Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη φορά θα κάνω restart σε souls games έχω ουσιαστικά καταστρέψει το run με τους θανάτους,

αφού δεν θυμόμουν καθόλου το σκηνικό με το tendency και έχω ήδη στο 4-1 unkillable phantom στην αρχή!
Και δε μπορώ και να κάνω και brute force με leveling αφού το leveling trick είναι στο 4-2.Και η φάση είναι

πριν απο αυτό είχε ελάχιστο health ο boss 4-1 και φυσικά κλασικά i got greedy και γειά σας.

Μετά στο 3-1 τα ίδια 3 ώρες στο level φτάνω στο boss(και βρήκα και παίκτη για summon)

πάω να τον σκοτώσω..nOOOOOOOOPE!!!!Ξέχασες να φας το άκυρο mob που είναι αλλού!

Μιλάμε δε θυμάμαι τίποτα απο το run που είχα κάνει στο ps3(το είχα τελείωσει..) συν φυσικά τα γεράματα πάμε

για easy mode magic run!(την είδα ήρωας και πήγα full strength). Πάντως ρε γμτ πως διάολο θυμόμουν ότι

είχε περισσότερα shortcuts?Μάλλον έχουν γίνει blur όλα τα souls games...Επίσης δεν παλεύεται χωρίς

flask τρελό grind να ψάχνεις για grass!

Υ.Γ Ένα tip για αρχή δείτε πως παίρνετε στο 4-1 το crescent falchion και στο 2-2 το dragon sword

θα γίνουν λίγο πιο υποφερτά τα πράγματα.

Επεξ/σία από avenger
διόρθωση
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, avenger είπε

Πρώτη φορά θα κάνω restart σε souls games έχω ουσιαστικά καταστρέψει το run με τους θανάτους,

αφού δεν θυμόμουν καθόλου το σκηνικό με το tendency και έχω ήδη στο 4-1 unkillable phantom στην αρχή!
Και δε μπορώ και να κάνω και brute force με leveling αφού το leveling trick είναι στο 4-2.Και η φάση είναι

πριν απο αυτό είχε ελάχιστο health ο boss 4-1 και φυσικά κλασικά i got greedy και γειά σας.

Μετά στο 3-1 τα ίδια 3 ώρες στο level φτάνω στο boss(και βρήκα και παίκτη για summon)

πάω να τον σκοτώσω..nOOOOOOOOPE!!!!Ξέχασες να φας το άκυρο mob που είναι αλλού!

Μιλάμε δε θυμάμαι τίποτα απο το run που είχα κάνει στο ps3(το είχα τελείωσει..) συν φυσικά τα γεράματα πάμε

για easy mode magic run!(την είδα ήρωας και πήγα full strength). Πάντως ρε γμτ πως διάολο θυμόμουν ότι

είχε περισσότερα shortcuts?Μάλλον έχουν γίνει blur όλα τα souls games...Επίσης δεν παλεύεται χωρίς

flask τρελό grind να ψάχνεις για grass!

Υ.Γ Ένα tip για αρχή δείτε πως παίρνετε στο 4-1 το crescent falchion και στο 2-2 το dragon sword

θα γίνουν λίγο πιο υποφερτά τα πράγματα.

Εκει ακριβως ειχα βρει "τοιχο" και εγω γιατι την ειδα βετερανος των souls και ειχα ξεχασει τα σχετικα με wt. Κοινως αν δεν με βοηθουσε καποιος εδω μεσα με τον satsuki ακομη εκει θα ημουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, avenger είπε

 Πάντως ρε γμτ πως διάολο θυμόμουν ότι

είχε περισσότερα shortcuts?Μάλλον έχουν γίνει blur όλα τα souls games...

