Προς το περιεχόμενο

Reserved την ώρα που κάθεσαι


kaliakman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τι εννοεις με αυτο? Απο ποτε θεωρειται απαραδεκτο να πας σε ενα μαγαζι και να βρεις τραπεζια που ειναι κρατημενα? Στην τελικη να επαιρνες τηλ να κρατουσες και εσυ ενα.

 Υπάρχει μια τελεία ανάμεσα στις 2 προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Δεν μπορω να ξερω λεπτομερειες για την συγκεκριμενη περίπτωση που γραφεις αλλα θα αναφερθω σε εναν γενικο κανονα που εχω στα παντα: Δεν υπαρχει κανενας λογος να αφηνεις χρηματα σε ανθρωπους που δεν τα σεβονται. Αλλου, υπαρχουν χιλιαδες μαγαζια που εκτιμουν εσενα και τα χρηματα σου. Για τα υπολοιπα καλο κλεισιμο ευχομαι και πολυ γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, squib said:

Βασικά άφησε το ταμπελάκι για αργότερα ώστε να διαθέσει το τραπέζι όπως τον ευχαριστεί μετά από εσας.Έπρεπε να πει "Με συγχωρείτε , μην ενοχλείστε καθόλου είναι για μετά. " θα είχε τελειώσει η όποια παραφιλολογία. Αγενής ήταν ή νόμιζε ότι γνωρίζατε τη πρακτική και δεν ήθελα να πει κάτι παραπάνω. 

Aυτο βασικα.

Μου το ειχαν κανει κι εμενα παλιοτερα, αλλα μου ειπαν ακριβως αυτο. Δεν μου κακοφανηκε παντως. Προφανως βεβαια για να μην ειπε τιποτα ο υπευθυνος, σημαινει πως ηταν ακριβως αυτο ,διοτι αλλιως θα ελεγε στην παρεα πως ειναι για κρατηση στη Χ ωρα (που προφανως θα ηταν καφριλα αφου δεν θα το ειχε πει απο την αρχη).

Απο κει και περα αν μου το αφηναν ετσι απλα, θα ρωτουσα περι τινος προκειται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άσχετα με το περιστατικό του συμφορουμιτη, δυστυχώς οι υπεύθυνοι σε πολύ μεγάλο ποσοστό καφετεριών αλλά και εστιατορίων (καλά για νύχτα δεν το συζητάμε) είναι εντελώς μη επαγγελματίες. Δεν ξέρουν ούτε τα βασικά από εξυπηρέτηση πελατών.

Το πιο κουλό όμως είναι ότι έχουν τουπε. Ποτέ δε κατάλαβα γιατί κάποιος να νιώθει "γαμάτος" επειδή δουλεύει υπεύθυνος σε καφετέρια και να "το παίζει" κιόλας. Είναι τόσο γαμάτο επάγγελμα κι έχω χάσει επεισόδια;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Άσχετο/σχετικό:

Έχετε παρατηρήσει και εσείς πως μετά το lockdown μια μεγάλη μερίδα επιχειρήσεων ΔΕΝ κόβουν αποδείξεις;

 

Επιχειρήσεις που πριν τον Κορονοιό έκοβαν ως επι το πλείστον. 

Αναφέρομαι σε γνωστές παρεμπιπτόντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Είναι τόσο γαμάτο επάγγελμα κι έχω χάσει επεισόδια;

Η αλήθεια είναι πως αυτά τα επαγγέλματα κάνουν την Ελλάδα λίγο πιο sexy. :P

4 λεπτά πριν, The_Prodigy είπε

Έχετε παρατηρήσει και εσείς πως μετά το lockdown μια μεγάλη μερίδα επιχειρήσεων ΔΕΝ κόβουν αποδείξεις;

Αυτό, από μόνο του, αποδεικνύει ότι προχωρήσαμε αλματωδώς στην ψηφιακή εποχή. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, The_Prodigy είπε

Άσχετο/σχετικό:

Έχετε παρατηρήσει και εσείς πως μετά το lockdown μια μεγάλη μερίδα επιχειρήσεων ΔΕΝ κόβουν αποδείξεις;

Επιχειρήσεις που πριν τον Κορονοιό έκοβαν ως επι το πλείστον. 

