Προς το περιεχόμενο

Το Total War Saga: Troy θα διατεθεί δωρεάν για 24 ώρες από το Epic Games Store


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισχύει, αλλά ακόμα και έτσι  δεν αναιρεί ότι σχεδόν κάθε 15 μέρες προσφέρουν 1-2 παιχνίδια!!

   Σαν κίνηση νομίζω είναι αποδεκτή και πρέπει να αναγνωρίζεται!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, LongTom είπε

Έχουμε και λέμε:

- trailer με σχεδόν μηδενικό in-game gameplay και μέτρια pre-rendered γραφικά/

- Total war saga, όσοι θυμούνται ξέρουν τι σημαίνει από άποψη πόρων που έπεσαν και μεγέθους.

- behind the myth επιλογές που σημαίνει...θέλουμε τους κλασσικούς φαν του total war, αλλά είδαμε πόσο πουλάει το warhammer 2. Αλλά πάντα με προϋπολογισμό saga.

Έτσι βγήκε αυτό, στο οποίο έκρυβαν πολλές λεπτομέρειες ουσιαστικά μέχρι πολύ πρόσφατα και μέχρι προχτές ήταν steam launch 2020.

Τα έβαλαν κάτω και είδαν στην CA ότι μάλλον πάει για φούντο το συγκεκριμένο και είπαν να το δώσουν στην epic - που μοιράζει τα κινεζολεφτά αριστερά και δεξιά με τις φούχτες - για να βγάλουν τα σπασμένα.

|

Προσωπικά φοβάμαι μην γλυκαθούν και δώσουν το warhammer 3 εκεί για κανένα χρόνο. Εκεί θα είναι το μεγάλο πανηγύρι επειδή αποκάλυψαν ότι χρειάζεται τα 1 & 2 για τον πλήρη χάρτη...

Ήδη έχουν προαναγκείλει τα DLC. Έτσι θα ακολουθήσουν μάλλον την πεπατημένη των 3Kindoms & warhammer.

 

Δεν διαφωνώ γενικά, έχω όμως να σημειώσω τα εξής:

- Το Three Kingdoms είναι φοβερή προσθήκη στο franchise, αρκετά balanced gameplay και με πολλά ενδιαφέροντα mechanics. Εάν και λέω εάν ακολουθήσουν την ασφαλή όδο, δηλαδή χρησιμοποιήσουν την ίδια μηχανή και γενικά mechanics και απλά τα επεκτείνουν, θα μιλάμε για πολύ καλό παιχνίδι. Το Thrones of Britannia ήταν ένα αποτυχημένο πείραμα και νομίζω η CA δείχνει να μαθαίνει από τα λάθη της και να ακούει.

Τέλος, πιστεύω ότι το Romance mode θα ταιριάζει πάρα πολύ στο σκηνικό του Troy.

Υ.Γ. Διαβάζοντας το σχόλιό μου μάλλον καταλήγω στο ότι μου άρεσε τόσο πολύ το Three Kingdoms που δεν θα είχα πρόβλημα να μου το ξανασέρβιραν σε Troy setting και με κανά mechanic παραπάνω χαχαχ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Cosmo1a είπε

Η Epic εδω και αρκετό καιρό έχει δώσει πολλούς τίτλους ελεύθερα!!
Κάνει καλή δουλίτσα και δεν υπάρχει κάποιος άλλος που να κάνει κάτι παρόμοιο σε αυτή τη συχνότητα!

Και καλούς. Δεν ξέρω παλιότερα, αλλά εγώ μέσα στην καραντίνα που το κατέβασα, μου έδωσε GTA V premium πακέτο - Civilization VI - Borderlands 1-2. Δεν το περίμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
53 λεπτά πριν, odiseas46 είπε

Και καλούς. Δεν ξέρω παλιότερα, αλλά εγώ μέσα στην καραντίνα που το κατέβασα, μου έδωσε GTA V premium πακέτο - Civilization VI - Borderlands 1-2. Δεν το περίμενα.

τωρα εχει βγαλει borderlands handsome collection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, shadowlike είπε

with no intention to ever play anything as well.

έτσι έλεγα και εγώ αλλά δοκίμασα 2-3 indie και τελικά τα έπαιξα και τα ευχαριστήθηκα. Κλασικά πάντως τα μαζεύω όλα σαν καλός τζαμπατζής που είμαι και αγχώνομαι μη χάσω κανένα ;) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gorilas13 είπε

Έχω γεμίσει παιχνίδια που όχι απλά δε θα παίξω, ούτε install θα γίνουν ποτέ να πάρω μια τζούρα.  

Ισχύει, γενικά ότι παίρνουμε "δωρεάν" συνήθως δεν ασχολούμαστε και πολύ. Εξαίρεση προσωπικά για μένα το Red Dead Redemption 2 στο Xbox αλλά και το Civilization που έδωσε πριν κάποιες μέρες το Epic. Τα έχω λιώσει αρκετά.. 

Όλα τα άλλα, απλά τα μαζεύω και ούτε καν install.... :D

3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Ειδοποίηση να το δω 13 Αυγούστου νόμιζα ότι με δουλεύουν :P τι γιορτάζουν τότε οι Κινέζοι  του αγίου freemium

 

DB735CFF-5541-4AE5-BA25-1E4AA9853B22.png

2 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Στην καρδιά του Αυγούστου.

Άντε να το θυμηθείς τότε.

:D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...