Προς το περιεχόμενο

Κουνουπακιααααα 2020!!!!


ZathuraEdition

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εγινεεεεεε δεν βλεπω κανενα 2020 post με θεμα τα κουνουπια 😮 !! Θα κανω εγω λοιπον και θα εκθεσω τις αποριες μου !!

Σημερα που πηγα μαρκετ, ειδα οτι η Aroxol εβγαλε καινουργιο υγρο + ταμπλετες κατα των κουνουπιων. Το υγρο λεει οτι εχει διαφορα αιθερια ελαια  1. Σιτρoνέλλα, 2. Ευκάλυπτος, 3.Λεβάντα, και 4. Λεμόνι ! Αν και επαιρνα το classic πηρα να δοκιμασω αυτο... απο μυρωδια ειναι ευχαριστο τωρα δεν ξερω αν κανει και δουλεια δεν εχω και ορθανοιχτες τις πορτες...  Γενικα εχω παρατηρησει κουνουπια παντως με ενω το υγρο λειτουργει και οι πορτα να ειναι ανοιχτη... 

Γενικα αυτα τα υγρα ποσο "υγιεινα" ειναι οταν τα εισπνεουμε? 

Περα απο τις σιτες, εσεις φετος πως αντιμετωπιζετε τα κουνουπακια?

Φετος δεν ειδα και κανενα μυρμηγκάκι... γενικα εμφανιζονται.... δεν εφευγαν με τιποτα και τα ειχα κανει συγκατοικους χαχα


 

Επεξ/σία από ZathuraEdition
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πονεμένη ιστορία.

Έλα στα Μεσόγεια τη χαβούζα της Αττικής που κάποιοι τη λένε και καλή περιοχή να σου εγώ πόσα απίδια παίρνει ο σάκκος. Αντικουνουπικό;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Μιλάμε για υγρό aroxol σχεδόν 12 μήνες το χρόνο γιατί πάει να καταργηθεί ο χειμώνας που χάνονταν. Όταν το βρω σε πραγματική προσφορά (και όχι την κλασική 1+1 , 6 ευρώ) στοκάρω 2-3 κουτιά  που έχουν ένα + ένα δώρο.Λέει η σύζυγος τι τα θέλεις και γεμίζεις το ντουλάπι  αλλά συνέχεια εμφανίζεται η κόρη ή ο γιος ρωτώντας αν υπάρχει υγρό γιατί δεν μπορούν να κοιμηθούν από τις ελεύθερες πτήσεις και ξέρουν ότι θα βρουν. 

Έχει και μυρμηγκάκια αλλά τα συγκεκριμένα δεν είναι και τόσο ενοχλητικά.Μπορεί να έχουμε που και που καμιά επίσκεψη αν μείνει κάποιο γλυκό εκτεθειμένο αλλά μέχρι εκεί.Μετά θα βγουν έξω και θα αναζητήσουν αλλού τροφή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι κουνουπακια,ειναι το ποιο φονικο ζωο για τον αθρωπα.......στο σπιτι,σιτες παντου και ταμπλετες ανα διαστηματα,και προσοχη κατα την εισοδο και εξοδο απο το σπιτι.αν θεαθει εντος σπιτιου ενα,αρχιζει αποστολη εξοντωσης που δεν σταματαει αν δεν θανατωθει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αφού άρχισε το θέμα που άρχισε, πείτε μου λίγο ποιο θεωρείται το "καλύτερο" αντικουνουπικό υγρό (προφανώς να δίνει μαζί και αντάπτορα για να το βάζω στην πρίζα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Αφού άρχισε το θέμα που άρχισε, πείτε μου λίγο ποιο θεωρείται το "καλύτερο" αντικουνουπικό υγρό (προφανώς να δίνει μαζί και αντάπτορα για να το βάζω στην πρίζα).

Έχω χρησιμοποιήσει από όλα.Θεωρώ ότι είναι παρόμοια.Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ aroxol το οποίο βάζει συχνά προσφορά στο lidl 1+1 δώρο με αρκετή ποσότητα υγρού μέσα (45 νύχτες) με 3 ευρώ.

Μακριά από κάτι κινέζικα κ.λ.π. φτηνιάρικα.Είχα πάρει μια φορά είχε κλείσει ο λαιμός μου και μέχρι να καταλάβω τι φταίει υπέφερα πολύ.Σίγουρα και τα άλλα δεν είναι αθώα αλλά δεν γίνεται διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
53 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Έχω χρησιμοποιήσει από όλα.Θεωρώ ότι είναι παρόμοια.Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ aroxol το οποίο βάζει συχνά προσφορά στο lidl 1+1 δώρο με αρκετή ποσότητα υγρού μέσα (45 νύχτες) με 3 ευρώ.

Μακριά από κάτι κινέζικα κ.λ.π. φτηνιάρικα.Είχα πάρει μια φορά είχε κλείσει ο λαιμός μου και μέχρι να καταλάβω τι φταίει υπέφερα πολύ.Σίγουρα και τα άλλα δεν είναι αθώα αλλά δεν γίνεται διαφορετικά.

Οκ έγινε γιατί όπου νάναι ετοιμάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τελευταία 3 χρόνια παίρνουμε αυτό

https://www.raid.gr/el-gr/products/raid-night-and-day-holder-1

δεν τσιμπάνε και γίνονται  εύκολοι στόχοι σαν να μαστούρωσαν  :P 

ο πατέρας μου έχει τρομερή ευαισθησία στον λαιμό με αυτά και από τότε που του το πρότεινα είναι ευχαριστημένος.

