Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, aftermath είπε

pre-order weapon ειναι  μου το στειλανε με email το κωδικο

σε cinematic mode σερνεται στα 30 frames αρε ρε sony δεν μας τα λες καλα σε perfomance mode παιζω στα 60 

Παίξε το og στο ps3 στην 5-2 και θα εκτιμήσεις και αυτά τα κλειδωμένα 30.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ilos είπε

Παίξε το og στο ps3 στην 5-2 και θα εκτιμήσεις και αυτά τα κλειδωμένα 30.😁

επος παντως ειναι

2 λεπτά πριν, aftermath είπε

επος παντως ειναι

το nioh 2 το εβαλα καθολου αναβαθμιση γενικα γιατι μαλλον θα τα βγαλουνε remake και τα 2

Επεξ/σία από aftermath
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με gamefaqs επαιζα και εγω πολυ, αλλα πολυ toxic community γενικα και στα soulsborne και στα FF.  Τωρα τι συγκρίνουμε πραγματικα, το DeS ειχε αρκετα πειραματικα features τα οποια εγιναν "ironed out" στο Dark Souls, πχ το WT/CT συστημα υποτιθεται οτι ηταν κατι που δεν θα το ηξερες οταν παιζεις, νομιζω απο datamine τα βρηκαν ολα αυτα.

Γενικα μου αρεσει πολυ για τον κοσμο του και το exploration ολα τα υπολοιπα θεωρω οτι τα βελτιωσε δραματικα το Dark Souls.

Εμενα κανει slowdowns και σε performance mode, οχι κατι game/immersion breaking παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, aftermath είπε

το nioh 2 το εβαλα καθολου αναβαθμιση γενικα γιατι μαλλον θα τα βγαλουνε remake και τα 2

Υπάρχουν και χειρότερα. Το nioh 1 δε παίζει καν στο ps5 αν δεν έχεις την complete edition από ότι διάβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 11:18 ΠΜ, D.Luffy είπε

Το ξεκίνησα εχθές και είμαι ενθουσιασμένος. Είναι το μόνο souls που δεν έχω παίξει και η απευθείας μετάβαση στην καινούργια γενιά είναι το καλύτερο δώρο B)

Σε HDR στην LG C9 έπαθα πλάκα. Ειδικά στην εισαγωγική περιοχή ο φωτισμός είναι χάρμα οφθαλμών και σε βάζει απόλυτα στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.

Η Bluepoint έκανε τόσο καλή δουλειά στα γραφικά που με κάνει να αναρωτιέμαι αν η ίδια η From θα μπορέσει να την αγγίξει με το επερχόμενο Elden Ring. Ίσως το Demon's Souls παραμείνει ο πιο εντυπωσιακός souls τίτλος για πάρα πολύ καιρό.

Οπως το boodborne δεν το εφτασε κανενα dark soul το ιδιο πιστευω θα γινει και με το demon. Απλα τα studio της sony ειναι σε δικο τους επιπεδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Οπως το boodborne δεν το εφτασε κανενα dark soul το ιδιο πιστευω θα γινει και με το demon. Απλα τα studio της sony ειναι σε δικο τους επιπεδο...

Ποιο studio της Sony?! From software είναι το bloodborne! Publisher είναι η Sony, που σημαίνει ότι χρηματοδοτησε αλλά δε συμμετείχε στην ανάπτυξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Ποιο studio της Sony?! From software είναι το bloodborne! Publisher είναι η Sony, που σημαίνει ότι χρηματοδοτησε αλλά δε συμμετείχε στην ανάπτυξη.

indeed. το μονο παιχνιδι που ειναι απο την Sony ειναι το remake του Demon Souls που ειναι σχεδον καθολικη μεταφορα του πρωτότυπου, απλά με εντελως νεο τεχνικο τομέα.
Και επίσης, στην ουσία ουτε αυτο ειναι από την Sony αλλά απο 3rd party developer, την Bluepoint, που και αυτοι απλα χρηματοδοτήθηκαν απο την Sony ;) 

Παντως η Sony θαναι χαζη αν δεν τους αγορασει, εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια σε ολα τους τα παιχνιδια ως τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Ποιο studio της Sony?! From software είναι το bloodborne! Publisher είναι η Sony, που σημαίνει ότι χρηματοδοτησε αλλά δε συμμετείχε στην ανάπτυξη.