Σε νιωθω.Το μεγαλυτερο παραπονο μου απο το παιχνιδι.Ξεκλειδωνεις και καλα "shortcut" που και παλι ομως διανυεις μεγαλη αποσταση προκειμενου να φτασεις στο boss.Χαρακτηριστικο παραδειγμα στο 1-4 οπου εχει και 2 red eyed knights.Και φυσικα μετα ενα ασανσερ που κανει 10 ωρες να φτασει στον king allant.Επι 10 φορες αυτο......

Με διαφορα ο πιο εκνευριστικος αρχηγος του παιχνιδιου με αποκορυφωμα το soul drain.Μου εφαγε κανα 7αρι lvl ο βλακας.Τελικα τον εβγαλα βεβαια(δεν αντεξα τον εκανα poison τον βλακα,να ειναι καλα το internet)και ξεκινησα ng+ εννοειται.

Τωρα οπως εγραψα και πιο πριν θα αφοσιωθω αποκλειστικα σε αναβαθμιση magic.Παω να παρω firestorm καθως μου διεφυγε την πρωτη φορα.Επισης οπως ανακαλυψα στο internet φυσικα,γιατι το παιχνιδι δεν στο εξηγει πουθενα,οτι υπαρχει ring για το 5-2,το sodden ring,οπου ειναι ομως στο 3-2 αρκει να ειναι PBWT....

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε ρε παιδιά flamelurker + maneaters που μπορείς να κάνεις κάποιον summon να σε βοηθήσει, όλο το υπόλοιπο game σχεδόν μέχρι τον false king βγαίνει άνετα με sl20-30, το cloak για κάποια areas που έχει black knights και παίζει να πας 1 shot και το crescent falchion. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.I know γιατί συνέχεια low sl invade builds φτιάχνω.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ilos είπε

Αν εξαιρέσουμε ρε παιδιά flamelurker + maneaters που μπορείς να κάνεις κάποιον summon να σε βοηθήσει, όλο το υπόλοιπο game σχεδόν μέχρι τον false king βγαίνει άνετα με sl20-30, το cloak για κάποια areas που έχει black knights και παίζει να πας 1 shot και το crescent falchion. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.I know γιατί συνέχεια low sl invade builds φτιάχνω.😁

Και maneater με thief ring ειναι πανευκολος. Flamelurker θελει και λιγο τυχη ή summon οπως ειπες. Γενικα δεν εχει και πολυ νοημα το grinding , ειτε εισαι lvl40 ειτε 60 ο εξοπλισμος κανει τη διαφορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα σήμερα να παίξω λίγο πάλι μέχρι να με φάει κάποιος, ε 2 ώρες μετά βαρέθηκα και το έκλεισα τελικά.😁 Αν και ήμουν αρκετά τυχερός με 2 gonkers σαν monk σε μία φάση.

 

- 1:28:10 ο ορισμός του surprise mother trucker.💥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update στην ιστορία τώρα θυμήθηκα πως το είχα τελειώσει στο ps3.😀😀

Restart με full mage build  και πάρτα κάτω τα boss.Βέβαια πάλι κατάφερα να

έχω κόκκινους εχθρούς στο 3-1 αλλά nothing a spell can't fix! πάει το boss.

Βέβαια τώρα πάει να γίνει βαρετό αλλά και πάλι όλο και κάτι πάει στραβά

και τρέχεις απο την αρχή.Πάντως οι μάγκες έδωσαν ρέστα και 60αρι και σουπερ γραφικά.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους!

Σημερα η αυριο θα ξεκινησω το παιχνιδι για πρωτη φορα.

Διαβασα οτι τα builds παιζουν σημαντικο ρολο σε μικρο research που εκανα και μπορεις ευκολα να τα κανεις σκατα και επειδη εχω τρομερη ελλειψη χρονου για να κανω πολλαπλα playthroughs... εχει καποιος κανα ετοιμο build για beginner?

Ψαχνω για build που ειναι κυριως melee,  αλλα εχει και access σε magic για να κανω cheese κανα boss αν κολλησω. Θελω να χρησιμοποιω ασπιδα γιατι μ αρεσει σαν μηχανισμος οποτε θα ηθελα να αποφυγω τεραστια 2handed clubs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους!

