Προς το περιεχόμενο

Κατάθεση από Revolut σε ελληνική τράπεζα


Silv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Μπορώ να μεταφέρω χρήματα από το λογαριασμό μου στη Revolut σε λογαριασμό τρίτου, σε τράπεζα της Eurobank ή της Εθνικής?

Υπάρχει κάποια χρέωση?

Θα είναι το ίδιο σαν να κάνω κατάθεση από iban της Eurobank σε άλλο iban της Eurobank?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Silv είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Μπορώ να μεταφέρω χρήματα από το λογαριασμό μου στη Revolut σε λογαριασμό τρίτου, σε τράπεζα της Eurobank ή της Εθνικής?

Υπάρχει κάποια χρέωση?

Θα είναι το ίδιο σαν να κάνω κατάθεση από iban της Eurobank σε άλλο iban της Eurobank?

Ευχαριστώ

Μπορείς να μεταφέρεις κανονικα. Η revolut δεν θα σε χρεώσει, αλλά η eurobank θα το κάνει. 3€ περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Στις 10/6/2020 στις 10:42 ΜΜ, george1807 είπε

Μπορείς να μεταφέρεις κανονικα. Η revolut δεν θα σε χρεώσει, αλλά η eurobank θα το κάνει. 3€ περίπου

Εγώ μετέφερα κανονικά ποσό από την Revolut στην Alpha Bank χωρίς να μου χρεωθεί κάτι. Έχει διαφορετική πολιτική η Alpha Bank ή απλά πλέον μπορούμε να μεταφέρουμε κανονικά προς όλες τις ελληνικές τράπεζες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, terminator666 είπε

Εγώ μετέφερα κανονικά ποσό από την Revolut στην Alpha Bank χωρίς να μου χρεωθεί κάτι. Έχει διαφορετική πολιτική η Alpha Bank ή απλά πλέον μπορούμε να μεταφέρουμε κανονικά προς όλες τις ελληνικές τράπεζες;

Δεν άλλαξε κάτι. Μήπως έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην Alpha Bank;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, george1807 είπε

Δεν άλλαξε κάτι. Μήπως έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην Alpha Bank;

ή πόσο κάτω απο το όριο που χρεώνει; (δεν ξέρω πόσο είναι στην Αμπανκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

ή πόσο κάτω απο το όριο που χρεώνει; (δεν ξέρω πόσο είναι στην Αμπανκ)

5 ευρώ νομίζω είναι οπότε λίγο δύσκολο. Ο μισθοδοσίας που έχω εγώ στην alpha bank πάντως δεν με χρεώνει εισερχόμενα εμβάσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...