Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαρεθηκα το PvE και πηγα για platinum

platinum.jpg.a471ceec8096c04c40e88fdfc99fd554.jpg

Απο κει και περα καλο αλλα ειναι ακριβως το ιδιο παιχνιδι, περιμενω αν ψηθει κανεις να κανουμε κανα PvP (αν και δεν ειμαι ανταγωνιστικος εκει) η κανενα co-op αν θελει βοηθεια κλπ. Γενικα το παιχνιδι ηταν καλο αλλα υπηρχαν καποια πραγματα που με χαλασαν, θα γραψω περισσοτερα αφου το αφησω να "καθησει" λιγο το παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδαρα,αλλα για μενα παραμενει το πιο αδυναμο συγκριτικα με τα υπολοιπα του Miyazaki,διοτι  η Souls formula μονο εξελιχθηκε και βελτιωθηκε απτο DeS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάφερα να το προχωρήσω. Με βοήθησε στον Flamelurker τα holy arrows που τα αγοράζεις στο 4-2. 

Τώρα έχω lava bow, meat clever και το spear το που δεν θυμάμαι όνομα

Και lvl 70. Θα συνεχίσω με το 3-2

Screenshot_20201124-222901_PS App.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ADHD είπε

lol τι level 70 ρε συ, εισαι overleveled οσο δεν παει, καπου εκει τερματιζεις. :P 

Φαρμαρα υπερβολικά στο 4-2 γιατί με νευρίασε ο Flamelurker 😂

Πηγά στα 55 αντί για 40 που βλέπω τους περισσότερους. 

 

Ερώτηση. Πήγα στο 1-1 και στην αριστερή πόρτα σκότωσα την κοπελιά. Είχα να κάνω κάτι άλλο με white tendency και ίσως να το χάλασε? Τώρα γύρισε πάλι στο normal το tendency του κόσμου, και μένει ο King. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Φαρμαρα υπερβολικά στο 4-2 γιατί με νευρίασε ο Flamelurker 😂

Πηγά στα 55 αντί για 40 που βλέπω τους περισσότερους. 

Ερώτηση. Πήγα στο 1-1 και στην αριστερή πόρτα σκότωσα την κοπελιά. Είχα να κάνω κάτι άλλο με white tendency και ίσως να το χάλασε? Τώρα γύρισε πάλι στο normal το tendency του κόσμου, και μένει ο King. 

Χαχα καλα εκανες, και εγω φαρμαρω παντα εκει αλλα εσυ το ψιλο-ξεσκισες. :P 66 τερματισα εγω.

Στον πρωτο κοσμο δεν υπαρχει καποιο αλλο PWWT event οποτε προχωρας αφοβα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Πιο ring να χρησιμοποιώ? Αυτό π σου δίνει πιο πολύ ζωή σε soul form η αυτό που βρισκεις αντικείμενα πιο συχνα?

2 μπορείς. 

Επισης, αν καταφέρεις να πάρεις το δαχτυλίδι που βρίσκεται στους δράκους, μπορείς να πάρεις και το strength. Γενικά υπάρχει κόλπο για να πας εκεί πιο νωρίς στο game. Όταν ο δράκος έρχεται στην γέφυρα για να ρίξει φωτιά, τρέχεις πίσω και lootαρεις με προσοχή την ουρά του μπλε. Γενικά είναι εύκολο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Φαρμαρα υπερβολικά στο 4-2 γιατί με νευρίασε ο Flamelurker 😂

Πηγά στα 55 αντί για 40 που βλέπω τους περισσότερους. 

Ερώτηση. Πήγα στο 1-1 και στην αριστερή πόρτα σκότωσα την κοπελιά. Είχα να κάνω κάτι άλλο με white tendency και ίσως να το χάλασε? Τώρα γύρισε πάλι στο normal το tendency του κόσμου, και μένει ο King. 

Tbh αν ήταν το πρώτο souls game σου καλά έκανες. Και εγώ το ίδιο έκανα την πρώτη μου φορά που τον έπαιξα στο ps3 στα ίσια (γιατί μετά ανακάλυψα ότι τρώει glitch και δεν υπήρχε λόγος).😁 Ήδη τρέμω πως 8α τον παίξω solo sl20-25 γιατί το χρειάζομαι για το scraping spear και τίποτα άλλα ίσως αργότερα. Μάλλον θα κουβαλήσει ο @ADHD, αν δε το κάνουμε trade.😁

Σε γενικές γραμμές σε low vit χαρακτήρες θα έλεγα να παίξετε με water veil, είναι το μόνο που μπορεί να σας σώσει από 1 shot.

