Προς το περιεχόμενο

[Έξυπνη πρίζα] BlitzWolf BW-SHP6 Pro 15A 3450W @ Banggood 8.83€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Bennito είπε

Υπάρχει τρόπος ελέγχου απομακρυσμένα μέσω internet ή μόνο από κοινό wifi;

Εννοείται. Δες και τις εικόνες στο αρχικό link:

Control Remotely Whenever and Wherever You Like
8W-SHP6

Just went out and forgot to turn off the TV ? Do it remotely from your phone !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως ακριβώς δουλεύει μια smart πρίζα?

Μπορώ να ανοίξω την τηλεόραση ή το κλιματιστικό με αυτή την πρίζα? Έχει τέτοια δύναμη ώστε να ανοίγει και τις συσκευές αυτές καθ' αυτές? Ελπιζω να καταλαβαίνετε τι λέω.

Παράδειγμα εάν την συνδέσω με τον φούρνο δεν αρκεί να τον ανοίξει γενικός με ροή ρεύματος αλλά να μπει στην κατάλληλη θερμοκρασία.

Επεξ/σία από Kostasallinone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasallinone είπε

Πως ακριβώς δουλεύει μια smart πρίζα?

Μπορώ να ανοίξω την τηλεόραση ή το κλιματιστικό με αυτή την πρίζα? Έχει τέτοια δύναμη ώστε να ανοίγει και τις συσκευές? Ελπιζω να καταλαβαίνετε τι λέω.

Παράδειγμα εάν την συνδέσω με τον φούρνο δεν αρκεί να τον ανοίξει γενικός αλλά να μπει σε στην κατάλληλη θερμοκρασία.

Σκέψου το σαν έναν διακόπτη που είτε αφήνει το ρεύμα να περάσει είτε όχι. Για τον φούρνο δε ξέρω αλλά λίγο απίθανο να έχει τόσο εξελιγμένες δυνατότητες. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, imvrios είπε

Πράγματι, τέλος από Τσεχία. Έχει όμως προσφορά αυτή που έχω κι εγώ, όχι από Τσεχία όμως. Βγάζει και δύο USB: https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-SHP5-2_1A-Dual-USB-Ports-16A-Smart-WIFI-Socket-EU-Plug-Work-with-Alexa-Google-Assistant-BlitzWolf-Tuya-APP-p-1426555.html

ωραια φαινεται και αυτη η πριζα!
βαζουμε κουπονι εδω; γιατι και απο τις 2 αποθηκες αν υπολογισουμε και τα αντιστοιχα μεταφορικα 12€ βγαινει περιπου και στις 2 περιπτωσεις

τι διαφορες εχουν με την αλλη του θεματος;
με ενδιαφερει που καταγραφουν και καταναλωση

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, imvrios είπε

Πράγματι, τέλος από Τσεχία. Έχει όμως προσφορά αυτή που έχω κι εγώ, όχι από Τσεχία όμως. Βγάζει και δύο USB: https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-SHP5-2_1A-Dual-USB-Ports-16A-Smart-WIFI-Socket-EU-Plug-Work-with-Alexa-Google-Assistant-BlitzWolf-Tuya-APP-p-1426555.html

Γενικά το Banggood έχει βγάλει προωθητικές σε πολλά BlitzWolf. Έχει και πολύπριζο τριών θέσεων με ανεξάρτητη διαχείριση κάθε πρίζας από το app και δώρο αισθητήρες κίνησης για παράθυρα και πόρτες: https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-SHP9-3300W-15A-3-Socket-Dual-USB-Slot-Smart-Power-Strip-EU-Plug-APP-Remote-Control-Timer-Work-with-Amazon-Alexa-Google-Home-Voice-Control-System-p-1596929.html

Όντως καλή τιμή και πιο όμορφη θεωρώ αυτή η πρίζα. Μεγάλο plus τα 2 USB. Πήρα 2 κ μου βγήκαν με τα μεταφορικά 11€ η μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, MasterX είπε

ωραια φαινεται και αυτη η πριζα!
βαζουμε κουπονι εδω; γιατι και απο τις 2 αποθηκες αν υπολογισουμε και τα αντιστοιχα μεταφορικα 12€ βγαινει περιπου και στις 2 περιπτωσεις

τι διαφορες εχουν με την αλλη του θεματος;
με ενδιαφερει που καταγραφουν και καταναλωση

Με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάποιο κουπόνι. Πάντως και αυτή του θέματος μετράει κατανάλωση. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε κάτι περίεργο.... Πήρα 6 τέτοιες πριν από λίγο καιρό και τις έβαλα σε διάφορες συσκευές στο σπίτι. Από τότε λοιπόν σε τακτά χρονικά διαστήματα όλες οι υπόλοιπες συσκευές χάνουν το ιντερνετ... Δεν αποσυνδέεται από τον πάροχο μόνο το wifi παρουσιάζει πρόβλημα...Όταν τις βγάλω όλα καλά.....

