Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Έρχονται Spider-Man, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, Resident Evil 8 κι άλλα παιχνίδια


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Τα PlayStation Studios δεν θα βγάζουν παιχνίδια για το PS4 πλέον. Όλα τα άλλα Studios είναι ελεύθερα να κάνουν ότι θέλουν.

Άρα δηλαδη μπορεί να δουμε κάποιο παιχνίδι multiplatform στο ps4 αν τα αλλα studios φτιάξουν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, ELMastas είπε

Κάποια σχόλια για ορισμένα πράγματα που είδα,Προσωπικά πέραν του Souls που περίμενα,μου άρεσαν τα Kena και Stray και ως ιδέα και ως dark οπτική και περιβάλλοντα κόσμου,οπτικά βέβαια ήταν πολύ όμορφο το Horizon,καθώς και αυτό το Project Athia,που φοβάμαι πως δεν είναι σίγουρο οτι θα βγεί,λόγο κάποιων στοιχείων που κάνουν αρκετούς να αμφιβάλλουν,όπως πχ το οτι έβαλαν στήν αρχή του ονόματος το Project (που έχει μπεί και αλλού στο παρελθόν)μας δείχνει πως είναι μέχρι στιγμής,απλά ένα Project,σκεφτείτε οτι σε αυτό δεν είπαν καθόλου ημερομηνία ούτε και χρονιά όπως στα άλλα και τελευταίο και σημαντικότερο,λόγο του ότι η εταιρία αυτή έχει κάνει ανάλογα πράγματα στο παρελθόν με παιχνίδια που "ήθελε" να βγάλει όμως και τελικά δεν βγήκαν. 

Πιστεύω πως κάποια παιχνίδια δεν έπρεπε να τα δείξουν καθόλου,ας ήταν και 15 λεπτά λιγότερη η παρουσίαση έδειξαν κάτι "απίθανα" όπως Bugsnax,η goodbye Volcano high,που ακόμη και για indie και 1-2 άτομα να τα έφτιαχναν στο Switch δεν θα έπρεπε να έχουν τέτοιο αποτέλεσμα,οκ να τα  έδειχναν κάποια στιγμή,όχι όμως όταν λέμε για παρουσίαση "next gen" παιχνιδιών και κονσόλας που μας είπε και ο κύριος στο τέλος με λίγα λόγια οτι only on Ps5 😺 ορισμένα παιχνίδια ήταν πραγματικά με γραφικά επιπέδου PS3 (πχ κοιτάξτε τον Δράκο στο little devil) ούτε καν επίπεδα PS4 και ναι όπως ανέφεραν και άλλοι πιο πρίν,οτι είδαμε,μπορεί να τρέξει και στο PS4 και απλό και Pro,ίσως με την εξαίρεση του Horizon που θα έτρεχε πιθανώς με λιγότερα frames/σε χαμηλότερα settings.

To οτι ξεκίνησαν με GTAV,παιχνίδι 7ετίας,που έχει δωθεί και τσάμπα σε PC εδω και κάποιο καιρό,ήταν fail και μπέρδεψε αρκετούς,δεν ξέρω τι σκέφτηκαν,μίλησαν και για συνεργασία πιο πρίν ! και μόλις ο κόσμος είδε Rockstar και λέει Να το 6 η έστω κάτι καινούργιο ! Δεν λέω να μην το δώσουν όπως είπαν θα κάνουν του χρόνου και καλά θα κάνουν,αλλά ρε γμώτο όταν ξεκινάς να παρουσιάζεις μετά τόσο καιρό αναμονής,παιχνίδια για μια Next Gen κονσόλα,δεν ξεκινάς έτσι με ένα παιχνίδι 7 ετών....

Ευτυχώς με το εναλλακτικό Spider man,ανέβασαν το ηθικό αρκετών,μιας και το προηγούμενο,που ήταν πολύ καλό,βοήθησε στο να υπάρχει ακόμη το Hype,χωρίς να έδειξαν όμως έστω και λίγο πραγματικό gameplay,έκαναν μια συρραφή action σκηνών,υπήρχε μέχρι χθές παρεξήγηση μήπως είναι expansion,που δεν θα είναι,δεν είναι και συνέχεια του Πρώτου(αλλιώς θα το ονόμαζαν Spiderman 2),αλλά ένα εναλλακτικό και σαφώς μικρότερο όπως είπαν παιχνίδι, που δεν το βλέπω να είναι τόσο "μεγάλη" παραγωγή,γιαυτό θα έχει όπως είπαν και φθηνότερη τιμή απο κανονικό τίτλο.

 

 

Ακόμα και αυτό το πράγμα, το ότι δλδ έχουμε όλοι υψηλές προσδοκίες από την Sony είναι κατόρθωμα της επειδή έχει βάλει η ίδια ψηλά τον πήχη όσον αφορά τα games. Περιμένουμε δλδ πλέον πολλά από αυτήν. Ας ελπίσουμε να μην μας απογοητεύσει.

