Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Αυτές οι ψυχές που τρέχουν είναι άλλοι παίκτες οι npc? Έχω χεστει πόσες φορές όταν βγαίνουν ξαφνικά μπροστά μου. Νομιζω ότι κάτι μου την πέφτει από πίσω μου

ναι αλλοι παιχτες. Υπαρχουν και ψυχες που ειναι βαλμενες απο το παιχνιδι μεσα, για να σου δειχνουν "ζωντανο" κοσμο αλλα και να σου δινουν και hints.

Γενικα μπορεις αν θελεις να βγαλεις offline το παιχνιδι. πλεον θα βλεπεις πολυ λιγοτερες ψυχες και πραγματα γραμμενα στο πατωμα και δε θα κινδυνευεις να σου κανει ντου ενας αλλος παιχτης. Αλλα απο την αλλη, δε θα μπορεις και εσυ να ζητησεις βοηθεια απο αλλους παιχτες, να βοηθησεις εσυ, να κανεις εσυ επιδρομες αλλα και να βλεπεις τις περισσότερες γραμμενες συμβουλες.

Το interaction με αλλους ειναι μεγαλο τμημα της μαγειας του τιτλου αλλα για πρωτο playthrough, ισως ειναι ευκολοτερο να παιζεις χωρις γιατι αλλιως, 99 στα 100 invasions που θα φας, θα χασεις. Ασε που υπαρχει ενα boss που το βγαζεις πολυυυυ πιο ευκολα σε offline mode.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, james9tito είπε

Και αυτο το θυμαμαι αλλα κανει spawn στην bonfire και δεν μπορω να προχωρησω καθολου. Μαλλον θα φορεσω βαρια armor και θα προσπαθησω να τον σκοτωσω δε γινεται αλλιως.

O black phantom Satsuki είναι και ναι σπωνάρει στην αρχή του 4-1 αν είσαι pure black world tedency. Τα κακά νέα είναι ότι με αρχικό χαρακτήρα με λίγο vitality, υποθέτω ο τύπος θα είναι deadly af (μόνο με high level chars τον έχω πολεμήσει). Τα καλά νέα είναι ότι αν τον φας θα κάνει shift πάλι λίγο το world tedency και δε θα είναι pure black, και πίστεψέ με δε θες να πας σε 4-2 pure black.😁 Στη θέση σου ή θα ράσαρα και θα έκανα shift το world tedency τρώγοντας το boss, ή θα έκανα summon κάποιον να μου τον φάει ή θα προχώραγα σε κάποιο άλλο archstone να ανεβώ λίγο level για να τον φάω πιο άνετα.

33 λεπτά πριν, james9tito είπε

Κατσε , αν παιξω σε souls form δεν εμφανιζονται τα phantoms? Δεν το θυμαμαι αυτο .....Στο μεταξυ οσο και να εχω λιωσει το παλιο ειναι μερικα σημεια που κολλαω σαν πρωταρης, ισως γιατι εχω επιλέξει royal και το melee μου ειναι τραγικο ακομα

Τα npc phantoms πάντα εμφανίζονται ανεξαρτήτως player form, είναι θέμα world tedency. Αν είσαι σε soul form απλά δε τρως invades και δε φοβάσαι πως άμα χάσεις θα κάνεις shift το world tedency προς black. Ακόμα και evacuate/darksign κλπ να κάνεις πλέον σε human form κάνεις shift το world tedency σε black. Προσοχή λοιπόν σαν humans μόνο me archstones μετακινήστε.

Btw το royalty που ξεκίνησες είναι χαλαρά το πιο op class, αλλά δε μαθαίνεις το game αν spamάρεις μόνο soul arrows.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

O black phantom Satsuki είναι και ναι σπωνάρει στην αρχή του 4-1 αν είσαι pure black world tedency. Τα κακά νέα είναι ότι με αρχικό χαρακτήρα με λίγο vitality, υποθέτω ο τύπος θα είναι deadly af (μόνο με high level chars τον έχω πολεμήσει). Τα καλά νέα είναι ότι αν τον φας θα κάνει shift πάλι λίγο το world tedency και δε θα είναι pure black, και πίστεψέ με δε θες να πας σε 4-2 pure black.😁 Στη θέση σου ή θα ράσαρα και θα έκανα shift το world tedency τρώγοντας το boss, ή θα έκανα summon κάποιον να μου τον φάει ή θα προχώραγα σε κάποιο άλλο archstone να ανεβώ λίγο level για να τον φάω πιο άνετα.

Καλα θυμαμαι δηλαδη, στο 4-1 ηταν black. Νομιζω αν τον φας ανεβαζεις και το tendency , η αλλιως να φας το zone boss για να παρει μπουλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Καλα θυμαμαι δηλαδη, στο 4-1 ηταν black. Νομιζω αν τον φας ανεβαζεις και το tendency , η αλλιως να φας το zone boss για να παρει μπουλο

Σωστα 4-1 ειναι , μονο που με το που σε βλεπει επιτιθεται οποτε τα πραγματα δυσκολευουν. Ειναι γρηγορος , το soul arrow δεν τον πιανει οποτε παω να ανεβω λεβελ και βλεπουμε . Βεβαια ποσο να ανεβεις ειμαι sl 35 ήδη αλλα οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, james9tito είπε

Σωστα 4-1 ειναι , μονο που με το που σε βλεπει επιτιθεται οποτε τα πραγματα δυσκολευουν. Ειναι γρηγορος , το soul arrow δεν τον πιανει οποτε παω να ανεβω λεβελ και βλεπουμε . Βεβαια ποσο να ανεβεις ειμαι sl 35 ήδη αλλα οκ. 