Η engine του bloodborne εγινε με συνεργασια της SIE japan Studio https://en.wikipedia.org/wiki/SIE_Japan_Studio . Η ιδια engine χρησιμοποιηθηκε και στο dark souls 3 αλλα και παλι το bloodborne ηταν ανωτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Η engine του bloodborne εγινε με συνεργασια της SIE japan Studio https://en.wikipedia.org/wiki/SIE_Japan_Studio . Η ιδια engine χρησιμοποιηθηκε και στο dark souls 3 αλλα και παλι το bloodborne ηταν ανωτερο...

Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος που δε νομίζω ότι κάνω, η engine του bloodborne είναι μια heavily modified έκδοση της phyre engine που είναι η engine του dark souls 1 και του demons souls.. Επίσης το μόνο που έκανε η Sony είναι ότι πλησίασε την from και τους πρότεινε να φτιάξουν ένα παιχνίδι για το ps4 αποκλειστικά με δική τους χρηματοδότησηκαι φυσικά σε ένα βαθμό και με κάποιο δικό τους input στην ανάπτυξη.Και έτσι έγινε. 

Και εγώ playstation έχω και λατρευω τα exclusive  της Sony αλλά το credit εδώ είναι ΜΌΝΟ της from!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος που δε νομίζω ότι κάνω, η engine του bloodborne είναι μια heavily modified έκδοση της phyre engine που είναι η engine του dark souls 1 και του demons souls.. Επίσης το μόνο που έκανε η Sony είναι ότι πλησίασε την from και τους πρότεινε να φτιάξουν ένα παιχνίδι για το ps4 αποκλειστικά με δική τους χρηματοδότησηκαι φυσικά σε ένα βαθμό και με κάποιο δικό τους input στην ανάπτυξη.Και έτσι έγινε. 

Και εγώ playstation έχω και λατρευω τα exclusive  της Sony αλλά το credit εδώ είναι ΜΌΝΟ της from!

Δεν ξερω ποια εκδοση χρησιμοποιει το bloodborne αλλα τεχνικα βοηθησε και η sony και το αποτελεσμα στο τεχνικο τομεα τουλαχιστον δεν ειναι μονο της from καθως δεν μπορεσε να το φτασει ουτε με το dark souls 3 που βγηκε αργοτερα. Σε ολα τα υπολοιπα φυσικα και τα ευσημα πανε στην from.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Δεν ξερω ποια εκδοση χρησιμοποιει το bloodborne αλλα τεχνικα βοηθησε και η sony και το αποτελεσμα στο τεχνικο τομεα τουλαχιστον δεν ειναι μονο της from καθως δεν μπορεσε να το φτασει ουτε με το dark souls 3 που βγηκε αργοτερα. Σε ολα τα υπολοιπα φυσικα και τα ευσημα πανε στην from.

Το ότι δεν μπόρεσε να το φτάσει με το ds3 είναι ξεκάθαρα δική σου άποψη και σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αντικειμενικα. 

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να πάρει εύσημα η Sony για τη δουλειά κάποιου άλλου?!

Όχι. Η δουλειά είναι της from και το μόνο που είχε πιθανότατα να κάνει η Sony ειναι ότι απαιτησε το story να είναι κάπως πιο ευπεπτο και κατανοητό. 

Επίσης σε κριτικές όλα τα souls games και εννοώ και το bloodborne παίρνουν παρόμοιες. Οπότε από εκεί κ πέρα είναι άποψη του κάθε ένα ενός από εμάς ξεχωριστά ποιο προτιμάει.

Και τελικά, γενικότερα, άλλο πράγμα ο developer και άλλο ο publisher. Συνήθως το μόνο που μπορεί να κάνει ο publisher είναι χειρότερο ένα game και όχι καλυτερο(με deadlines και άλλες απαιτήσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kaklas13 είπε

Το ότι δεν μπόρεσε να το φτάσει με το ds3 είναι ξεκάθαρα δική σου άποψη και σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αντικειμενικα. 

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να πάρει εύσημα η Sony για τη δουλειά κάποιου άλλου?!

