Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, παλευω 3 μερες τωρα που το πιασα με τον μακακα τον Tower Knight... Δεν το χω με τα Souls απ οτι φαινεται (Nioh-Sekiro επειδη εχουν ταχυτητα ειμαι οκ...) εχω παρει Knight και αναρωτιεμαι εαν εκανα χαζομαρα..... Αυτο το roll που χει το DeS ειναι λες και πηρα εγω στα 50 μου πανοπλια στα 120kg και παλευω να κανω roll για να αποφυγω επιθεση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vag.patrick είπε

Καλημερα, παλευω 3 μερες τωρα που το πιασα με τον μακακα τον Tower Knight... Δεν το χω με τα Souls απ οτι φαινεται (Nioh-Sekiro επειδη εχουν ταχυτητα ειμαι οκ...) εχω παρει Knight και αναρωτιεμαι εαν εκανα χαζομαρα..... Αυτο το roll που χει το DeS ειναι λες και πηρα εγω στα 50 μου πανοπλια στα 120kg και παλευω να κανω roll για να αποφυγω επιθεση.....

Αν δεν έχεις soul ray τότε είναι πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά όχι ακατόρθωτα. Πήγαινε κοντά του και αφού μάθεις τις κινήσεις του προσπάθησε να μείνεις δεξιά του. Πρόσεξε μόνο όταν σηκώνει την ασπίδα να απομάκρυνεσαι λίγο. Αφού αποφύγεις την επίθεση τον χτυπάς 2-3 φορές στη φτέρνα και πέφτει. Αφού ξαπλώσει έχεις χρόνο να του ρίξεις 2 καλές με R2 στο κεφάλι. Δεν είναι δύσκολος απλά δεν θέλει γιούργια. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2020 στις 12:01 ΜΜ, Imperia είπε

Είχα αποθηκευμένο το μήνυμα σου για το Dark Souls III σε περίπτωση που το έπαιζα.

το έπαιξα μέχρι το πρώτο Boss αλλα κατάλαβα ότι θέλει guide για σωστό αποτέλεσμα (μη φτάσω σε αδιέξοδο ενώ έχω φτύσει αίμα) και το άφησα διότι το έπιασα πέρυσι και σκέφτηκα τι να μπαίνω να ρωτάω κτλ.

Περιμένω τώρα το Elden Ring να το πιάσουμε από την αρχή με όλα όσα θα διαβάζω εδώ μέσα στο νήμα του όταν κυκλοφορήσει

https://www.insomnia.gr/forums/topic/573169-dark-souls-iii-xbox-oneps4/page/53/

 

Είσαι αρχηγός και κάποια αλλα παιδιά.

Sorry για το offtopic

ΧΑχαΧαχ εχει πλακα παντως να βλεπω ξανα παλια μου ποστ,,,full rant 😅 😁 το morne's build που ειχα κανει μακραν το καλυτερο..

on topic τωρα το secretbuild που εκανα στο calc του mugenmonkey, θελω να το τεσταρω πρωτα,,,,αν και φανταζομαι πως θα δουλευει κομπλε σε pve/pvp! Eχει να γινει πανηγυρι με τα invades 😂 

Θα ποσταρω γενικα οτι δουλευει εδω και δοκιμαζει οποιος θελει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα builds που δουλευουν ειναι ακριβως τα ιδια cookie cutter με το OG, προσωπικα βαρεθηκα και το παρατησα. Σαν remake επισης θα ελεγα οτι χαθηκε η ατμοσφαιρα αρκετα, οι Ιαπωνες ειναι αλλου σε αυτο το θεμα, προσωπικα δεν θεωρω οτι πηρε το treatment που του αξιζε. Το οποιο για εμενα θα ηταν remake απο την from μαζι με το 6ο archstone.

Η bluepoint ειναι πολυ τιμιο studio αλλα δυστυχώς μενουν απλα στο make-up και κατα συνεπεια χανεται και μερος της ατμοσφαιρας οπως και στο SotC remake, απο ουσια τιποτα και απο ατμοσφαιρα ειναι mortal kombat x skyrim, καμια σχεση με την "σαπιλα" που βγαζουν τα souls.