το soul level ειναι σημαντικο αλλα πολυ σημαντικοτερα ειναι τα οπλα σου. ανεβασε τα οπλα πολυ κ θα δεις πολυ καλο αντικρισμα ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεβα λιγο ακομα SL και πηγαινε flamelurker αμα δεν τον εχεις φαει ηδη. Μετα πηγαινε στον Blacksmith στο 2-1 και καλο upgrade :).

Προσωπικα εχω ανεβασει το spear +6 και το bow +5. Σημερα θα παω στο tunnel city να φαρμαρω τελειως τις σαυρες που βρισκονται αριστερα και μετα δεξια (?) νομιζω.

Εν τω μεταξυ εχω λατρεψει το ποσο μπορεις να χαθεις σε tunnel city και prison of hope. Ειδικα το 2ο, μου αρεσει παρα πολυ και το περιβαλλον

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ανεβα λιγο ακομα SL και πηγαινε flamelurker αμα δεν τον εχεις φαει ηδη. Μετα πηγαινε στον Blacksmith στο 2-1 και καλο upgrade :).

Προσωπικα εχω ανεβασει το spear +6 και το bow +5. Σημερα θα παω στο tunnel city να φαρμαρω τελειως τις σαυρες που βρισκονται αριστερα και μετα δεξια (?) νομιζω.

Εν τω μεταξυ εχω λατρεψει το ποσο μπορεις να χαθεις σε tunnel city και prison of hope. Ειδικα το 2ο, μου αρεσει παρα πολυ και το περιβαλλον

Τον flamelurker τον εχω φαει και εχω φαρμαρει κιολας , βοηθησα πανω απο 10 ατομα να τον σκοτωσουν. 

Εχω το brushwood armor set το οποιο σκεφτομαι να αναβαθμισω αν και ειναι heavy armor , το οποιο δε με χαλαει ολα τα souls με tank build τα εχω τελειωσει.

Το κακο ειναι οτι πρεπει να βρω σπαθι να κανει scale με magic γιατι οτι εχω ως τωρα ειναι χαλι μαυρο .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Το κακο ειναι οτι πρεπει να βρω σπαθι να κανει scale με magic γιατι οτι εχω ως τωρα ειναι χαλι μαυρο .  

Καινουργιος στο demons souls, αλλα απο wiki κτλ ειδα το crescent falchion +1 για magic

Επισης, ποια η πιθανοτητα να μπουμε αργοτερα να ειμαι ο 11ος που θα εχεις βοηθησει? 🤣

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Καινουργιος στο demons souls, αλλα απο wiki κτλ ειδα το crescent falchion +1 για magic

Επισης, ποια η πιθανοτητα να μπουμε αργοτερα να ειμαι ο 11ος που θα εχεις βοηθησει? 🤣

Αυτο το σπαθι ειχα στο οριτζιναλ demon souls. Το βραδυ κατα τις 10 θα μπω, αν ταιριαζουν τα λεβελ μας , ανετα, σε 5 λεπτα τον εχουμε. psn: king_james9t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, james9tito είπε

Αυτο το σπαθι ειχα στο οριτζιναλ demon souls. Το βραδυ κατα τις 10 θα μπω, αν ταιριαζουν τα λεβελ μας , ανετα, σε 5 λεπτα τον εχουμε. psn: king_james9t

Ειμαι 33 νομιζω. Τωρα θα μπω, ε υπολογιζω να ανεβω καμια 10αρια. Βασικα θελω να δω αν μπορω να παω 4-2 να φαρμαρω souls

Βγηκε και Update, 1.003.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορω να παω σε οποιο archstone θελω?επαιζα στο πρωτο εκει που βγαινει ο δρακος και καιει τους δρομους,και πιο κατω μου βγηκε ενας γιγαντας ιπποτης και με τσακισε ενα hit.

Επισης πως γινεται να μπει καποιος να με βοηθησει πχ,τον κανω καπου summon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Παιδια μπορω να παω σε οποιο archstone θελω?επαιζα στο πρωτο εκει που βγαινει ο δρακος και καιει τους δρομους,και πιο κατω μου βγηκε ενας γιγαντας ιπποτης και με τσακισε ενα hit.

Επισης πως γινεται να μπει καποιος να με βοηθησει πχ,τον κανω καπου summon?

μπορεις να πας σε οποια περιοχη θελεις. θα σου προτεινα να τα πηγαινεις με σειρα. 1ο τμημα πρωτης περιοχης μεχρι να βγαλεις το boss, μετα παλι nexus και πας στο επομενο archstone, πρωτη περιοχη.

1-1, 2-1, 3-1, 4-1. Και μολις βγαλεις τα πρωτα, πιανεις τα δευτερα κλπ κλπ.

για να καλεσεις αλλον πρεπει να χρησιμοποιησεις μια ειδικη πετρα που περνεις και την χρησιμοποιείς πριν μπεις μεσα στο boss.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ λεβελ 45, με winged spear και compound bow +7 και δεν μπορω να βγαλω flamelurker.

Τρελαινεται σε καποια φαση και *****ται. Θα ξανα προσπαθησω μετα, αφου ανεβασω dex και str λιγο ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οκ λεβελ 45, με winged spear και compound bow +7 και δεν μπορω να βγαλω flamelurker.

Τρελαινεται σε καποια φαση και γαμιεται. Θα ξανα προσπαθησω μετα, αφου ανεβασω dex και str λιγο ακομα

flamelurker ειναι απο τα χειροτερα (αν οχι το χειροτερο) boss στο παιχνιδι, μεγας σπαστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...