Προς το περιεχόμενο

e-shop ΜΗΧΑΝΗ ESPRESSO PHILIPS EP2220/10 στα 279€


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ρε παιδιά ανήκω στην κατηγορία πατάμε ενα κουμπί και βγαίνει η χοντρή...

Εχω εδώ και 5 χρόνια Nespresso και γενικά μου αρέσει πολύ ο καφές της.

Και έξω που έχω πιεί, ελάχιστα μαγαζιά κάνουν καλύτερο καφέ θεωρώ. Έχωντας δοκιμάσει κάτι Dolce Gusto κλπ, μπορώ να πω πως εκεί ο καφές μου φάνηκε τραγικός.

Επίσης σε σύγκριση με μια μηχανή Espresso χειροκίνητη της πλάκας που είχα παλιά (100 Ευρώ) κάνει πολύ καλύτερο καφέ η Nespresso.

Ο Λόγος που σκέφτομαι την μηχανή του θέματος είναι το κόστος. Με τον καφέ να πηγαίνει κοντά στο μισό Ευρώ, ενώ με κόκκους θα πάει στα 10-15 σεντ, η διαφορά είναι τεράστια.

Καταλαβαίνω τους χομπίστες που έχουν χρόνο και χρήμα να ασχοληθούν με το θέμα καφέ, αλλά υπάρχει πολύς κόσμος που απλά θέλει να πιεί έναν καλό καφέ εύκολα.

Νομίζω για το θέμα αυτό εξυπηρετεί η μηχανή μια χαρά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όταν από saeco syntia πήγα σε nespresso απογοητεύτηκα. Με την μηχανή του μηχανή του θέματος δεν θα πετύχεις το αποτέλεσμα που ενδεχόμενα θα είχες με μια lelit και μύλο αλλά γλυτώνεις κόπο, καθάρισμα και θα πίνεις αξιοπρεπέστατο, καλύτερο από κάψουλα και εξίσου εύκολα. Η άλλη περίπτωση (lelit) είναι για μερακλήδες. Κόψιμο, πάτημα..αν δεν κάνεις κάτι καλά θα πίνεις κάφε φορά διαφορετικό καφέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...