Αναφέρομαι σε γνωστές παρεμπιπτόντως.

οταν λες γνωστες εννοεις αλυσιδες? δε νομιζω αυτοι να ρισκαρουν να κανουν κατι τετοιο, ειδικα τετοια εποχη που κοιταει το κρατος να γεμισει ταμειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

οταν λες γνωστες εννοεις αλυσιδες? δε νομιζω αυτοι να ρισκαρουν να κανουν κατι τετοιο, ειδικα τετοια εποχη που κοιταει το κρατος να γεμισει ταμειο.

Pizza Fan, Coffee Island (τρια διαφορετικά καταστήματα mind you) και μερικά μικρότερα franchises (kiosk 24ωρο και άλλα).

Καταστήματα που σχεδόν πάντα έκοβαν απόδειξη. 

Πλεον ΔΕΝ κόβουν. Κοιτάνε το ταβάνι και το παίζουν τρελιτσα, δίνουν δελτια παραγγελίας και άλλα τέτοια ωραία. 

 

Προσπαθούν οι εργοδότες να βγάλουν τα σπασμένα του Κορονοϊού. 

Και είμαι σίγουρος πως ειδικά στις παμπ και στις καφετέριες θα το έχουν ξεφτιλίσει εντελώς. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, The_Prodigy είπε

Pizza Fan, Coffee Island (τρια διαφορετικά καταστήματα mind you) και μερικά μικρότερα franchises (kiosk 24ωρο και άλλα).

Πλεον ΔΕΝ κόβουν. Κοιτάνε το ταβάνι και το παίζουν τρελιτσα, δίνουν δελτια παραγγελίας και άλλα τέτοια ωραία. 

Προσπαθούν οι εργοδότες να βγάλουν τα σπασμένα του Κορονοϊού. 

ε τι να πω τα θελει ο πισινος τους. και συ πες τους "κερασμα? να στε καλα" και κανε να φυγεις. και αποδειξη και pos και οτι θες θα εμφανιστει :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μαγαζια την νυχτα ειδικα αλλα και σε πιο γενικο κανονα πανε στην συμπεριφορα μεσο εμφάνισης .

ετσι ειναι παιδια ο κανονας και δεν αλλαζει πουθενα στον κοσμο .

καταρχην ενα μαγαζι που θελει να πετυχει σε βαθος χρονου ,περα απο τα βασικα , ποιοτητα στα υλικα και παροχη υπηρεσιων ΠΡΕΠΕΙ  να εχει μεσα ως πελατες 50/50 ανδρες γυναικες , ειδικα την νυχτα , μαγαζι που ενδεχομενος δε θα κανει κατι να αποφυγει την πλειοψηφια των ανδρων και μαλιστα καθαρα ανδρικες παρεες ειναι μοιραίο να οδηγηθει σε δυσκολες καταστασεις , διοτι οι γυναικες θα λιγοστευσουν και καποια στιγμη και οι ανδρες οταν θα φανει η απουσια τους .

εαν μπορει να εχει πολλες γυναικοπαρεες και μαλιστα εμφανίσιμες τοτε θα τα παει λαμπρα .

ετσι ειναι η πραγματικοτητα , ετσι παει και η συμπεριφορα του μαγαζιου , ισχυει και για καφετερίες πολλες φορες σε καλα σημεια που πανε με γεματα τραπεζια μεχρι πολυ αργα .

ψωλ@ρι@ λεμε και εμεις οι ιδιοι .

-ρε ειναι γεματο ψωλ@ρι@ εκει δεν παμε αλλου ;  

   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eiναι αγενεια και αντιεπαγγελματικο.

