Προς το περιεχόμενο

Demon's Souls Remake [PS5]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως η κάμερα αν και είναι πιο ωραία και πιο immersive (φάση god of war και Hellblade) δεν θα δημιουργεί πρόβλημα στην'μάχη; Τα soulslike δεν είχαν ποτέ τέτοια κάμερα, ίσως δοθεί σαν επιλογή η original ή μπορεί να έχουν γίνει υποχωρήσεις στη δυσκολία, εμένα προσωπικά δε με χαλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα καταληγουμε πως θα χρειαστουμε  +80  μαζι με το ps5 .Kαι οτι αυτος  και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ  θα ειναι ο πρωτος τιτλος που θα παρουμε ?

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν λέω οι devs κάναν θαυμάσια δουλειά με το SOTC, και εδώ επίσης. Παρόλα αυτά δεν μου φαίνεται να έχει graphs που να δικαιολογούν τα 30fps, αν το performance mode δεν πιάνει 60fps θα γελάω. Επίσης παίζει να είναι το πιο παραπλανητικό gameplay trailer ever, που τα είχε όλα one hit. :D Κάτι μου λέει ότι θα περιμένω PC release, αν φυσικά βγει ποτε.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν λέω οι devs κάναν θαυμάσια δουλειά με το SOTC, και εδώ επίσης. Παρόλα αυτά δεν μου φαίνεται να έχει graphs που να δικαιολογούν τα 30fps, αν το performance mode δεν πιάνει 60fps θα γελάω. Επίσης παίζει να είναι το πιο παραπλανητικό gameplay trailer ever, που τα είχε όλα one hit. :D

Μπορει να τα εχει ολα ενα hit  αυτα τα mobakia  αν ειναι προχωρημενο lv κτλπ   .Στο boss εριχνε πολλες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Μπορει να τα εχει ολα ενα hit  αυτα τα mobakia  αν ειναι προχωρημενο lv κτλπ   .Στο boss εριχνε πολλες ...

Το φανταστικα, ο άσχετος όμως? Για αυτό και λέω τρελα παραπλανητικό gameplay trailer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το φανταστικα, ο άσχετος όμως? Για αυτό και λέω τρελα παραπλανητικό gameplay trailer.

Με 1 εκατομμυριο views  στο live  και σπαζοντας το ρεκορ στο youtube  δεν ηθελε να τρομαξει τους casuals  για το τι τους περιμενει αχχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Με 1 εκατομμυριο views  στο live  και σπαζοντας το ρεκορ στο youtube  δεν ηθελε να τρομαξει τους casuals  για το τι τους περιμενει αχχαχα.

Το βλέπω από τώρα το end game achievement να είναι κάτω από 10%. :P Δεν το έχω τελειώσει το original αλλα άμα θυμάμαι καλά ήταν πιο δύσκολο από τα τελευταία DS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το βλέπω από τώρα το end game achievement να είναι κάτω από 10%. :P Δεν το έχω τελειώσει το original αλλα άμα θυμάμαι καλά ήταν πιο δύσκολο από τα τελευταία DS.

Μπα δεν ηταν και τοσο δυσκολο αναλογικα, ειχε 2-3 δυσκολα bosses (αναλογα το build σου) κατα τα αλλα on par η λιγο πιο ευκολο απο DS ηταν σε επιπεδο δυσκολιας imo.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Μπορει να τα εχει ολα ενα hit  αυτα τα mobakia  αν ειναι προχωρημενο lv κτλπ   .Στο boss εριχνε πολλες ...

Τα mobakia στο tutorial area σε ng γιατί βλέπω κολλάτε σε αυτό είναι 1-2 r1 οι hollow και xbowmen, 2-3 οι soldiers και 4-5 οι blue eyed knights και πρήξιμο γιατί κάνουν turtling a lot.😁

Φυσικά με riposte/backstab τα πάντα είναι 1 shot

απλά το αναφέρω για όσους δεν έχουν παίξει το og.

2 ώρες πριν, ADHD είπε

Μπα δεν ηταν και τοσο δυσκολο αναλογικα, ειχε 2-3 δυσκολα bosses (αναλογα το build σου) κατα τα αλλα on par η λιγο πιο ευκολο απο DS ηταν σε επιπεδο δυσκολιας imo.

