Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Αυτο ειναι σοβαρο  remake  ,παπαδες εκανε η blupoint .

Δείχνει να έχει γίνει φοβερή δουλειά. Ο φωτισμός είναι σαν να ήρθε κατευθείαν από unreal engine 5  και η κάμερα επιτέλους δείχνει πολύ βελτιωμένη για μένα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που αφαιρεσαν αυτο το clunky movement φαινεται μια κλαση καλυτερο, το movement αντικειμενικα ηταν το χειροτερο κομματι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μόνο σε εμένα φαίνεται πολύχρωμο το remake; Νιώθω ότι έχει χάσει την κλειστοφοβικότητά του.

γιατι ρε συ, νομιζω οτι εχουν κανει πολυ καλη δουλεια στο φωτισμο...Εκει που ειναι σκοτεινο, ειναι πολυ σκοτεινο και ατμοσφαιρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μόνο σε εμένα φαίνεται πολύχρωμο το remake; Νιώθω ότι έχει χάσει την κλειστοφοβικότητά του.

δεν γινεται συγκριση μεταξυ og και remake στα ματια μου, τα χρωματα οι φωτισμοι ειναι σε αλλο επιπεδο τουλαχιστον εικαστικα

το μονο που μενει να δουμε ειναι το gameplay για να εχουμε ολκληρωμενη αποψη. 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι μου λεει οτι θα το εχουν κανει πιο casual..

στο making of βιντεο που ποσταρα πιο πανω, εξηγει οτι ο μονος λογος που επετρεψε η Σονυ να βγει τοσο δυσκολο, ηταν επειδη οι devs της το ειχαν αποκρυψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KilliK είπε

κατι μου λεει οτι θα το εχουν κανει πιο casual..

στο making of βιντεο που ποσταρα πιο πανω, εξηγει οτι ο μονος λογος που επετρεψε η Σονυ να βγει τοσο δυσκολο, ηταν επειδη οι devs της το ειχαν αποκρυψει.

δεν παιζει...το gameplay που εδειξαν ηταν πολυ παρομοιο με το original...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, KilliK είπε

κατι μου λεει οτι θα το εχουν κανει πιο casual..

στο making of βιντεο που ποσταρα πιο πανω, εξηγει οτι ο μονος λογος που επετρεψε η Σονυ να βγει τοσο δυσκολο, ηταν επειδη οι devs της το ειχαν αποκρυψει.

Nope. Ο ίδιος ο πρόεδρος της Sony το είχε παίξει και δεν κατάφερε να κάνει δέκα βήματα (που λέει ο λόγος) και μάλιστα το απέρριψε αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Nope. Ο ίδιος ο πρόεδρος της Sony το είχε παίξει και δεν κατάφερε να κάνει δέκα βήματα (που λέει ο λόγος) και μάλιστα το απέρριψε αρχικά.

αυτο εγινε αφου ολοκληρωθηκε το παιχνιδι. το αναφερει και το βιντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KilliK είπε

αυτο εγινε αφου ολοκληρωθηκε το παιχνιδι. το αναφερει και το βιντεο. 

Δεν είδα το βίντεο. Είχα την εντύπωση ότι είχε παίξει κάποιο early demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που θα κάνει σοβαρή διαφορά στον χειρισμό είναι αν βάλουν 9 point directional roll που είχαν τα μεταγενέστερα και δεν είχε το og. Πραγματικά πολύ punishing σε κάποιες areas. Καλύτερα να έκανες facetanking που λέει ο λόγος ή να πήγαινες για parries πολλές φορές από το να κινδυνεύεις να πέσεις σε γκρεμούς ή να φας κανένα roll catch γιατί δεν πήγες εκεί που θα ήθελες. Άσε που το climbing mechanic σε κάποια σημεία (όπως 4-2 μετά την reaper double door) θα είναι και η αιτία που θα σπάσουν πολλά gamepad από νέοπες μετά από cornerfucking με τα mobs γιατί θέλει τρόπο όχι κόπο.😁

Επίσης για να μην έχουν δείξει μέχρι τώρα την "broken" 6th archstone, ο μύθος πιστεύω καταρρίπτεται. Το game θα είναι ακριβώς όπως και το original με όλες τις δυστροπίες του που μας σπάνε τα νεύρα μια 10ετία τώρα (but cant stop playing).😁

  • Item Burden Load - Check.
  • 50% equip load για να μην έχεις fat roll - Check.
  • Offline πρώτο run για pure white/black world tendencies και όλο το playthrough σε ghost form - Check.
  • OG blight town που δε μπορείς να κάνεις τίποτα στην 5-2 poison lake και πρήζει μπάλες - Check (ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μην έχουμε και teen fps πάλι).
  • Σάυρες με αυτοκτονικούς ιδεασμούς που χάνεις spwns και πρέπει να τις yolάρεις σε γκρεμούς και mobs - Check (just dont make mage/dex build bruh).
  • PvP weed battles (imagine bloodborne pvp 100x χειρότερο) - Check. Θα είναι σαν να τελειώσει το duel, αλλά δε θα τελειώσει που λέει και ο Παστίτσιος.
  • Κάποιοι "περίεργοι" που απλά θα αράξουν με scrapping spear sl1 1-1 invasions - Check.😁
Δεν είμαι εγώ αυτός που έκανε boss invasions στο DS3 στο κανάλι μου στο YT κύριε πιρόεδρε, το ορκίζομαι😁

Όχι τίποτα άλλο, αλλά πολλοί από τους λόγους που λατρεύουμε αυτό το game είναι και λόγοι ταυτόχρονα που το μισούμε. Είναι σαν τη πρώτη σου καψούρα που ξέρεις ότι ήταν η μεγαλύτερη κ@ρίολα από όλες, αλλά και πάλι την παίρνεις βραδιάτικα τηλέφωνα όταν δε την παλεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...