Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, james9tito είπε

Εχω παρει φόρα μου μένουν maneater, old monk πριν παω στον False King. Βεβαια εχω μεινει με crescent falchion +4, ακόμα δεν εχω βρεικατι καλυτερο αφου strenght ειμαι χαμηλα, μονο 18. 

Soul level 85 και λεω να φαρμαρω λιγο γιατι στο Original ο False King με πετσοκοβε 3-4 μερες πριν τον ριξω...

Από τα καλύτερα όπλα του παιχνιδιού είναι το CF early και εύκολα προσβάσιμο για pve/pvp, ειδικά για μάγο. 😁 Δεν είναι τυχαία speedrunner choice. Με ~30 vit για πλάκα βγαίνει ο false king στο ng με το CF, τι 85 SL lol.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν ξοδεψω τις ψυχες απο τα boss,στο new game+ τις εχω και αν ξανασκοτωσω τα boss θα τις εχω απο 2 φορες?Μου εχει μεινει μονο το 5-3 απο τα archstones.Δεν ξερω αν εχει κατι αλλο μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Aν δεν ξοδεψω τις ψυχες απο τα boss,στο new game+ τις εχω και αν ξανασκοτωσω τα boss θα τις εχω απο 2 φορες?Μου εχει μεινει μονο το 5-3 απο τα archstones.Δεν ξερω αν εχει κατι αλλο μετα

Μετα εχεις τα world tendency events κτλ. Τα βασικα που κανεις με τα Boss souls ειναι οτι ανεβαζεις ειτε συγκεκριμενα οπλα, ειτε αγοραζεις magic/miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μετα εχεις τα world tendency events κτλ. Τα βασικα που κανεις με τα Boss souls ειναι οτι ανεβαζεις ειτε συγκεκριμενα οπλα, ειτε αγοραζεις magic/miracles

Τα WTE νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να τα κανεις στο NG+. Διορθώστε με αν κανω λαθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, james9tito είπε

Τα WTE νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να τα κανεις στο NG+. Διορθώστε με αν κανω λαθος. 

Πιο ευκολο απο ποια εννοια, γτ ολα τα enemies ειναι πιο δυνατα εκει. Επισης αυτο που εκανα εγω ηταν να τελειωσω με PWWT events και να παω κατευθειαν στα pure black. Αμα σκοτωσεις τον black phantom του καθε κοσμου + χωρις να αλλαξεις περιοχη με archstone (για να μην γινει update το world tendency), το primeval demon, το εχεις παει ηδη στο +5

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πιο ευκολο απο ποια εννοια, γτ ολα τα enemies ειναι πιο δυνατα εκει. Επισης αυτο που εκανα εγω ηταν να τελειωσω με PWWT events και να παω κατευθειαν στα pure black. Αμα σκοτωσεις τον black phantom του καθε κοσμου + χωρις να αλλαξεις περιοχη με archstone (για να μην γινει update το world tendency), το primeval demon, το εχεις παει ηδη στο +5

Εχω τελειωσει το οριτζιναλ 3 φορες μεχρι NG++, γενικα νομιζω οτι ξερω καλα τον κοσμο του ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ!🤣

Επεξ/σία από james9tito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, james9tito είπε

Εχω τελειωσει το οριτζιναλ 3 φορες μεχρι NG++, γενικα νομιζω οτι ξερω καλα τον κοσμο του ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ!🤣

Σε pure black εμφανιζονται τα αντιστοιχα black phantoms των Pure white npcs (Miralda, scirvir, satsuki κτλ) Αυτοι σου δινουν κατευθειαν +3 world tendency αν τους φας. Το WT αλλαζει μονο αν χρησιμοποιησεις το archstone. Οποτε πχ πας στο 1-1, τρως black phantom miralda και μετα πας με τα ποδια μεχρι 1-3 για να φας primeval demon ο οποιος ειναι σε ενα μπαλκονι με 2 archers (δεξια οπως πας για penetrator, δλδ παιρνεις την δεξια σκαλα μετα το gate). Συνολικα +3+2 =5 και ειναι σχεδον pure white

Τα primeval ειναι χρησιμα, γτ δινουν colorless souls. Μπορεις συνολικα 10 να μαζεψεις σε καθε game (1 το βρισκεις στο ξυλο στο 1-1 εκει που ειναι η Miralda, 2 απο quest Mephistopheles, 2 ανταλλαγη crow και 5 απο primevals)

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, james9tito είπε

Τα WTE νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να τα κανεις στο NG+. Διορθώστε με αν κανω λαθος. 

