Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το preorder bonus του ΠΛΑΙΣΙΟ τί ακριβώς ήταν; 
Αξίζει να ασχοληθώ μιας και δε μου έχει έρθει ο κωδικός ή είναι κάτι αδιάφορο οπότε τζάμπα θα περιμένω στο τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, keropi είπε

Το preorder bonus του ΠΛΑΙΣΙΟ τί ακριβώς ήταν; 
Αξίζει να ασχοληθώ μιας και δε μου έχει έρθει ο κωδικός ή είναι κάτι αδιάφορο οπότε τζάμπα θα περιμένω στο τηλέφωνο;

Ε λογικά αυτό που ήταν παντού, το Reaper's Scythe.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως με χαροποιησε η συγκεκριμένη κυκλοφορία , διότι έτσι έστω όλο και περισσότερος κόσμος θα αρχίσει να παίζει και να εξερευνεί τα παιχνίδια του Μιγιαζάκι.

Δυστυχώς κάποιες φορές χρειάζονται shiny γραφικά και animations για να μπει κάποιος στο τριπακι να παίξει κάποια αριστουργήματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 

Ναι δυστυχως δεν υπαρχει πολυ κινηση, εγω εχω κανει 5 χαρακτηρες και περιμενω μπας και παιξω με καναν @ilos pvp να το στριμμαρει κιολας. :P Το παιχνιδι ειναι ολοδιο να κανω ενα run για τερματισμο δεν μου λεει κατι αμεσα και το plat θα το παρω καποια στιγμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εχει 170 σελιδες επειδη ψαχνουν να βρουν τις κονσολες τους 🤣

 

Spoiler

 

Δεν φταιει αυτο,ειναι δυστηχως το κλασσικο insomnia(και ο Ελληνας)που απο λογια..πρωτος.

και με το Dark Souls Remastered οταν πρωτο ανακοοινωθηκε για το ps4 θυμαμαι κοσμο στο αλλο θεμα κατα ενθουσιασμενο που θα βγει στο ps4.Μετα με το που κυκλοφορησε ολως τυχαιως ακρα του ταφου σιωπη.

Δεν περιμενα τεραστια συμμετοοχη στο εδω θεμα ουτως ή αλλως μιας και κλασσικα οι περισσοτεροι ειναι οντως μεχρι να παρουν κονσολα και μετα τα ξαναλεμε στην επομενη μετα απο 5-6χρονια(δεν ειναι για forum ο Ελληνας),απλα περιμενα να δω λιγο παραπανω κοσμο περαν των γνωστων souls fans.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Fulgore είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν φταιει αυτο,ειναι δυστηχως το κλασσικο insomnia(και ο Ελληνας)που απο λογια..πρωτος.

και με το Dark Souls Remastered οταν πρωτο ανακοοινωθηκε για το ps4 θυμαμαι κοσμο στο αλλο θεμα κατα ενθουσιασμενο που θα βγει στο ps4.Μετα με το που κυκλοφορησε ολως τυχαιως ακρα του ταφου σιωπη.

Δεν περιμενα τεραστια συμμετοοχη στο εδω θεμα ουτως ή αλλως μιας και κλασσικα οι περισσοτεροι ειναι οντως μεχρι να παρουν κονσολα και μετα τα ξαναλεμε στην επομενη μετα απο 5-6χρονια(δεν ειναι για forum ο Ελληνας),απλα περιμενα να δω λιγο παραπανω κοσμο περαν των γνωστων souls fans.

Αν το dark souls είναι μια φορά sinister/unbalanced/"άδικο" στο pvp το demons είναι 100 και λίγες λέω. Δε χρειάζεται καν να κάνεις glitch το blueblood. Και με το NR base stats R1, 1 shot είσαι σε low vit/sl με pure black character tedency invader...

Τουλάχιστον αν είσαι καθίκι ας είσαι δημιουργικό καθίκι ρε παιδί μου. Πάντα αυτής της άποψης ήμουν για αυτό γούσταρα @zeke όταν έβλεπα κάποια invades του στο bloodborn.😁 Πάρε scrapping spear + acid cloud ξέρω εγώ,  παίξε storm ruler στα ledges, thief ring + secret dagger back stab hide&seek όρεξη να έχεις θα βρεις τρολιές.😁 Ακόμα και το sodden ring στο 5-2 είναι στα όρια της απόλυτης παλιανθρωπιάς. Το ίδιο το game κάνει punish πάρα πολύ τους νέους παίχτες με τα ίδια τα mechanics του, pure black world tedency κλπ.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Εμένα πάντως με χαροποιησε η συγκεκριμένη κυκλοφορία , διότι έτσι έστω όλο και περισσότερος κόσμος θα αρχίσει να παίζει και να εξερευνεί τα παιχνίδια του Μιγιαζάκι.

Δυστυχώς κάποιες φορές χρειάζονται shiny γραφικά και animations για να μπει κάποιος στο τριπακι να παίξει κάποια αριστουργήματα..

ειμαστε τυχεροι που οσο πιο δημοσιοτητα παιρνουν τα παιχνιδια,τοσο πιο brutal γινονται. Το Sekiro ηταν το πιο high profile release της From και κατα την αποψη μου το πιο δυσκολο απολα. Ο Miyazaki δεν μασαει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ilos είπε

Αν το dark souls είναι μια φορά sinister/unbalanced/"άδικο" στο pvp το demons είναι 100 και λίγες λέω. Δε χρειάζεται καν να κάνεις glitch το blueblood. Και με το NR base stats R1, 1 shot είσαι σε low vit/sl με pure black character tedency invader...