1 λεπτό πριν, JackHallowwen είπε

Άρα δηλαδη μπορεί να δουμε κάποιο παιχνίδι multiplatform στο ps4 αν τα αλλα studios φτιάξουν;

Μα φυσικά.110 εκατομμύρια PS4 στην αγορά είναι 110 εκατομμύρια υποψήφιοι πελάτες. Η Sony όμως θέλοντας να σε σπρώξει προς το PS5 κάνει αυτήν την κίνηση που δεν μου αρέσει καθόλου, θα έπρεπε τουλάχιστον για 1 χρόνο ακόμα να υποστηρίξει το PS4 και με δικά της games, μεγάλο φάουλ προς τους πελάτες της σε αντίθεση με την MS.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ακόμα και αυτό το πράγμα, το ότι δλδ έχουμε όλοι υψηλές προσδοκίες από την Sony είναι κατόρθωμα της επειδή έχει βάλει η ίδια ψηλά τον πήχη όσον αφορά τα games. Περιμένουμε δλδ πλέον πολλά από αυτήν. Ας ελπίσουμε να μην μας απογοητεύσει.

Μα φυσικά.110 εκατομμύρια PS4 στην αγορά είναι 110 εκατομμύρια υποψήφιοι πελάτες. Η Sony όμως θέλοντας να σε σπρώξει προς το PS5 κάνει αυτήν την κίνηση που δεν μου αρέσει καθόλου, θα έπρεπε τουλάχιστον για 1 χρόνο ακόμα να υποστηρίξει το PS4 και με δικά της games, μεγάλο φάουλ προς τους πελάτες της σε αντίθεση με την MS.

Πραγματικά, όταν διαβαζα το άρθρο ήταν μεγάλο φάουλ για μενα γιατι πριν λιγο καιρο πήρα το ps4 δεν το μετάνιωσα εννοείται απλα περίμενα κάποιο μέλλον ακόμα από την sony studios, ευτυχως που θα υποστηρίξει το ps5 το psvr, τωρα όσο για τα games που είδα και τις προσδοκίες περιμένω και εγώ πολλά, δηλαδή να δω αυτα τα super duper γραφικά που λένε οι περισσότεροι και τα fps στα οποία υποσχέθηκε η sony οτι θα τρέχουν τα παιχνιδια σε 4k και 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JackHallowwen είπε

Δύο ερωτήσεις εχω ακριβώς

Κάποια παιχνίδια που παρουσίασαν για όλες τις πλατφόρμες θα ανακοινωθούν και για το ps4; Επίσης το ratchet and clank ωραιο με τον φωτισμό και ολα αυτα αλλα ανετα πιστεύω με κάποιες υποχωρήσεις και χωρις rtx ούτως η άλλως, θα μπορούσαν να το κάνουν 30fps στο ps4

Τα λέω αυτά επειδή διάβασα ένα άρθρο οτι η sony δεν θα βγάζει παιχνίδια για το ps4 πλέον θα ασχοληθεί μονο με το ps5 ισχυει αυτο; Αν ναι τότε μεγαλο φάουλ για μένα 

Συγκεκριμένα το Ratchet and Clank που ανέφερες είναι ίσος το ποιο δύσκολο απ'όλα όσα είδαμε , να έρθει στο PS4.


Είναι game που δημιουργήθηκε για να αναδείξει τις δυνατότητες του PS5 και ποιο συγκεκριμένα το μεγάλο selling point του PS5 που είναι ο πανάκριβος SSD του. Αυτό που βλέπεις στο Ratchet and Clank με τα rifts που πηδάνε σε άλλες διαστάσεις και αλλάζει τελείως το σκηνικό γύρο σου, είναι καθαρά δυνατό λόγο του SSD και μόνο λόγο αυτού. Δεν θα μπορούσε να γίνει με τον μηχανικό δίσκο του PS4.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Railyy είπε

Συγκεκριμένα το Ratchet and Clank που ανέφερες είναι ίσος το ποιο δύσκολο απ'όλα όσα είδαμε , να έρθει στο PS4.


Είναι game που δημιουργήθηκε για να αναδείξει τις δυνατότητες του PS5 και ποιο συγκεκριμένα το μεγάλο selling point του PS5 που είναι ο πανάκριβος SSD του. Αυτό που βλέπεις στο Ratchet and Clank με τα rifts που πηδάνε σε άλλες διαστάσεις και αλλάζει τελείως το σκηνικό γύρο σου, είναι καθαρά δυνατό λόγο του SSD και μόνο λόγο αυτού. Δεν θα μπορούσε να γίνει με τον μηχανικό δίσκο του PS4.

Μοίρασες πόνο με δαύτο για τον δίσκο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Railyy είπε

Συγκεκριμένα το Ratchet and Clank που ανέφερες είναι ίσος το ποιο δύσκολο απ'όλα όσα είδαμε , να έρθει στο PS4.


Είναι game που δημιουργήθηκε για να αναδείξει τις δυνατότητες του PS5 και ποιο συγκεκριμένα το μεγάλο selling point του PS5 που είναι ο πανάκριβος SSD του. Αυτό που βλέπεις στο Ratchet and Clank με τα rifts που πηδάνε σε άλλες διαστάσεις και αλλάζει τελείως το σκηνικό γύρο σου, είναι καθαρά δυνατό λόγο του SSD και μόνο λόγο αυτού. Δεν θα μπορούσε να γίνει με τον μηχανικό δίσκο του PS4.

