Προς το περιεχόμενο

Λαθος τιμη σε ηλεκτρονικο καταστημα.


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Να μου πεις που αγορασες την κρυσταλλινη μπαλα σου να παρω και εγω μια. Δεν ξερεις ΚΑΝ ποιο καταστημα ειναι και λες ανθρωπινο λαθος. Και ξαναλεω, ανθρωπινο λαθος αν ηταν θα ειχε ξεχασει ενα νουμερο απο την τιμη, ειτε αυτο ειναι το 0 (δλδ 80ε) ειτε το 9 (δλδ 98ε) μονο αυτο μπορω να δεχτω ως λαθος. Τωρα αν καποιος βαζει τιμες και του "ξεφευγουν" 2 νουμερα κατα την πληκτρολογηση τοτε καλυτερα να παει να βρει κατι αλλο να κανει.

 

256(1).jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Να μου πεις που αγορασες την κρυσταλλινη μπαλα σου να παρω και εγω μια. Δεν ξερεις ΚΑΝ ποιο καταστημα ειναι και λες ανθρωπινο λαθος. Και ξαναλεω, ανθρωπινο λαθος αν ηταν θα ειχε ξεχασει ενα νουμερο απο την τιμη, ειτε αυτο ειναι το 0 (δλδ 80ε) ειτε το 9 (δλδ 98ε) μονο αυτο μπορω να δεχτω ως λαθος. Τωρα αν καποιος βαζει τιμες και του "ξεφευγουν" 2 νουμερα κατα την πληκτρολογηση τοτε καλυτερα να παει να βρει κατι αλλο να κανει.

Δεν υπαρχει λογος να εκνευριζεσαι.Την αποψη μου ειπα οπως κανεις εσυ.Μαντης δεν ειμαι ουτε εχω κρυσταλλινη μπαλα. 8 ευρω οθονη εσυ το βλεπεις κινητρο για να να διαφημισει ο αλλος το καταστημα του?Ισα ισα που φερνει το αντιθετο αποτελεσμα.Ναι στην συγκεκριμενη περιπτωση μεγαλυτερη πιθανοτητα ειναι να ειναι ανθρωπινο λαθος.Κανεις ομως δεν μπορει να το αποδειξει.Ουτε εγω που μιλαω για λαθος ουτε εσυ που εισαι σιγουρος οτι ειναι δολος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δεν υπαρχει λογος να εκνευριζεσαι.Την αποψη μου ειπα οπως κανεις εσυ.Μαντης δεν ειμαι ουτε εχω κρυσταλλινη μπαλα. 8 ευρω οθονη εσυ το βλεπεις κινητρο για να να διαφημισει ο αλλος το καταστημα του?Ισα ισα που φερνει το αντιθετο αποτελεσμα.Ναι στην συγκεκριμενη περιπτωση μεγαλυτερη πιθανοτητα ειναι να ειναι ανθρωπινο λαθος.Κανεις ομως δεν μπορει να το αποδειξει.Ουτε εγω που μιλαω για λαθος ουτε εσυ που εισαι σιγουρος οτι ειναι δολος.

Αν ενα πραγμα μαθαινουν ολοι στο μαρκετινγ ειναι πως δεν υπαρχει αρνητικη διαφημιση....Επισης οπως ειπα αν βλεπουμε λαθος μετα απο λαθος απο ενα καταστημα ε ναι οκ, παντα ανθρωπινο λαθος; Και πες πως τις πρωτες φορες ειναι, γιατι δεν αλλαζουν ατομο σε αυτη την θεση πχ; Οποτε θα βοηθουσε να γνωριζαμε ποιο καταστημα ειναι αυτο.

