Προς το περιεχόμενο

H OnePlus επίσημα στην Ελλάδα από τον επόμενο μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, suffocater είπε

Νομίζω ήσουν ιδιαίτερα τυχερός. Δύσκολο να ειναι  πάγια πολιτική τους να αλλάζουν μπαταρίες τόσο εύκολα.
Σε καμια περιπτωση δεν μας χαλάει βέβαια

Όπως και να χει δείχνει άλλο επίπεδο σέρβις ;)

Εν τω μεταξύ, μου έστειλαν 2 ερωτηματολόγια, ένα, κατά πόσο είμαι ικανοποιημένος με το σέρβις, και το δεύτερο σήμερα, ποιον τρόπο σέρβις θα προτιμούσα, refurbished device, loan device μέχρι να γίνει το δικό σου ή απλά να φτιάξουν το δικό σου, επίσης στην δεύτερη περίπτωση ρωτάνε αν θα δεχόμουν χρέωση σαν εγγύηση για την δανεική συσκευή μέχρι να επιστραφεί....

Αλλάζουν και αυτοί κάποια πράγματα, αλλά μάλλον δίνουν βάση και στο τι θέλει ο πελάτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, ideal09 είπε

Υπάρχει και μια βασική παράμετρος που λέγεται "διαθεσιμότητα ανταλλακτικών"

σε καμια σαμσουν μπορει. ψαξε ολα τα φόρα απο γκουγκλ αν βρεις μια περιπτωση να μην υπηρχε ανταλλακτικο σε OP γραψε μου. ακομα και για oneplus 1 το 2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Και πριν 5 χρονια παντως τα τοτε κινητα ηταν υπολογιστες οπως και σημερα. Απλα εκαναν 1-2 δευτερολεπτα πιο αργα καποιες διεργασιες. 400 ευρω δεν ειναι mid range. 200 ευρω εχουν τα mid range κινητα. Οταν καποτε οι ναυαρχιδες ξεκινουσαν απο τα 800 και επεφταν στα 400 σε 5-6 μηνες ηταν μια χαρα. Τωρα ξεκινανε απο τα 1200 και πεφτουν στα 800 1 χρονο μετα. Δεν προκειται να κρατησει πολυ αυτο το μοντελο τουλαχιστον οχι στην Ελλαδα. Σε χωρες που κανουν συμβολαια 2 χρονων και περνουν τσαμπα S20 ultra εκει ναι μπορει να δουνε και 2000 ευρω τιμη αλλα λιγο τους νοιαζει. Στην Ελλαδα που δεν κερδιζεις τιποτα με καποιο συμβολαιο και πρεπει να δωσεις full price ποσοι μπορουν να πουλησουν σε τιμες 1000+ ευρω σημερα? Σιγουρα δεν ειναι η oneplus μια απο αυτες.

Δε μπορω να πω οτι αυτο που λες ειναι παραλογο, και σιγουρα εχει πολυ πιο λογικη απ το οτι οσο παει μας συνηθιζουν σε υψηλοτερες τιμες (οπως συμβαινει και με τις καρτες γραφικων) ομως δυστυχως ΟΛΟΙ οι κατασκευαστες εκει παιζουν λες και ειναι συννενοημενοι οποτε μιλαω με τα σημερινα στανταρ κι οχι με βαση το πως επρεπε -και οντως αυτο θα ταν το λογικο- να ειναι.

H OnePlus οπως και να χει ειναι premium εταιρια. Ποτε δεν βγηκε "για το λαο" οπως κανει πχ η Xiaomi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Arkin είπε

Οταν καποτε οι ναυαρχιδες ξεκινουσαν απο τα 800 και επεφταν στα 400 σε 5-6 μηνες ηταν μια χαρα. Τωρα ξεκινανε απο τα 1200 και πεφτουν στα 800 1 χρονο μετα.

Γιατί τα εχουν φορτώσει με gimmicks τα κινητά για να ανεβαίνει η τιμή.... Γυαλιά, 2κ οθόνες, κυρτες οθόνες, αδιαβροχοποιησεις, 90hz οθόνη κτλ

Μια χαρά ναυαρχίδες θα βγάζανε με τον 865, 4g μνήμη, 128 storage, flat οθόνη amoled fhd, ένα άψογο σετ κάμερες και ένα sd slot. Και όλα αυτά σε πολύ ωραίο ανθεκτικό πλαίσιο αλουμινίου. Αλλά βέβαια θα έπρεπε να τα πουλάνε 600, όχι 1200....

Για την 1+,εγω το 5t θα το αλλάξω στα 3 χρόνια, μια χαρά είναι ακόμα. Ελπίζω να έχουμε γυρίσει σε flat οθόνες μέχρι τότε. Αυτή τη στιγμή μόνο το 7t αξίζει άμα το βρεις, τα άλλα ξεφεύγουν άνευ λόγου. 

Επεξ/σία από gthe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, alfa1312 είπε

Δεν με χαλάει καθόλου, έχει άψογο σέρβις όπως θα γράψω παρακάτω.

Είδες τα τεχνικά του και έκρινες ότι είναι ακριβό?.....

5 ημέρες πριν λήξει η εγγύηση, το έστειλα το 6αρι μου για αλλαγή μπαταρίας, Δευτέρα 11 και μισή το παρέλαβε η UPS, Παρασκευή το παρέλαβα στις 2 το μεσημέρι, με αλλαγμένη πλάτη, μπαταρία και τζάμι στις κάμερες και όλα αυτά ....ΣΕ ΕΓΓΥΗΣΗ. Δεν πλήρωσα τίποτα. Η μπαταρία μου απλά είχε την φυσιολογική φθορά, ακόμα μου έβγαζε 5 ώρες οθόνη και φουλ μέρα χρήσης (γύρω στις 18 ώρες).

