Προς το περιεχόμενο

Είναι το PlayStation 5 η μεγαλύτερη σε μέγεθος κονσόλα;


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Solatorobo είπε

Η Sony πάντα άσχημες και μεγάλες σε μέγεθος κονσόλες έβγαζε.Και το διόρθωνε μετά με τις slim.

Το PS Vita 1st gen, το PSP, και το 1st gen PS4 ήταν πολύ όμορφα πάντως. Βέβαια υποκειμενικό.

Επεξ/σία από YoungHOV
Changes
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Skull_Assasin είπε

Σιγά την δύναμη. Το xbox είναι πιο γρήγορο. Αλλά και οι δύο κονσόλες είναι πολύ καλές ο καθένας ας κάνει την επιλογή του 😀😀

Ναι συμφωνώ απλά κάνω λίγο πλάκα.

2 λεπτά πριν, YoungHOV είπε

Το PS Vita 1st gen, το PSP, και το 1st gen PS4 ήταν πολύ όμορφα πάντως. Βέβαια υποκειμενικό.

Είναι υποκειμενικό όντως γιατί παράδειγμα θεωρώ ομορφότερο το δεύτερο psvita  όπως και το δεύτερο psp. Για το πρώτο ps4 συμφωνώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι όντος γαιδούρι το άτιμο,αν αυτή ήταν η λύση που βρήκαν για την υπερθέρμανση,τι να γίνει καλά έκαναν,είναι πάντος η μεγαλύτερη ως τώρα σε όγκο,κονσόλα που έχει βγει απο τις γνωστές,που να το μεταφέρεις τώρα αυτό ? Αααρε όσο θυμάμαι το θρυλικό Dreamcast, που συνεχίζει να είναι κατ εμέ με διαφορά η πιό ωραία κονσόλα,όπως και ο Κύβος της Nintendo μαζί με το πολύ όμορφο 360 (και το άσπρο και το μαυρό slim)ήταν πολύ ωραία.

Πιθανώς να βγεί και slim έκδοση κάποια στιγμή,αν και πιστεύω οτι πιθανώς να πέρασαν αυτές οι εποχές πλέον,εμένα αυτό που μου κτυπάει άσχημα,οπτικά δεν είναι το μέγεθος η το χρώμα που σίγουρα θα υπάρξουν και άλλες εκδώσεις η κόλπα για αλλαγή του,αλλά το ότι δεν είναι συμμετρικό,έχει αυτό το εξόγκομα και γιαυτό δεν μπορεί να πάει και οριζόντια παρά μόνο σε ειδική βάση.

Επεξ/σία από ELMastas
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SabotazNic said:

Το σχολιο σου θα εστεκε αν ειχαν κανει αρκετοι λαθος. Μονο ενας το εγραψε λαθος πριν το ποστ σου παντως

Και καμμιά 500αριά φορές στο Insomnia γενικότερα. 

1 hour ago, Bermudakias33 said:

Ογκόλιθος!

Λες και είναι από την Οδύσσεια 2010!

* Μονόλιθος

* 2001

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Solatorobo είπε

Η Sony πάντα άσχημες και μεγάλες σε μέγεθος κονσόλες έβγαζε.Και το διόρθωνε μετά με τις slim.

Δηλαδή το PSX δεν ήταν το πιο ωραίο της γενιάς του ; ή το PS2 ή το PS4 ? θεωρείς πιο ωραια τα N64,Saturn - Game Cube , Dreamcast,  xbox , switch , xbox one ? Περναω τη γενια ps3 , 360 wii γιατί ήταν όλα μέτρια.

Προσωπικά τα fat Playstation 2-4 τα βρίσκω τις ομορφότερες κονσόλες,με τις slim εκδόσεις να είναι χειρότερες.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Δηλαδή το PSX δεν ήταν το πιο ωραίο της γενιάς του ; ή το PS2 ή το PS4 ? θεωρείς πιο ωραια τα N64,Saturn - Game Cube , Dreamcast,  xbox , switch , xbox one ? Περναω τη γενια ps3 , 360 wii γιατί ήταν όλα μέτρια.

Προσωπικά τα fat Playstation 2-4 τα βρίσκω τις ομορφότερες κονσόλες,με τις slim εκδόσεις να είναι χειρότερες.