παλιότερα έπαιρνα το υγρό pyrox που εκεί ήμουν ευχαριστημένος αλλά ένιωθα μια μυρωδιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fendona(+k othrine) + ψεκαστήρα προπιεσης 10€

φαρμακεια,skroutz,φυτωρια...τον ψεκαστηρα σε φυτωρια πρακτικερ υδραυλικα κτλ

Κάθε Χ μερες σε εξ.τοίχους κτλ ..μετά από βροχες προφανώς φεύγει

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Έχω χρησιμοποιήσει από όλα.Θεωρώ ότι είναι παρόμοια.Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ aroxol το οποίο βάζει συχνά προσφορά στο lidl 1+1 δώρο με αρκετή ποσότητα υγρού μέσα (45 νύχτες) με 3 ευρώ.

Μακριά από κάτι κινέζικα κ.λ.π. φτηνιάρικα.Είχα πάρει μια φορά είχε κλείσει ο λαιμός μου και μέχρι να καταλάβω τι φταίει υπέφερα πολύ.Σίγουρα και τα άλλα δεν είναι αθώα αλλά δεν γίνεται διαφορετικά.

Χμμ εδω στην Αθηνα απο ΑΒ Βασιλοπουλο.. μονο 1+1 βρισκω και αυτα 5+ ευρω.. αλλα ενταξει δεν παραπονιεμαι γιατι βγαζουν πολυυυυυυυυυ καιρο! Το θεμα ειναι ποσο κανουν δουλεια. Γιατι δεν μπορω να βαλω σιτες... αν αφησω την πορτα ανοιχτη με το aroxol θα κανουν εφοδο? χαχα ή τα απωθει να μπουν στον χωρο...

 

3 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

δεν τσιμπάνε και γίνονται  εύκολοι στόχοι σαν να μαστούρωσαν  :P 

 

Δεν θα τα σκοτωσω αν δεν με τσιμπησουν... αν και τωρα πια με το που περασει απο μπροστα μου.. μαστουρωμενο ή οχι, μου κολλαει στον εγκεφαλο και θελω να το σκοτωσω... αλλιως εχω στο μυαλο μου οτι υπαρχει κουνουπι στο δωματιο! χαχα! Το θεμα ειναι... αυτα που ειναι ηδη μεσα μαστουρωνουν και αυτα που ειναι εξω δεν μπαινουν λογω μυρωδιας? ή ολα μπαινουν τυπου party για μαστουρωμα...

 

3 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

παλιότερα έπαιρνα το υγρό pyrox που εκεί ήμουν ευχαριστημένος αλλά ένιωθα μια μυρωδιά 

Αυτο της Aroxol τωρα με την μυρωδια βοτανων .. ειναι κομπλε.. και το classic ηταν καλο γιατι μονο αν πηγαινες ακριβως απο πανω του καταλαβανες μυρωδια. Ποσο βεβαια επιβλαβλεις ειναι αυτες οι μυρωδιες μακροπροθεσμα... χαχα 

 

6 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Αφού άρχισε το θέμα που άρχισε, πείτε μου λίγο ποιο θεωρείται το "καλύτερο" αντικουνουπικό υγρό (προφανώς να δίνει μαζί και αντάπτορα για να το βάζω στην πρίζα).

Και ανοιγω σημερα Insomnia βλεπω 0 ειδοποιησεις και στεναχωρηθηκα... λεω κανεις δεν θελει να μιλησει για τα κουνουπακια 😕 αλλα μετα παρατηρησα οτι ειχε κοσμο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, ZathuraEdition είπε

Τι εγινεεεεεε δεν βλεπω κανενα 2020 post με θεμα τα κουνουπια 😮 !! Θα κανω εγω λοιπον και θα εκθεσω τις αποριες μου !!

Σημερα που πηγα μαρκετ, ειδα οτι η Aroxol εβγαλε καινουργιο υγρο + ταμπλετες κατα των κουνουπιων. Το υγρο λεει οτι εχει διαφορα αιθερια ελαια  1. Σιτρoνέλλα, 2. Ευκάλυπτος, 3.Λεβάντα, και 4. Λεμόνι ! Αν και επαιρνα το classic πηρα να δοκιμασω αυτο... απο μυρωδια ειναι ευχαριστο τωρα δεν ξερω αν κανει και δουλεια δεν εχω και ορθανοιχτες τις πορτες...  Γενικα εχω παρατηρησει κουνουπια παντως με ενω το υγρο λειτουργει και οι πορτα να ειναι ανοιχτη... 

Γενικα αυτα τα υγρα ποσο "υγιεινα" ειναι οταν τα εισπνεουμε? 

Περα απο τις σιτες, εσεις φετος πως αντιμετωπιζετε τα κουνουπακια?

Φετος δεν ειδα και κανενα μυρμηγκάκι... γενικα εμφανιζονται.... δεν εφευγαν με τιποτα και τα ειχα κανει συγκατοικους χαχα


 

εγω θα συμφωνησω με το βαγγο. σιτα, ανεμιστηρας και φωτοπαγιδα. δε μ αρεσουν τα δηλητηρια και αμα κανεις τα προηγουμενα τοτε ελαχιστα κουνουπια θα σε τσιμπησουν. ευτυχως εχω καλη ανοχη στα τυχον τσιμπηματα, η κοπελα μου δυστυχως δε μπορει να πει το ιδιο και βαζει πανω της ολο αλοιφες κλπ.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...