Προς το περιεχόμενο

AVM FRITZ! Box 7530 International Modem Router


Xvipes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το παρακολουθείτε, η τιμή του μεταβάλλεται συνεχώς. Το είχα πάρει από το ιταλικό Amazon με τη προσφορά που έβγαινε μαζί με τα μεταφορικά κάτι λιγότερο από 100 ευρώ και το θεωρώ από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Δεν είναι τυχαία η τόσο καλή φήμη που έχει η συγκεκριμένη εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω το παρακολουθω κανα μηνα τωρα καθε μερα κ εχει παει μεχρι 104€ μια φορα .

Οχι πιο χαμηλα, κ μετα ανεβοκατεβαινει μεχρι τα 115€ . Που θα παει θα πεσει κ τοτε θα χτυπησω σαν κομπρα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Φαίνεται το δίνουν πολύ στους Ιταλούς αλλά οι μισοί έχουν προβλήματα με TIM και το επιστρέφουν

Οπότε και η παραγγελία από το warehouse εκεί είναι σχετικά safe επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H καλύτερη αγορά που μπορείτε να κάνετε για vdsl

διαβάστε το insomnia review να καταλαβετε γιατί...

και μόνο οτι δεν έχεις αποσυνδέσεις  - mesh wi-fi αξίζει. Κάνει πολλά πολλά περισσότερα όμως...

αν μπορείτε βέβαια πάρτε μαζί και ενα ip phone C5 h C6 dect.

Νομίζω το έχει τώρα προσφορά στα  70 ευρώ το e-shop αλλά αμαζον ισως το βρείτε στα 65. 

https://www.amazon.it/AVM-FRITZ-Telefono-Cordless-Base/dp/B01BOAORFS?ref_=ast_sto_dp

είναι απαραίτητα για μένα να συνδυαστεί μαζί .

 

Επεξ/σία από avacan23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, avacan23 είπε

H καλύτερη αγορά που μπορείτε να κάνετε για vdsl

διαβάστε το insomnia review να καταλαβετε γιατί...

και μόνο οτι δεν έχεις αποσυνδέσεις - mesh wi-fi αξίζει. Κάνει πολλά πολλά περισσότερα όμως...

αν μπορείτε βέβαια πάρτε μαζί και ενα ip phone C5 h C6 dect.

Νομίζω το έχει τώρα προσφορά στα 70 ευρώ το e-shop αλλά αμαζον ισως το βρείτε στα 65.

https://www.amazon.it/AVM-FRITZ-Telefono-Cordless-Base/dp/B01BOAORFS?ref_=ast_sto_dp

είναι απαραίτητα για μένα να συνδυαστεί μαζί .

Η λειτουργία του FAX μπορεί να λειτουργήσει έτσι εύκολα και αυτονόητα όπως το φαντάζεται κανείς όταν το διαβάζει σαν feature ή έχει τπτ κρυφες απαιτήσεις/θέματα που το καθιστούν πρακτικά άχρηστο;

Γιατί τυχαίνει 2-3 φορές το χρόνο να χρειάζεται να λάβω ή να στείλω φαξ και θα βόλευε.

Επίσης τα fritz!fon φαντάζομαι παίζουν και με αγορά πακέτου από ιντερνετικό πάροχο τηλεφωνίας και με τη συμβατική αν έχει κάποιος χρόνο ομιλίας; Στη δεύτερη περίπτωση τί το σπουδαίο κερδίζει κάποιος σε σχέσση με ένα συμβατικό ασύρματο;

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.nikktech.com/main/articles/peripherals/network/9790-avm-fritz-fon-c4-c5-dect-cordless-telephones-review?showall=1

για το τηλέφωνο εδώ. Μόνο η Ασφάλεια λόγω κρυπτογράφησης Και η καθαρότητα στη συνομιλία αξίζουν να το πάρεις . Τα αλλά θα τα δεις. Εαν θες Μεγαλύτερη μπαταρία πάρε το c6. 
το φαξ δεν το έχω δουλέψει αλλά και μέσα από την εφαρμογή στο κινητό φαίνεται πανεύκολο. 
επίσης το 7530 στα 100 ευρώ έχει 5 χρόνια εγγύηση και δεν συγκρίνεται με τον ανταγωνισμό σε δυνατότητες σε αυτά τα λεφτά.

Επεξ/σία από avacan23
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Η λειτουργία του FAX μπορεί να λειτουργήσει έτσι εύκολα και αυτονόητα όπως το φαντάζεται κανείς όταν το διαβάζει σαν feature ή έχει τπτ κρυφες απαιτήσεις/θέματα που το καθιστούν πρακτικά άχρηστο;

Γιατί τυχαίνει 2-3 φορές το χρόνο να χρειάζεται να λάβω ή να στείλω φαξ και θα βόλευε.

