Προς το περιεχόμενο

Viber πρόβλημα


Maribal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο νέο μου τηλέφωνο, το οποίο είναι ένα Xiaomi Redmi Note 8T, δεν μου δείχνει πως ο συνομιλητής μου πληκτρολογεί( στο Viber).Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης ή της συσκευής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Maribal είπε

Στο νέο μου τηλέφωνο, το οποίο είναι ένα Xiaomi Redmi Note 8T, δεν μου δείχνει πως ο συνομιλητής μου πληκτρολογεί( στο Viber).Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης ή της συσκευής;

Εχεις ενεργή την επιλογή να φαίνεται αν είσαι on line?Αν το έχεις να μην φαίνεσαι τότε δεν βλέπεις την κατάσταση και των άλλων οπότε δεν θα σου δείχνει αν πληκτρολογούν.

Μπορεί πάλι να έχει φάει κανένα κοκομπλοκο το viber ,κάτι όχι και τόσο σπάνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει τίποτε από τα δύο, καθώς με το προηγούμενο Samsung μου,πάντα Off line ήμουν, ωστόσο έβλεπα την πληκτρολόγηση του συνομιλητή μου.Όσο για το κοκομπλόκο του Viber, κάλλιστα θα μπορούσε να συμβαίνει, αλλά στην προκειμένη και πάλι δεν ισχύει, γιατί την ίδια στιγμή στο λαπτοπ μπορώ και βλέπω τον συνομιλητή μου να πληκτρολογεί.Φοβάμαι μήπως είναι θέμα της συσκευής. Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση, πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το viber είναι bugαρισμένο.Εμενα σε iphone και android δεν ερχόταν ειδοποίηση ότι έχω μήνυμα.Επρεπε να ανοίξω το viber και τότε έβλεπα αν έχω μηνύματα.Τώρα που άλλαξα συσκευή έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις όταν έχω μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Στις 15/6/2020 στις 9:21 ΜΜ, Maribal είπε

Δεν ισχύει τίποτε από τα δύο, καθώς με το προηγούμενο Samsung μου,πάντα Off line ήμουν, ωστόσο έβλεπα την πληκτρολόγηση του συνομιλητή μου.Όσο για το κοκομπλόκο του Viber, κάλλιστα θα μπορούσε να συμβαίνει, αλλά στην προκειμένη και πάλι δεν ισχύει, γιατί την ίδια στιγμή στο λαπτοπ μπορώ και βλέπω τον συνομιλητή μου να πληκτρολογεί.Φοβάμαι μήπως είναι θέμα της συσκευής. Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση, πάντως!

Μετά απο ένα χρόνο

αλλά αλλη εφαρμογή το viber για το λαπτοπ και άλλη για το κινητό.Το ότι δουλευει σωστά στην μια πλατφόρμα δεν σημαίνει ότι δουλευει σωστά και σε άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Νέο προβληματάκι 

παταω να ακούσω ηχητικό αλλά λέει πως δεν είναι δυνατόν καθως γίνεται Αναπαραγωγή ήχου κάπου άλλου. Πραγμα που δεν υφίσταται από όσο ξέρω τουλάχιστον 😅

τι έχει παιχτεί; Ιδέες; Έχω δοκιμασει μα κλείσω τα πάντα, να κάνω εγκατάσταση εκ νέου κτλ 

καθε βοήθεια δεκτή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, eu@ είπε

Νέο προβληματάκι 

παταω να ακούσω ηχητικό αλλά λέει πως δεν είναι δυνατόν καθως γίνεται Αναπαραγωγή ήχου κάπου άλλου. Πραγμα που δεν υφίσταται από όσο ξέρω τουλάχιστον 😅

τι έχει παιχτεί; Ιδέες; Έχω δοκιμασει μα κλείσω τα πάντα, να κάνω εγκατάσταση εκ νέου κτλ 

καθε βοήθεια δεκτή 

Έκανες επανεκκίνηση στο κινητό σου; 

Δοκίμασε και μια αναγκαστική διακοπή στο viber (μέσα από τη διαχείριση εφαρμογών), μπας και. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Έκανες επανεκκίνηση στο κινητό σου; 

Δοκίμασε και μια αναγκαστική διακοπή στο viber (μέσα από τη διαχείριση εφαρμογών), μπας και. 