Οπως και να εχει στην Ελλαδα εχουμε μαθει να δινουμε συγχωροχαρτια στα καταστηματα, ακομα και σε αυτα που κανουν λαθη καθε φορα (καποια εντελως τυχαια Παρασκευες πχ) και γιαυτο το φαινομενο αυτο δεν σταματαει ποτε. Ξερεις ποσα email μαζευουν καταστηματακια απο ανθρωπους που βαζουν παραγγελιες για οθονες των 8ε πχ και ποσο πουλανε μετα αυτες τις λιστες (το ιδιο κανουν βεβαια και σελιδες); Επισης ξερεις ποσο μπορει ενα καταστημα να ανεβει στα αποτελεσματα του Google με ενα τετοιο λαθακι;

Δεν ειναι ολα τοσο απλα οσο νομιζουμε.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα εχουμε μαθει να παιρνουμε κεφαλια με το παραμικρο.Δεν διαφωνω οτι πολλα καταστηματα το εχουν κανει συστημα με τις ψευτοπροσφορες.Ισχυει αυτο και συμφωνω μαζι σου.

Για την συγκεκριμενη περιπτωση μιλαμε ομως.Ο TS γραφει οτι ειναι καταστημα με πολλες θετικες αξιολογησεις.Αρα υποθετω  θα ειναι γνωστο καταστημα στο χωρο.Να ρισκαρει την καλη του φημη βαζοντας στα 8 ευρω οθονη ? Δυσκολο οχι απιθανο αλλα δυσκολο.

Το λες και εσυ επειδη δεν ειναι ολα τοσο απλα οσο νομιζουμε πρεπει να ειμαστε σιγουροι πριν παρουμε κεφαλια.Το ευκολο ειναι να κατηγορησουμε, το δυσκολο ειναι να το αποδειξουμε.

Φιλικα στα λεω δεν εχω καμια διαθεση να ερθω σε αντιπαραθεση ουτε υπερασπιζομαι κανεναν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Στην Ελλαδα εχουμε μαθει να παιρνουμε κεφαλια με το παραμικρο.Δεν διαφωνω οτι πολλα καταστηματα το εχουν κανει συστημα με τις ψευτοπροσφορες.Ισχυει αυτο και συμφωνω μαζι σου.

Για την συγκεκριμενη περιπτωση μιλαμε ομως.Ο TS γραφει οτι ειναι καταστημα με πολλες θετικες αξιολογησεις.Αρα υποθετω  θα ειναι γνωστο καταστημα στο χωρο.Να ρισκαρει την καλη του φημη βαζοντας στα 8 ευρω οθονη ? Δυσκολο οχι απιθανο αλλα δυσκολο.

Το λες και εσυ επειδη δεν ειναι ολα τοσο απλα οσο νομιζουμε πρεπει να ειμαστε σιγουροι πριν παρουμε κεφαλια.Το ευκολο ειναι να κατηγορησουμε, το δυσκολο ειναι να το αποδειξουμε.

Φιλικα στα λεω δεν εχω καμια διαθεση να ερθω σε αντιπαραθεση ουτε υπερασπιζομαι κανεναν.

Ειδικα αν μιλαμε για θετικες στο Skroutz αυτο δεν σημαινει κατι γιατι καθε τρεις και λιγο "μηδενιζουν" το κοντερ οποτε ενα καταστημα μπορει να εχει συνολικα 100 θετικες και 200 αρνητικες αλλα οι 20 θετικες να ειναι το τελευταιο εξαμηνο και να φαινονται μονο αυτες (και γαμω τα βολικα συστηματα εχει αυτο το Skoutz, απλα οχι για τους καταναλωτες).

Αλλα ναι μπορει να μην ανηκει σε ενα απο αυτα τα μαγαζια, μονο ο TS ξερει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιότερα που τα καταστηματα δεν ειχαν προβλεψει  τετοια λαθη στους όρους τους ήταν αναγκασμενοι να στείλουν. Μαλιστα ειχαν αναφερθει περιστατικά χακαρισματος με αντικείμενο την αλλαγη του τιμοκαταλόγου για να πέσουν οι αναλογες παραγγελείες. 

