Προς το περιεχόμενο

Το σύστημα ψύξης της Nvidia GeForce RTX 3080 στοιχίζει $150 από μόνο του


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

Γιαυτο το λενε χομπυ ! Για να εχει ο καθενας το δικο του και να μη χρειαζεται να ζηλευεις ! Καταλαβαινω πως το αγνωστο ,μερικες φορες,κανει τους ανθρωπους να λενε ειρωνικα πραγματα για τα οποια δεν εχουν ιδεα :)

απλά έχω ξεπεράσει τη φάση που έβαζα το build μου στην υπογραφή και απλά θέλω να περνάω καλά με τα παιχνίδια και όχι με τα benchmark.. 

επίσης προτιμώ να παίζω κάποια περισσότερο ποιοτικά παιχνίδια που πολλές φορές απλά δεν υπάρχουν στα pc, ο,τι μπορώ να παίξω εκεί συνεχίζω και το παίζω εκεί αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

απλά έχω ξεπεράσει τη φάση που έβαζα το build μου στην υπογραφή και απλά θέλω να περνάω καλά με τα παιχνίδια και όχι με τα benchmark.. 

επίσης προτιμώ να παίζω κάποια περισσότερο ποιοτικά παιχνίδια που πολλές φορές απλά δεν υπάρχουν στα pc, ο,τι μπορώ να παίξω εκεί συνεχίζω και το παίζω εκεί αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας  

Γιαυτο ανεφερα το super mario  ! δε διαφωνω με την αποψη σου περι ποιοτητας η γενικα στο τι ειδος παιχνιδιου διασκεδαζει τον καθενα ξεχωριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

Γιαυτο ανεφερα το super mario  ! δε διαφωνω με την αποψη σου περι ποιοτητας η γενικα στο τι ειδος παιχνιδιου διασκεδαζει τον καθενα ξεχωριστα.

ναι το super mario είναι ένα καλό παράδειγμα ενός πολύ καλού παιχνιδιού που δεν έχει τα πιο εξελιγμένα γραφικά , από την άλλη αυτό δεν το κάνει απαραίτητα casual , επίσης δεν το κάνει και φθηνό 

το battlefield το χαρίζουν με γαριδάκια, παρόλα αυτά το mario που ακόμα και σήμερα κάνει 50αρικο έχει υπερδιπλάσιες πωλήσεις σε μία μόνο πλατφόρμα 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, logistoulis είπε

πω πω παιδιά πρέπει να περνάτε υπέροχα παίζοντας battlefield V στα 144fps, σας ζηλεύω :lol: 

Φυσικα!!!Γιαυτο εχουμε πισι και οχι κονσολα mouhahahahah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gurgurant είπε

Φυσικα!!!Γιαυτο εχουμε πισι και οχι κονσολα mouhahahahah

μπορείς να έχεις και τα δύο φίλε, ειδικά αν είσαι και large και το φυσάς το χρήμα , διαφορετικά μη μου λέτε για σοβαρό gaming όταν δεν παίζετε ένα τεράστιο αριθμό παιχνιδιών 

 

απλά αυτή η εποχή δεν είναι για gaming pc μέχρι να δούμε τι θα βγάλουν αυτοί που όντως ορίζουν τη βιομηχανία, που δεν είναι η nv , η nv καλό θα ήταν να φτιάξει κάνα καλύτερο soc για το switch γιατί αυτό που μας έχει δώσει είναι λίγο σάπιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

πω πω παιδιά πρέπει να περνάτε υπέροχα παίζοντας battlefield V στα 144fps, σας ζηλεύω :lol: 

Που να νιώσεις εσύ ρε console peasant το feel των πολλών hz. Εμείς γινόμαστε από Σέλντον Κούπερ σε Τζον Ράμπο σε χρόνο dt με τα 144hz. Που να σκάσεις και να ζηλεύεις 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, logistoulis είπε

