Προς το περιεχόμενο

Νέα Εργατικά Μποτάκια


PappaJim23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο φόρουμ, θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι, ψάχνω για νέο μποτάκι εργασίας, το οποίο να είναι αδιάβροχο, αντιολισθητικό, να έχει επένδυση με σίδερο μπροστά και εννοείτε να είναι άνετο γιατί θα φοριέται πολλές ώρες την ημέρα και με πολύ ορθοστασία...
Ξέρετε κάποιο μαγαζί, στη περιοχή της Αθήνας, το οποίο να έχει μεγάλη γκάμα από παπούτσια, για να μπορέσω να δοκιμάσω και να συγκρίνω...αν όχι και να προτείνεται κάποιο συγκεκριμένο μποτάκι... 
Ευχαριστώ, για τον χρόνο σας και καλή σας μέρα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Giasco είχα για 3 χρόνια (2014 - 2017, τα έλιωσα πραγματικά) και ξαναπήρα πάλι πριν έναν χρόνο. Πολύ καλά ομολογουμένως.

@PappaJim23 Πριν προτείνουμε κάποιο κατάστημα, θες να μας πεις τον χώρο εργασίας στον οποίο και θα τα χρησιμοποιήσεις; Αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Giasco είχα για 3 χρόνια (2014 - 2017, τα έλιωσα πραγματικά) και ξαναπήρα πάλι πριν έναν χρόνο. Πολύ καλά ομολογουμένως.

@PappaJim23 Πριν προτείνουμε κάποιο κατάστημα, θες να μας πεις τον χώρο εργασίας στον οποίο και θα τα χρησιμοποιήσεις; Αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Ναι συγγνώμη, το ξέχασα αδερφέ, ψυκτικός είμαι, οπότε όπως καταλαβαίνεις συχνά ανεβαίνω σε σκάλες, ταράτσες, μπαλκόνια, στενά περβάζια κλπ...ολισθηρές επιφάνειες και εννοείτε βαριά μηχανήματα(επαγγελματική ψύξη)

Επεξ/σία από PappaJim23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα, ψάχνεις S2 ή S3. Το βασικό που πρέπει να δεις είναι αφενός η άνεση και αφετέρου το βάρος. Στα λέω ως εμπλεκόμενος σε εργοτάξια (μηχανικός γαρ). Άλλη συμβουλή : απόφυγε αυτά με μέταλλο και βρες με ανθρακονήματα (ίδιες περίπου τιμές, τα χρησιμοποιούν κατά κόρον οι ηλεκτρολόγοι για ευνόητους λόγους).

Για μεγάλη ποικιλία, δύο περιπτώσεις μου έρχονται κατά νου :  στον Πειραιά το STOP και στο κέντρο της Αθήνας (Αθηνάς) πολλά και διάφορα κατά μήκος του άξονα της οδού και προς τη συμβολή με Ερμού, με Μ.Α.Π.

Σε Giasco, τα πρώτα μου ήταν αυτά (αθάνατο παπούτσι), ενώ το τωρινό αυτό.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Giasco είχα για 3 χρόνια (2014 - 2017, τα έλιωσα πραγματικά) και ξαναπήρα πάλι πριν έναν χρόνο. Πολύ καλά ομολογουμένως.

@PappaJim23 Πριν προτείνουμε κάποιο κατάστημα, θες να μας πεις τον χώρο εργασίας στον οποίο και θα τα χρησιμοποιήσεις; Αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Και εγω ειχα τα fashion s3

p_1_2_4_1_1241-thickbox_default-MPOTAKI-

Για 4 χρόνια τα οποία ελιωσα (δεν χαλασαν, υπαρχουν ακόμα) και προσφατα πήρα τα volleyball s3

0005369_giasco-volleyball-s3-esd-src-_62

Τα οποια ειναι τα ιδια (αλλάζει το βαρος κατα 40 γραμμάρια βαρυτερα αυτα) 

Υπάρχουν και τα gym s3 τα οποία εχουν καλύτερο δέρμα (αναπνέει λεει καλύτερα).. 

Επισης μπροστα δεν έχει σίδερο αλλα μαλλον ανθρακονημα ή καποιο ειδικου τύπου πλαστικο ανθεκτικό και ελαφρυ το οποιο δεν ενοχλεί καθόλου. 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Άρα, ψάχνεις S2 ή S3. Το βασικό που πρέπει να δεις είναι αφενός η άνεση και αφετέρου το βάρος. Στα λέω ως εμπλεκόμενος σε εργοτάξια (μηχανικός γαρ). Άλλη συμβουλή : απόφυγε αυτά με μέταλλο και βρες με ανθρακονήματα (ίδιες περίπου τιμές, τα χρησιμοποιούν κατά κόρον οι ηλεκτρολόγοι για ευνόητους λόγους).

Σε Giasco, τα πρώτα μου ήταν αυτά (αθάνατο παπούτσι), ενώ το τωρινό αυτό.

