Προς το περιεχόμενο

Λαθος τιμη σε ηλεκτρονικο καταστημα.


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καθως χαζευα διαφορα monitors σε διαφορα site καποια στιγμη μου πεταξε ενα μαγαζι (με πολλες καλες αξιολογησεις) , στο οποιο πουλουσαν μια οθονη Samsung 27 curved 8 ευρω , βλεποντας την τιμη παρηγγειλα 2 (με αντικαταβολη) με την ελπιδα οτι καποια στιγμη θα ερθουν. Περιμενα μια δυο μερες μεχρι που με πηραν τηλεφωνο λεγοντας μου οτι εγινε λαθος με την τιμη και οτι δεν θα μου τις στειλουν , το ξερω οτι ειναι λιγακι γελειο να ζηταω τωρα να μου τις στειλουν αλλα θεωρητικα θα μπορουσα να κανω κατι ;; Μου ειχαν στειλει email επιβαιβαιωσης και κωδικο παραγγελιας

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης

Μακαρι αυτη να ειναι η τελευταια μου επιλογη. 

Αμα δεν βρω τιποτα αλλο θα αφησω αξιολογηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Yeepp είπε

Μακαρι αυτη να ειναι η τελευταια μου επιλογη. 

Αμα δεν βρω τιποτα αλλο θα αφησω αξιολογηση.

Το λιγότερο τραγικός.. Τα email επιβεβαίωσης είναι αυτοματοποιημένα οπότε αφού ολοκλήρωσες την παραγγελία σου ήρθε , είναι προφανές ότι ήταν λάθος τιμή και όχι μεγάλη έκπτωση που αποσκοπούσε στα clicks.

 Παρήγγειλες  και περίμενες να παραλάβεις κιόλας .... μισή ντροπή δική τους μισή δική σου.

Είναι αληθινά μαγαζιά με αληθινούς υπαλλήλους που κάνουν λάθη , έλεος με την κουτοπονηριά σας....

Επεξ/σία από Rizas
  • Like 24
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Yeepp είπε

Μακαρι αυτη να ειναι η τελευταια μου επιλογη. 

Αμα δεν βρω τιποτα αλλο θα αφησω αξιολογηση.

Δεν εισαι λιγο τραγικος, εισαι πολυ τραγικος να θες να παρεις οθονη που απο λαθος βαλανε 8 ευρω, που επικοινωνησαν μαζι σου και ειπαν οτι ειναι λαθος και να θες να τους αξιολογησεις αρνητικα.

  • Like 14
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τι περιμένεις να σου πούμε. Βασικά δεν ντρέπεσαι ούτε που ανεβάζεις το θέμα.

Υ.Γ.: Και αρνητική αξιολόγηση να κάνει, εγώ προσωπικά θα αδιαφορούσα. Όταν μπαίνω σε ένα κατάστημα διαβάζω τις αρνητικές, η αξιολόγηση  αυτή δεν θα με απέτρεπε να μην προτιμήσω το κατάστημα.

  • Like 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορία γιατί μόνο δυο??

Έπρεπε να πάρεις καμια εικοσαριά και να κρατήσεις όσες θες και να βάλεις μετά εδώ αγγελία.

Αν κάνουμε τα μαθηματική έχουμε: 20*8= 160, κρατάς 2 και πουλάς 18*120 αν είναι οι samsung curved με αυτή την τιμή άρα έχεις κέρδος 2,160.

Τα λέω σωστά, τα εξηγώ ωραία?

Υ.Σ. Το σχόλιο είναι ειρωνικό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κι εγώ αυτή την απορία έχω. Γιατί μόνο 2; Τύπε δε αφήνεις τέτοιες ευκαιρίες να πάνε χαμένες.

Έτσι εξηγείται και η απορία που είχα πάντα. Διαβάζεις κριτική προϊόντος-καταστηματος κι εκεί που όλοι γράφουν καλά σχόλια με 5*, πετάγεται ένας με 1* και λες τι γίνεται τώρα.

Πχ γράφουν 40 άτομα, φοβερή συσκευή η μπαταρία κρατάει μέρες και βλέπεις έναν να γράφει, απαράδεκτη μπαταρία.

