Προς το περιεχόμενο

Πόσα γνωρίζουν οι εταιρείες τεχνολογίας για σένα; Βασικά, τα πάντα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

μην πας βορεια ευβοια με gps. η μακακια μας περασε για κρικρι και μας εστελνε απο χωματοδρομους, γκρεμους και βουνα 🤣

καλα δε θα συζητησω για καστορια (νομιζω) που ειχε ονειρευτει για μεγαλο δρομο ενα ποταμοδρομο (τιγκα στις πετρες και τα βραχια)

μαλλον εχουμε καποια μυστικη τεχνολογια να μπερδευει τους δορυφορους, δε ξερω τι να πω :P

Η συσκευη σου υποστηριζει Galileo gps ? Πως το ειχες ρυθμισει ; Για πεζο ; 4χ4 οχημα ; Στην δρομολογηση ειχες αποκλεισει κατσικοδρομους , off road κτλπ ;Ειχες επιλεξει την ταχυτερη (χρονικα) και οχι την συντομοτερη (αποσταση) διαδρομη ; Καποια στιγμη τα προγραμματα πλοηγησης θα αποκτησουν A.I και θα μας πηγαινουν οπου και οπως θελουμε μεσω μιας διεπαφης με τους χρηστες που θα δειχνει ανθρωπινη .Αναμονη για το Σωτηριον ετος 2025 , την γενικευση και εκλαικευση της ηλεκτροκινησης και της πλοηγησης επιπεδου Ξεναγου -Συνοδου - συνοδηγου,που σε παιρνει απο το χερι και σε οδηγει στον παραδεισο.

Επεξ/σία από nepomuk
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να τα διναν και σε μενα να γνωριζα τον eαuτο μου καλυτερα 🤪

16 λεπτά πριν, hunter2000 είπε

Όχι μόνο ξέρουν τα πάντα για εμάς, αλλά σε πολλές περιπτώσεις σε γνωρίζουν καλύτερα από ότι γνωρίζεις εσύ τον εαυτό σου. 

yeap!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ptwma είπε

Έχει παραγίνει το κακό, ότι και να περάσεις σου ζητάει να έχει πρόσβαση παντού.  Λες και η εφαρμογή για χρονόμετρο πρέπει να σε ακούει ή να δει παλιές σου φωτο.

Εντωμεταξύ εμένα μου βγάζει συνέχεια μια διαφήμιση για ώριμες διαθέσιμες γυναίκες. Δε ξέρω πως φτάσαμε ως εδώ παρόλα αυτά του βάζω διαφήμιση ακατάλληλου περιεχομένου και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Μετά από λίγο πάλι εκεί. 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι με ψάχνουν αυτές στο Google...

Να σημειώσω πως στο κινητό δεν κάνω τίποτα πονηρό , ένα Chrome για τα βασικά site , email και κάνα παιχνίδι. 

βασικά site? youp0rn,p0rnhub,redtube Κλπ κλπ; :P

 

περα απο τη πλακα χθες εψαχνα κατι στο κινητο, και βρηκα καταλαθος ολες τις τοποθεσιες που έχω πάει.. και βρήκα όλα τα μέργ που έχω γυρίσει, όχι μόνο Ελλάδα, αλλα και εξωτερικό!! βρήκε οτι το 2014 είχα παει στην Ιταλία, και ειχα ανοίξει gps με το galaxy note 3 μου, βρήκα το 2015 Γρεβενα,Καστορια,Χαλκιδική κλπ κλπ που είχα πάει για βόλτα απο το redmi note 2 μου για όσους το θυμούντε αυτο το αθάνατο κινητό!

 

και για να το παμε και λιγο στο χαβαλέ, αν ξεχάσω κάποια στιγμή που έχω πάει θα το βρώ μεσω γκουγκλ :P

 

περαν της πλακας είναι φυσικό και επόμενο εφόσον χρησιμοποιούμε την τεχνολογία ''ΔΩΡΕΑΝ'' να είμαστε εμείς το ''κόστος'' αν με καταλαβαίνετε..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ptwma είπε

Έχει παραγίνει το κακό, ότι και να περάσεις σου ζητάει να έχει πρόσβαση παντού.  Λες και η εφαρμογή για χρονόμετρο πρέπει να σε ακούει ή να δει παλιές σου φωτο.

