Προς το περιεχόμενο

Νέα Reno4 και Reno4 Pro από την Oppo με οθόνες OLED, Snapdragon 765G και φόρτιση 65W


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο νέα μέλη στην οικογένεια Reno ανακοίνωσε η Oppo, τα Reno4 και Reno4 Pro που έρχονται με οθόνες OLED, Snapdragon 765G και αρκετά ικανές κάμερες.

Το Oppo Reno4 Pro είναι η πιο ακριβή και πλούσια από άποψη χαρακτηριστικών συσκευή, και διαθέτει OIS στην κύρια κάμερα και κάμερα-τηλεφακό ενώ επιπλέον διαθέτει οθόνη 6,5 ιντσών με ρυθμό ανανέωσης 90Hz και οπή για την εμπρόσθια κάμερα 32MP.

Το απλό Reno4 έχει μικρότερη οθόνη 6,4 ιντσών, επίσης τεχνολογίας OLED, η οποία διαθέτει μία διπλάσιου μεγέθους οπή για τις δύο εμπρόσθιες κάμερες, μία 32MP και μία 2MP που αναλαμβάνει ρόλο αισθητήρα βάθους.

Reno4

1218292590_Reno42.jpg.1465f93c8486ca07f53af593585cee05.jpg

Το Reno4 στο πίσω μέρος διαθέτει κύρια κάμερα 48MP που συνοδεύεται από μία υπερευρυγώνια κάμερα 8MP και από έναν αισθητήρα βάθους 2MP. H έκδοση «Pro» ανεβάζει την ανάλυση της υπερευρυγώνιας κάμερας στα 12MP και διαθέτει επιπλέον κάμερα-τηλεφακό 13MP που προσφέρει 5x hybrid zoom και 20x digital zoom. Οι συσκευές επίσης υποστηρίζουν Live HDR video που διατηρεί την χρωματική πιστότητα και την λεπτομέρεια σε υψηλά επίπεδα, ιδιαίτερα σε σενάρια με χαμηλά επίπεδα φωτισμού.

Reno4 Pro

1576150239_Reno4Pro2.jpg.91bf595bc98fc5d010a968d68a5b1f3c.jpg

Οι δύο συσκευές βασίζονται στο Snapdragon 765G chipset και διαθέτουν, ανάλογα την έκδοση, έως 12GB RAM και έως 256GB αποθηκευτικού χώρου. Επιπλέον, υποστηρίζουν 5G και έχουν μπαταρίες 4000mAh με υποστήριξη SuperVOOC 2.0 για γρήγορη φόρτιση 65W. το λογισμικό τους, ColorOS 7.2 βασίζεται στο Android 10.

Reno4 

Reno4.jpg.f317c9b17ffc3a826a529ac669a5eda7.jpg

Το κόστος του Reno 4 στην Κινέζικη αγορά είναι περίπου $422 για την έκδοση με 8GB RAM και 128GB αποθηκευτικού χώρου και $465 για την έκδοση με 12GB RAM και 256GB αποθηκευτικού χώρου. Το κόστος του Reno 4 Pro είναι αντίστοιχα $535 και $606. Οι νέες συσκευές της Oppo θα διατεθούν από τις 12 Ιουνίου στην Κίνα. Η εταιρεία δεν έχει ακόμα κάνει γνωστή την ημερομηνία διάθεσης της σειράς Reno4 σε άλλες αγορές.

Reno4 Pro

Reno4Pro.jpg.9f01fcbb2f1d934b491abde6f9a2f47e.jpg


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό είχα να ακούσω τόσο ενδιαφέρον είδηση !! Ακόμα μια συσκευή χωρίς να έχει να παρουσιάσει κάτι καινούργιο και το βασικότερο δεν θα έρθει καν στην δική μας αγορα !     

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H BBK Electronics (Oppo, Realme, Vivo, OpenPlus) πρέπει λίγο να ξεκαθαρίσει την στρατηγική της κυρίως στην Ευρωπαική αγορά. Έχει καταντήσει πιο μπερδεμένη και από αυτή της Xiaomi τελικά. Θα μπει επίσημα online σε όλα τα subbrands όπως με το Oneplus? Θα μπει με providers? Θα μπει στο παιχνίδι του price drop ή όχι? Γιατί προς το παρόν αυτό που γίνεται δεν νομίζω ότι την βοηθάει πλέον .... υπάρχει ένα παιχνίδι άνοδου τιμών, φλερτάρει με τους μεγάλους σε ένα πολύ θολό δίκτυο διανομής.

