Προς το περιεχόμενο

Ζημιά σε αυτοκίνητο, στην πυλωτή.


t32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Θα παρακαλουσα όταν δεν γνωριζετε θεματα που μπορουν να φερουν σε σοβαροτατους μπελαδες τους εμπλεκομένους να μην αναφέρεστε σε αυτα.

Αντιγράφω απο το site της Αρχης Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων σχετικά με την εγκατασταση καμερας σε κοινόχρηστους χώρους μιας οικοδομής (https://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,124846&_dad=portal&_schema=PORTAL)

"........

.......

6. Απαιτείται ομοφωνία των ενοίκων για την εγκατάσταση συστήματος βιντεοεπιτήρησης σε κοινόχρηστους χώρους πολυκατοικίας;

Σύμφωνα με την Oδηγία 1/2011 απαιτείται απόφαση του οργάνου που είναι αρμόδιο για τη διαχείριση της πολυκατοικίας (π.χ. Γενική Συνέλευση ιδιοκτητών, όπως αυτή ορίζεται στον κανονισμό της πολυκατοικίας, με ποσοστά ανά ιδιοκτησία κ.λπ.).

Αν ο κανονισμός της πολυκατοικίας προβλέπει ήδη την εγκατάσταση του συστήματος βιντεοεπιτήρησης, τότε απλά ακολουθείται ό,τι ορίζεται στον κανονισμό.

Αν δεν προβλέπεται από τον κανονισμό η εγκατάσταση, απαιτείται συναπόφαση των 2/3 των ενοίκων. Αυτό σημαίνει ότι οι ένοικοι θα εκφράσουν γνώμη μόνο για το αν επιθυμούν ή όχι τη λειτουργία του συστήματος βιντεοεπιτήρησης. Επισημαίνεται ότι σε κάθε (κατοικημένο) διαμέρισμα αναλογεί μία ψήφος.

Κατόπιν θετικής γνώμης, δίνεται η δυνατότητα στην Γ.Σ. της πολυκατοικίας να αποφασίσει την εγκατάσταση.

....

...."

Και για να ξεκαθαρίσουμε τα πραγματα:

  • Η πυλωτή είναι διωτικός χώρος ΟΛΩΝ των ενοίκων της οικοδομής και οχι μονο του χρήστη της εκαστοτε θεσης σταθμευσης Η πυλωτη θωρείται κοινόχρηστος χώρος της οικοδομής και όχι ιδιωτικός χώρος του καθενος.
  • Η κάθε θεση στάθμευσης παραμένει σε καθε περιπτωση κοινοχρηστος χώρος της οικοδομης και δεν αποτελεί ιδιωτική περιουσία κανενός. Ο εκάστοτε "ιδιοκτήτης" έχει αποκτήσει απλά το αποκλειστικό δικαίωμα χρήσης αυτού του χώρου και τίποτε. Δεν αποτελει ξεχωριστή ιδιοκτησια (ουτε καν ιδιοκτησια) αλλα παρακολούθημα του εκαστοτε διαμερισματος και δεν επιτρεπεται ουτε να ενοικιαστει ή να παραχωρηθέι η χρήση του χώρου ξεχωριστα απο το διαμερισμα στο οποίο αποτελει παρακολουθημα.
  • Ως ιδιωτικός κοινοχρηστος χωρος της οικοδομης εντασεται στην προαναφερομενη νομοθεσια περι καμερων και συναινεσης του 2/3 των ενοίκων.
  • Προσοχη! Η συναίνεση αναφέρεται στα 2/3 των ΕΝΟΙΚΩΝ και όχι των Ιδιοκτητών με 1 ψηφο ανα διαμερισμα και οχι με βαση τα χιλιοστα του διαμερισματος.