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cdrov είπε

Ακούστε κάτι περίεργο.... Πήρα 6 τέτοιες πριν από λίγο καιρό και τις έβαλα σε διάφορες συσκευές στο σπίτι. Από τότε λοιπόν σε τακτά χρονικά διαστήματα όλες οι υπόλοιπες συσκευές χάνουν το ιντερνετ... Δεν αποσυνδέεται από τον πάροχο μόνο το wifi παρουσιάζει πρόβλημα...Όταν τις βγάλω όλα καλά.....

Καμιά ιδέα?

Σε ποια από τις 2 αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές πληροφορίες:
 

  • θεωρώ μεγάλη πολυτέλεια:
    • το φωτεινό δαχτυλίδι (κόκκινο όταν δουλεύει, μπλε όταν είναι σε pair mode, σβηστό όταν είναι κλειστή η παροχή )
    • την ύπαρξη διακόπτη για manual on/off
  • μεγάλη πλειοψηφία απο Smart plugs χρησιμοποιούν Tuya chip και το κάνουν brand όπως θέλουν
  • η εφαρμογή της blitzwolf ειναι rip off της Tuya (αναζητήστε για TuyaSmart app στο store σας android & ios )
  • προσωπικά την έβαλα σε 2ο wifi  απευθείας (phone home το θεώρησα δεδομένο)
  • για τους hardcorάδες (selfhostάδες) διαβάστε για Tuya Convert και για Tasmota

 

την συγκεκριμένη Smart plugs την έχω περίπου 8 μήνες, στα Todo έχω να τη flasharω (αλλά επειδή μετά θα ανοιγωκλείνω τη πρίζα και θα ανοίγει η ντουζιέρα (του γείτονα) το καθυστερώ λίγο). αν σε κάποια φάση η πρίζα δεν υπακούει τις εντολές από την εφαρμογή την έχετε οριακά εκτός εμβέλειας. 

 

Επεξ/σία από salida
fix typo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2020 στις 8:58 ΜΜ, Questioner είπε

Από Τσεχία ίσως να μην αργήσουν και τόσο πολύ.

Μην παίρνεις κι όρκο.

Όπως είχα πει, είχα παραγγείλει 2 τέτοιες από Τσεχία σε προηγούμενη προσφορά και είχαν φύγει 20/5. Τις παρέλαβα χτες 16/6. Κοντά μήνας η αναμονή από ευρωπαϊκή αποθήκη, δεν θέλω καν να σκεφτώ πόσο θα είναι η αναμονή για όποιον παραγγέλνει από Κίνα.

Το αστείο είναι πως δεν είχα πληρώσει tracking, και είδα πως είχε πάρει κανονικά ελληνικό tracking από τα ΕΛΤΑ (πέταξα την συσκευασία όμως και δεν είδα αν είχε και tracking info από άλλη χώρα).

ΥΓ: Ακόμα αγνοείται άλλο πακέτο από Τσεχία που έφυγε 26/5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, BrocasHelm είπε

Μην παίρνεις κι όρκο.

Όπως είχα πει, είχα παραγγείλει 2 τέτοιες από Τσεχία σε προηγούμενη προσφορά και είχαν φύγει 20/5. Τις παρέλαβα χτες 16/6. Κοντά μήνας η αναμονή από ευρωπαϊκή αποθήκη, δεν θέλω καν να σκεφτώ πόσο θα είναι η αναμονή για όποιον παραγγέλνει από Κίνα.

Το αστείο είναι πως δεν είχα πληρώσει tracking, και είδα πως είχε πάρει κανονικά ελληνικό tracking από τα ΕΛΤΑ (πέταξα την συσκευασία όμως και δεν είδα αν είχε και tracking info από άλλη χώρα).

ΥΓ: Ακόμα αγνοείται άλλο πακέτο από Τσεχία που έφυγε 26/5.

Καμια σχεση, απο Κινα εχουμε αναμονη αυτο τον καιρο 2 μηνες στην καλη περιπτωση και 4-5 στην κακη. Σε εμενα τουλαχιστον αυτοι ειναι οι χρονοι στις λιγοστες παραγγελιες μου φετος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...