Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίστευτη αγάπη για τα παιχνίδια της From Software. 

Έχοντας παίξει όλα τα DS και το Bloodborne, λαχταρούσα να βγει ένα Remake του Demon Souls μιας και δεν είχα την ευκαιρία να το παίξω στο Ps3. Για εμένα πάντως, το συγκεκριμένο παιχνίδι, ακόμα και αν αυτό είναι απλά ένα Remake και όχι κάτι καινούργιο, είναι λόγος αγοράς του Playstation 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, xavier είπε

στο τελευταιο section του βιντεο, μου αρεσουν πολυ περισσοτερο τα scales στο δρακο του original...το ξαναφτιαξαν το παιχνιδι απο την αρχη σιγουρα, το θεμα ειναι αν εχουν προσθεσει κατι ή αν έχουν κανει βελτιωσεις στο gameplay στο battle system...

εγω αν και το αγαπαω πολυ το demon souls, μια και ειναι το παιχνιδι που εφτιαξε το αγαπημενο μου genre τα τελευταια χρονια...δεν ψηνομαι και τοσο για το remake ,  γιατι δεν ξαναπαιζω ποτε το ιδιο παιχνιδι...για να το παιξω, θα πρεπει να το νοιωθω σαν νεο παιχνιδι και τα αναβαθμισμενα γραφικα δεν αρκουν για κατι τετοιο...

καλά αν το βγάλουν  και πάλι τρώμε maneater έξω από την fog gate και glitchάρουμε flamelurker στα σκαλιά, θα είναι για πολλές κλωτσιές.😁

16 ώρες πριν, xavier είπε

στο τελευταιο section του βιντεο, μου αρεσουν πολυ περισσοτερο τα scales στο δρακο του original...το ξαναφτιαξαν το παιχνιδι απο την αρχη σιγουρα, το θεμα ειναι αν εχουν προσθεσει κατι ή αν έχουν κανει βελτιωσεις στο gameplay στο battle system...

εγω αν και το αγαπαω πολυ το demon souls, μια και ειναι το παιχνιδι που εφτιαξε το αγαπημενο μου genre τα τελευταια χρονια...δεν ψηνομαι και τοσο για το remake ,  γιατι δεν ξαναπαιζω ποτε το ιδιο παιχνιδι...για να το παιξω, θα πρεπει να το νοιωθω σαν νεο παιχνιδι και τα αναβαθμισμενα γραφικα δεν αρκουν για κατι τετοιο...

Και εγώ της ίδιας άποψης ήμουνα τόσο καιρό, μέχρι που είδα το trailer  και έπαθα μ0uνόπλακα.  Δε περίμενα τέτοια δουλειά, το παιχνίδι είναι αγνώριστο κυριολεκτικά. Οπτικά είναι πάνω και από ds3/bb, ναι έχει φύγει αυτή η θολούρα και η μουνταμάρα στην ατμόσφαιρα του og, αλλά για μένα αυτό είναι θετικό. Έχω βαρεθεί το ίδιο μοτίβο συνέχεια από τα soulsborne. Για αυτό και το sekiro που ήταν λίγο πιο πολύχρωμο μου ήταν πιο ευχάριστο στο μάτι.

13 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Το original του 2009 θα μπορώ να βάλω το δισκάκι που έλεγαν για backwards combatibility ;

Με το ps4 θα έχει backwards compatibility το ps5, όχι το ps3. Μακάρι να είχε γιατί έχω μεγαλύτερη library στο ps3, και δυστυχώς το laser της παλιάς μου κονσόλας κάηκε και κάποια από αυτά δε μπορώ να τα παίξω ούτε με han.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ADHD είπε

Εχω εμπιστοσυνη στην bluepoint, δεν το πιστευω οτι πήραμε remake στην καλύτερη

Το SOTC ήταν φανταστικό, μάλλον δεν ήταν τυχαίο που τους το δώσαν. Καλύτερα δεν γινόταν μιας και δεν το είχα τελειώσει ποτε το original. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το remake φαινεται γαματο παντως,βαλαν και την δικια τους σφραγγιδα στις αλλαγες,δεν ειναι κοπια του προηγουμενο. Να δουμε τι αλλαγες θα γινουν εκτος απο γραφικα,ελπιζω σε καποια βελτιωση καποιοων gameplay systems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεο screenshot 

Eγω εχω ενα παραπονο παντως.Μετα το sekiro δυστηχως δυσκολευομαι πολυ να ξαναπαιξω dark souls.Μου φαινεται τερμα αργο πλεον.Το bloodborne καπως παλευεται μιας και ειναι πιο action paced.Δεν ξερω για μενα εκανε ζημια το sekiro στο συστημα μαχης.