Τουλάχιστον αν είσαι καθίκι ας είσαι δημιουργικό καθίκι ρε παιδί μου. Πάντα αυτής της άποψης ήμουν για αυτό γούσταρα @zeke όταν έβλεπα κάποια invades του στο bloodborn.😁 Πάρε scrapping spear + acid cloud ξέρω εγώ,  παίξε storm ruler στα ledges, thief ring + secret dagger back stab hide&seek όρεξη να έχεις θα βρεις τρολιές.😁 Ακόμα και το sodden ring στο 5-2 είναι στα όρια της απόλυτης παλιανθρωπιάς. Το ίδιο το game κάνει punish πάρα πολύ τους νέους παίχτες με τα ίδια τα mechanics του, pure black world tedency κλπ.

Δεν ειναι δημιουργικο το minmax SL27 NR build μου? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν ειναι δημιουργικο το minmax SL27 NR build μου? :P 

Δε πρέπει να έχει ξαναγίνει τέτοιο πράγμα.😁

2 invades έφαγα στον emulator, και οι 2 NR ήταν ένας με second chance και ένας με warding.

🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τύποι σαν τον Vaati, χαλάνε την πιάτσα και έχουν κάνει soft όλη την νέα γενιά.😁 Όταν εγώ ήμουν νιούφης το 2010, δεν υπήρχε reddit ή wiki, το yt δεν είχε γεμίσει lets play κλπ αφού καλά καλά δεν υπήρχαν gameplay videos στην δύση (1 χρόνο πριν είχε βγει Ιαπωνία) και το twitch νομίζω δεν υπήρχε καν ούτε σαν justin tv. Φαντάσου σκηνικό να μην έχεις ιδέα από souls και να παίζεις blind ένα game με τόσο ιδιαίτερα mechanics. Αφού δεν είχα ιδέα αν τα red phantoms που πολέμαγα ήταν npc's ή human players στην αρχή, μετά κατάλαβα ότι βγάζει μήνυμά.😁

Η μόνη πηγή πληροφόρησής μου τότε ήταν το gamefaqs θυμάμαι και ήταν εξωφρενικό όταν το διάβαζες και ανακάλυπτες νέα πράγματα κάθε φορά. Τώρα βγαίνει ένα souls game και κυριολεκτικά έχεις βομβαρδιστεί από spoilers παντού. Ούτε να κρυφτείς δε μπορείς ειδικά όταν η ίδια η from το μοιράζει βδομάδες νωρίτερα στους streamers. Αν κάποιος δει το παραπάνω video θα είναι σαν να έχει παίξει το μισό game, δε κάνω πλάκα τόσο συγκεντρωμένη πληροφορία δίνει σε αυτά τα 10 λεπτά. Σίγουρα θα του κάνει την ζωή πολύ πολύ πιο εύκολη, αλλά άξιζε τον κόπο? Αυτή είναι όλη η ουσία.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου @ilos και εγώ όταν είχε παίξει πρώτη φορά το ds1 ήμουν όσο σκουπίδι δεν πάει..έφαγα artorias/manus μετά από 30+ trys επειδη τους έκανα 80-110dmg..

Φέτος που έκανα rerun να το παίξω με το remastered ( λόγο 60fps) έγινε η απόλυτη απομυθοποίηση...1st try artorias (+αλλά μπος πολλά) ...

Εγώ πραγματικά προσπαθώ και πρήζω τους φίλους μου να το παίξουν blind(φέτος μπήκαν στο τριπακι να τα παίξουν) γιατί εκεί κρύβεται όλη η ουσία του πράγματος.. και αυτός είναι ο λόγος που από DeS έχω δει μόνο το ντέμο..Αν και όταν έρθει στο pc δεν θέλω να έχω ιδέα τι γίνεται..

Αυτή η ευκολία όμως που αποζητούν οι περισσότεροι δνε έχει να κάνει με το ότι υπάρχει η πληροφορία εκεί έξω.

Έχει να κάνει με την νοοτροπία του σύγχρονου gamer που αποζητά το εύκολο/γρήγορο .

Δυστυχώς τα soulsborne games έχουν αποκτήσει μόνο την φήμη του δύσκολου παιχνιδιού και τπτ άλλο πέρα από αυτό . Αυτό δυστυχώς έχει αποθάρρυνει πολλούς να το ξεκινήσουν και αρκετοί που το ξεκινάνε πάνε με το σκεπτικό ννα το τελειώσουν πάση θυσία μην τυχόν και τους πει κανένας nouba...

Κρίμα που αρκετοί δεν μπορούν να εκτιμήσουν το βάθος των παιχνιδιών του Miyazaki.. τέτοιο βάθος σε παιχνίδια σπανίζει......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/11/2020 στις 4:25 ΜΜ, keropi είπε

Το preorder bonus του ΠΛΑΙΣΙΟ τί ακριβώς ήταν; 
Αξίζει να ασχοληθώ μιας και δε μου έχει έρθει ο κωδικός ή είναι κάτι αδιάφορο οπότε τζάμπα θα περιμένω στο τηλέφωνο;

pre-order weapon ειναι  μου το στειλανε με email το κωδικο

σε cinematic mode σερνεται στα 30 frames αρε ρε sony δεν μας τα λες καλα σε perfomance mode παιζω στα 60 

Επεξ/σία από aftermath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...