Προς το περιεχόμενο

Huawei GT 2 pairing problem..


Dimitrios80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στη παρέα .εχω ένα θεμα με το Huawei smartwatch GT2 ..δε μπορώ να το κάνω pair με την εφαρμογή που χρησιμοποιείται από την Huawei . health app. Το κινητό μου είναι Xiaomi mi note 10 .έκανα όλα τα παραπάνω βήματα σε κάποιο site που διάβασα .δλδ κατέβασα app gallery Huawei services και μετά το Health .. αλλά τπτ..  με λέει κάτι μυστήρια για μεταγενέστερη έκδοση..μπορεί κάποιος να βοηθήσει κάποιος που του παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα .λογικά .από ότι διάβασα είναι πολλοί που έχουν θέμα .υπάρχει κάτι που πρέπει να περιμένουμε από τη Huawei κανένα update .αν γνωρίζει κάποιος  ας βοηθήσει παρακαλώ . ευχαριστώ.

Screenshot_2020-06-05-14-48-34-120_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου δε ξέρω νομίζω το έκανα .αλλά για τη version 4 που λες την έχει στο gallery ?πρέπει. Να το έκανα .θα δοκιμάσω app gallery play store δεν το έχει .δε το βρίσκω. .

Επεξ/σία από Dimitrios80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει το app gallery Huawei δες 

Screenshot_2020-06-05-15-12-44-442_com.android.vending.jpg

Επεξ/σία από Dimitrios80
Κάπου το είχα δει και το είχα κατεβάσει από Aptoide δεν θυμάμαι αλλά τώρα δε το βλέπω . μυστήριο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κατέβασα .app gallery μετά πήγα στο health αλλά νομίζω πρέπει. Να κατεβάσω και το τελευταίο update του mobile services Huawei ..θέλει την 4 version της mobile services Huawei αυτά .δε με αφήνει 

Νομίζω πρέπει. Α περιμένω όπως και άλλοι.εσυ ποτέ το κατέβασες .?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitrios80 είπε

Λοιπόν κατέβασα .app gallery μετά πήγα στο health αλλά νομίζω πρέπει. Να κατεβάσω και το τελευταίο update του mobile services Huawei ..θέλει την 4 version της mobile services Huawei αυτά .δε με αφήνει 

Νομίζω πρέπει. Α περιμένω όπως και άλλοι.εσυ ποτέ το κατέβασες .?

Θα κατεβάσεις ολες τις τελευταίες εκδόσεις.Εχεις δίκιο είναι η έκδοση 4 του huawei mobile services.Το κατεβάζεις απο το appgallery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει έχεις κανένα μάλλον δε έχει κατέβει ακόμα .η τελευταία mobile services έκδοση εσύ πως τη βρήκες ??στείλε screenshot να το δω

Δες ας πούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.huaweicentral.com/download-the-latest-hms-core-apk/

Κατεβάζεις το apk απο εδω και τελειώνει.

Απλά να μπαίνεις να βλέπεις για νεότερες εκδόσεις της εφαρμογής.

στο Play store δεν υπάρχει η εφαρμογή αυτή, πρέπει να κατεβάσεις το αντίστοιχο της Hua, το appgallery https://consumer.huawei.com/gr/mobileservices/appgallery/ και να βρεις το HMS Core απο εκει πέρα.

Αν δεν θες να έχεις 2ο Play store εγκατεστημένο (και δεν βλέπω και τον λόγο άλλωστε) κατεβάζεις το apk μόνο του, και το περνάς. Απλά να τσεκάρεις για νεότερες εκδόσεις του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι νομίζω κάτι πάει να γίνει .εγώ απλά κατέβαζα το mobile services από play store . έπρεπε το hms core από app gallery και μετά από κει το health Huawei σωστά

Επεξ/σία από Dimitrios80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό σου έχουν γράψει και παραπάνω αλλα μάλλον δεν το είχες αντιληφθεί πλήρως.

Δεν είναι πρόβλημα των xiaomi η άλλων συσκευών, είναι λόγω του ban της HUA, ενημερώνει την εφαρμογή απο το δικό της app gallery πλεον και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...