Σημερα η αυριο θα ξεκινησω το παιχνιδι για πρωτη φορα.

Διαβασα οτι τα builds παιζουν σημαντικο ρολο σε μικρο research που εκανα και μπορεις ευκολα να τα κανεις σκατα και επειδη εχω τρομερη ελλειψη χρονου για να κανω πολλαπλα playthroughs... εχει καποιος κανα ετοιμο build για beginner?

Ψαχνω για build που ειναι κυριως melee,  αλλα εχει και access σε magic για να κανω cheese κανα boss αν κολλησω. Θελω να χρησιμοποιω ασπιδα γιατι μ αρεσει σαν μηχανισμος οποτε θα ηθελα να αποφυγω τεραστια 2handed clubs.

Το πιο εύκολο route/run είναι με mage (παίρνεις το crescent falchion από το 4-1 και κάνεις τα πάντα melt με soul rays μετά από το 3-1). Αλλά ουσιαστικά δε θα παίξεις το game. Είναι καραbroken το magic scaling στο game με τα items. Δες πχ τον sl36 μου πάνω.😁

Βασικά και μάγο να μην παίξεις όλο το game βγαίνει άνετα με unupgraded crescent falchion / dragon long sword αν έχεις κάπου ~ 25-30 vit ίσα ίσα για να μη πας 1 shot σε soul form. Βγαίνει και με λιγότερο vit αλλά η θα πρέπει να git gewd στον flamelurker ή να κάνεις κάποιον summon ή να παίξεις μάγο βέβαια.😆

Από όπλα όλα είναι καρά viable για pve. Για pvp top tier είναι το blueblood sword σε μεγάλα sl και στα μικρότερα northern regalia και makoto από πλευράς DPS. Όχι ότι και άλλα πολλά δεν είναι strong.

Το μανίκι και τα ζόρια αρχίζουν από pure black ng+ και μετά. Εκεί υπάρχουν κάποια σημεία (4-2 γκουχ γκουχ) που βλασφημάς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ilos είπε

Το πιο εύκολο route/run είναι με mage (παίρνεις το crescent falchion από το 4-1 και κάνεις τα πάντα melt με soul rays μετά από το 3-1). Αλλά ουσιαστικά δε θα παίξεις το game. Είναι καραbroken το magic scaling στο game με τα items. Δες πχ τον sl36 μου πάνω.😁

Βασικά και μάγο να μην παίξεις όλο το game βγαίνει άνετα με unupgraded crescent falchion / dragon long sword αν έχεις κάπου ~ 25-30 vit ίσα ίσα για να μη πας 1 shot σε soul form. Βγαίνει και με λιγότερο vit αλλά η θα πρέπει να git gewd στον flamelurker ή να κάνεις κάποιον summon ή να παίξεις μάγο βέβαια.😆

Από όπλα όλα είναι καρά viable για pve. Για pvp top tier είναι το blueblood sword σε μεγάλα sl και στα μικρότερα northern regalia και makoto από πλευράς DPS. Όχι ότι και άλλα πολλά δεν είναι strong.

Το μανίκι και τα ζόρια αρχίζουν από pure black ng+ και μετά. Εκεί υπάρχουν κάποια σημεία (4-2 γκουχ γκουχ) που βλασφημάς.

Εβγαλα το 1-1 deathless first try με το αρχικο templar knight. Εκανα μια δοκιμη με royalty και να πω τη μαυρη μου αληθεια επειδη μου αρεσε το turtling/parrying gameplay με την ασπιδα που κανει stagger δε με ευχαριστησε αυτο το soul ray.

Βρηκα τυχαια και το winged spear στο 1-2 που διαβαζω ειναι σπασμενο αλλα μου φανηκε πολυ cheesy

PVP δε θα κανω.