Σε αυτο συμφωνώ μου λύθηκε η απορία και σε ευχαριστώ πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JackHallowwen είπε

Άρα δηλαδη μπορεί να δουμε κάποιο παιχνίδι multiplatform στο ps4 αν τα αλλα studios φτιάξουν;

 

Εννοείται ρε παιδιά. Θα βγουν πολλά ακόμα παιχνίδια για PS4 και κάποια κορυφαία φαντάζομαι.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Εννοείται ρε παιδιά. Θα βγουν πολλά ακόμα παιχνίδια για PS4 και κάποια κορυφαία φαντάζομαι.

Πέρα από αυτά που αναμένονται φέτος ελπίζω να το υποστηρίξουν το ps4 και σε μελλοντικά πολύ καλα παιχνίδια για το 2021 όπως ουτως η αλλως θα γίνει αντίστοιχα στο xbox one 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Railyy είπε


Με βάση τις πληροφορίες που έχουμε τώρα τα περισσότερα θα παίζουν το 4k σε 30fps δυστυχώς.

Αυτά τα μαμημενα 60 fps δεν θα τα δούμε ποτε τέλικα ... σε λιγο τα παιχνίδια θα τρέχουν 16k ακομα σε 30 fps ... έλεος δηλαδή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από πάντα είχα xbox (one, s, x) αλλά συνεχώς βλέπω την σονυ να σκίζει σε όλα. Δεν ξέρω, έτσι μου φαίνεται. Πχ τι παιχνίδια έβγαλε η Microsoft ειδικά για το X, για να αναδείξει τις δυνατότητες του; Το ότι είναι πιο ωραία τα γραφικά στα παιχνίδια από το S δεν βοηθάει από μόνο του. Χρειάζονται και οι ολοκαίνουριοι τίτλοι ΑΑΑ τους οποίους περιμένουμε ακόμα! Και είναι γεγονός το ότι οι αποκλειστικότητες για τις οποίες χεστηκα, για τον πιο πολύ κόσμο τουλάχιστον, είναι θέμα γοήτρου. 

Μάλλον με βλέπω αγορά τις πρώτες μέρες του Ps5 και ελπίζω να παίζουν εκεί τα παιχνίδια που έχω αγοράσει, Bloodborne, Ds3, Spiderman, Days Gone κλπ. 

 

58 λεπτά πριν, intos είπε

Αυτά τα μαμημενα 60 fps δεν θα τα δούμε ποτε τέλικα ... σε λιγο τα παιχνίδια θα τρέχουν 16k ακομα σε 30 fps ... έλεος δηλαδή ...

 

Μια ερώτηση, τα pc παίζουν σε 60fps και αν ναι, τι κάρτα χρειάζονται; 

Γιατί αν είναι να θέλεις κάρτα ξέρω γω 700 ευρώ άστο καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Εγώ από πάντα είχα xbox (one, s, x) αλλά συνεχώς βλέπω την σονυ να σκίζει σε όλα. Δεν ξέρω, έτσι μου φαίνεται. Πχ τι παιχνίδια έβγαλε η Microsoft ειδικά για το X, για να αναδείξει τις δυνατότητες του; Το ότι είναι πιο ωραία τα γραφικά στα παιχνίδια από το S δεν βοηθάει από μόνο του. Χρειάζονται και οι ολοκαίνουριοι τίτλοι ΑΑΑ τους οποίους περιμένουμε ακόμα! Και είναι γεγονός το ότι οι αποκλειστικότητες για τις οποίες χεστηκα, για τον πιο πολύ κόσμο τουλάχιστον, είναι θέμα γοήτρου. 

Μάλλον με βλέπω αγορά τις πρώτες μέρες του Ps5 και ελπίζω να παίζουν εκεί τα παιχνίδια που έχω αγοράσει, Bloodborne, Ds3, Spiderman, Days Gone κλπ. 

Μια ερώτηση, τα pc παίζουν σε 60fps και αν ναι, τι κάρτα χρειάζονται; 

Γιατί αν είναι να θέλεις κάρτα ξέρω γω 700 ευρώ άστο καλύτερα 

Για παράδειγμα αν παίζει το read dead 2 Xbox one x 4K στα 30 FPS  δεν θα πρέπει να τρέχει λογικά στις καινούργιες κονσόλες τουλάχιστον 60 και με βελτιώσεις ? Ειδικά με το διπολισμό των tflops και την νέα γενιά των chipsets που θα διαθέτουν θα ειναι απαράδεκτο να μην ειναι στα 60 fps mainstream στις νέες κονσόλες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το RE village μου σαν να ειδα μεταμορφωση λυκανθρωπου 02:11-02:15

μαχη μεταξυ μεταλλάξεων βαμπιρ-λυκανθρωποι στα καρπαθια ορη?

στο pc ξερεται αν θα είναι το ιδιο?

Επεξ/σία από snip3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...