Προς το περιεχόμενο

αναβάθμιση ssd σε m2 ssd γνώμες;


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

Πάντως και με το heatsinc δεν έχω δει διαφορά. Στον 970 Evo με το heatsinc που έχει η Aorus Master και πάλι 50αρια βλέπω θερμοκρασίες στο Hd sentinel. Και ακόμα δεν έχουμε θερμοκρασίες καλοκαιριού.

ποσο καιρό τον εχεις φιλε; 50αρι ειναι πολυ νομιζω για μη-καλοκαιρινές θερμοκρασίες,αν κανω λαθος διορθωσε με δε ξερω τι παιζει με temps σε σκληρούς δεν το εχω ψαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, maparios είπε

ποσο καιρό τον εχεις φιλε; 50αρι ειναι πολυ νομιζω για μη-καλοκαιρινές θερμοκρασίες,αν κανω λαθος διορθωσε με δε ξερω τι παιζει με temps σε σκληρούς δεν το εχω ψαξει

Μην ανησυχείς, και 70c να δούλευε πάλι δεν θα χε θέμα. Και πολλά παίζουν ρόλο. Μπορεί σε σένα να ναι πιο χαμηλά αν και 50c για καλοκαίρι Ελλάδα δεν είναι περίεργο. 40c  πάνω κάτω θα έλεγα είναι το normal  στους m2 για χειμώνα σε ένα κουτί με καλό airflow.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maparios είπε

ποσο καιρό τον εχεις φιλε; 50αρι ειναι πολυ νομιζω για μη-καλοκαιρινές θερμοκρασίες,αν κανω λαθος διορθωσε με δε ξερω τι παιζει με temps σε σκληρούς δεν το εχω ψαξει

1,5 χρόνο. Πάντως και τους προηγούμενους που είχα (960 Evo, 970 Pro) ανέβαζαν θερμοκρασίες στα ίδια επίπεδα. Πλέον μετά από 3ετή και βάλε χρήση σε M2 δεν ασχολούμαι καθόλου με τις θερμοκρασίες. Δεν έχουν κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

1,5 χρόνο. Πάντως και τους προηγούμενους που είχα (960 Evo, 970 Pro) ανέβαζαν θερμοκρασίες στα ίδια επίπεδα. Πλέον μετά από 3ετή και βάλε χρήση σε M2 δεν ασχολούμαι καθόλου με τις θερμοκρασίες. Δεν έχουν κανένα θέμα.

Με έπεισες, καρφί για Evo plus 500αρη λοιπόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2020 στις 10:30 ΠΜ, maparios είπε

Έχω σκοπό να κρατήσω όμως τον προηγούμενο ssd για αποθήκη παιχνιδιών καθώς και 2tb HDD για ταινίες μουσική κλπ..

Δεν θα ήταν καλή ιδέα ο 250 για λειτουργικό και τίποτα της ώρας και τα υπόλοιπα όπως προανέφερα;

Με τη νέα γενιά ούτε τα 512Gb θα είναι αρκετά όταν τα περισσότερα AAA games θα ξεπερνάνε ενδεχομένως και τα 100Gb. Ήδη το Odyssey είναι 90Gb με όλα τα DLC. Το "φτωχότερο" metro exodus 75Gb.

Είτε 1Tb SSD, είτε SSD caching.

Τρέχοντας μάλιστα ένα checksum στην εγκατάσταση του game στον HDD(όταν κάνεις κάτι άλλο με το pc σου) μεταφέρεται όλο το game στον SSD, μέχρι να τερματιστεί. Αν δεν θες να περιμένεις ούτε στο πρώτο φόρτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2020 στις 3:24 ΠΜ, pirmen56 είπε

Με τη νέα γενιά ούτε τα 512Gb θα είναι αρκετά όταν τα περισσότερα AAA games θα ξεπερνάνε ενδεχομένως και τα 100Gb. Ήδη το Odyssey είναι 90Gb με όλα τα DLC. Το "φτωχότερο" metro exodus 75Gb.

Είτε 1Tb SSD, είτε SSD caching.

Τρέχοντας μάλιστα ένα checksum στην εγκατάσταση του game στον HDD(όταν κάνεις κάτι άλλο με το pc σου) μεταφέρεται όλο το game στον SSD, μέχρι να τερματιστεί. Αν δεν θες να περιμένεις ούτε στο πρώτο φόρτωμα.

Ιδέα δεν είχα για αυτή τη τακτική, καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...