Προς το περιεχόμενο

Υπολογισμός ποιότητας σύνδεσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν έχουμε συγχρονισμό άλλο δεν παίρνουμε ΙΡ, συνήθως οφείλεται είτε σε λάθος τιμή στο VLAN ID που από καμπίνα πρέπει να είναι 835, είτε σε λάθος στοιχεία username και password.

Ωστόσο η συσκευή του παρόχου τα τραβά αυτόματα από το DSLAM, οπότε σε αυτή την περίπτωση φταίει κάτι στο DSLAM ή στις ρυθμίσεις στο δίκτυο του παρόχου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Όταν έχουμε συγχρονισμό άλλο δεν παίρνουμε ΙΡ, συνήθως οφείλεται είτε σε λάθος τιμή στο VLAN ID που από καμπίνα πρέπει να είναι 835, είτε σε λάθος στοιχεία username και password.

Ωστόσο η συσκευή του παρόχου τα τραβά αυτόματα από το DSLAM, οπότε σε αυτή την περίπτωση φταίει κάτι στο DSLAM ή στις ρυθμίσεις στο δίκτυο του παρόχου.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν είναι σωστό αυτό που βλέπω είναι στο 835 ρυθμισμένο. Αφού κ τα στοιχεία στο προφίλ είναι σωστά μιας κ μου τα έδωσαν εκείνοι η μαλακια έχει γίνει από αυτούς. 

3 λεπτά πριν, Mene είπε

Εκτός, πια, αν βάζεις τα στοιχεία στο adsl connection, αντί για το vdsl (vdsl2).

Όχι στο vdsl τα βάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/7/2020 στις 9:31 ΜΜ, original911 είπε

Με βάση ένα χάρτη με τα vdsl καφαο στην περιοχή μου είδα ότι έχει αρκετά η voda στην οποία κ είμαι. Έκανα αίτηση με πήραν τηλ κ έκλεισα για 50αρα. Ήρθε το μόντεμ κ χθες ήταν η μέρα η οποία θα έπρεπε να ενεργοποιηθεί. Κ λέω έπρεπε γιατί αυτό δεν έγινε. Στις 2 το μεσημέρι διακόπηκε η adsl κ από εκείνη τη στιγμή δεν έχω Internet. Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση κ αφού του εξήγησα με έβαλε σε αναμονή κ μίλησε με 2 τμήματα το τεχνικό κ των ενεργοποιησεων. Εν τω μεταξύ στο μόντεμ φαίνεται να είναι ενεργοποιημενη η σύνδεση μου κ ότι συγχρονίζω 51990 😜 αύριο θα τους ξαναπάρω. 

εβγαλες ακρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Aggelos_INSM είπε

εβγαλες ακρη?

Ναι που ξαναπήρα το απόγευμα μου επιβεβαίωσε η υπάλληλος (ο καθένας εν τω μεταξύ έπραξε διαφορετικά) ότι το πρόβλημα είναι δικό τους κ ότι θα έρθει τεχνικός να το δει. Αυτά στις 6 το απόγευμα. Βγήκα, στις 8.30 που γύρισα κοιτάω όλα πράσινα. Συγχρονιζω στα 50κατι δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα κ όλα δείχνουν οκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, original911 είπε

Ναι που ξαναπήρα το απόγευμα μου επιβεβαίωσε η υπάλληλος (ο καθένας εν τω μεταξύ έπραξε διαφορετικά) ότι το πρόβλημα είναι δικό τους κ ότι θα έρθει τεχνικός να το δει. Αυτά στις 6 το απόγευμα. Βγήκα, στις 8.30 που γύρισα κοιτάω όλα πράσινα. Συγχρονιζω στα 50κατι δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα κ όλα δείχνουν οκ. 

Μια χαρα 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...