Έγραψες ένα κάρο κατεβατά για να μας πεις ουσιαστικά ότι η πυλωτή είναι ιδιωτικός χώρος και η βίντεοσκοπηση κατόπιν άδειας, είναι νόμιμη. Μάλιστα ούτε καν κρατική άδεια, αλλά άδεια των ενοικων. 

Ευχαριστώ, αυτό είπα και εγώ. 

 

Υ. Γ. Από το copy paste σου, ξέχασες την πρώτη παράγραφο. 

"Τι ισχύει για την τοποθέτηση καμερών σε κοινόχρηστους χώρους πολυκατοικίας;

 

Κάμερα μπορεί να τοποθετηθεί σε κοινόχρηστο χώρο στάθμευσης, για επιτήρηση οχήματος, εφόσον δεν υπάρχει τέτοιο σύστημα από την πολυκατοικία. Θα πρέπει όμως γι’ αυτό να ερωτηθούν οι υπόλοιποι ένοικοι, η κάμερα να εστιάζει αποκλειστικά στο όχημα και να τοποθετηθούν ευδιάκριτες πινακίδες. Για αυτή την επεξεργασία, πρέπει να υποβάλεται γνωστοποίηση στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα. "

 

 

Επεξ/σία από N3M3SiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, popopo είπε

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ. Πρίν χρόνια βρίσκω το αυτοκίνητο χαραγμένο γύρω γύρω. Κάνω έναν χαμό και κατεβαίνει ένας γείτονας να δει και το δικό του. Τον ρωτάω αν είδε τίποτα (το μπαλκόνι του είναι ακριβώς από πάνω). Συνειδητοποίησε ποιός το είχε κάνει αλλά δεν ήθελε να μου πει.

Την επόμενη μέρα τοποθετώ κάμερα η οποία κάλυπτε όλο το αυτοκίνητο. Δεν είδα ξανά κάτι, μέχρι που αγόρασα νέο αυτοκίνητο και ξανάρχισαν.

Κάθε απόγευμα πλέον γίνεται ο χαμός από τα παιδιά του γείτονα με ποδήλατα ο οποίος έχει τραβήξει και όλα τα παιδιά της γειτονιάς στην πυλωτή μας. Το νέο αυτοκίνητο έχει αποκτήσει ήδη τα πρώτα "παράσημα" με εμένα να κατεβαίνω και να κάνω συνεχώς παρατηρήσεις με ήρεμο τρόπο. Μόλις ανέβω στο σπίτι αρχίζουν ξανά τα ίδια. Έχω αναγκαστεί μέχρι και το αυτοκίνητο να βγάζω κάποιες φορές στο δρόμο. Στην αρχή έλεγαν "δεν είναι τα παιδιά μας. Δεν τα αφήνουμε να πλησιάζουν". Και εγώ να απαντάω "μα μόλις τα είδα στην κάμερα να πέφτουν πάνω στο αυτοκίνητο".

Προημερών τα πέτυχα γύρω από το αυτοκίνητό μου πάλι και φορτωμένος έκανα παρατήρηση στους γονείς (ένοικοι διπλανών πολυκατοικιών) επειδή κάνουν φθορές σε ξένη περιουσία. Η απάντηση ήταν ότι δεν είναι τα παιδιά τους. Όταν είπα ότι τα βλέπω στην κάμερα, απάντησαν ότι έρχονται στη δική μου πολυκατοικία επειδή έχουμε φώς ενώ αυτοί δεν έχουν φώτα στις δικές τους... Εκεί σταμάτησε η συζήτηση λόγω έλλειψης στοιχειώδους αστικής ευγένειας από τους απέναντί μου.

"Αστική ευγένεια"... 

^ Μάλλον καντονέζικη φράση ειναι η παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Έγραψες ένα κάρο κατεβατά για να μας πεις ουσιαστικά ότι η πυλωτή είναι ιδιωτικός χώρος και η βίντεοσκοπηση κατόπιν άδειας, είναι νόμιμη. Μάλιστα ούτε καν κρατική άδεια, αλλά άδεια των ενοικων. 

