Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους, αυτό είναι το PlayStation 5!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, manosnike είπε

Σίγουρα δεν ταιριάζει δίπλα από την  65c9 που έχω στο σαλόνι, πάνω και κάτω από ότι κατάλαβα δεν κάθεται ξαπλωτο και αν κάτσει θα δείχνει ακόμη πιο άσχημο. Εσύ που χαλιεσαι? Σου θιξαμε την αγαπημένη σου εταιρεία?

Το "Αι Κιντ" τι σημαίνει?

Άι κιντ στου διαουλου 😭😭😭😭😭😭😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα της παρουσίασης,ως πρώτη ματιά

Το οτι έδειξαν επιτέλους την κονσόλα είναι θετικό,το οτι είναι έτσι,δεν θα έλεγα και τόσο 🤔,πέρα απο το τι "θυμίζει" σε αρκετούς,εμένα για να πω την αλήθεια,ούτε κρύο ούτε ζέστη μου κάνει,απλά δεν την περίμενα έτσι,θα προτιμούσα κάτι πιο ιδιαίτερο,πχ ακόμη και το developers που είχε διαρρεύσει και δεν άρεσε σε αρκετούς,εγώ πίστευω πως είχε παρόλα αυτά κάτι το ιδιαίτερα "δικό" του.

Σχετικά με την παρουσίαση,πολύ χλιαρή, μια ώρα και ένα τέταρτο περίπου και δεν είδα κάτι που να "περνάει" ως Next gen,έστω και πρώτης γενιάς για παιχνίδι και δεν είδα και τα Νέα και ενδιαφέροντα "αποκλειστικά" πέραν απο ένα με ένα τερατάκι που δεν το θυμάμαι τον τίτλο αλλά ήταν εικαστικά όμορφο και το ΚΕΝΑ που φαίνεται ιδιαίτερα όμορφο και έδειξαν και gameplay,λίγο απο GT και βέβαια το Remake του θρυλικού Demon Souls που ήταν και το μόνο που με τράβηξε γιατί μου θύμισε παλιές εποχές που το είχα λιώσει...κάποια που μπορεί,η μπορεί να μην έχουν ενδιαφέρων,δεν έδειξαν δυστυχώς  gameplay αλλά μόνο cinematics η προκαθορισμένες σκηνές του παιχνιδιού,όπως συνηθίζεται τελευταία.Για το Digital δεν το σχολιάζω καν,μου αρέσουν τα φυσικά μέσα,όμως εφόσον πάνε όλοι πρός τα εκεί,ας υπάρχει ως επιλογή.

Ελπίζω να δείξουν αρκετά περισσότερα πράγματα σε παιχνίδια,μέσα στους επόμενους μήνες το καλοκαίρι,τώρα απο τιμή δεν είπαν κάτι όμως,κατά την γνώμη μου δεν θα πρέπει να ξεπερνάσει τα 499$ αν και αυτό θα είναι και σε συνάρτηση με την τιμή,για το αντίπαλο δέος,όμως αν ξεφύγει και έχει τίποτα 600+ δεν βλέπω τον κόσμο πέραν απο τους φαν (που θα δώσουν όσο οσο..)να δίνει αυτά τα χρήματα για αυτή την κονσόλα,τουλάχιστον αυτό πιστεύω για την πλειοψηφία του κόσμου.

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Καλως η κακως η SONY εχει ενα μεγαλο ποσοστο εταιρειων στον χωρο οποτε παιχνιδια παντα θα εχει. Βεβαια δεν νομιζω να εφτανε ποτε τα 1000ε αλλα και να γινοταν αυτο παλι θα ειχαν καλες πωλησεις.

εγώ πιστεύω ότι αν πούλαγε 1000 θα καταστεφόταν κανονικά, φουλ

γενικά οποιοδήποτε ps περάσει το 600αρι θα πάει τελείως άκλαφτο 

σημασία έχει να χτίσει βάση χρηστών όπου θα βγάλει υπερπολλαπλάσια ,άλλωστε στις κονσόλες ειδικά ιστορικά έχουμε δει παραδείγματα όπου μπήκαν και μέσα προκειμένου να πουλήσουν

 

επίσης εδώ αν μιλάμε πχ για 500€ δεν θεωρώ ότι πουλάνε κάτω του κόστους κανονικά θα πουλάνε, απλά όχι με υπερκέρδη τύπου apple ή nvidia , πόσο κόστος θεωρείς ότι έχει hw που πρόκειται να παραχθεί σε δεκάδες εκατομμύρια κομμάτια;

δεν μπορεί να γίνει σύγκριση με hw από pc σε καμία περίπτωση 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ όμορφο και ακόμα και αν σε κάποιους δεν αρέσει, που είναι σεβαστό, πρέπει να πάρει εύσημα γιατί έστω προσπαθησε η Sony κάτι διαφορετικό από την απλή "κουτί με ηλεκτρονικα" λύση της Microsoft. 

Σίγουρη αγορά από εμένα λόγο και exclusives (GT Παλιά μου αγάπη!) μια και το Χ είναι απλά φτηνοPC χωρίς καθόλου έξτρα περιεχόμενο από το PC.

Speaking of which, που είναι η καταραμένη 3080 ήμουν νιος και γέρασα!! 😁

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Digital only το 80%,βλεπω τις αγγελιες εδω μεσα για φυσικα παιχνιδια να τις ψαχνουμε με το κυαλι

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απιστευτη αυτη η σονυ ρε φιλε...Αυτη την φορα δεν περιμενε ουτε την εκδοση προ για να την βριζουν...Εκανε 2 εκδοσεις εξ αρχης για να χρεωσει παραπανω το 4κ blueray....Απιστευτο....

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

Άρα άνετα 699 αυτό και 599 το ντιτζιταλ

Αλλη ισοτιμία τότε (13 χρόνια πριν) και άλλες τεχνολογίες και καλούδια το fat PS3 για την εποχή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...