Προς το περιεχόμενο

Κουνουπακιααααα 2020!!!!


ZathuraEdition

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 16/06/2020 at 18:17, kage said:

Fendona(+k othrine) + ψεκαστήρα προπιεσης 10€

φαρμακεια,skroutz,φυτωρια...τον ψεκαστηρα σε φυτωρια πρακτικερ υδραυλικα κτλ

Κάθε Χ μερες σε εξ.τοίχους κτλ ..μετά από βροχες προφανώς φεύγει

Το εχρς δοκιμάσει σε χώμα;

10τμ έχω όλα και όλα με 2 δέντρα, αλλα δεν το βλέπει ο ήλιος να στεγνώσει και κάνουν πάρτυ τα κουνούπια, βγαίνω να μαζέψω κάνα βερίκοκο μεσημέρι και γυρνάω πίσω με 6-7 τσιμπήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ψεκάζω στον κήπο με πιστόλι προπιεσεως από το praktiker, το decis. Φαίνεται να κάνει πολύ καλή δουλειά διότι πριν ψεκάσω τα νιώθω να σκάνε στα μούτρα μου όπως αιωρούνται και μετά δεν υπάρχει τίποτα. Μετά από βροχές βέβαια θέλει επανάληψη. Μέσα στο σπίτι κλασσικά υγρό στην πρίζα.

Επεξ/σία από turbakiasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2020 στις 3:55 ΜΜ, qwertyuiop2 είπε

Ισχύει αυτό, ή τρολάρεις; Υπάρχει δηλαδή λοιμώδης παράγοντας που επηρεάζει τη φλεγμονή του τσιμπήματος, με αποτέλεσμα αυτά που έχουμε στα Πεύκα και τις χλωριωμένες πισίνες της Κηφισιάς να είναι "καθαρότερα" από άλλα, και άρα να με τσιμπούν και αυτά, αλλά να μην το καταλαβαίνω;

Σε γενικές γραμμές με τσιμπάνε εύκολα τα κουνούπια, κάνουν μια κοκκινίλα και περνάει. Ίσως λίγο ξύσιμο. Κάτι που μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση όμως ήταν πως όταν είχα πάει στρατό (Έβρος), το σώμα αντιδρούσε εντελώς διαφορετικά. Σε τσίμπαγε το κουνούπι κοντά στον ποταμό, και πάνω από το τσίμπημα όπως πάει η κυκλοφορία του αίματος έκανε μεγάλο, κοκκινισμένο και ζεστό βουναλάκι, το οποίο και τσίτωνε το δέρμα. Ραδιενεργά απόβλητα κλπ.

Αυτό διήρκεσε ένα δι-βδόμαδο, μετά ο οργανισμός μας έμαθε στα γκατζολοκούνουπα και - ενώ πάλι σε τσίμπαγαν - δεν υπήρχε αντίδραση. Δεν ξέρω αν αναφέρεται σε αυτό το φαινόμενο ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Εγώ ψεκάζω στον κήπο με πιστόλι προπιεσεως από το praktiker το decis. Φαίνεται να κάνει πολύ καλή δουλειά διότι πριν ψεκάσω τα νιώθω να σκάνε στα μούτρα μου όπως αιωρούνται και μετά δεν υπάρχει τίποτα. Μετά από βροχές βέβαια θέλει επανάληψη. Μέσα στο σπίτι κλασσικά υγρό στην πρίζα.

https://bissinokipos.gr/entomoktono-decis-2.5-EC-0671 αυτό λες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Σωστός. 1ml/ltr νερό η αναλογία.

Επεξ/σία από turbakiasss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, turbakiasss said:

Εγώ ψεκάζω στον κήπο με πιστόλι προπιεσεως από το praktiker το decis. Φαίνεται να κάνει πολύ καλή δουλειά διότι πριν ψεκάσω τα νιώθω να σκάνε στα μούτρα μου όπως αιωρούνται και μετά δεν υπάρχει τίποτα. Μετά από βροχές βέβαια θέλει επανάληψη. Μέσα στο σπίτι κλασσικά υγρό στην πρίζα.

κάνω την άνοιξη Decis 5-6 φορές για τη μεσογειακή μύγα στα βερίκοκα, αφού σπάσει το χρώμα τους σε πορτοκαλί το σταματάω.

την επόμενη βδομάδα που δεν θα έχω άλλο καρπό θα αρχίσω το ψέκασμα ξανά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Το υγρό που μπαίνει στην πρίζα το πετάμε στα σκουπίδια ή δεν κάνει?

Εγω χρησιμοποιω της Aroxol το καινουργιο που βγηκε φετος με τα βοτανα.... εχει ευχαριστη μυρωδια προς το παρον δεν με εχουν τσιμπησει... ΒΕΒΑΙΑ δεν μπορω να πω οτι δεν σκοτωσα 3-4 που ειδα να πετανε... αλλα τα σκοτωσα ευκολα... οποτε μαλλον τα ζαλιζει και δεν σε τσιμπανε? Δεν ξερω αν τα εμποδιζει απο το να μπουν μεσα στον χωρο εξ αρχης.. .γιατι αν μονο τα ζαλιζει τι να το κανω??? θα το εχω ανοιχτο 24/7? -.- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πως σας βγάζουν 40 μέρες,  εγώ έχω 3 υγρά διάσπαρτα στο σπίτι αλλά μέρα νύχτα δε βγάζουν πάνω από 10 μέρες.  Φυσικά δε με ενδιαφέρει το κόστος,  προτιμώ να κόψω από αλλού γιατί δεν την παλεύω καθόλου,  ειδικά στον ύπνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

με το ποτισμα πως την παλευετε;

τι κριλεν εχω δοκιμασει, τι μακρυμανικα, τι καλτσες μες στο παντελονι, κι ομως, πανε και με τρωνε στον αστραγαλο 😮 

οτι ναι, δεν παλευονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω το υγρό teza από lidl που το βάζει πολύ συχνά προσφορά 1+1 δώρο στα 3 ευρώ και το κάθε μπουκαλάκι λέει για 60 βράδια. Έρχεται 1,5 ευρώ το μπουκαλάκι.Το έχει και αυτή τη βδομάδα για κάποιον που ενδιαφέρεται.

Εμείς εδώ Μεσόγεια δυστυχώς χωρίς υγρό δεν κοιμόμαστε. Είναι κοπάδια που ζουν στους βόθρους και στο δίκτυο ομβρίων στο οποία καταλήγουν βοθρόνερα. Ζήτημα 2-3 μήνες το χειμώνα να ησυχάσουμε από κουνούπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...