Αν τους αφησεις αξιολογηση αρνητική το μονο που εχουν να κανουν ειναι να ξύσουν τα @@ τους μιας και ο λογος ειναι για τον !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είκοσι και πλέον μηνύματα και κανείς δεν σχολίασε το ότι ο Yeepp είχε το <<θράσος>> να τις παραγγείλει με ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ, δηλαδή μηδέν ρίσκο. Ούτε να μπεί στη διαδικασία της επιστροφής χρημάτων. Δεν άξιζε ούτε να δεσμεύσει 16 ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι ο Yeepp είχε αμφιβολίες για την ορθότητα της τιμής. No offence.

Επεξ/σία από Lennox
  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lennox είπε

Είκοσι και πλέον μηνύματα και κανείς δεν σχολίασε το ότι ο Yeepp είχε το <<θράσος>> να τις παραγγείλει με ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ, δηλαδή μηδέν ρίσκο. Ούτε να μπεί στη διαδικασία της επιστροφής χρημάτων. Δεν άξιζε ούτε να δεσμεύσει 16 ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι ο Yeepp είχε αμφιβολίες για την ορθότητα της τιμής. No offence.

Εγω δεν εχω προπληρωσει τιποτα ποτε σε Ελληνικο μαγαζι πχ, γιατι να αρχιζα με αυτο; Επειδη το ποσο θα ηταν μικρο πχ; Ασε που καποιοι δεν θελουν να χρησιμοποιουν καρτες για διαφορους λογους. Φυσικα και ηξερε πως ειναι λαθος, δεν εξεταζουμε αυτο ομως, εξεταζουμε την κουτοπονηρια των Ελληνικων Καταστηματων εν ετη 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπλεκεται την βοουρτσα με την "τσατσαρα"

Αλλο να κανουμε κριτική στο καταστημα και ΑΛΛΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ 8 ΕΥΡΩ Ο ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είπες από μέσα σου ε την έκανα την εξυπνάδα μου, για να κάνω εγγραφή σε τεχνολογικό forum μπας και υπάρχει κανένας το ίδιο έξυπνος με εμένα με αντίστοιχη περίπτωση που το τράβηξε και πήρε τουλάχιιστον κάποια έκπτωση.

Άσε που πιστεύω ότι είσαι ήδη χρήστης του insomnia και στην πιθανότητα να σε κράξουμε με το πραγματικό σου προφίλ έκανες μπαμ μπαμ ένα καινούριο.

Το έχω ξαναγράψει, τις τιμές σε κάποια προγράμματα τις καταχωρούν άνθρωποι και το θεωρώ ανέντιμο να κάνω ολόκληρη ιστορία ή να αφήσω αρνητική αξιολόγηση γιατί στο τέλος μπορεί και να απολυθεί ο απρόσεχτος υπάλληλος που μπορεί να είχε και χίλια δύο στο μυαλό του εκείνη την στιγμή και να έκανε λάθος. Θα μπορούσα να ήμουν εγώ ή εσύ στην θέση του, θα ήθελες να απολυθείς για μια απροσεξία; Όλοι θα κάνουν λάθος αργά η γρήγορα στην δουλειά τους.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παίζει κάθε μέρα με αυτά που βλέπω να καταλαβαίνω γιατί η Ελλάς πάει όλο και πιο πάτο.

Ένα ανθρώπινο λάθος γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης ενός κουτοπόνηρου μικροαστού και όταν ο ίδιος τρώει κροσέ από την πραγματικότητα να απαιτεί να προχωρήσει.

Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λεει ο καθένας μας δεν έχει αξία, παρά μόνο το τι γράφει ο νόμος. Τυπογραφικό ή όχι λάθος, ο TO πλήρωσε την αναγραφόμενη τιμή και επομένως θα έπρεπε να λάβει και τις οθόνες του. 

Κι ας αντιστρέψω την κατάσταση όταν ένα μαγαζί βάζει την οθόνη διπλάσια τιμή, και ένας καταναλωτής την αγοράσει, τι δικαιώματα έχει;;;

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...