Προς το περιεχόμενο

Reserved την ώρα που κάθεσαι


kaliakman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/6/2020 στις 5:27 ΜΜ, kaliakman είπε

tl:dr Πήγαμε σε παραλιακή καφετέρια 5 άτομα χθες και την ώρα που καθόμασταν έρχεται ο προϊστάμενος (? όχι σερβιτόρος πάντως) και αφήνει ταμπελάκι 'reserved' και φεύγει. 

Λίγο context:

  • Αυτό συνέβη στην 1 ώρα και 10-20 λεπτά από όταν πήγαμε, φυσιολογικότατος χρόνος για μια παρέα να κάτσει για καφέ (θεωρώ)
  • Από την στιγμή που συνέβη αυτό δεν μπορούσαμε να νιώσουμε άνετα με αποτέλεσμα ενώ θέλαμε να το γυρίσουμε σε κρασί να πάμε σε άλλο μαγαζί.

Ένιωσα ουσιαστικά σαν να θέλει να μας διώξει μιας και δεν μπορώ να φανταστώ λόγο να μην αφήσει το ταμπελάκι όταν μαζευτεί το τραπέζι ή έστω να μας ρωτήσει αν θα έχουμε φύγει μέχρι την ώρα της κράτησης. Ο λόγος που κάνω το πόστ είναι να ακούσω απόψεις μήπως μου διαφεύγει κάτι γιατί εν μέρει δεν ήθελα να ρωτήσω ευθέως γιατί γενικότερα αποφεύγω τους διαπληκτισμούς αλλά δεν μου άρεσε καθόλου σαν γεγονός και θα το σκεφτώ διπλά για να ξαναπάω.

Τσάμπα και αγχώθηκες θα πω εγώ!

Αν δεν σου πει τίποτα δεν ασχολείσαι (με την “διακόσμηση” του μαγαζιού)...

Αν ήθελε να σε διώξει μην φοβάσαι και θα στο έλεγε (με κομψό ή άκομψο τρόπο), δεν θα άφηνε ούτε καρτελάκια, ούτε ραβασάκια μήπως και τα δεις!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...