Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Πολυ βλακεια να μην υπαρχει στο game, λογικα θα το βαλουν σε κανα patch μετα απο καιρο. Κατ αλλα και στο pvp δε νομιζω να κανει διαφορα, αν ο αλλος ειναι pleb με οτι και να ρθει θα κλαιει xD

Γενικά είναι βλακείες imho τα extras γιατί χαλάν το progression. Τουλάχιστον σε μερικά games όπως της Ubisoft, πρέπει να τα κανεις claim πρώτα, οποτε δεν litter το inventory σου άμα τα αγνοήσεις. Ας βάλουν ένα chicken hat mode να τελειώνουμε για αυτούς που ντε και καλά πρέπει να παίξουν hc game αλλα δεν θέλουν να το μάθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πα και το κανα! Αντισταθηκα και ειδα μονο κανα τεταρτο απο gameplay. 

Τωρα μενει η αγορα. Θελω να δω πως θα τα παω καθως αυτα που εχω παιξει ειναι το ds3 (οχι τα dlc) και bloodborne

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, keropi είπε

σε προπαραγγελία από ΠΛΑΙΣΙΟ ο κωδικός για τα εξτραδάκια bonus είναι μέσα στο παιχνίδι ή τον στέλνουν με email;

Το στέλνουν με mail. Εμένα μου ήρθε τη μέρα της παραλαβής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ από public δεν έχω παραλάβει ούτε το παιχνίδι (ήταν με παραλαβή από κατάστημα) ούτε το preorder code. Με πήραν τηλέφωνο Πέμπτη απόγευμα να με ρωτήσουν για στοιχεία παραλαβή και μετά άλλαξε η παραγγελία σε "παραδόθηκε". Κωδικό δεν έχουν στείλει πάντως.

 

Το παιχνίδι δεν έχω κάτσει καθόλου να το δω γιατί δεν θέλω να δω καθόλου πως έχουν αλλάξει ότι δεν είδαμε στα trailer. Ακούω απο όσους παίζουν/βλέπουν ότι είναι υπερβολικά όμορφο.

Επεξ/σία από jay_D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να το παίξω σαν τρελόςςςςςςςς και αυτό και το BB my boysss.
Δεν μας λυπάται κανένας εμάς τους PC gamers ??
Πιστεύω τουλ το DeS τουλάχιστον να το δούμε εντός 2021 στο PC,  αλλιώς με βλέπω να πετάω λεφτά σε κονσόλα μόνο κ μόνο για αυτά τα 2 παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν προσθέσει κάποια πράματα σε σχέση με το og όπως νέα armor sets/όπλα. Επίσης προς τη yuria υπάρχει ένα illusionary wall με μια κλειδωμένη πόρτα, αλλά κανένας δεν έχει βγάλει άκρη πως ανοίγει ακόμα.😁

Πάντως η bluepoint το έχει ξανακάνει με τα easter eggs στο SOTC Remake.

Φανταστικό video για όποιον δε το γνωρίζει.

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας διάφορα reviews, φαίνεται ξεκάθαρα οτι είναι το ίδιο ακριβώς game του 2009 απλά με καλύτερα γραφικά. Δεν νομίζω οτι αξίζει να αγοράσεις νέα κονσόλα μόνο γι αυτό, ειδικά άμα το έχεις ξαναπαίξει στο ps3. Αν δεν το έχετε ξαναπαίξει, τότε είστε πολύ τυχεροί!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Βλέποντας διάφορα reviews, φαίνεται ξεκάθαρα οτι είναι το ίδιο ακριβώς game του 2009 απλά με καλύτερα γραφικά. Δεν νομίζω οτι αξίζει να αγοράσεις νέα κονσόλα μόνο γι αυτό, ειδικά άμα το έχεις ξαναπαίξει στο ps3. Αν δεν το έχετε ξαναπαίξει, τότε είστε πολύ τυχεροί!

Dude ποιος αγοράζει κονσόλα για ένα μονο game?! Ειδικά ένα game που ίσος να μην παραμείνει exclusive. Επίσης μετά από 11 χρονια ποιος το θυμάται το game? Πάντως για ακόμα μια φορα η Bluepoint δίνει ρέστα. Δεν τους δίνουν και κάνα MGS να γουστάρουμε?! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude ποιος αγοράζει κονσόλα για ένα μονο game?! Ειδικά ένα game που ίσος να μην παραμείνει exclusive. Επίσης μετά από 11 χρονια ποιος το θυμάται το game? Πάντως για ακόμα μια φορα η Bluepoint δίνει ρέστα. Δεν τους δίνουν και κάνα MGS να γουστάρουμε?! :)

