Προς το περιεχόμενο

H Lisa Su της AMD είναι η πιο ακριβοπληρωμένη CEO


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τοσα πολλα παιρνει;

Κατσε τωρα που την ξαναβλεπω δεν ειναι και ασχημη και στην καταλληλη ηλικια για γαμο. :P

ξαναγύρισα να την δώ καλύτερα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μακρια απο γυναικες με high IQ. ας τις παρει ολες ο Ελον να τον πανε στον Αρη.)  😛

μπραβο της παντως, το αξιζει

9 λεπτά πριν, Psyber είπε

Λίζα ζούμε σε τσόντα να σε δούμε...

βασικα καθε μερα κανει σεχ με την Ιντελα  ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κάπως έτσι και εγώ την κόβω δε νομίζω αυτή να φοβηθεί κάτι αγοράκια ούτε να ψάχνετε από τα αγοράκια θα τα έχει για να τα στραποναρει Αλλά η καρδιά της αλλού θα αγαπάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, IT chef είπε

το οκτάχρονο ανηψακι σου,σίγουρα.

ελα παραδεξου το...Περιμενεις πως και πως πανω απο καθε ποστ να βρεις καποιον να του αποδειξεις οτι εισαι ''φουλ ταιμ''...Οκ το εκανες,πεταξες κακια χωρις λογο.Δεν το εχω καθολου με τα μαθηματικα,και εχω το θαρρος να το λεω.Κερδισες το Οσκαρ.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, pcos said:

(μακρια απο γυναικες με high IQ. ας τις παρει ολες ο Ελον να τον πανε στον Αρη.)  😛

μπραβο της παντως, το αξιζει

βασικα καθε μερα κανει σεχ με την Ιντελα  ;)

Έχουμε και μεις οι ,insomniacs high iq, δε μπορείς να πεις... Ποιοτικά σχόλια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CEO intel: Η ανθρωποτητα πρεπει να ξεπερασει την εμμονη με τους μεγαλυτερους μισθους και τα bonus, σημασια εχει ποιος ειναι το καλυτερο παιδι και τι προσφερει στην κοινωνια, οπως μας διδαξε η πανδημια του covid 19.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να δηλώσω ότι είμαι απίστευτα απογοητευμενος απο την κοινότητα του Ινσομνια. Ούτε ένα σχόλιο που να αναφέρεται έστω και λίγο σε κάτι το φεμινιστικό... Να το κλείσετε το μαγαζάκι κύριοι, χαλάτε την εικόνα του Internet 🤪

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Εγώ θα πάω λίγο κόντρα στο ρεύμα και θα ρωτήσω μήπως απλώς ήταν μια καλή συγκυρία...

Δηλαδή όταν η εταιρεία ήταν στο ναδίρ μήπως απλώς υπήρχε μια αδιαφορία για τα τεκταινόμενα ίσως απο κουρασμένα/εφησυχασμένα στελέχη και απλώς έκανε τα αυτονόητα

Ουσιαστικά αν κοιτάξουμε το θέμα επεξεργαστών AMD δεν "άλλαξε" κάτι απο τότε με το Ναδιρ σε σχέση με το τώρα πέρα απο αυτά που ο τελευταίος Youtuber θα ανέφερε..

Ας πάρουμε 1 παράδειγμα

FX 8320 Single Threading 1460 Multi Threading 5261 125W

i5 - 3470 Single Threading 1931 Multi Threading 4665 77W

Βλέπουμε ότι υπήρχε επεξεργαστής που ενώ στο Multi Threading "πετούσε" στο Single Threading σερνόταν χώρια που η κατανάλωση άγγιζε σχεδόν το διπλάσιο...και μην ξεχάμε το Single Threading είναι ιδιαίτερα σημαντικό καθώς οι καθημερινές εργασίες διετελούνται απο εφαρμογές που δεν έχουν/ ή δεν μπορούν να κάνουν χρήση του Multi Threading....

Η ίδια εικόνα συνεχίζεται και σήμερα με σαφώς μειωμένη την απόσταση όσον αφορά το Single Threading και την κατανάλωση αλλά και πάλι οι Intel έχουν χαρακτηριστικά που δεν έχουν οι αντίστοιχοι της AMD....

Οπότε θα εικάσω ότι απλώς ήταν "τυχερή"...μπήκε στην εταιρεία ξέροντας το αυτονόητο και πιθανόν απλώς συζήτησε όχι μόνο με τον Supreme Chief Designer αλλά και με τα 2κλασσάτα στελέχη που ήξεραν τι γίνεται αλλά δεν έβρισκαν "αυτιά" για να ακουστούν....τόσο απλά.

Οπότε ότι διθυραμβικό βλέπουμε σήμερα μπορεί κάλλιστα αύριο να είναι μια ωραία ανάμνηση καθώς π.χ η Intel αν το τρέξει για 7nm στους επεξεργαστές τους και παράλληλα χώσει και χρήμα σε όλα τα επιμέρους τμήματα του επεξεργαστή όπως Cache...Οι i της χ γενιάς μπορούν κάλιστα να φέρουν την απόδοση σε άλλα επίπεδα (εδώ έχει καταντήσει οι Pentium του σήμερα να ρίχνουν στα αυτιά των παλιών i7)

Υποθέτω ότι η Intel έχει σαφώς καλύτερο δείκτη κερδοφορίας σε κάθε κομμάτι σε σχέση με την AMD απλώς η AMD σπρώχνει πολύ και καλό πράμα....αλλά σε κάθε άνοδο υπάρχει και πτώση....

 

 

Επεξ/σία από masteripper
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα 2,2εκ * 37% φορολογία = 814.000$ (συν κάτι άλλους φόρους μείον κάτι φοροαπαλλαγές κλπ που έχουν εκεί, ας πούμε 800-1εκ)

Τα $56 εκατομμύρια σε μετοχές φορολογούνται καθόλου;

Επεξ/σία από cr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PantKo είπε

μπορει καποιος να κανει τα μαθηματικα,αν αγοραζαμε τοτε με 1.7-3 δολαρια, 1000 ευρω πχ σε μετοχες,ποσο θα ειχε ανεβει το ποσο τωρα;

Αν είχες αγοράσει στα 2$ θα είχες 27.5*αρχικό ποσό. Στην περιπτωσή σου 27.500€.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...