μπορείς να έχεις και τα δύο φίλε, ειδικά αν είσαι και large και το φυσάς το χρήμα , διαφορετικά μη μου λέτε για σοβαρό gaming όταν δεν παίζετε ένα τεράστιο αριθμό παιχνιδιών 

απλά αυτή η εποχή δεν είναι για gaming pc μέχρι να δούμε τι θα βγάλουν αυτοί που όντως ορίζουν τη βιομηχανία, που δεν είναι η nv , η nv καλό θα ήταν να φτιάξει κάνα καλύτερο soc για το switch γιατί αυτό που μας έχει δώσει είναι λίγο σάπιο 

Δεν θελω να τα εχω και τα 2 φιλε μου γιατι απλα δν μαρεσει να παιζω στα 60hz κολλημενα,εννοειται οτι τιτλοι οπως το god of war τα σπανε!!!Ομως ειναι exclusive σε κονσολα,τις οποιες εχω να ακουμπησω απο τοτε που σταματησα να παιζω GAME CUBE.Εφοσων προς το παρων μπορω να εχω ακομα PC θα παιζω στο πισι οσο μπορω με 144hz φιλε μ,αν καποια στιγμη δεν μπορω να εχω πισι απλα θα σταματησω να παιζω,ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΩ!!! γιατι?ο χειρισμος με controller ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ ΑΠΛΑ! :) :) :) KEYBOARD & MOUSE FTW!

Επεξ/σία από gurgurant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, gurgurant είπε

Δεν θελω να τα εχω και τα 2 φιλε μου γιατι απλα δν μαρεσει να παιζω στα 60hz κολλημενα,εννοειται οτι τιτλοι οπως το god of war τα σπανε!!!Ομως ειναι exclusive σε κονσολα,τις οποιες εχω να ακουμπησω απο τοτε που σταματησα να παιζω GAME CUBE.Εφοσων προς το παρων μπορω να εχω ακομα PC θα παιζω στο πισι οσο μπορω με 144hz φιλε μ,αν καποια στιγμη δεν μπορω να εχω πισι απλα θα σταματησω να παιζω,ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΩ!!! γιατι?ο χειρισμος με controller ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ ΑΠΛΑ! :) :) :) KEYBOARD & MOUSE FTW!

δηλαδή ένα 3rd person στυλ assassins creed ας πούμε ή hitman θα προτιμούσες να το παίζεις με πληκτρολόγιο;

 

το μεγάλο θετικό στο pc είναι ότι μπορείς να παίζεις με ο,τι χειρισμό γουστάρεις (κι εγώ προσωπικά έχω και χειριστήρια xone στο pc)

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, logistoulis είπε

δηλαδή ένα 3rd person στυλ assassins creed ας πούμε ή hitman θα προτιμούσες να το παίζεις με πληκτρολόγιο;

το μεγάλο θετικό στο pc είναι ότι μπορείς να παίζεις με ο,τι χειρισμό γουστάρεις (κι εγώ προσωπικά έχω και χειριστήρια xone στο pc)

Απο τοτε που εχω το πισι δεν εχω βαλει πανω του controller!Δεν μου αρεσει το assassins creed,το hitman ναι :)  ολα μα ολα τα παιζω K&M πες με περιεργο αλλα τι να κανω μου την σπαει ο χειρισμος του controller δεν το πιανω καν στα χερια μου και εχω φιλο που παιζει μονο με controller τα παντα στο πισι,εγω ΟΧΙ απλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gurgurant είπε

Απο τοτε που εχω το πισι δεν εχω βαλει πανω του controller!Δεν μου αρεσει το assassins creed,το hitman ναι :)  ολα μα ολα τα παιζω K&M πες με περιεργο αλλα τι να κανω μου την σπαει ο χειρισμος του controller δεν το πιανω καν στα χερια μου και εχω φιλο που παιζει μονο με controller τα παντα στο πισι,εγω ΟΧΙ απλα.