Το slim το ps4 μια χαρά είναι από εμφάνιση ίσως το πιο ωραιο ps που έχει βγει για μένα και δεν έχει κανένα θέμα με θόρυβο και θερμοκρασία. Το έχω πάνω σε βάση για λάπτοπ με ανεμιστηρακι για καλό και για κακό βέβαια. Στα του ps5 τώρα δεν μου αρέσει καθόλου και αν έχετε δει το βίντεο είναι κάπως σαγρε η άσπρη επιφάνεια ή είναι ιδέα μου; Σε αυτή την περίπτωση θα γίνεται μαύρο από την σκόνη και την βρωμιά . Επίσης ένα χειριστήριο ασύμμετρο δεν μπορούν να βγάλουν πρέπει να πάμε σε aftermarket ? Ελπίζω σε slim έκδοση σύντομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

ΕΙναι το ελληνικο your-you're

Το σχολιο σου θα εστεκε αν ειχαν κανει αρκετοι λαθος. Μονο ενας το εγραψε λαθος πριν το ποστ σου παντως

Δύο άτομα, όχι ένας.

12 λεπτά πριν, fotisdra είπε

Το slim το ps4 μια χαρά είναι από εμφάνιση ίσως το πιο ωραιο ps που έχει βγει για μένα και δεν έχει κανένα θέμα με θόρυβο και θερμοκρασία. Το έχω πάνω σε βάση για λάπτοπ με ανεμιστηρακι για καλό και για κακό βέβαια. Στα του ps5 τώρα δεν μου αρέσει καθόλου και αν έχετε δει το βίντεο είναι κάπως σαγρε η άσπρη επιφάνεια ή είναι ιδέα μου; Σε αυτή την περίπτωση θα γίνεται μαύρο από την σκόνη και την βρωμιά . Επίσης ένα χειριστήριο ασύμμετρο δεν μπορούν να βγάλουν πρέπει να πάμε σε aftermarket ? Ελπίζω σε slim έκδοση σύντομα 

Με εντυπωσίασε στο PS4 slim η ευκολία πρόσβασης στον ανεμιστήρα. 

Απλώς ξεκουμπώνεις το καπάκι και τσουπ! Ούτε βίδες ούτε τίποτα.

 

Δεν το ήξερα. Χθες μόλις το είδα σε βίντεο. Θέλω να αντικαταστήσω το πανέμορφο C-Chassis μου με ένα slim (ή Pro).

Θα δείξει. Να γίνει και η (αναμενόμενη) φετινή πτώση τιμής πρώτα.

Άλλωστε, κλασικά, η αγορά του PS5 θα αξίζει (imo) σε δύο τρία χρονάκια. Οπότε έχω ακόμα καιρό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέγεθος μετράει στην συγκεκριμένη περίπτωση :D 

Άλλωστε πρέπει να έχει και το σωστό όγκο για να δροσίζεται ΣΩΣΤΑ,

αν αναλογιστούμε τις δυνατότητες του.

Βέβαια εγώ θα πάρω το PRO όταν βγει που θα είναι ποιο ισχυρό από το XSX :D :D :D 

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Δηλαδή το PSX δεν ήταν το πιο ωραίο της γενιάς του ; ή το PS2 ή το PS4 ? θεωρείς πιο ωραια τα N64,Saturn - Game Cube , Dreamcast,  xbox , switch , xbox one ? Περναω τη γενια ps3 , 360 wii γιατί ήταν όλα μέτρια.

Προσωπικά τα fat Playstation 2-4 τα βρίσκω τις ομορφότερες κονσόλες,με τις slim εκδόσεις να είναι χειρότερες.

Σαν την Amiga κανένα :D :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billstamaniac είπε

Προς το παρόν για μένα για μένα δείχνει να έχει ένα προβάδισμα το xbox εμφάνιση πιο συμβατική από όλες τις απόψεις μέγεθος εμφανιση , πιο δυνατό σε επιδόσεις αν παρουσιάσει κ κάτι καλό στο event με τα games της θα έχουμε ντέρμπι πιστεύω 

Σωστός για εμφάνιση και δύναμη.

Το πρόβλημα είναι ότι από πίσω κρύβονται τα βλήματα της MS και με ένα update μπορεί να χαντακωσουν το κονσολακι. Τους φοβαμαι

Κι η έλλειψη παιγνίων, μη ξεχάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...