Εδω καλη λιστα για meta builds στο 125SL

https://mugenmonkey.com/demonssouls/share?uid=rkzhao

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε νιωθω απολυτα με τα remake,,,ποσο μαλλον οχι της FROM.. αλλα απο το ολοτελα... 😂

Nice! ωραια η λιστα φενεται αλλα το meatcleaver SL125 που εκανα φτανει στα 1300 AR buffed.. ανυπομονω για τα 1shot 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, zeke είπε

Σε νιωθω απολυτα με τα remake,,,ποσο μαλλον οχι της FROM.. αλλα απο το ολοτελα... 😂

Nice! ωραια η λιστα φενεται αλλα το meatcleaver SL125 που εκανα φτανει στα 1300 AR buffed.. ανυπομονω για τα 1shot 😆

Και εγω δεν παιζω αυτο της λιστας, εκανα με cursed weapon, 30 faith  αντι για 21, η λογικη μου ηταν οτι δεν θελω να βασιζομαι τοσο στο buff γιατι παιζουν πολλα turtles/kite κλπ. Φανταζομαι για 1300 buffed κανεις καποιες θυσιες σε stamina/health.

Παντως και εγώ διασκεδασα περισσοτερο σε low SL. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, vag.patrick είπε

Αυτο το roll που χει το DeS ειναι λες και πηρα εγω στα 50 μου πανοπλια στα 120kg και παλευω να κανω roll για να αποφυγω επιθεση.....

Μηπως εχεις equip burden >50%? Θελει <50% για fast roll

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ADHD είπε

Και εγω δεν παιζω αυτο της λιστας, εκανα με cursed weapon, 30 faith  αντι για 21, η λογικη μου ηταν οτι δεν θελω να βασιζομαι τοσο στο buff γιατι παιζουν πολλα turtles/kite κλπ. Φανταζομαι για 1300 buffed κανεις καποιες θυσιες σε stamina/health.

Παντως και εγώ διασκεδασα περισσοτερο σε low SL. :P 

οχι απλα αφηνω στα 16 το faith και παιζω 50 vit, 30 end.. 461AP γραφει στο calc,,αλλα ναι θελω να το δω στην πραξη.

Σιγουρα θα παιξει φαση LSL με troll builds, ειναι πιο fun ετσι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zeke είπε

οχι απλα αφηνω στα 16 το faith και παιζω 50 vit, 30 end.. 461AP γραφει στο calc,,αλλα ναι θελω να το δω στην πραξη.

Σιγουρα θα παιξει φαση LSL με troll builds, ειναι πιο fun ετσι 😂

χμ εγω βρηκα οτι στα 30 faith το calculator βγαζει καλυτερο AR, ουτε με 40/40 str/dex και 16 faith δεν φτανεις ενα 30/30/30 allocation για συνολο 475AR..

https://mugenmonkey.com/demonssouls/13845

Θελει περισσοτερο testing γιατι δεν ξερω ισως το cursed δινει καλυτερο dps με 40/40. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ADHD είπε

χμ εγω βρηκα οτι στα 30 faith το calculator βγαζει καλυτερο AR, ουτε με 40/40 str/dex και 16 faith δεν φτανεις ενα 30/30/30 allocation για συνολο 475AR..

https://mugenmonkey.com/demonssouls/13845

Θελει περισσοτερο testing γιατι δεν ξερω ισως το cursed δινει καλυτερο dps με 40/40. :P

ναι ακριβως... 39/39 για την ακριβεια. Νομιζω πως δεν αξιζει τα επιπλεον 14 points στο Faith, αλλα θα τεσταρω οταν ερθει το Ps5. 😴

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μηπως εχεις equip burden >50%? Θελει <50% για fast roll

Παιζει γιατι ειμαι λιγο σφουτσαμ... Θα το δω σε λιγο που θα κοιμηθει η μικρη μου (βγαζει δοντια... - δε φτανει που τρωμε ξυλο στο DeS , τρωμε "ξυλο" και απο την μικρη XD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρες

ενδιαφέρετε κανείς να με βοηθήσει στο pure white character tendency, εννοείται πως θα ανταποδώσω τη χαρη, χρειάζομαι το Ring of Longevity  για platinum

3 με 4 invades λογικα μου υπολοίπονται, pm plz.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stolidis είπε

καλησπέρες

ενδιαφέρετε κανείς να με βοηθήσει στο pure white character tendency, εννοείται πως θα ανταποδώσω τη χαρη, χρειάζομαι το Ring of Longevity  για platinum

3 με 4 invades λογικα μου υπολοίπονται, pm plz.

 

 

ψαξε στο discord server "demon's souls". Μεγαλο community και βοηθανε και σε τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...