τι να σου πω φίλε, υπάρχει και το χαλαρό gaming στη τηλεόραση (που μπορεί παράλληλα να υπάρχει με μόνιτορ) , το οποίο εγώ προσωπικά τιμώ με κάθε ευκαιρία

είμαι που είμαι τόσες ώρες καθισμένος σε γραφείο δε θέλω κι άλλο, χειριστηριάκι, τηλεορασούλα και 60hz μπόμπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gurgurant είπε

Απο τοτε που εχω το πισι δεν εχω βαλει πανω του controller!Δεν μου αρεσει το assassins creed,το hitman ναι :)  ολα μα ολα τα παιζω K&M πες με περιεργο αλλα τι να κανω μου την σπαει ο χειρισμος του controller δεν το πιανω καν στα χερια μου και εχω φιλο που παιζει μονο με controller τα παντα στο πισι,εγω ΟΧΙ απλα.

Συμφωνω απολυτα, με την εξαιρεση των Fight/Space Sim (και εκει σχετικο αφου πχ το Freespace και αλλα ηταν μια χαρα χωρις Flight Stick) πληκτρολογιο και ποντικι για παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεκτον απολυτα!Ο καθενας το στυλ του και τι τον βολευει δεν κραζουμε,συζηταμε.Παντως γενικα θα συμφωνησω στο γεγονος οτι ετσι οπως πανε τα πισι 1500+ για τοπ gpu με το 1/3 μπορει και πιο κατω παιρνεις την κονσολα οπως λες και τελος το θεμα και σου μενουν και τα φραγκα ουτε εγω εχω να τα φυσαω και να τα ειχα δεν θα τα εδινα γτ δεν αξιζει 22 fps διαφορα η 2080 ti απο την 1080 ti  την οποια ακομα εχω γτ μ εμειναν 600 ευρω στην τσεπη ετσι.Ειπαμε δεχομασται καποια πραγματα αλλα οχι να μας γδερνει μια κωλοεταιρια ρε φιλε.Θα μου πεις ρε φιλε (γιατι καποιος μπορει να δει προφιλ η να με γνωριζει)εχεις 9960χ και χ299 asus omega.Ναι γιατι τα βρηκα σε καλη τιμη και τωρα που δεν πολυ ασχολουμαι σκεφτομαι να παω σε κατι κατωτερο,το πηρα απλα γιατι μαρεσει η τεχνολογια και αξιζε την τιμη.

Επεξ/σία από gurgurant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, gurgurant είπε

Δεκτον απολυτα!Ο καθενας το στυλ του και τι τον βολευει δεν κραζουμε,συζηταμε.Παντως γενικα θα συμφωνησω στο γεγονος οτι ετσι οπως πανε τα πισι 1500+ για τοπ gpu με το 1/3 μπορει και πιο κατω παιρνεις την κονσολα οπως λες και τελος το θεμα και σου μενουν και τα φραγκα ουτε εγω εχω να τα φυσαω και να τα ειχα δεν θα τα εδινα γτ δεν αξιζει 22 fps διαφορα η 2080 ti απο την 1080 ti  την οποια ακομα εχω γτ μ εμειναν 600 ευρω στην τσεπη ετσι.Ειπαμε δεχομασται καποια πραγματα αλλα οχι να μας γδερνει μια κωλοεταιρια ρε φιλε.Θα μου πεις ρε φιλε (γιατι καποιος μπορει να δει προφιλ η να με γνωριζει)εχεις 9960χ και χ299 asus omega.Ναι γιατι τα βρηκα σε καλη τιμη και τωρα που δεν πολυ ασχολουμαι σκεφτομαι να παω σε κατι κατωτερο,το πηρα απλα γιατι μαρεσει η τεχνολογια και αξιζε την τιμη.

