Προς το περιεχόμενο

Η Intel δεν θέλει οι επεξεργαστές της να κρίνονται με βάση μόνο τα benchmarks


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Εγώ δεν νομίζω. Τα reviews το νομίζουν. Το hwunboxed και το gamersnexus που ανεβάσαν τα παιδιά. Ειδικα το gamersnexus βγάζει τον 10900k πιο efficient από τον 3900x. 

Το τι νομίζω εγω δεν εχει σημασία, εγώ τα reviews που ανεβάσαν τα παιδιά κοιτάω ;) 

 

129.6w τραβάει ο 10900k έναντι 150w ο 3900x ενώ τελειώνουν το blender σε 12. 6 και 11.4 λεπτά αντίστοιχα....Δηλαδή 27wh o 10900 και 28.5 ο 3900x...

Aυτά τα νούμερα είναι από το gamersnexus. Ε οποιός δεν αποδέχεται oτι οι 28.5wh είναι περισσότερες από τις 27wh  είτε τρολλάρι η υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα ;) 


Kαι θες και ψύκτρα των 300€. 54 ολόκληρους βαθμούς βάρεσε ο αλήτης, έναντι μόλις 79 (ούτε καν 80) του 3900x :P  

 

έχεις γράψει και λάθος τους υπολογισμού σου με λάθος δεδομένα , θα μας τρελάνεις κιόλας Τέλος .

Επεξ/σία από Lezadas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Lezadas2 είπε

.

Kαι τι γράφω ρε μαν? Που ΑΝΕΒΑΣΑΝ τα παιδιά. Ο mikekata το ανέφερε οταν είδε οτι τα νούεμρα του hwunboxed δεν ταιριάζαν στον χαρακτήρα του. Τρέλα πουλάς? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Σελίδα 18, 5ο post απτό τελός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις γράψει τόσες ανακρίβειες, τοσα μπρος πίσω, που και εσύ ο ίδιος έχεις χάσει τη μπάλα. Δυστυχώς δεν υπάρχει moderation για να πάρει θέση και να καθαρίσει το νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GoMaR είπε

Έχεις γράψει τόσες ανακρίβειες, τοσα μπρος πίσω, που και εσύ ο ίδιος έχεις χάσει τη μπάλα. Δυστυχώς δεν υπάρχει moderation για να πάρει θέση και να καθαρίσει το νήμα.

Σύμφωνα με το hwunboxed o 10900k έχει πολύ καλύτερο efficiency από 3600 και το ίδιο με 3700x.

 

Bρες την ανακριβεια στο απο πανω. Θα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...