Επίσης τα fritz!fon φαντάζομαι παίζουν και με αγορά πακέτου από ιντερνετικό πάροχο τηλεφωνίας και με τη συμβατική αν έχει κάποιος χρόνο ομιλίας; Στη δεύτερη περίπτωση τί το σπουδαίο κερδίζει κάποιος σε σχέσση με ένα συμβατικό ασύρματο;

Αν έχεις το ασύρματο συνδεδεμένο κατευθείαν πάνω στο fritz και έχεις τη βάση του μόνο για φόρτιση δεν θα έχεις αναγνώριση κλήσης σε ασύρματα εκτός των fritz και gigaset

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, DownUNDERground said:

Η λειτουργία του FAX μπορεί να λειτουργήσει έτσι εύκολα και αυτονόητα όπως το φαντάζεται κανείς όταν το διαβάζει σαν feature ή έχει τπτ κρυφες απαιτήσεις/θέματα που το καθιστούν πρακτικά άχρηστο;

Γιατί τυχαίνει 2-3 φορές το χρόνο να χρειάζεται να λάβω ή να στείλω φαξ και θα βόλευε.

Επίσης τα fritz!fon φαντάζομαι παίζουν και με αγορά πακέτου από ιντερνετικό πάροχο τηλεφωνίας και με τη συμβατική αν έχει κάποιος χρόνο ομιλίας; Στη δεύτερη περίπτωση τί το σπουδαίο κερδίζει κάποιος σε σχέσση με ένα συμβατικό ασύρματο;

Όσο για το φαξ το μόνο ενοχλητικό είναι ότι όταν στέλνεις απτό Web interface μπορεί να στείλει μόνο μια σελίδα κάθε φορά (τουλάχιστον στο 7590 που έχω) Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή το Fritz Fax αλλά θέλει προσπάθεια κατά το στήσιμο και δεν είναι ιδιαίτερα βολικη.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, leo066 είπε

Αν έχεις το ασύρματο συνδεδεμένο κατευθείαν πάνω στο fritz και έχεις τη βάση του μόνο για φόρτιση δεν θα έχεις αναγνώριση κλήσης σε ασύρματα εκτός των fritz και gigaset

Δεν το γνώριζα καν αυτό και όλως τυχαίως όταν το πήρα του σύνδεσα ένα ασύρματο gigaset κατευθείαν πάνω στο fritz και είχα κανονικά αναγνώριση κλήσης. Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η ασυμβατότητα με τα υπόλοιπα ασύρματα τηλέφωνα!

Έχει ενδιαφέρον και το γεγονός ότι έχω ενημέρωση στο κινητό όπου κι αν βρίσκομαι μέσω του fritz phone app για όλες τις κλήσεις του σταθερού στο σπίτι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, leo066 είπε

Αν έχεις το ασύρματο συνδεδεμένο κατευθείαν πάνω στο fritz και έχεις τη βάση του μόνο για φόρτιση δεν θα έχεις αναγνώριση κλήσης σε ασύρματα εκτός των fritz και gigaset

Σε Panasonic Dect εχω αναγνώριση κλήσης,  KX-TG6811. ίδια ποιότητα κλήσεων με το Fritz c5 και διπλάσια αυτονομία.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Panasonic dect (δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη το μοντελο) εχω κι εγω κανονικα αναγνωριση. Αν θυμαμαι καλα εχει το Fritz καποια συγκεκριμενα πρωτοκολλα (?) που υποστηριζονται και τα οποια πρεπει να υποστηριζει και η τηλεφωνικη συσκευη; Και νομιζω πως εχει και καποια επιλογη στο menu της dect τηλεφωνιας για legacy support ή κατι τετοιο.

Δεν εχω δυνατοτητα αυτη τη στιγμη να το ελεγξω και τα ειχα κοιταξει αυτα πριν 5 περιπου χρονια στο 7490.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Giama είπε

Σε Panasonic dect (δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη το μοντελο) εχω κι εγω κανονικα αναγνωριση. Αν θυμαμαι καλα εχει το Fritz καποια συγκεκριμενα πρωτοκολλα (?) που υποστηριζονται και τα οποια πρεπει να υποστηριζει και η τηλεφωνικη συσκευη; Και νομιζω πως εχει και καποια επιλογη στο menu της dect τηλεφωνιας για legacy support ή κατι τετοιο.

Δεν εχω δυνατοτητα αυτη τη στιγμη να το ελεγξω και τα ειχα κοιταξει αυτα πριν 5 περιπου χρονια στο 7490.

Επειδή ανέφερες το 7490, υπάρχουν σημαντικές διαφορές με το 7530 στις δυνατότητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ό,τι καταλαβαίνω, τα Fritz! έχουν λειτουργικό με συγκεκριμένες δυνατότητες. Το λειτουργικό μάλιστα συνδυάζεται με τα app του κινητού για μερικές δυνατότητες.

Να ρωτήσω εγώ για ποιό βάθος χρόνου εννοούμε ότι οι δυνατότητες αυτές, το hardware, τα app και το λειτουργικό υποστηρίζονται ή έστω παραμένουν λειτουργικές ;
Διότι κάποιος μπορεί να αγοράσει το 7590 πχ και οι κάποιες 100δες ευρώ δεν είναι λίγα
για να αρκείται ακόμα και 5-10 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...