εντάξει εμένα μου αρέσουν γενικά τα παιχνίδια και προτιμώ να μοιράζω το χρήμα σε πολλά πράγματα παρά σε ένα για να έχω τη μέγιστη δυνατή πρόσβαση σε περιεχόμενο, παρά σε fps. ένα switch από μόνο του πχ με τα περιφερειακά του και τα παιχνίδια του κάνει όσο μια high end gpu, το θέμα είναι να πάρω την high end gpu να βλέπω αυτά που ήδη βλέπω με περισσότερα fps ή ανάλυση, ή να επιδιώξω να δω κι άλλα; 

επίσης κάποια στιγμή όπως κι εσύ σκέφτηκα ας μην αλλάξω την τοπ κάρτα μου με την επόμενη τοπ κτλ κτλ και πλέον είμαι με μια mid και κλαιν, σε 1080 γενικά είμαι καλυμμένος και παίζω και αρκετά πράγματα σε 1440p και ας μην είναι 100+hz

απλά μέχρι να βγει νέα κονσόλα να υπάρξουν νέα δεδομένα (γιατί σήμερα, ο,τι μα ο,τι κι αν βγει θα πρέπει να τρέχει και στο σάπιο hw του απλού xbox/ps4 που είναι τεχνολογίας 2011-12) δεν πειράζω βίδα στο pc μου , αφού περάσει χρόνος από αυτό το γεγονός και πλέον αρχίζουν και βγαίνουν μαζικά παιχνίδια με ελάχιστο δεδομένο ένα ps5 ας πούμε και πλέον δεν θα μιλάμε για 1080 και 1440, αλλά για 4Κ τουλάχιστον, τότε ναι θα πάω να αναβαθμίσω το pc μου σε λογικό κόστος να παίζει 4Κ να είμαι αρχοντικός 

αυτή τη στιγμή οποιαδήποτε πρόταση για pc στα δικά μου μάτια είναι πεταμμένα λεφτά , εφόσον θα δημιουργηθούν άλλα στάνταρ και άλλες απαιτήσεις και αν δε θέλει η κάθε nvidia να προσαρμοστεί ας βάλει τις πανάκριβες κάρτες στον πάτο της στην τελική , με το 500αρικακι του ps5 θα είμαι σίγουρα πολύ καλύτερα από ότι είμαι τώρα σε οτιδήποτε και αν έχω στην κατοχή μου

 

κάποιος που θα έχει αγοράσει μια κάρτα στα 700+ ευρώ ίσως θα θέλει να δικαιολογήσει ότι αυτό που έκανε έχει νόημα, εμένα προσωπικά μου φαίνεται αδιάφορο και αντικειμενικά δεν έχει νόημα , εκτός αν παίζεις συγκεκριμένα παιχνίδια αποκλειστικά πχ battlefield που λέγαμε πριν και θες να έχεις τη μέγιστη δυνατή εμπειρία , αλλά αν θες να παίζεις πολλά και διαφορετικα παιχνίδια το να επενδύσεις όλο σου το χρήμα μόνο σε μια πλατφόρμα είναι λάθος.. ανάλογα τις προτεραιότητες

 

γραφικά όσο το δυνατόν καλύτερα όλοι θέλουμε, απλά και αντικειμενικά αλλά και για τον καθένα ξεχωριστά υπάρχει ένα σημείο που το επιπλέον κόστος που δίνεις δεν το παίρνεις αναλογικά πίσω, δηλαδή καις τα λεφτά σου 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε δεν νομίζω να κάτσουμε να παίξουμε αθλητικά games όπως ποδόσφαιρο και μπάσκετ ή racing sims με πληκτρολόγιο και ποντίκι εκτός αν είμαστε μαζόχες.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Dimitris Pentikis είπε

Μακάρι να μην είναι δικαιολογία για να ανεβάσουν τις τιμές των καρτών σε όλο το εύρος τιμών λόγω της "βελτιωμένης ψύξης τους"

Μπα μην ανησυχείς φίλε μου λογικά με ενάμιση χιλιάρικο την έχετε στο τσεπάκι. Τζάμπα πράμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...