Προσωπικά, έχοντας το 1+ 5Τ ακόμα, δεν είμαι ευχαριστημένος από την εικόνα της 1+ σε αυτό το κομμάτι για να αγοράσω το 8άρι ας πούμε ειδικά σε αυτά τα λεφτά.

Επεξ/σία από gthe
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, stafaf είπε

Ακόμη και για την Κίνα ακριβά μου φαίνονται ή είναι ιδέα μου;

Ακόμη και για μας ακριβά είναι. Για την Κίνα πανάκριβα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Είναι ίσως η πρώτη (και μοναδική;) φορά που μου φαίνονται καλαίσθητοι οι μεγάλοι φακοί κάμερας σε κινητό.

Δεν ξέρω, ίσως το glass περίγραμμα να κάνει πιο αισθητικά σωστό το αποτέλεσμα; Πάντως μου αρέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ekiki είπε

Καιρό είχα να ακούσω τόσο ενδιαφέρον είδηση !! Ακόμα μια συσκευή χωρίς να έχει να παρουσιάσει κάτι καινούργιο και το βασικότερο δεν θα έρθει καν στην δική μας αγορα !     

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ακόμη και για μας ακριβά είναι. Για την Κίνα πανάκριβα 

Γιατί οι περσοτεροι μένετε σε εποχές ΠΑΣΟΚ? Νομίζετε ότι η Κίνα είναι το ίδιο όπως ήταν πριν 15 χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Cocomel είπε

Γιατί οι περσοτεροι μένετε σε εποχές ΠΑΣΟΚ? Νομίζετε ότι η Κίνα είναι το ίδιο όπως ήταν πριν 15 χρονια

Ίδια δεν είναι αλλά κατά γενική ομολογία έχουν χειρότερους μισθούς ,μιλάω για την μικρό μεσαία τάξη 

Αλλά τώρα θα μου πεις αυτοί πολλαπλασιάζονται σαν τα μυρμήγκια λογικά οι πλούσιοι  η γενικά αυτή που έχουν μια οικονομική άνεση θα είναι 10 φορές περισσότεροι  όσο είναι όλοι η Ελλάδα 😀

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές συσκευές με καλά χαρακτηριστικά για την μεσαία κατηγορία. Τώρα το αν υπάρχει αγοραστικό κοινό που θα δώσει 450-500 ευρώπουλα για κινητό με Snapdragon 765 είναι ένα θέμα. Ωστόσο πιστεύω ότι με τις συνεχείς ανατιμήσεις των ναυαρχίδων και με την μεγάλη κατηγορία γενικά να ξεφεύγει στις τιμές νομίζω πως οι τιμές τους είναι φυσιολογικές, ειδικά αν σκεφτούμε ότι φέρει χαρακτηριστικά όπως η Amoled οθόνη των 90Hz, πολύ καλό σετ κάμερες και 5G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν ήμουν στην Κίνα πάντως θα είχα χαζέψει με τόση τεχνολογία γύρω μου.

πως επιλέγουνε προϊόντα τεχνολογίας εκεί είναι απορίας άξιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη δείχνει καλή και φαίνεται απλά "οκ" στα υπόλειπα,αν βέβαια εξαιρέσεις το notch που μου χαλάει όλη την αισθητική στήν οθόνη και κατ εμέ θα πρέπει να απαγορευθεί "δια ροπάλου",απο κει και πέρα δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς περιμένει να χτυπήσει σε ποιά αγορά,με αυτή την τιμή και αυτά τα χαρακτηριστικά ?🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, gergios.boussias είπε

Αν ήμουν στην Κίνα πάντως θα είχα χαζέψει με τόση τεχνολογία γύρω μου.

πως επιλέγουνε προϊόντα τεχνολογίας εκεί είναι απορίας άξιο.

Ενώ ας πούμε Ευρώπη και Αμερική είμαστε στις σπηλιές και κυνηγάμε μαμούθ. 

Οκ, το διαβάσαμε κι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...