Όχι. Η δουλειά είναι της from και το μόνο που είχε πιθανότατα να κάνει η Sony ειναι ότι απαιτησε το story να είναι κάπως πιο ευπεπτο και κατανοητό. 

Επίσης σε κριτικές όλα τα souls games και εννοώ και το bloodborne παίρνουν παρόμοιες. Οπότε από εκεί κ πέρα είναι άποψη του κάθε ένα ενός από εμάς ξεχωριστά ποιο προτιμάει.

Και τελικά, γενικότερα, άλλο πράγμα ο developer και άλλο ο publisher. Συνήθως το μόνο που μπορεί να κάνει ο publisher είναι χειρότερο ένα game και όχι καλυτερο(με deadlines και άλλες απαιτήσεις).

Αν θες θελεις να δεις την πραγματικοτητα ειναι αλλο θεμα γιατι σε διαψευουν οι ιδιοι δημιουργοι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mtifosi είπε

Αν θες θελεις να δεις την πραγματικοτητα ειναι αλλο θεμα γιατι σε διαψευουν οι ιδιοι δημιουργοι...

Δε νομίζω ότι έχει καταλάβει ακριβώς τι είπανε στο βίντεο αλλά οκ. Ανέφεραν ότι στη internal team ήταν 2 άτομα από τη Japan studio όλα κ όλα. Επίσης ότι η Sony πήγε στο Miyazaki και του είπαν ότι έχουμε μια ιδέα για κάτι σκοτεινό και βαρύ και θέλουμε να το φτιάξεις. 

Εσύ από αυτά έβγαλες το συμπέρασμα ότι το συγκεκριμένο game ειναι καλύτερο από τα υπόλοιπα της σειράς souls και μάλιστα η μηχανή γραφικών. Και αυτό αποδεικνύει ότι η Sony είναι καλυτερη(?) από τη from η κάτι τέτοιο. 

Και ξαναλέω δε στηρίζεται πουθενά μα πουθενά ότι το bloodborne είναι καλύτερο από το dark souls 3 πχ.

Αλλά από την αλλά περί ορέξεως κολοκυθοπιτα. Ότι αρέσει στον καθένα, απλά μην διαστρευλωνουμε γεγονότα για να βγάλουμε τη προτίμηση μας καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kaklas13 είπε

Δε νομίζω ότι έχει καταλάβει ακριβώς τι είπανε στο βίντεο αλλά οκ. Ανέφεραν ότι στη internal team ήταν 2 άτομα από τη Japan studio όλα κ όλα. Επίσης ότι η Sony πήγε στο Miyazaki και του είπαν ότι έχουμε μια ιδέα για κάτι σκοτεινό και βαρύ και θέλουμε να το φτιάξεις. 

Εσύ από αυτά έβγαλες το συμπέρασμα ότι το συγκεκριμένο game ειναι καλύτερο από τα υπόλοιπα της σειράς souls και μάλιστα η μηχανή γραφικών. Και αυτό αποδεικνύει ότι η Sony είναι καλυτερη(?) από τη from η κάτι τέτοιο. 

Και ξαναλέω δε στηρίζεται πουθενά μα πουθενά ότι το bloodborne είναι καλύτερο από το dark souls 3 πχ.

Αλλά από την αλλά περί ορέξεως κολοκυθοπιτα. Ότι αρέσει στον καθένα, απλά μην διαστρευλωνουμε γεγονότα για να βγάλουμε τη προτίμηση μας καλύτερη.

Ελεγες πως το bloodborne το εφτιαξε μονη της η from και οι ιδιοι λενε πως το δημιουργησαν με την βοηθεια της sony. Αρα τι ακριβως δεν καταλαβαινεις...

Απο τη μηχανη γραφικων των ds1,2 πηγαμε στου bb που ηταν αλμα γενιας που δημιουργηθηκε με την βοηθεια της Sony  και δεν αναφερθηκα στο ποιο ειναι καλυτερο παιχνιδι γενικα. Αν και μαλλον ακομα και ετσι το bloodborne ειναι στο θρονο https://www.metacritic.com/game/playstation-4/bloodborne καθως ειναι πανω απο ολα τα υπολοιπα της ιδιας της from.

Επεξ/σία από mtifosi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...