Χαχά δεν έχεις παίξει black phantoms ng+ για αυτό τα λες. Ακόμα και τα bp mobs σε πάνε 1 shot (black phantom red eye knight στο mausoleum στο 1-1 i am looking at you)😁. ΄Εκτός αν είσαι λίγο ανωμαλιάρης σα και μένα και παίζεις ρώσικη ρουλέτα με τα parries στην bp Miralda. Μόνο καμιά 10ρια+ χρειάστηκαν στη σειρά με buffed quality uchi+5 που την είχα παίξει last time.

Satsuki, Scirvir που δε γίνονται εύκολα και exploit το ΑΙ τους, good luck.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τι ειναι αυτα που λετε....Δεν καταλαβαινω σχεδον τιποτα. 🤣Οπως ολα τα soulsborne παιχνιδια βασικα αλλα ειναι τερμα εθιστικα.Απιστευτο gameplay.Eιπαμε αναμενουμε Eldin Ring!!!!

Εγω τωρα εχω κανει 1-1, 1-2, 2-1, 2-2, 2-3 & 3-1.Πιστευω να τελειωσω το 4-1 σημερα.Παντως μεχρι στιγμης ο πιο ωραιος κοσμος ο 2ος ,λες και παιζω στο Khazad-dυm.Καταλαβαινω ολους εσας τοτε που το παιζατε στο ps3 που ειχατε πορωθει.Εγω το επαθα αυτο με το bloodborne.

Παντως ειχα πει οτι μετα το sekiro δυσκολα να παω παλι πισω στο τοσο αργο gameplay των souls αλλα ειναι τοσο εθιστικο το demon souls.....

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες βραδυ το καθαρισα τελικα..Μπηκα χεσμενος King Allant αγκαλιαζα τους τοιχους ολη την ωρα μεχρι που μου εριξε μια δυνατη αλλα δεν μου εκανε μεγαλη ζημια οποτε αναθαρρησα. 

Ξεκινησα εννοειται καπακι NG+ , σκοτωσα phalanx και τωρα παω για tower knight και μετα flamelurker για να μπορεσω να φτιαξω το Northern Regalia. 

Λεω να ανεβασω strength (ειμαι 20) και να παιξω με tower knight shield , αλλα θελω και ενα δυνατο str weapon να παιρνει buff , ωστε να ειμαι tank στο 2o playthrough. Φανταζομαι θα προτεινετε DBS?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, james9tito είπε

και να παιξω με tower knight shield

dont do it. Αν ειναι για αν το χρησιμοποιησει καποιος, ειναι για πολυ late game (και δεν αξιζει κιολας). Χρησιμοποιησε ειτε knight shield, ειτε adjudicator (hp regen), purple flame dark shield, dark silver shield. Για tower knight shield θες τουλαχιστον 20 "μοναδες" στο burden weight (προφανως και στο συνολικο), μονο για αυτο. Με <50% burden weight limit, κανεις πιο γρηγορα rolls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

dont do it. Αν ειναι για αν το χρησιμοποιησει καποιος, ειναι για πολυ late game (και δεν αξιζει κιολας). Χρησιμοποιησε ειτε knight shield, ειτε adjudicator (hp regen), purple flame dark shield, dark silver shield. Για tower knight shield θες τουλαχιστον 20 "μοναδες" στο burden weight (προφανως και στο συνολικο), μονο για αυτο. Με <50% burden weight limit, κανεις πιο γρηγορα rolls

Οκ, με adjudicator παιζω αυτη τη στιγμη ετσι και αλλιως. VIT30, END34,INT20,MAG25,STR20 .Ετσι και αλλιως θα ανεβασω str παντως να σηκωσω κανενα σοβαρο bow τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, james9tito είπε

Οκ, με adjudicator παιζω αυτη τη στιγμη ετσι και αλλιως. VIT30, END34,INT20,MAG25,STR20 .Ετσι και αλλιως θα ανεβασω str παντως να σηκωσω κανενα σοβαρο bow τουλαχιστον

Για bow δες και το sticky compound. Scalαρει Με dex βέβαια, οπότε πχ με meat cleaver είναι καλό combo. Ή με katanas που απέκτησα πρόσφατα και τα 3 +5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...