Ευχαριστώ, αυτό είπα και εγώ. 

Υ. Γ. Από το copy paste σου, ξέχασες την πρώτη παράγραφο. 

"Τι ισχύει για την τοποθέτηση καμερών σε κοινόχρηστους χώρους πολυκατοικίας;

Κάμερα μπορεί να τοποθετηθεί σε κοινόχρηστο χώρο στάθμευσης, για επιτήρηση οχήματος, εφόσον δεν υπάρχει τέτοιο σύστημα από την πολυκατοικία. Θα πρέπει όμως γι’ αυτό να ερωτηθούν οι υπόλοιποι ένοικοι, η κάμερα να εστιάζει αποκλειστικά στο όχημα και να τοποθετηθούν ευδιάκριτες πινακίδες. Για αυτή την επεξεργασία, πρέπει να υποβάλεται γνωστοποίηση στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα. "

Θέλω να εγκαταστήσω σύστημα βιντεοεπιτήρησης. Είμαι υποχρεωμένος να υποβάλω γνωστοποίηση στην Αρχή;

Όχι, η υποχρέωση γνωστοποίησης ή λήψης άδειας από την Αρχή καταργήθηκε. Για λεπτομέρειες δείτε τη σχετική ανακοίνωση της Αρχής και την απόφαση 46/2018. Ενδεχομένως, όμως, λόγω της επεξεργασίας που θα κάνετε μέσω του συστήματος βιντεοεπιτήρησης, να έχετε, εκ του Κανονισμού (ΕΕ) 2016/679, κάποιες πρόσθετες υποχρεώσεις (βλ. οδηγό συμμόρφωσης εδώ - και ιδίως για την υποχρέωση τήρησης αρχείων δραστηριοτήτων εδώ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συναγερμός που αναφέρθηκε σαν λύση δεν είναι καλή ιδέα. Στην αρχή μπορεί να τρομάξει
τα παιδιά, αλλά τις επόμενες φορές δε θα τους νοιάζει τίποτα.  Το παιχνίδι συνεχίζεται.  Μη
σας πω ότι μέρος του παιχνιδιού τους θα γίνει και ο συναγερμός.  Μιλάμε για παιδιά και στα
παιδιά τους αρέσει να παίζουν με οτιδήποτε. Κάτι που ξεχάσαμε να κάνουμε εμείς...
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, agrio.imeros είπε

Ο συναγερμός που αναφέρθηκε σαν λύση δεν είναι καλή ιδέα. Στην αρχή μπορεί να τρομάξει
τα παιδιά, αλλά τις επόμενες φορές δε θα τους νοιάζει τίποτα.  Το παιχνίδι συνεχίζεται.  Μη
σας πω ότι μέρος του παιχνιδιού τους θα γίνει και ο συναγερμός.  Μιλάμε για παιδιά και στα
παιδιά τους αρέσει να παίζουν με οτιδήποτε. Κάτι που ξεχάσαμε να κάνουμε εμείς...
 

Θα αγανανακτήσουν και άλλοι και όταν θα γκρινιάζουν στον ts θα τους στέλνει στον γείτονα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, agrio.imeros είπε

Ο συναγερμός που αναφέρθηκε σαν λύση δεν είναι καλή ιδέα. Στην αρχή μπορεί να τρομάξει
τα παιδιά, αλλά τις επόμενες φορές δε θα τους νοιάζει τίποτα.  Το παιχνίδι συνεχίζεται.  Μη
σας πω ότι μέρος του παιχνιδιού τους θα γίνει και ο συναγερμός.  Μιλάμε για παιδιά και στα
παιδιά τους αρέσει να παίζουν με οτιδήποτε. Κάτι που ξεχάσαμε να κάνουμε εμείς...
 