Όχι boletaria τα μόνα white world tedency events είναι η miranda στο 1-1 και ότι φεύγουν οι δράκοι. Εκτός αν πεις να μαζέψεις ceramic coins σε fractured οπότε το χρειάζεσαι για κάποιο λογικά. Αφού φας Miranda και Doran, κάνε shift 2-3 φορές ακόμα προς black για pure black για να φας και black phantom Miranda πάλι στο ίδιο μέρος 1-1 για το guilotine axe.😁

6 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Πιο ring να χρησιμοποιώ? Αυτό π σου δίνει πιο πολύ ζωή σε soul form η αυτό που βρισκεις αντικείμενα πιο συχνα?

To cling ring είναι το πιο σημαντικό ring του παιχνιδιού σε pve (αλλά και pvp ως invader), από την στιγμή που πας για pure white world tedencies και παίζεις σε soul form. Η άλλη λύση είναι να κάνεις rush για το second chance, αλλά και πάλι είναι ΠΟΛΥ καλύτερο να έχεις και τα 2, κυριολεκτικά άψοφος σε ng. Στο δεύτερο slot ανάλογα τι build έχεις και τι θες να κάνεις έχεις πολλές επιλογές. Συνήθως σε μένα πάντως την καταλαμβάνει το thief ring.

Το νέο ring πάντως που βάλανε σαν starting item για το item discovery είναι αρκετά χρήσιμο ομολογώ στην αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει κολλησα στην 4-1. Ο satsuki παρολο που τον κατεβαζω κατω απο τη μεση σε χρονο μηδεν ακομα και αν ειμαι κολημμενος πανω του χρησιμοπιει herb και παει παλι στο 100%. Πρεπει να εχω χασει πανω απο 30 φορες. Στο μεταξυ πηγα και εβγαλα τον leechmonger αερα χωρις να χασω σε ολο το λεβελ , ξαναγυρισα , εκανα summon εναν τυπο στην 4-1 ο οποιος εχασε αμεσως και οχι μονο αυτο πηγε πιο μπροστα και εφερε και τους αλλους σκελετους στη μαχη , κοινως τα γ@μησε τελειως. 

Θα παω 4-2 να αλλαξω λιγο περιβαλλον , το κακο ειναι οτι το οπλο που θελω ειναι στην 4-1 , με schimitar δεν γινεται να προχωρησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε

και ότι φεύγουν οι δράκοι

Τον κοκκινο τον εφαγα πρωτο πρωτο με το Bow απο τους πυργους στο the lords path. Αν και ειχα παρει ηδη τα πραγματα απο τους δρακους νωριτερα. Τον μπλε μπορεις να τον φας απο καποιο σημειο?

34 λεπτά πριν, james9tito είπε

satsuki

Που ειναι αυτος? Δεν τον ειδα οταν εκανα το 4-1. Ξερω οτι θελει white tendency για να τον σκοτωσεις.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τον κοκκινο τον εφαγα πρωτο πρωτο με το Bow απο τους πυργους στο the lords path. Αν και ειχα παρει ηδη τα πραγματα απο τους δρακους νωριτερα. Τον μπλε μπορεις να τον φας απο καποιο σημειο?

Που ειναι αυτος? Δεν τον ειδα οταν εκανα το 4-1. Ξερω οτι θελει white tendency για να τον σκοτωσεις.

Τον μπλε τον σκοτώνεις αν θες προς το τέλος της 1-3.

Για το δεύτερο part, υπάρχει σαν NPC στην αρχή της 4-1 σε pure white world tedency και σαν black phantom πάλι στο ίδιο σημείο σε pure black world tedency. Προσοχή σαν NPC μπορεί να σου επιτεθεί αν έχεις το magic sword makoto πάνω σου.😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ilos είπε

Τον μπλε τον σκοτώνεις αν θες προς το τέλος της 1-3.

Για το δεύτερο part, υπάρχει σαν NPC στην αρχή της 4-1 σε pure white world tedency και σαν black phantom πάλι στο ίδιο σημείο σε pure black world tedency. Προσοχή σαν NPC μπορεί να σου επιτεθεί αν έχεις το magic sword makoto πάνω σου.😁

Με εχει κανει σουβλακι με makoto ή χωρις παντως. Το regen που κανει μου διελυσε την ψυχολογια. Θα γυρισω να τον βγαλω λεβελ 130 ξερωγω και αν.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, james9tito είπε

Με εχει κανει σουβλακι με makoto ή χωρις παντως. Το regen που κανει μου διελυσε την ψυχολογια. Θα γυρισω να τον βγαλω λεβελ 130 ξερωγω και αν.... 

Με 70-80 sl βγαίνει άνετα σε ng ρε lol τι 130.😁 30+vit να έχεις και λίγο damage να κόβεις και βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Με 70-80 sl βγαίνει άνετα σε ng ρε lol τι 130.😁 30+vit να έχεις και λίγο damage να κόβεις και βγαίνει.

Βρε και τωρα τον κατεβαζω σχετικα ευκολα και με brushwood armor και kite shield δεν με κανει stagger. Το θεμα ειναι οτι παιρνει herb και ανεβαινει παλι στο 100%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...