Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για viber


Vaggelisioan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Εχω το εξης προβλημα-απορια. Ειχα το viber στο κινητο μου το οποιο το ειχα συνδεση κιολας και στην αντιστοιχη εφαρμογη στον υπολογιστη μου. Ταυτοχρονα οπως γινεται με το viber. Καποια στιγμη το κινητο στο οποιο ηταν το viber εγινε "δευτερη" συσκευη μου διοτι αλλαξα αριθμο (τον αριθμο του viber αλλαξα,το σημειωνω αυτο κρατηστε το :P ) αλλα ποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να αλλαξω και το viber με αποτελεσμα στην συσκευη την οποια χρησιμοποιουσα σαν δευτερη, να υπαρχει συνδεδεμενο το viber κανονικα (οπως και με τον υπολογιστη) με τον αριθμο τον οποιο πεταξα ομως. Το viber λειτουργουσε κανονικα, συνδεδεμενο με τον αριθμο τον οποιο πεταξα. Περασε ο καιρος ομως, και ηρθε η στιγμη να αλλαξω αυτη την συσκευη, την "δευτερη" που σας λεω με την οποια ηταν συνδεδεμενο το viber με τον αριθμο τον οποιο πεταξα. Το αποτελεσμα λοιπον ειναι οτι στην νεα συσκευη που πλεον χρησιμοποιω δεν μπορω να συνδεσω τον τηλεφωνικο αριθμο που ειχα το viber διοτι τον πεταξα (και πρεπει να εχει ακυρωθει τελειως κιολας γτ εχει περασει πανω απο χρονος) γιατι μου ζηταει τον κωδικο μιας χρησης για την ενεργοποιηση του viber εκ νεου στην νεα συσκευη. Στον υπολογιστη συνεχιζει και ειναι συνδεδεμενο κανονικα και λειτουργει μια χαρα αλλα το θεμα μου ειναι αν μπορω με καποιο τροπο να το βαλω στην συσκευη μου στο κινητο οπως ας πουμε που σκαναρεις το barcode για να γινει activate στον υπολογιστη, κατι παρομοιο μηπως υπαρχει για να γινει και το αντιθετο? Εχω αρκετες και σημαντικες συνομιλιες μεσα στο viber και δεν θελω να γινει καμια στραβη και να φαει καμια αποσυνδεση και απο τον υπολογιστη γιατι μετα την εβαψα :P 

Υπαρχει καποιος τροπος ρε παιδια? γνωριζει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είχα ε ποτέ viber στον υπολογιστή και δεν ξέρω πως λειτουργεί, αλλά το βλέπω δύσκολο μιας και το viber στηρίζεται στον αριθμό τηλεφώνου για να ενεργοποιηθεί.

Επίσης πως εσύ άλλαξες αριθμό στο κινητό αλλά  εξακολουθουσες να χρησιμοποιείς το viber με τον παλιό αριθμό; Νομίζω δεν γίνεται αυτό...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, koutsis είπε

Δεν είχα ε ποτέ viber στον υπολογιστή και δεν ξέρω πως λειτουργεί, αλλά το βλέπω δύσκολο μιας και το viber στηρίζεται στον αριθμό τηλεφώνου για να ενεργοποιηθεί.

Επίσης πως εσύ άλλαξες αριθμό στο κινητό αλλά  εξακολουθουσες να χρησιμοποιείς το viber με τον παλιό αριθμό; Νομίζω δεν γίνεται αυτό...

Γίνεται. Μένει συνδεδεμένο το Viber στην συσκευή ακόμα και αν δεν έχεις κάρτα sim μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Vaggelisioan είπε

Γίνεται. Μένει συνδεδεμένο το Viber στην συσκευή ακόμα και αν δεν έχεις κάρτα sim μέσα 

Εγώ όσες φορές εγώ βγάλει τη sim από ένα κινητό και την έχω βάλει σε άλλο, σταμάτησε να λειτουργεί στο παλιό και έπρεπε να το ενεργοποιήσω στο καινούργιο.

Εκτός αν κρατησες την παλιά sim στο παλιό και έβαλες άλλη στο καινούργιο...

Επίσης λες ότι η συσκευή που είχες το viber που θέλεις  έγινε δεύτερη κάποια στιγμή. Στην πρώτη συσκευή που χρησιμοποιουσες μετά ,δεν είχες viber;

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που δεν έχεις το νούμερο δεν μπορείς να βάλεις viber σε καινούργιο τηλέφωνο.

Προσοχή αφού έχει περάσει χρόνος που πέταξες το νούμερο μπορεί να το πάρει άλλος πελάτης και το μήνυμα ενεργοποιήσεις να πηγαίνει σε αυτόν.

Με λίγα λόγια το έχασες το viber αφού δεν έχεις το νούμερο.

Κράτα ότι μπορείς από τον υπολογιστή αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tasos-e είπε

Από την στιγμή που δεν έχεις το νούμερο δεν μπορείς να βάλεις viber σε καινούργιο τηλέφωνο.

Προσοχή αφού έχει περάσει χρόνος που πέταξες το νούμερο μπορεί να το πάρει άλλος πελάτης και το μήνυμα ενεργοποιήσεις να πηγαίνει σε αυτόν.

Με λίγα λόγια το έχασες το viber αφού δεν έχεις το νούμερο.

Κράτα ότι μπορείς από τον υπολογιστή αλλού.

backup των συνομιλιων απο τον υπολογιστη μπορουν να κρατηθουν σε αρχειο τουλαχιστον? ωστε αν ενεργοποιησω viber με νεο νουμερο, να τις μεταφερω εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...