Δεν νομίζω οτι θα είναι ωραίο παιχνίδι που θα χτυπάει ο συναγερμός και θα παίρνει τα αυτιά των παιδιών και της γειτονιάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε οτι ειναι να κανεισ φιλε νομικά αλλα να ξέρεις οτι θα σου στοιχισει ο κούκος αηδόνι ... αγωγή δικηγόρου +έξοδα+μεγαροσημα +μπλαμλπα==500 μιν 

αλλα ετσι πρεπει δυστυχώς 

αλλα για να εισαι ανετοσ θ απρεπει να αποδεχθεισ οτι απο την στιγγμη που πηρεσ αυτοκινητο εχεισ στο δρομο εκτεθειμενη την περιουσια σου και δεν θα πρεπει να χολοσκας ...

κοινος γραψε στα τετοιΑ ΣΟΥ τισ γρατζουνιεσ κανεισ δεν νοιαζετε κανεισ δεν τισ κοιταζει και το κυριοτερο δεν προκειτε να σου δωσει κανενασ περισοτερα λεφτα αν το πουλησεισ αυριο και δεν εχει καμια γρατζουνια ...

αυτο το κολημα το ειχα και εγω στα 1990s αλλα ευτυχος οχι πια 

ουτε λαδια δεν αλλαζω πλεων ...

 

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα θα ήταν να πάρεις δύο παιδάκια φίλων σου με μεγάλα ποδήλατα,  και να τους πεις: το βλέπετε αυτό το Ι/Χ; (του γείτονα) θέλω να περνάτε από δίπλα συνέχεια και να το χτυπάτε. πόδια χέρια τιμόνι, ότι βρείτε. Εσύ θα κάτσεις στο μπαλκόνι και θα λες, οχι βρε Κωστάκη μην το κάνεις αυτό θα σε κάνω ντα. Και αν σου ζητήσει τον λόγο, θα του πεις το κλασικό που λένε οι αναίσθητοι σταρχιδιστές που αφήνουν τα παιδιά τους να κάνουν ότι γουστάρουν "παιδιά είναι". Και για να σας προλάβω, έχω παιδιά αλλά φρόντιζα και φροντίζω πάντα να μην ενοχλούν τους δίπλα όποιοι και αν είναι αυτοί οι δίπλα όπου και αν είναι αυτό το δίπλα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, t32 είπε

Τεσπα, τι μπορω να κανω; Εχει συμβει σε καποιον απο εσας κατι παρομοιο και πως το αντιμετωπισατε;

https://kokkinoplitis.gr/ενισχυμένη-κουκούλα-αυτοκινήτου-l_p3623.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
32 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

κανε οτι ειναι να κανεισ φιλε νομικά αλλα να ξέρεις οτι θα σου στοιχισει ο κούκος αηδόνι ... αγωγή δικηγόρου +έξοδα+μεγαροσημα +μπλαμλπα==500 μιν 

αλλα ετσι πρεπει δυστυχώς 

αλλα για να εισαι ανετοσ θ απρεπει να αποδεχθεισ οτι απο την στιγγμη που πηρεσ αυτοκινητο εχεισ στο δρομο εκτεθειμενη την περιουσια σου και δεν θα πρεπει να χολοσκας ...

κοινος γραψε στα τετοιΑ ΣΟΥ τισ γρατζουνιεσ κανεισ δεν νοιαζετε κανεισ δεν τισ κοιταζει και το κυριοτερο δεν προκειτε να σου δωσει κανενασ περισοτερα λεφτα αν το πουλησεισ αυριο και δεν εχει καμια γρατζουνια ...

αυτο το κολημα το ειχα και εγω στα 1990s αλλα ευτυχος οχι πια 

ουτε λαδια δεν αλλαζω πλεων ...

φαντάζομαι απλά να γνωρίζεις τι συμβαίνει στο όχημα που δεν αλλάζεις τα λάδια ή δεν κοιτάς αν έχει νερό στο ψυγείο.?