Τwo-handed δε θελω να παω γιατι μ αρεσει να χρησιμοποιω ασπιδα.

Οποτε μαλλον κατεληξα στο οτι ψαχνω για ενα καλο one-handed weapon για pure str build. Κανα suggestion? Κατα προτιμηση κατι που να βρισκεται σχετικα νωρις καθως δε σκοπευω να παω σε ng+

Παντου διαβαζω για spear που ειναι cheesy και claymore που ειναι 2 handed. Στο spear δε μου αρεσε και το move set. Προτιμω κατι σε slashing move set.

Επεξ/σία από Mitroglou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Εβγαλα το 1-1 deathless first try με το αρχικο templar knight. Εκανα μια δοκιμη με royalty και να πω τη μαυρη μου αληθεια επειδη μου αρεσε το turtling/parrying gameplay με την ασπιδα που κανει stagger δε με ευχαριστησε αυτο το soul ray.

Βρηκα τυχαια και το winged spear στο 1-2 που διαβαζω ειναι σπασμενο αλλα μου φανηκε πολυ cheesy

PVP δε θα κανω.

Τwo-handed δε θελω να παω γιατι μ αρεσει να χρησιμοποιω ασπιδα.

Οποτε μαλλον κατεληξα στο οτι ψαχνω για ενα καλο one-handed weapon για pure str build. Κανα suggestion? Κατα προτιμηση κατι που να βρισκεται σχετικα νωρις καθως δε σκοπευω να παω σε ng+

Παντου διαβαζω για spear που ειναι cheesy και claymore που ειναι 2 handed. Στο spear δε μου αρεσε και το move set. Προτιμω κατι σε slashing move set.

ti stats θα ανεβάσεις?

str? dex? quality (both)?

magic? faith?

Slashing είναι όλα τα straight swords/katanas/curved swords/great swords και κάποια από τα glaives.

Αν είναι να μη παίξεις 2 handed δε θα έπαιζα great sword/glaive πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίξεις καθαρά str θα μπορούσες να παίξεις dragontooth ή meatcleaver σε 2 handed (blockάρουν ψιλό ok). Ή κανένα battle/guilotine axe σε 1 handed. Αυτά είναι καλά και για pvp κιόλας, ειδικά το meatcleaver και το battle axe.

Το meatcleaver σκελάρει και με dex επίσης, οπότε μπορείς να παίξεις και άλλα quality/dex όπλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο 4-1 να παρω το crescent falchion για δοκιμη και οντως κανει melt τα παντα. Τουλαχιστον στους σκελετους που δοκιμασα και ψιλοφαρμαρα στο 4-1 ηταν μιλια μπροστα απο οτι +0 οπλο δοκιμασα.

Εβγαλα και το 2-1 και αρχιζω σιγα σιγα ψιλοκαταλαβαινω τι θελω να παιξω.

1)Αν φτιαξω mage/loyalty για να κανω focus στο magic και να παιξω με crescent falchion συν κανα spell εδω και εκει αλλα κυριως melee, θα μπορεσω να φορεσω ασπιδα με 100 phys defence? Ουσιαστικα κατι σε battle mage αλλα χωρις να ειμαι φτερο στον ανεμο. Σιγουρα οχι roll build.

2)Τα single handed γρηγορα weapons προφανως κανουν απο λιγοτερο εως καθολου stagger στους εχθρους; Κατι τετοιο ενιωσα με το falchion

3) Αυτα τα builds που βρισκω με sl120 ειναι ρεαλιστικο αυτο το lvl χωρις ng+ και να φαρμαρεις μερες; Δε νομιζω οτι σε ενα playthrough μπορω να το φτασω.

 

Παντως κατι που με ευχαριστει πολυ στο game ειναι οτι ακομη δε χανομαι οπως συνηθως στα soulsborne. Σχετικα γραμμικο ειναι και focusαρω στα fights οχι στο χαρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...