Εντωμεταξύ εμένα μου βγάζει συνέχεια μια διαφήμιση για ώριμες διαθέσιμες γυναίκες. Δε ξέρω πως φτάσαμε ως εδώ παρόλα αυτά του βάζω διαφήμιση ακατάλληλου περιεχομένου και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Μετά από λίγο πάλι εκεί. 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι με ψάχνουν αυτές στο Google...

Να σημειώσω πως στο κινητό δεν κάνω τίποτα πονηρό , ένα Chrome για τα βασικά site , email και κάνα παιχνίδι. 

Τι διαολο γινεται με αυτες τις οριμες ,report μπλοκαρισμα κλπ τιποτα στα τετοια του το φβ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panossar95 είπε

Προσωπικά δεν με αγγίζει καθόλου όλο αυτό με τα προσωπικά δεδομένα στο ίντερνετ

Το να μπορούν να δουν που μένω ή το μέιλ μου, δεν με ενδιαφέρει. Εγώ άλλωστε έχω επιλέξει να φαίνονται.Ας τα κρατήσουν και κάντε τα ότι θέλετε.( Θα μου κλασουν το ριπαπα δηλαδή)

Η χρήση που κάνω είναι μεσσεντζερ, βαιμπερ, γιουτουμπ, ιμειλ, στοίχημα, αιμπανκ, αγορές. Μέχρι εκεί και για λίγες ώρες.

Επίσης στο κομμάτι διαφημίσεων, ποτέ δεν κατάλαβα αν όντως λειτουργεί. Δηλαδή εάν εγώ έχω ψάξει ένα κινητό στο Google και μετά βλέπω διαφημίσεις με κινητά παντού, πιστεύουν ότι θα με κάνουν να το αγοράσω? Άμα θέλω πραγματικά θα το πάρω.

 

 

 

Όχι μόνο αυτο, αλλά βλέπουμε και διαφημίσεις για πράγματα που έχουμε ήδη αγοράσει!  Ότι να ναι. 

Η καλύτερη τακτική είναι να δίνεις όλα σου τα στοιχεία... λανθασμένα! τους μπερδεύεις , και τελείωσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, ptwma είπε

Έχει παραγίνει το κακό, ότι και να περάσεις σου ζητάει να έχει πρόσβαση παντού.  Λες και η εφαρμογή για χρονόμετρο πρέπει να σε ακούει ή να δει παλιές σου φωτο.

Εντωμεταξύ εμένα μου βγάζει συνέχεια μια διαφήμιση για ώριμες διαθέσιμες γυναίκες. Δε ξέρω πως φτάσαμε ως εδώ παρόλα αυτά του βάζω διαφήμιση ακατάλληλου περιεχομένου και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Μετά από λίγο πάλι εκεί. 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι με ψάχνουν αυτές στο Google...

Να σημειώσω πως στο κινητό δεν κάνω τίποτα πονηρό , ένα Chrome για τα βασικά site , email και κάνα παιχνίδι. 

Για να σου βγάζει διαφήμιση για ώριμες γυναίκες, θα είσαι νέος, γύρω στα 20-30. 

Η εταιρεία ενδιαφέρεται για τη σεξουαλική σου εκπαίδευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
41 λεπτά πριν, cosmic_gate είπε

Όχι μόνο αυτο, αλλά βλέπουμε και διαφημίσεις για πράγματα που έχουμε ήδη αγοράσει!  Ότι να ναι. 

Η καλύτερη τακτική είναι να δίνεις όλα σου τα στοιχεία... λανθασμένα! τους μπερδεύεις , και τελείωσε. 

Η να έχεις ένα Gmail χωρίς καμμία πληροφορία και μετά από ένα διάστημα, ΔΙΑΓΡΑΦΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, cosmic_gate είπε

Όχι μόνο αυτο, αλλά βλέπουμε και διαφημίσεις για πράγματα που έχουμε ήδη αγοράσει!  Ότι να ναι. 

Η καλύτερη τακτική είναι να δίνεις όλα σου τα στοιχεία... λανθασμένα! τους μπερδεύεις , και τελείωσε. 

Παλι ομως η δραστηριοτητα σου online συνεχιζει να ειναι φανερη, ακομη και η συσκευη που χρησιμοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...