εγώ πάντως διαφωνώ φίλε μου γιατί το όποιο όχημα είτε με δύο είτε με τέσσερις ρόδες έχεις δώσει χρήματα δεν στο χάρισε κανείς

το ίδιο είναι και το σπίτι

όλα στην ζωή μας έχουν κάποια αξία σε χρήματα τουλάχιστον στους περισσότερους

σε μερικούς μπορεί να μην έχουν γιατί τους τα χάρισαν (δωρεάν)

αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα όπως τα περιγράφεις εγώ ως διαχειριστής που ήμουν μέχρι 31/12/2019 θα έπρεπε να έχω σπάσει τα μισά αυτοκίνητα της γειτονιάς που μένω καθώς καταπατούσαν ιδιωτική περιουσία που δεν σέβονται

ευτυχώς δεν χρειάστηκε να προβώ σε κάτι τέτοιο αρκεί που τους μίλησα και τους έδωσα να καταλάβουν ότι αν δεν συμμορφωθούν τον λόγο έχουν οι αρμόδιες αρχές έτσι δεν έχω χαλάσει με κανέναν γείτονα τις σχέσεις μου ... μάλλον έχω να κάνω με ανθρώπους και όχι με "μαιμούδες" τι να πω...γιατί ακόμα και τα παιδιά που παίζουν στην γειτονιά σέβονται τα ξένα πράγματα και τις ώρες π.χ κοινής ησυχίας.

1 ώρα πριν, agrio.imeros είπε

Ο συναγερμός που αναφέρθηκε σαν λύση δεν είναι καλή ιδέα. Στην αρχή μπορεί να τρομάξει
τα παιδιά, αλλά τις επόμενες φορές δε θα τους νοιάζει τίποτα.  Το παιχνίδι συνεχίζεται.  Μη
σας πω ότι μέρος του παιχνιδιού τους θα γίνει και ο συναγερμός.  Μιλάμε για παιδιά και στα
παιδιά τους αρέσει να παίζουν με οτιδήποτε. Κάτι που ξεχάσαμε να κάνουμε εμείς...
 

αν μπορούν να παίξουν τα παιδιά με σειρήνα να χτυπάει δίπλα τους 120 db και δεν χάσουν την ακοή τους

τότε μιλάμε για σούπερ "μαιμουδάκια" παιδιά ήθελα να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

φαντάζομαι απλά να γνωρίζεις τι συμβαίνει στο όχημα που δεν αλλάζεις τα λάδια ή δεν κοιτάς αν έχει νερό στο ψυγείο.?

εγώ πάντως διαφωνώ φίλε μου γιατί το όποιο όχημα είτε με δύο είτε με τέσσερις ρόδες έχεις δώσει χρήματα δεν στο χάρισε κανείς

το ίδιο είναι και το σπίτι

όλα στην ζωή μας έχουν κάποια αξία σε χρήματα τουλάχιστον στους περισσότερους

σε μερικούς μπορεί να μην έχουν γιατί τους τα χάρισαν (δωρεάν)

αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα όπως τα περιγράφεις εγώ ως διαχειριστής που ήμουν μέχρι 31/12/2019 θα έπρεπε να έχω σπάσει τα μισά αυτοκίνητα της γειτονιάς που μένω καθώς καταπατούσαν ιδιωτική περιουσία που δεν σέβονται

ευτυχώς δεν χρειάστηκε να προβώ σε κάτι τέτοιο αρκεί που τους μίλησα και τους έδωσα να καταλάβουν ότι αν δεν συμμορφωθούν τον λόγο έχουν οι αρμόδιες αρχές έτσι δεν έχω χαλάσει με κανέναν γείτονα τις σχέσεις μου ... μάλλον έχω να κάνω με ανθρώπους και όχι με "μαιμούδες" τι να πω...γιατί ακόμα και τα παιδιά που παίζουν στην γειτονιά σέβονται τα ξένα πράγματα και τις ώρες π.χ κοινής ησυχίας.