To ανθρακόνημα είναι το ίδιο στιβαρό και αντοχής με το μέταλλο? 😕 Τα Giasco CUBA S3, ενδιαφέρουσα επιλογή όπως τα βλέπω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαφέστατα. Αλλιώς δεν θα χαρακτηριζόντουσαν s3 τα συγκεκριμένα, ούτε και θα λάμβαναν τις απαιτούμενες πιστοποιήσεις (αναφέρονται στην περιγραφή κάτω, αν προσέξεις).

Με το σίδερο, κάποια μοντέλα είναι απλά ασήκωτα μετά από κάποια χιλιόμετρα και ορθοστασία. Πρόσεξέ το αυτό.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Σαφέστατα. Αλλιώς δεν θα χαρακτηριζόντουσαν s3 τα συγκεκριμένα, ούτε και θα λάμβαναν τις απαιτούμενες πιστοποιήσεις (αναφέρονται στην περιγραφή κάτω, αν προσέξεις).

Με το σίδερο, κάποια μοντέλα είναι απλά ασήκωτα μετά από κάποια χιλιόμετρα και ορθοστασία. Πρόσεξέ το αυτό.

Θα πάω να τα δω σίγουρα τα Cuba S3...μακάρι να ταιριάξουν στα θέλω μου...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Το θεωρώ MUST στη δουλειά μου, ένα στραβοπάτημα μπορεί να αποβεί μοιραίο για τον αστράγαλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβώς αυτό. Μπορεί να ζεσταίνει λίγο παραπάνω το πόδι αλλά σε περίπτωση στραβοπατήματος, πραγματικά σε σώζει (μου συνέβη πριν 2-3 εβδομάδες στη δουλειά και με έσωσε). Επίσης, σε περίπτωση πλημμύρας (εργασία σε εξωτερικό χώρο / βλ. δώμα π.χ. για εσάς τους ψυκτικούς) είναι εξίσου χρήσιμο.

@Maktheo Βλέπω ότι η Giasco το έχει πάει σε άλλο επίπεδο το θέμα "παπούτσι εργασίας και design"! Αγνοούσα πλήρως τέτοια μοντέλα, πραγματικά.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Επίσης, σε περίπτωση πλημμύρας (εργασία σε εξωτερικό χώρο / βλ. δώμα π.χ. για εσάς τους ψυκτικούς) είναι εξίσου χρήσιμο.

Έχω πάει σε βλάβη εξωτερικής μονάδας VRV σε οικία των Βορείων Προαστείων και με το που ανοίγουμε την πόρτα, βλέπουμε πραγματικά μία λίμνη και τη μονάδα έτοιμη να σαλπάρει ΧD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ακριβώς αυτό. Μπορεί να ζεσταίνει λίγο παραπάνω το πόδι αλλά σε περίπτωση στραβοπατήματος, πραγματικά σε σώζει (μου συνέβη πριν 2-3 εβδομάδες στη δουλειά και με έσωσε). Επίσης, σε περίπτωση πλημμύρας (εργασία σε εξωτερικό χώρο / βλ. δώμα π.χ. για εσάς τους ψυκτικούς) είναι εξίσου χρήσιμο.

@Maktheo Βλέπω ότι η Giasco το έχει πάει σε άλλο επίπεδο το θέμα "παπούτσι εργασίας και design"! Αγνοούσα πλήρως τέτοια μοντέλα, πραγματικά.

Ναι είναι παπουτσι που φοριέται και εξω 😋.. 

Ειναι η ορθοπεδικη σειρα της giasco σχεδιασμενη για πολυωρη ορθοστασια.. 

Εμενα παντα με ενοχλουσε το σιδερο στο τελείωμα του, οποτε παπούτσια εργασίας (απλα) δεν φορούσα και την εβγαζα με αθλητικά τα οποια χαλουσα πολυ γρηγορα (ανα 3-4 μήνες).. Ετσι ενω πήγαινα για ορειβατικο μποτακι (λογω σιδερου οπως ειπα) φίλος μου προτείνε αυτα και τα δοκιμασα απλα για να μην του χαλασω χατίρι καθώς θεωρουσα δεδομενο ότι θα με ενοχλει η προστασια του ("σιδερο"). 

Ωστόσο εξεπλάγην ευχάριστα τοσο για την άνεση τους οσο και για το βαρος τους (τα πρωτα που ειχα ηταν ελαφρύτερα από ενα ζευγαρι μπασκετικα που ειχα).. 

Και ενω θα πηγαινα στα gym s3 λογω και design οπως ειπες 

0005367_giasco-gym-s3-esd-src-_625.jpeg

Πετυχα τα volleyball s3 πολυ φθηνα και πηρα αυτα.. Ολα αυτα βγαινουν και σε χαμηλα για όποιον δεν θελει μποτακι. 

 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο που τα αγοραζετε αυτα παιδια; (απο την Αθηνας που προειπωθηκε?) ΘΕλω μποτακι για εργασια σε καταψυξη shock freezer -40 κελσιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...