Βασικά το main πρόβλημα είναι ότι τα mage builds είναι busted af στο DeS. Σε σημείο να κάνεις το last boss 2-3 casts σε hyper mode (makoto + clever rat ring).😁

Αλλά αν πεις να μη cheasaρείς/glitchaρείς θα βλασφημήσεις σίγουρα flamelurker. Ακόμα και μετά από τόσα χρόνια μου είναι εφιάλτης. Και οι maneaters είναι λίγο θέμα αν δε κάνεις νωρίς damage. Τα περισσότερα bosses είναι σαν puzzles επειδή είναι gimmicky, γιατί θα κάνεις συγκεκριμένα πράγματα. Δεν είναι "δύσκολα".

 

Αν και όλοι ξέρουμε ότι ο monk σε online είναι το endboss γιατί θα σου κάψει όλο το grass.

😁

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το βλέπω από τώρα το end game achievement να είναι κάτω από 10%. :P Δεν το έχω τελειώσει το original αλλα άμα θυμάμαι καλά ήταν πιο δύσκολο από τα τελευταία DS.

Είναι τόσο χαμηλά λόγω του rng στα pure shards και μπορείς να τραβήξεις πολύ σε ng με mage/dex weapons. Tα υπόλοιπα τα έχεις μαζέψει μέχρι ng+.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ φαίνεται υπέροχο το γεγονός οτι τους εχει ολους με ενα hit μέχρι να φτασει στο boss με ξενέρωσε καπως...αν πείραξαν την δυσκολία έχουν κανει μεγάλη πατάτα.

Τα souls παιχνιδια ξεχωρίζουν λογο της πρόκλησης που έχουν, αν αυτό το βγάλεις απλα χαλας το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Raiden5 είπε

Ενώ φαίνεται υπέροχο το γεγονός οτι τους εχει ολους με ενα hit μέχρι να φτασει στο boss με ξενέρωσε καπως...αν πείραξαν την δυσκολία έχουν κανει μεγάλη πατάτα.

Τα souls παιχνιδια ξεχωρίζουν λογο της πρόκλησης που έχουν, αν αυτό το βγάλεις απλα χαλας το παιχνίδι.

Δε ξέρω γιατί σκέφτηκαν να κάνουν έτσι την παρουσίαση, το game από πλευράς gameplay θα είναι ατόφιο όπως το og. Οπότε μην ανησυχείτε δε θα τα έχετε 1 shot. 😁

Αλλά αν πάτε νωρίς 1-1 στον red eyed knight θα δείτε πως είναι από την ανάποδη το πράγμα.

😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Raiden5 είπε

Ενώ φαίνεται υπέροχο το γεγονός οτι τους εχει ολους με ενα hit μέχρι να φτασει στο boss με ξενέρωσε καπως...αν πείραξαν την δυσκολία έχουν κανει μεγάλη πατάτα.

Τα souls παιχνιδια ξεχωρίζουν λογο της πρόκλησης που έχουν, αν αυτό το βγάλεις απλα χαλας το παιχνίδι.

Στο βίντεο εξηγεί οτι ο χαρακτήρας που παίζουν στο gameplay είναι ένα debug mod 320lvl που υπήρχε και στο original game γι αυτό τους ρίχνει όλους κάτω με 1 hit. Στο κανονικό ρίχνεις 2-3 hit ακομα και στα πρώτα mobs. Πιστό remake είναι με τα ίδια mobs, στις ίδιες θέσεις ακριβώς και με τις ίδιες κινήσεις τόσο στα mobs όσο και στα bosses. Μονο τα γραφικά άλλαξαν(οχι το design) και τους ήχους. Οι speedrunners που τα έχουν λιώσει αυτά τα παιχνίδια δεν θα έχουν πρόβλημα δηλαδή να πιάσουν τα ρεκόρ τους.

Όταν το είχα παίξει στο PC πριν απο κανένα χρόνο γενικά μου φάνηκε με βάση δυσκολίας το ευκολότερο(Εκτος του DS2) ειδικά στα bosses που εκτός απο 1-2 δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο αλλα το είχα παίξει αμέσως μετα το Sekiro και με όλη την εμπειρία των Dark Souls μέσα μου. Φαντάζομαι θα είχε μοιράσει πολύ πόνο στους κονσολάδες μιας και ήταν το πρώτο της οικογένειας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμω μόλις εμαθα οτι θα είναι launch τίτλος στο Ps5 και έχασα τώρα τα preorders του Ps5!!! Έλεος δλδ, αφού δεν έδειξαν νομίζω κανένα release date μετα το τελευταία τίτλο ούτε έγραψε on Launch day πχ. Πωωω και μου φάνηκε τόσο καλό φτιαγμένο και ωραίο, έχω δει πάνω απο 10 φορές το τελευταίο βιντεακι του.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...