Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ilos είπε

Εκτός από το gold coin, βάλανε και άλλο ένα νέο drop στο fractured mode το ceramic coin. Όλα αυτά σίγουρα έχουν κάποια σχέση με την secret door.😁 Πιστεύω θα την βγάλουν την άκρη σύντομα.

Ο random ήχος που ακούγεται επίσης καμιά φορά και μπορεί να τρομάξεις, είναι μάλλον easter egg από ένα boss του MGS. Έχουν αναλάβει το remake για next project?

2 ceramic coins σε κάθε world στο fractured mode. 1 σε pure white 1 σε pure black. Είναι πάντα κρυμμένα σε boxes. Άρα στο σύνολο 10. Δε μπορείς να τα κάνεις drop γιατί σπάνε, οπότε δε γίνονται dupe. Αν τα κάνεις trade με το crow, λέει happy και στα δίνει πίσω.😁 άρα μάλλον πρεπει να του δώσεις και τα 10 όταν τα βρει κάποιος υποθέτω.

 

παντως βρηκαν 10 και δεν γινεται κατι...ακομα ψαχνουν...σε ενα κοσμο είχε 3...χαμουλης...

κανα οπλακι θα δινει

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, xavier είπε

παντως βρηκαν 10 και δεν γινεται κατι...ακομα ψαχνουν...σε ενα κοσμο είχε 3...χαμουλης...

κανα οπλακι θα δινει

Wait υπάρχουν και 3 coins/world? Ε τότε θα πρέπει να είναι πάρα πολλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mystery solved. 26 (reference to kings field που βγήκε πριν 26 χρόνια?) coins σύνολο, trade στο crow για το key.

Penetrator Armor Set το item.😁

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι ψηφιακο το εχετε παρει ρε ? Δινει κατι  αναμονες 4 μερες για  δισκακι  συν οσο κανουν  οι μεταφορικες να παραδωσουν με τον χαμο που γινεται .Το PS5 κρασαρε το συστημα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ολοι ψηφιακο το εχετε παρει ρε ? Δινει κατι  αναμονες 4 μερες για  δισκακι  συν οσο κανουν  οι μεταφορικες να παραδωσουν με τον χαμο που γινεται .Το PS5 κρασαρε το συστημα ...

Αδερφέ, επειδή έχω προσωπικό κόλλημα να τα έχω όλα physical και εγώ δυστυχώς περιμένω από σκρουτζομάγαζο. Αλλά να σου πω την αλήθεια λόγω lockdown και γενικότερα του πανικού με τις μεταφορές ήδη το έχω μετανιώσει. Νόμιζα κιόλας ότι μπορεί να μην είμαι απο τους τυχερούς να πάρουν Day 1 κονσόλα, οπότε δε με έκαιγε. Τώρα αρχίζω να καλοβλέπω το digital, θα εξαρτηθεί από την επικοινωνία μου με το κατάστημα αν σηκώνουν τηλέφωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ADHD είπε

Κατεβαινει, οποιος το εχει και θελει κανα co-op αν τυχει καντε με add: xxivq_

Σε βαζω. Θα τελειωσω ng+ του miles morales και ξεκιναω demons souls

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεκίνησα εχθές και είμαι ενθουσιασμένος. Είναι το μόνο souls που δεν έχω παίξει και η απευθείας μετάβαση στην καινούργια γενιά είναι το καλύτερο δώρο B)

Σε HDR στην LG C9 έπαθα πλάκα. Ειδικά στην εισαγωγική περιοχή ο φωτισμός είναι χάρμα οφθαλμών και σε βάζει απόλυτα στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.

Η Bluepoint έκανε τόσο καλή δουλειά στα γραφικά που με κάνει να αναρωτιέμαι αν η ίδια η From θα μπορέσει να την αγγίξει με το επερχόμενο Elden Ring. Ίσως το Demon's Souls παραμείνει ο πιο εντυπωσιακός souls τίτλος για πάρα πολύ καιρό.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Η Bluepoint έκανε τόσο καλή δουλειά στα γραφικά που με κάνει να αναρωτιέμαι αν η ίδια η From θα μπορέσει να την αγγίξει με το επερχόμενο Elden Ring. Ίσως το Demon's Souls παραμείνει ο πιο εντυπωσιακός souls τίτλος για πάρα πολύ καιρό.

Το selling point των souls δεν ηταν ποτε τα γραφικα, προφανως και θα ειχε εφοσον μιλαμε για next-gen ps5 παιχνιδι. Παντως αν με ρωτας η ατμοσφαιρα και η λεπτομερεια στο bloodborne ειναι ακομα unmatched και εχω παιξει το μεγαλυτερο μερος του DeS remake. Το elden ring οπως φαινεται θα βαδισει σε αλλα μονοπατια (open world) αν βγει ποτε. :P 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το selling point των souls δεν ηταν ποτε τα γραφικα, προφανως και θα ειχε εφοσον μιλαμε για next-gen ps5 παιχνιδι. Παντως αν με ρωτας η ατμοσφαιρα και η λεπτομερεια στο bloodborne ειναι ακομα unmatched και εχω παιξει το μεγαλυτερο μερος του DeS remake. Το elden ring οπως φαινεται θα βαδισει σε αλλα μονοπατια (open world) αν βγει ποτε. :P 

Συμφωνώ ότι το Bloodborne είναι αξεπέραστο ως προς την ατμόσφαιρα λόγω Lovecraftian theme. Πάντως όσο αναφορά για τα γραφικά, πιστεύω ότι όντως είναι και το selling point του remake στο PS5 (αλλιώς κάλιστα θα μπορούσαμε να είχαμε ένα απλό remaster για τους παλιούς fans).

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Συμφωνώ ότι το Bloodborne είναι αξεπέραστο ως προς την ατμόσφαιρα λόγω Lovecraftian theme. Πάντως όσο αναφορά για τα γραφικά, πιστεύω ότι όντως είναι και το selling point του remake στο PS5 (αλλιώς κάλιστα θα μπορούσαμε να είχαμε ένα απλό remaster για τους παλιούς fans).

Σε αυτο συμφωνω απολυτα. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Φαντάσου ένα Bloodborne Remake στο PS6 τώρα... Αν και ένα remaster στο PS5 με 60fps και μερικές βελτιώσεις θα το έπαιζα ευχαρίστως.

Αστα τρελα θα ηταν, προσφατα εριξα replay γιατι δεν αντεχα την αναμονη και το tease για 60fps κλπ :P Προσωπικα το βαζω πανω απο τα souls αλλα ολα τα παιχνιδια της from ειναι κοντα, ειναι ωραιο ομως αν παρεις τη σειρα απο την αρχη με το DeS να δεις πως εξελιχθηκαν καποιοι μηχανισμοι στην παροδο του χρονου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...