Ελπιζω μονο στο eldin ring να υπαρχει μεσα το συστημα μαχης του sekiro.Αντε ρε from software δειξε μας κατι!!!!!

Eaz_exsU0AA9-pX.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/6/2020 στις 10:29 ΜΜ, dekulinkgr είπε

νεο screenshot 

Eγω εχω ενα παραπονο παντως.Μετα το sekiro δυστηχως δυσκολευομαι πολυ να ξαναπαιξω dark souls.Μου φαινεται τερμα αργο πλεον.Το bloodborne καπως παλευεται μιας και ειναι πιο action paced.Δεν ξερω για μενα εκανε ζημια το sekiro στο συστημα μαχης.

Ελπιζω μονο στο eldin ring να υπαρχει μεσα το συστημα μαχης του sekiro.Αντε ρε from software δειξε μας κατι!!!!!

Eaz_exsU0AA9-pX.jpg

Τα ιδια περασα και εγω αλλα με το bb ισσοροπησα, μιας και μοιραζεται πολλα κοινα με σεκιρο, ισως κ στο βαθος πιο πολλα απο οτι με souls...με τα DS ομως, γιατι ξεκινησα το 3 για αλλη μια φορα, τα βρηκα σκουρα. Με ειχε βγαλει ηδη το BB off με την ταχυτητα κ το επιθετικο του παιχνιδι, ε με το σεκιρο με αποτελειωσε!

κ εγω ελπιζω elden ring με μια μιξη bb κ sekiro μηχανης gameplay παρα κατι πιο κοντα στα souls. Αν και με οσα εχουν πει ανα καιρους, δεν θα με εκπληξει και κατι εντελως καινουριο

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

απιστευτο το πως παραλιγο να μην εβγαινε ποτε ενα απο το πιο genre-defining παιχνιδια, εξαιτιας της ξεροκεφαλιας της Sony. Δεν ειχα ιδεα οτι στην Ιαπωνια δεν πηγε τοσο καλα εμπορικα και κριτικα, και οτι γνωρισε μεγαλη επιτυχια στην Δυση μονο. Μου  κανει εντυπωση αυτο. Δεν ειχε πει προσφατα  ο Κοτζιμα οτι οι Δυτικοι ειναι λιγοτεροι "εκλεκτικοι" με το gameplay στα παιχνιδια τους, σε αντιθεση με τους πατριωτες του;

τουλαχιστον αυτη η ιστορια ειχε ευτυχισμενο τελος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KilliK είπε

απιστευτο το πως παραλιγο να μην εβγαινε ποτε ενα απο το πιο genre-defining παιχνιδια, εξαιτιας της ξεροκεφαλιας της Sony. Δεν ειχα ιδεα οτι στην Ιαπωνια δεν πηγε τοσο καλα εμπορικα και κριτικα, και οτι γνωρισε μεγαλη επιτυχια στην Δυση μονο. Μου  κανει εντυπωση αυτο. Δεν ειχε πει προσφατα  ο Κοτζιμα οτι οι Δυτικοι ειναι λιγοτεροι "εκλεκτικοι" με το gameplay στα παιχνιδια τους, σε αντιθεση με τους πατριωτες του;

τουλαχιστον αυτη η ιστορια ειχε ευτυχισμενο τελος.

 

καλα δεν ειναι ευκολα παιχνιδια τα souls...απευθυνονται σε hardcoreαδες...φιλοι μου, gamers απειρα χρονια, δεν τα ακουμπανε τα souls...Παντως περα απο το gameplay, το πιο εντυπωσιακο κομματι των παιχνιδιων της ειναι το level design. Με βαση την κριτικη αποδοχη που εχουν τα παιχνιδια, ακομα οι πωλησεις ειναι μικρες...Το οτι κυκλοφορησε αυτο το παιχνιδι ειναι κατορθωμα...

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν η πειρατεια δεν ηταν διαδεδομενη την εποχη του ps3, το demon souls δε θα ειχε παρει ποτε την εκταση που πηρε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...