατσισμος και πολυεθνικη ειναι δυο εννοιες ασυμβιβαστες) κι αυτο δε νομιζω οτι εισαι σε θεση να το κατανοησεις.

Εσυ αυτο που λες ειναι οτι μονο το επιχειρηματικο δαιμονιο επαιξε το ρολο του.

Εγω αυτο που σου λεω ειναι οτι η αποφαση απο κοινωνικη αποψη ειναι η σωστη, και την επικροτουμε - κι ειναι αυτο που θα μεινει στο τελος.

Αλλα οταν επικρατει μισαλοδοξια και μιζερια, δεν μπορουμε να επικροτησουμε ουτε το σωστο.

Δεν είδα καμία Sony όμως να μιλάει για το Hong Kong. Ούτε καμία άλλη από τις εταιρίες που ξαφνικά είναι υπέρ των δικαιωμάτων. Guess why. Money talks bullshit walks. Και η Κίνα είναι τεράστια αγορά. Για αυτό μοκο οι "ανθρώπινες" εταιρίες

 

Πες μου τώρα ότι οι αποφασίσεις δεν λαμβάνονται με απόλυτα επιχειρηματικά κριτήρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναφερθηκα μεμονομενα στη συγκεκριμενη περιπτωση, οτι ηταν σωστη κινηση, και δεν βρισκω το λογο να την "κραξω".

Αλλα ο κλασσικος Ελληναρας παντα θα βρισκει πραγματα να γκρινιαζει και να κανει τη ζωη του πιο μιζερη.

Εν τελει, ο συμφορουμιτης εχει απολυτο δικιο κι αυτο φαινεται απο την αντιμετωπιση σας.  

13 hours ago, D.Luffy said:

ότι δήθεν μόνο οι πολυεθνικές είναι οι άψυχες ενώ εμείς ατομικά είμαστε οι ευαίσθητοι μεγαλόψυχοι και δεν φέρουμε καμία ευθήνη.

 

 

Επεξ/σία από Hetfield
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hetfield είπε

Αλλα ο κλασσικος Ελληναρας παντα θα βρισκει πραγματα να γκρινιαζει και να κανει τη ζωη του πιο μιζερη.

Κανω την ζωη μου μιζερη επειδη κραζω την υποκρισια καθε πολυεθνικης; Yeah bruh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, narta είπε

Κανω την ζωη μου μιζερη επειδη κραζω την υποκρισια καθε πολυεθνικης; Yeah bruh

Μην ασχολείσαι φίλε μου. Εδώ μέσα στο Insomnia, η διαμαρτυρία και η αντίθετη άποψη ισούται με μιζέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, maniacos93 said:

Μην ασχολείσαι φίλε μου. Εδώ μέσα στο Insomnia, η διαμαρτυρία και η αντίθετη άποψη ισούται με μιζέρια.

Πως γινεται να συμφωνεις με την αναβολη του event και παραλληλα να κραζεις τη Sony για αυτη την κινηση;

Εγω αυτη την παρατηρηση εκανα και μιλησα για μιζερια.

Κατσε να δεις ποιον μου θυμιζει... 

 

Επεξ/σία από Hetfield
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...