Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Τ.Ο.Ε.Β.


orgixmh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στα μέλη του insomnia,
αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με το Τ.Ο.Ε.Β., πρόσφατα μετακόμισα σε σπίτι που είναι συνδεμένο με το δίκτυο του ΤΟΕΒ, το πρόβλημα είναι ότι μου κόβουν το νερό κατά βούληση και κάθε φορά με διαφορετική δικαιολογία. Σήμερα μετράω 8 ημέρες χωρίς σταγόνα νερό.

Η τελευταία δικαιολογία τους είναι ότι η σωλήνα που τροφοδοτεί εμένα έχει βλάβη μερικά μέτρα μετά από εμένα και υπάρχει διαρροή νερού, μου λένε να συνεννοηθώ με του υπόλοιπους που παίρνουν από αυτή την σωλήνα και να την αλλάξουμε, οι υπόλοιποι που παίρνουν από την ίδια σωλήνα δεν ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην επισκευή  και μάλιστα μου λένε ότι δεν υπάρχει βλάβη και ότι θέλουν λάδωμα οι υπάλληλοι.
Ο υπάλληλος που μου κόβει το νερό δεν μου έχει δείξει να θέλει χρήματα αλλά ταυτόχρονα μασάει τα λόγια και δεν μου λέει με τίποτα  που ακριβώς είναι η βλάβη.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1) Είναι αρμοδιότητα του ΤΟΕΒ η δικιά μας να επισκευάζουμε το δίκτυο;
2) Έχει υποχρέωση το ΤΟΕΒ να μεριμνήσει για την βλάβη ή είναι δική μου υποχρέωση;

Να σημειωθεί ότι η βλάβη υποτίθεται ότι είναι μετά από εμένα, εγώ είμαι ο πρώτος  στην σειρά σχετικά με την κύρια παροχή όπου έρχεται το νερό, του πρότεινα να βάλουμε μία βάνα ώστε να αποκόψουμε μόνο το ελαττωματικό κομμάτι του δικτύου που βρίσκεται μετά από εμένα καθώς κανένας τους δεν συμφωνεί με την επισκευή και μου λέει ο υπάλληλος ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει και ότι πρέπει να αλλάξει ολόκληρη η σωλήνα.

Όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατο να πληρώσω σωλήνα 600 μέτρων ιδικά όταν το πρόβλημα δεν είναι καν σε εμένα.

Έχεις κανείς εμπειρία με αυτές τις καταστάσεις;

 

Επεξ/σία από orgixmh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...