Θελει να διωξει, και αν καθοσουν η παραγγελια σου θα αργουσε. Προσωπικα θα εφευγα και στην εξοδο μου  θα εριχνα καμια καρεκλα, τραπεζακι , σαν απροσεκτος που ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, georgerapp είπε

τα μαγαζια την νυχτα ειδικα αλλα και σε πιο γενικο κανονα πανε στην συμπεριφορα μεσο εμφάνισης .

ετσι ειναι παιδια ο κανονας και δεν αλλαζει πουθενα στον κοσμο .

καταρχην ενα μαγαζι που θελει να πετυχει σε βαθος χρονου ,περα απο τα βασικα , ποιοτητα στα υλικα και παροχη υπηρεσιων ΠΡΕΠΕΙ  να εχει μεσα ως πελατες 50/50 ανδρες γυναικες , ειδικα την νυχτα , μαγαζι που ενδεχομενος δε θα κανει κατι να αποφυγει την πλειοψηφια των ανδρων και μαλιστα καθαρα ανδρικες παρεες ειναι μοιραίο να οδηγηθει σε δυσκολες καταστασεις , διοτι οι γυναικες θα λιγοστευσουν και καποια στιγμη και οι ανδρες οταν θα φανει η απουσια τους .

εαν μπορει να εχει πολλες γυναικοπαρεες και μαλιστα εμφανίσιμες τοτε θα τα παει λαμπρα .

ετσι ειναι η πραγματικοτητα , ετσι παει και η συμπεριφορα του μαγαζιου , ισχυει και για καφετερίες πολλες φορες σε καλα σημεια που πανε με γεματα τραπεζια μεχρι πολυ αργα .

ψωλ@ρι@ λεμε και εμεις οι ιδιοι .

-ρε ειναι γεματο ψωλ@ρι@ εκει δεν παμε αλλου ;  

Οι γυναικοπαρεες λειτουργουν ως "κραχτης" για ποιο? Για τις μεγαλες ανδρικες παρεες που καταναλωνουν ποτο και φαι. Οι γυναικες πινουν ενα ποτηρι κρασι, τρωνε 2 πηρουνιες σαλατα και ξεκινανε τα "ουφ, εσκασα, κοιτα πώς εγινα" κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αυτο ομως δεν ανατρέπει αυτο που λεω .

Μαγαζι με γυναίκες - καλό μαγαζί .

Ετσι κινείται απο παλιά η φάση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γιατί τρώγεστε με τα ρούχα σας; και κάνετε υποθέσεις; 

Αν είχαν κάτσει και ,χωρίς ενημέρωση πριν κάτσουν, τους έλεγε πρέπει να φύγετε γιατί έχω κρατηση δε θα ήταν σωστό. 

Αλλά τώρα ο άνθρωπος απλά άφησε ένα ταμπελακι για όταν έφευγαν. Δεν είπε καν φύγετε σε Χ ώρα. 

Το πρόβλημα ποιο ειναι;;; ότι δεν είπε "παιδιά μην αγχωνεστε το αφήνω για μετα"; 

Εφόσον δεν τους μίλησε καν, δεν τους αφορούσε, τόσο απλό!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρωστε λιγο ρε.. Για αρχη αυτο.
Μετα,οτι και να λεμε εδω,ειναι μονο υποθεσεις για να'χουμε να λεμε.

Ο τυπος μπορουσε απλα να τους δειξει ακομα και με ενα απλο νοημα οτι δεν αφορουσε αυτους.

Δεν εκανε κανενα εγκλημα,απλα μπορουσε να το κανει καλυτερα.

Παρα περα ετσι δουλευει η φαση,τα παιδια ειχαν κατσει σε τραπεζι "βιτρινα", που θα το κρατουσαν μετα για "εμφανισιμες παρεες".

Και θα πω ξανα,χαλαρωστε λιγο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...