Προς το περιεχόμενο

Κινητό τηλέφωνο


gab76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει κινητό τηλέφωνο με φυσικά πλήκτρα όμως να διαθέτει WiFi και δυνατότητα εγκατάσταση Viber η Whatsapp; φυσικά προτιμώ να γίνει αγορά από Ελλάδα οχι Κίνα κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, gab76 είπε

καλησπέρα. Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει κινητό τηλέφωνο με φυσικά πλήκτρα όμως να διαθέτει WiFi και δυνατότητα εγκατάσταση Viber η Whatsapp; φυσικά προτιμώ να γίνει αγορά από Ελλάδα οχι Κίνα κτλ. 

What's Up υποστηριζουν 2-3 μοντελα. Viber εχω την εντυπωση κανενα. Λογικα δεν νομιζω να τα βρεις απο Ελλαδα.

Προς τι η αναζητηση? Μην νομιζεις οτι οι μεγαλοι δεν μαθαινουν γρηγορα ενα Smartphone εαν τους ενδιαφερει.

Εβγαινε καποια στιγμη ενα προσθετο εξωτερικο φυσικο πληκτρολογια και για το Samsung S7 αλλα δεν νομιζω να το βρεις πουθενα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

What's Up υποστηριζουν 2-3 μοντελα. Viber εχω την εντυπωση κανενα. Λογικα δεν νομιζω να τα βρεις απο Ελλαδα.

Προς τι η αναζητηση? Μην νομιζεις οτι οι μεγαλοι δεν μαθαινουν γρηγορα ενα Smartphone εαν τους ενδιαφερει.

Εβγαινε καποια στιγμη ενα προσθετο εξωτερικο φυσικο πληκτρολογια και για το Samsung S7 αλλα δεν νομιζω να το βρεις πουθενα πια.

για την μητέρα (68 χρ. είναι) φυσικά έκανα μια δοκιμή με ένα lg k10 που έχω όμως δυσκολεύεται πολύ δυστυχώς.  τέλος πάντων θα δω τι μπορώ να κάνω,πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

Επεξ/σία από gab76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, gab76 είπε

για την μητέρα (68 χρ. είναι) φυσικά έκανα μια δοκιμή με ένα lg k10 που έχω όμως δυσκολεύεται πολύ δυστυχώς.  τέλος πάντων θα δω τι μπορώ να κάνω,πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

Ειδικά εάν επιθυμείς χρήση what's up και Viber, ένα σύγχρονο smartphone θα την βολεύει απείρως καλύτερα από ένα feature phone με πλήκτρα. Μια χαρά μικρή είναι σε ηλικία. Θα το μάθει μέσα στο μήνα και θα σου ζητήσει και καλύτερο. Να το ξέρεις. Και εάν τα οικονομικά σου το επιτρέπουν μην πάρεις κανένα entry level. Είναι ταλαιπωρία για όλους και ειδικά για όσους τώρα μαθαίνουν την χρήση. Εάν κολλάει βλαστιμας και το πετάς.

Μην ξεχνάς ότι στα smartphones όλα τα μενού και το πληκτρολόγιο πορείς να τα σεταρεις και με μεγαλύτερες γραμματοσειρές ώστε να βολεύουν και μεγαλύτερους ή μεγαλύτερα δάχτυλα.

Άσε που με το που μάθουν και την φωτογραφική την χρησιμοποιούν συνέχεια

Τι budget μπορείς να διαθεσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς για την ιστορία, υπάρχουν στην αγορά κινητά με πληκτρολόγιο που θα υποστήριζαν τις παραπάνω εφαρμογές και σύνδεση wifi. Πρόκειται για τα μοντέλα MLS Easy TS και MLS Easy Flip με "αρχαία" 'εκδοση Android και ανάλογα τεχνικά χαρακτηριστικά, αλλά δεν θα τα έπαιρνα σε καμία περίπτωση.

Το βασικό τους μειονέκτημα δεν είναι τόσο η παλιά εκδοση Android και η πιθανή μελλοντική μη υποστήριξή της από εφαρμογές (στην περίπτωσή σου θεωρώ αυτό πιο σημαντικό από τα όποια ανύπαρκτα updates του λειτουργικού), ούτε και οι κακές επιδόσεις που αναμένονται από το αδύναμο hardware, αλλά ο κίνδυνος να πέσεις σε ελαττωματική συσκευή, κυριώς όσον αφορά τη μπαταρία. Τουλάχιστον για το πρώτο μοντέλο έχω αρκετά προσωπικά παραδείγματα, αλλά, αν δεις και τα σχόλια στο Skroutz, θα καταλάβεις ότι δεν έμειναν πολλοί αγοραστές ευχαριστημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...