Εγώ αν είχα το κατάστημα θα σου έστελνα το πακέτο, όχι με τις οθόνες, αλλά με έναν δονητη μέσα.  Δωρεάν και τα μεταφορικά σε διαφανή συσκευασία με τα στοιχεία σου σε 72 γραμματοσειρά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντιθεση με ολους τους αλλους συμπολιτες μου εδω μεσα εγω το παιρνω αλλιως, ΠΟΙΟ ειναι αυτο το καταστημα και ΑΝ ειναι γνωστο στο να κανει "λαθη" στις τιμες του.

ΑΝ ειναι απο τα "γνωστα" που μας εχουν απασχολησει ουκ ο λιγες φορες θεωρω πως το καταστημα ειναι φαουλ (και φυσικα αρνητικη και ξανα αρνητικη), αν παλι οχι τοτε ο TS ειναι φαουλ.

Καλο θα ηταν να τα παιρνουμε τα πραγματα με την σειρα τους λοιπον.,

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Σε αντιθεση με ολους τους αλλους συμπολιτες μου εδω μεσα εγω το παιρνω αλλιως, ΠΟΙΟ ειναι αυτο το καταστημα και ΑΝ ειναι γνωστο στο να κανει "λαθη" στις τιμες του.

ΑΝ ειναι απο τα "γνωστα" που μας εχουν απασχολησει ουκ ο λιγες φορες θεωρω πως το καταστημα ειναι φαουλ (και φυσικα αρνητικη και ξανα αρνητικη), αν παλι οχι τοτε ο TS ειναι φαουλ.

Καλο θα ηταν να τα παιρνουμε τα πραγματα με την σειρα τους λοιπον.,

Έχεις δεί πολλά καταστήματα να σηκώνουν καταχωρήσεις με οθόνες αξίας 8 ευρώ για να μπούν πρώτα στην λίστα του σκρούτζ;;;

Δεν μιλάμε να κοστίζει 200 και να την βάζει 90 ή 110 για τα κλίκς αλλά 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dpolal είπε

Έχεις δεί πολλά καταστήματα να σηκώνουν καταχωρήσεις με οθόνες αξίας 8 ευρώ για να μπούν πρώτα στην λίστα του σκρούτζ;;;

Δεν μιλάμε να κοστίζει 200 και να την βάζει 90 ή 110 για τα κλίκς αλλά 8.

Εχουμε δει καταστηματα απο 800ε να βαζουν κατι στα 200ε, η διαφορα (αναλογικα παντα) δεν ειναι τρελη.

Κραχτες βαζουν παντα καποια καταστηματα, το θεμα ειναι πως αρκετα το κανουν ΣΥΧΝΑ και αυτο σημαινει πως δεν γινεται να ειναι παντα λαθος.

Επισης αν ηταν τυπογραφικο λαθος αντε να πουμε πως αντι για 80ε εβαλε 8ε πχ, και παλι 80ε για τετοια οθονη; Παλι δεν βγαινει.

Αλλα οπως ειπα αν το καταστημα δεν ειναι γνωστο στο να κανει τετοια λαθη οκ, αν ειναι τοτε η αρνητικη ειναι οκ απο μενα.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Κλασικο ανθρωπινο λαθος ειναι διχως να κρυβεται πισω δολος.Μη τα ισοπεδωνουμε ολα.

Να μου πεις που αγορασες την κρυσταλλινη μπαλα σου να παρω και εγω μια. Δεν ξερεις ΚΑΝ ποιο καταστημα ειναι και λες ανθρωπινο λαθος. Και ξαναλεω, ανθρωπινο λαθος αν ηταν θα ειχε ξεχασει ενα νουμερο απο την τιμη, ειτε αυτο ειναι το 0 (δλδ 80ε) ειτε το 9 (δλδ 98ε) μονο αυτο μπορω να δεχτω ως λαθος. Τωρα αν καποιος βαζει τιμες και του "ξεφευγουν" 2 νουμερα κατα την πληκτρολογηση τοτε καλυτερα να παει να βρει κατι αλλο να κανει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...