Έκανα ναι, 2-3 φορες… both 

thanks 😊 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υποθέτω και εκκαθάριση δεδομένων, ε; Δυσκολεύουν, δυσκολεύουν πολύ. 😛 

Δοκίμασε, επίσης, μέσα από την ίδια την εφαρμογή την "επαναφορά προεπιλογών Viber". Μετά, θα έλεγα να πας πάλι από Διαχείριση Εφαρμογών και να κοιτούσες τι άδειες επιτρέπονται. Θα μπορούσε κάτι αδειοδοτούμενο να σου το προκαλεί; Κοίτα λίγο και τις προεπιλογές τής εφαρμογής. 

Ως ύστατη επιλογή, σου αφήνω την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Στις 6/6/2021 στις 10:09 ΜΜ, eu@ είπε

Έκανα ναι, 2-3 φορες… both 

thanks 😊 

Έβγαλες άκρη, τελικά; Δούλεψε τίποτε; Ή ακριβώς --> τίποτε; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2021 στις 9:42 ΜΜ, Mrs. Hyde είπε

Έβγαλες άκρη, τελικά; Δούλεψε τίποτε; Ή ακριβώς --> τίποτε; 😛

Δυστυχώς τίποτε 😅

Θα κάνω αυτό που αρμόζει πλέον. Θα πάρω καινούργιο κινητό! Κάτι δε του πάει πολύ καλά. Εννοω μπαίνω και ακούω yt κανονικά, κολλαει στην εξαγωγή ηχου από τις αλλες εφαρμογές. Ποιος ξέρει; Ισως δε μάθουμε ποτε! Να ξέρεις, αν βρω άκρη, θα σε ενημερώσω! Είναι απορίας άξιο το θέμα μου! 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, eu@ είπε

Δυστυχώς τίποτε 😅

Θα κάνω αυτό που αρμόζει πλέον. Θα πάρω καινούργιο κινητό! Κάτι δε του πάει πολύ καλά. Εννοω μπαίνω και ακούω yt κανονικά, κολλαει στην εξαγωγή ηχου από τις αλλες εφαρμογές. Ποιος ξέρει; Ισως δε μάθουμε ποτε! Να ξέρεις, αν βρω άκρη, θα σε ενημερώσω! Είναι απορίας άξιο το θέμα μου! 🤪

Μ' έκανες και γέλασα, ρε συ. Να 'σαι καλά. 🤣

Πριν του βράσουμε το στάρι και περάσουμε τον φάκελό του στις ανεξιχνίαστες, παράξενες υποθέσεις, θα έλεγα να του κάνεις μια επαναφορά συστήματος. Έτσι για το γαμώτο, δηλαδή, να δούμε εάν πάρει μπρος. Σε βάζει λίγο σε μπελάδες, να κάνεις back up και να τα περνάς φτου κι απ' την αρχή, ξέρω, αλλά ας πάει το παλιάμπελο αν είναι να το κρατήσεις λίγο ακόμα (σε περίπτωση που θες, φυσικά). Αν δεν δουλέψει κι αυτό, τι να πω; Ας πρόσεχε να μην πάει στ' αζήτητα και βουρρρρρ για καινούριο. Δε νομίζω ότι αξίζει να το πας σε service αν είναι παλιό. 👀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Μ' έκανες και γέλασα, ρε συ. Να 'σαι καλά. 🤣

Πριν του βράσουμε το στάρι και περάσουμε τον φάκελό του στις ανεξιχνίαστες, παράξενες υποθέσεις, θα έλεγα να του κάνεις μια επαναφορά συστήματος. Έτσι για το γαμώτο, δηλαδή, να δούμε εάν πάρει μπρος. Σε βάζει λίγο σε μπελάδες, να κάνεις back up και να τα περνάς φτου κι απ' την αρχή, ξέρω, αλλά ας πάει το παλιάμπελο αν είναι να το κρατήσεις λίγο ακόμα (σε περίπτωση που θες, φυσικά). Αν δεν δουλέψει κι αυτό, τι να πω; Ας πρόσεχε να μην πάει στ' αζήτητα και βουρρρρρ για καινούριο. Δε νομίζω ότι αξίζει να το πας σε service αν είναι παλιό. 👀

Έκανα την απλή επαναφορά, μάταια. Hard reset μόλις πάρω άλλο!

Πηγα σε σέρβις αλλά δε μπήκα στη διαδικασία γιατί ζήτησαν να το κρατήσουν μέρες, όποτε δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Μόλις έχω το νέο στα χέρια μου, θα του κάνω ολική επαναφορά να δω! Έχω πραγματικά πολύ μεγάλη εντύπωση!!!stay tuned 😅😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...