Ολοι οσοι παιζουν souls ειμαι σίγουρος οτι το θυμουνται, δεν ειναι παιχνιδι που το παιζεις και το ξεχνας. Η bluepoint δεν δινει ρεστα, ειναι καλη σε αυτο που κανει (make up) αλλα δεν πιστευω οτι χωρις το input του Kojima μπορει να δωσει καλο MGS. Η μουσικη και τα VO θα ειναι θεμα αλλα το major θεμα (εφοσον εχω δει οτι δεν μπορουν/δεν πειραζουν) ειναι το gameplay οποτε απορω πως θα το εκαναν αν μιλαμε για το 1 φυσικα, το να κανεις ενα πιο σύγχρονο παιχνιδι οπως το 3 remaster ειναι σαφως ευκολοτερο.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας σχεδόν δε παίρνει κονσόλα για μόνο ένα game. αλλά πολλοί souls fans θα αγοράσουν κονσόλα αυτήν την στιγμή για αυτό το game. Αυτά σε συνδυασμό με το ps4 collection και τα exclusives (κυρίως το gow2) που έρχονται από του χρόνου και μετά χρυσώνουν κάπως το χάπι. Επίσης το lockdown έχει παίξει τρομερό ρόλο παγκοσμίως και πλέον πολύς κόσμος έχει αλλάξει οπτική και είναι πιο ανυπόμονος γιατί δεν την παλεύει αλλιώς. Για αυτό και βλέπεις αυτήν την έκρηξη στην ζήτηση παγκοσμίως σε ηλεκτρονικά αγαθά/hardware.

Όσο αφορά το ίδιο το remake αν και στο σύνολο αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις, δε παύει να έχει κάποια αρνητικά στοιχεία από αυτά που είδα σε streams. Καταρχάς αν αφήσουμε στην άκρη το controversy με τα digital deluxe items και το balance ειδικά σε early pve/pvp, το UI/menus είναι σαν να σχεδίασαν φοιτητές πληροφορικής κακέκτυπο bugthesda UI. Πολύ generic και anticlimatic, στο og χαιρόσουν να κάνεις dupes και να βλέπεις το cat ring icon.😁 Κάποια voice lines επίσης που άλλαξαν παρόλο που είναι οι ίδιοι VA, είναι επιεικώς ΓΤΠΚ. H maiden Astraea όταν πεθαίνει πχ κάνει λες και ξερνάει τσίπουρα... Επιφυλάσσομαι για τα περαιτέρω μέχρι να το παίξω το ρημάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω περιμενα πολυ περισσοτερα λογω αρχικης τιμης και μιας και τονιζαν πολυ την λεξη ''remake''.

Απο οτι καταλαβα μιλαμε για το ιδιο ακριβως παιχνιδι απλα με προσθηκες καποιων οπλων/πανοπλιων,αρα πιο πολυ για Remaster με καλυτερα γραφικα/εφε.

Πανεμορφο βεβαια το παιχνιδι και πολυ θετικο που τρεχει με το καλημερα με 60fps,αλλα περιμενα παραπανω πραγματα για ''remake''. 

Πιο μεγαλη ξενερα για μενα ειναι τα bosses που πολλα δεν γερασαν και πολυ καλα απο πλευρας κινησεων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει remaster δε το λες. το game από πλευράς μηχανής γραφικών, art και visuals είναι from the scratch. Ακόμα και το UI/menus είναι νέα (χωρίς αυτό να είναι θετικό imo). Έχουν προσθέσει και κάποια QoL changes με πιο κύρια το γεγονός ότι μπορείς να στέλνεις items κατευθείαν στο storage ή από το inventory σου οποιαδήποτε στιγμή. Στο OG αν τα σήκωνες και δε τα έπαιρνες απλά τα έχανες και θα έπρεπε  να διαλέξεις άλλα items από το inventory να "κάψεις" για να μη χάσεις αυτά που σήκωσες...

Κάτι άλλο σχετικό για τους νέους της σειράς που γενικά δε γνωρίζουν τα κατατόπια είναι ότι το pvp με κάποιους παίχτες ίσως τους φανεί άδικο σε low SL (και είναι υπό μια έννοια). Από pure black characters με northern regalia που σε κάνουν 1-2 shot, blueblood late game op builds, μέχρι trolls με scraping spear ή storm ruller σε ledges ή invaders στο 5-2 με sodden ring ή infinite headbutts ή push/hit dual uchigatana spammers κλπ. Γενικά θα κλάψει πολύς κόσμος στο launch από έμπειρους pvpers. Αν θέλουν να είναι σίγουροι στο πρώτο run ας το παίξουν όλο offline και ειδικά τον old monk αν δεν έχουν όρεξη να χαλάσουν 1000000 grass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν το έχω ξαναπαίξει και ελπίζω να έρθει σε πισι.

2 παιχνίδια του Μιγιαζάκι να μην έχω παίξει είναι too much.. Ειδικά το BB ήταν μεγάλη απώλεια για τους fans του Μιγιαζάκι που δεν έχουν κονσόλα.(Όλοι οι φίλοι μου λένε ότι είναι μακράν η καλύτερη δουλειά που έχει κάνει).

Το 1o playthrough ούτως η άλλως στα παιχνίδια του είναι μοναδική εμπειρία και πέρασαν χρόνια για να πείσω τους φίλους μου να τα παίξουν.

Σε άλλα νέα :

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή το ψήνω οταν παρω ps5 είναι πιο εύκολο απο το darksouls ή όχι;

Γιατί το souls μου έχει βγάλει την Παναγία και ακόμα δεν το έχω τερματίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...