μα ειπα να κινηθείς νομικα για να βρεις το δίκιο σου .... 

ξέρεις υπάρχουν και δικομανής που κανουν την πλακα τουσ  ...

αλλα το αλλο ειναι προσωπικη αποψη και εαν θελεισ το ενστερνίζεσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

μα ειπα να κινηθείς νομικα για να βρεις το δίκιο σου .... 

ξέρεις υπάρχουν και δικομανής που κανουν την πλακα τουσ  ...

αλλα το αλλο ειναι προσωπικη αποψη και εαν θελεισ το ενστερνίζεσε 

ξέρεις είμαστε στην Ελλάδα δεν είμαστε στις ΗΠΑ για να ίσχυε αυτό που λες για ανθρώπους που κάνουν με το παραμικρό μήνυση κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

ξέρεις είμαστε στην Ελλάδα δεν είμαστε στις ΗΠΑ για να ίσχυε αυτό που λες για ανθρώπους που κάνουν με το παραμικρό μήνυση κτλ..

μα στην ελλαδα υπαρχουν πολοι δικομανης .... γιαυτο υπαρχει ουρα στην εκδικαση υποθεσησ 2 χρονια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Θα αγανανακτήσουν και άλλοι και όταν θα γκρινιάζουν στον ts θα τους στέλνει στον γείτονα.

 

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Δεν νομίζω οτι θα είναι ωραίο παιχνίδι που θα χτυπάει ο συναγερμός και θα παίρνει τα αυτιά των παιδιών και της γειτονιάς...

 

23 λεπτά πριν, ikorolis είπε

αν μπορούν να παίξουν τα παιδιά με σειρήνα να χτυπάει δίπλα τους 120 db και δεν χάσουν την ακοή τους

τότε μιλάμε για σούπερ "μαιμουδάκια" παιδιά ήθελα να πω.

Με το συμπάθιο αλλά χέστηκαν τα παιδιά(ειδικά τα παιδιά) και η γειτονιά για το συναγερμό.
Το έχουμε δει το έργο.  Εσείς τι νομίζετε ότι τα παιδιά είναι δίπλα από τα αυτοκίνητα;
Και ας πούμε με τα πολλά ότι την ψώνισε κάποιος γείτονας με το θόρυβο, τα παιδιά θα ψάξει
να βρει; Από τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου θα ζητήσει το λόγο. Και τι θα τους πει δηλαδής;
Ότι παίζουν τα παιδιά του γείτονα δίπλα από το αυτοκίνητο του και για να τα συνετίσει αυτός
έβαλε υπερευαίσθητο συναγερμό;
Παιδική χαρά μιλάμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, agrio.imeros είπε

Με το συμπάθιο αλλά χέστηκαν τα παιδιά(ειδικά τα παιδιά) και η γειτονιά για το συναγερμό.
Το έχουμε δει το έργο.  Εσείς τι νομίζετε ότι τα παιδιά είναι δίπλα από τα αυτοκίνητα;
Και ας πούμε με τα πολλά ότι την ψώνισε κάποιος γείτονας με το θόρυβο, τα παιδιά θα ψάξει
να βρει; Από τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου θα ζητήσει το λόγο. Και τι θα τους πει δηλαδής;
Ότι παίζουν τα παιδιά του γείτονα δίπλα από το αυτοκίνητο του και για να τα συνετίσει αυτός
έβαλε υπερευαίσθητο συναγερμό;
Παιδική χαρά μιλάμε...

Όταν χτυπάει ο συναγερμός δηλαδή εσύ λες δεν ευθύνεται αυτός που πειράζει το όχημα (στην περίπτωση μας τα παιδιά που το έχουν βάλει για δοκάρι, αλλού κάποιος κλέφτης κλπ) αλλά αυτός που έβαλε το συναγερμό...

Τι λογική είναι αυτή;

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...