Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες της Nvidia GeForce RTX 3080


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, ELMastas είπε

Δεν ξέρω,οι γραμμές που σχηματίζουν το Χ στήν εικόνα στήν αρχή είναι καλές,όμως,όσο την κοιτάω πιο αδιάφορη την βρίσκω εμφανισιακά,χωρίς κάτι ιδιαίτερο,αυτές οι σχάρες παντού είναι παράξενες,κάπως σαν παλιό τρανσιστοράκι/τούβλο είναι 🤔

image.jpeg.e78417dbf81bcdd75c8a652c6ea12ba3.jpeg

Kαι μενα χαλια μου φαινεται,αλλα δεν παιζει κανενα ρολο γιατι θα παω για custom..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ELMastas είπε

Δεν ξέρω,οι γραμμές που σχηματίζουν το Χ στήν εικόνα στήν αρχή είναι καλές,όμως,όσο την κοιτάω πιο αδιάφορη την βρίσκω εμφανισιακά,χωρίς κάτι ιδιαίτερο,αυτές οι σχάρες παντού είναι παράξενες,κάπως σαν παλιό τρανσιστοράκι/τούβλο είναι 🤔

image.jpeg.e78417dbf81bcdd75c8a652c6ea12ba3.jpeg

καλά όλοι εσείς που κλάψωμ#@$% με την εμφάνιση , μια υλοποίηση μας δείξανε από μια κάρτα , δεν είναι δεσμευτικό ότι όλες θα είναι έτσι και όχι ότι είναι και άσχημη , από την άλλη την ώρα που παίζεται την κάρτα κοιτάτε αν είναι όμορφη η την οθόνη , είναι τέτοια η πικρα στους AMD fanboys που πρέπει κάτι κακό να βρούνε οπωσδήποτε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Arkteryx είπε

αξιζει κανεις να αναβαθμισει απο 1080gtx σε αυτη?

 

αν δεν σε ενδιαφερει 4k gaming 60+ fps και ray tracing oxi  Εγω που παιζω σε 2κ με 120fps θα μεινω με την 2080

Επεξ/σία από Aias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κορυφαιο ολων ειναι οτι οι Founders Edition καρτες,δεν εισάγονται/ερχονται Ελλαδα καθολου παρα μονο εξωτερικο.

Αρα ορισμενους τους ενοχλει ο σχεδιασμος μιας καρτας η οποια δεν θα ειναι καν διαθεσιμη στην χωρα μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το κορυφαιο ολων ειναι οτι οι Founders Edition καρτες,δεν εισάγονται/ερχονται Ελλαδα καθολου παρα μονο εξωτερικο.

Αρα ορισμενους τους ενοχλει ο σχεδιασμος μιας καρτας η οποια δεν θα ειναι καν διαθεσιμη στην χωρα μας....

Και τι πάει να πει αυτό, νομίζω πολλοί ψωνίζουν από ευρωπαϊκά μαγαζιά τουλάχιστον 15 χρόνια τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, drakoulis είπε

Και τι πάει να πει αυτό, νομίζω πολλοί ψωνίζουν από ευρωπαϊκά μαγαζιά τουλάχιστον 15 χρόνια τώρα...

Ναι ολοι θα κανουν ουρες για να πληρωσουν ακριβοτερα τις founders editions με χειροτερες θερμοκρασιες και θορυβο απο custom υλοποιησεις......

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Το οτι σας νοιάζει η εμφάνιση μιας πλακέτας ολοκληρωμένων που θα βρίσκεται μέσα σε ένα κουτί, αποδεικνύει πολλά.

 

Τι αποδεικνύει, μπας και μάθουμε και εμείς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Μόνο 4300+ cuda cores?  Η ΑΤΙ λενε θα βγει με 5000+

 

Ή είναι μη συγκρίσιμα; 

Πλέον είναι συγκρίσιμα ναι. 

Η Radeon θα βγάλει με έως 80cu X 64 =5120 shaders στο big Navi. Θα δούμε μάχη για την κατηγορία 3060-3070 5800XT 5900XT. Πιο πάνω είναι μόνη της η Nvidia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...