Αυτά.

Το 7pro  που έχω τώρα, ελπίζω να μου κάνουν το ίδιο στη λήξη της εγγύησης :)

Xωρίς να θέλω να σε προσβάλω και πάντα φιλικά , νομίζω πως δεν είναι πολύ ωραίο αυτό που θές να κάνεις τη 2η φορά.

Η εταιρία έκανε το κάτι παρπάνω τη πρώτη φορά ,γνωρίζοντας και ο ίδιος όπως λές πως η φθορά ήταν φυσιολογική,μήπως λοιπόν να μην προσπαθήσεις να αρμέξεις τη 2η φορά ?

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Xωρίς να θέλω να σε προσβάλω και πάντα φιλικά , νομίζω πως δεν είναι πολύ ωραίο αυτό που θές να κάνεις τη 2η φορά.

Η εταιρία έκανε το κάτι παρπάνω τη πρώτη φορά ,γνωρίζοντας και ο ίδιος όπως λές πως η φθορά ήταν φυσιολογική,μήπως λοιπόν να μην προσπαθήσεις να αρμέξεις τη 2η φορά ?

Τι ακριβώς δεν είναι ωραίο? το ότι αλλάζω μπαταρία κάθε 2 χρόνια? αν το κάνουν χωρίς χρέωση δεν είναι δικό μου θέμα, και στο 6αρι πριν το στείλω είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι το κόστος είναι κάτι λίγο πάνω από 30 ευρώ, όταν το έστειλα λοιπόν περίμενα χρέωση.

Όταν μου έστειλαν mail, ότι είναι έτοιμο και το έστειλαν πίσω, ξανά μίλησα με το τσατ και ρώτησα πότε θα μάθω για την χρέωση.

Που είναι λοιπόν το μεμπτό?

Άλλωστε αν προσέξεις, έγραψα: Το 7pro  που έχω τώρα, ελπίζω να μου κάνουν το ίδιο στη λήξη της εγγύησης.

Τα κινητά μου περνάνε μετά από μένα στα παιδιά μου, οπότε πάντα αλλάζω μπαταρία για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, alfa1312 είπε

Τι ακριβώς δεν είναι ωραίο? το ότι αλλάζω μπαταρία κάθε 2 χρόνια? αν το κάνουν χωρίς χρέωση δεν είναι δικό μου θέμα, και στο 6αρι πριν το στείλω είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι το κόστος είναι κάτι λίγο πάνω από 30 ευρώ, όταν το έστειλα λοιπόν περίμενα χρέωση.

Όταν μου έστειλαν mail, ότι είναι έτοιμο και το έστειλαν πίσω, ξανά μίλησα με το τσατ και ρώτησα πότε θα μάθω για την χρέωση.

Που είναι λοιπόν το μεμπτό?

Άλλωστε αν προσέξεις, έγραψα: Το 7pro  που έχω τώρα, ελπίζω να μου κάνουν το ίδιο στη λήξη της εγγύησης.

Τα κινητά μου περνάνε μετά από μένα στα παιδιά μου, οπότε πάντα αλλάζω μπαταρία για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

Αλλιώς λες την ιστορία τώρα και αλλιώς στο πρώτο σχόλιο.Για αυτό το λόγο σε ρώτησαν και άλλοι με ποια δικαιολογία έστειλες τη μπαταρία για εγγύηση , εφόσον λειτουργούσε..

Τώρα όμως λες πως τελικά έστειλες για σέρβις , σου είπαν το κόστος , αλλά τελικά δεν σε χρέωσαν για Χ Ψ λόγο.Έχει διαφορά απο την αρχική σου δήλωση.

Σε κάθε περίπτωση όμως η εταιρία σου εφτιαξε δωρεάν κάτι που αρχικα θα έδινες 30 ευρώ και το ευχαριστώ σου είναι η ελπίδα να ξαναπιάσει το ίδιο κόλπο να γλυτώσεις το 30ρι...αυτό είναι το κακό.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chocobo είπε

Αλλιώς λες την ιστορία τώρα και αλλιώς στο πρώτο σχόλιο.Για αυτό το λόγο σε ρώτησαν και άλλοι με ποια δικαιολογία έστειλες τη μπαταρία για εγγύηση , εφόσον λειτουργούσε..

Τώρα όμως λες πως τελικά έστειλες για σέρβις , σου είπαν το κόστος , αλλά τελικά δεν σε χρέωσαν για Χ Ψ λόγο.Έχει διαφορά απο την αρχική σου δήλωση.

Σε κάθε περίπτωση όμως η εταιρία σου εφτιαξε δωρεάν κάτι που αρχικα θα έδινες 30 ευρώ και το ευχαριστώ σου είναι η ελπίδα να ξαναπιάσει το ίδιο κόλπο να γκυτώσεις το 30ρι...αυτό είναι το κακό.

Γίνεσαι γραφικός, ούτε μετοχές να είχες, από την αρχή ΔΕΝ έγραψα πουθενά ότι το έστειλα για να μου αλλάξουν την μπαταρία τζάμπα, δεν χρειάστηκε να αναφέρω τον λόγο που το έστειλα, μέχρι που εσύ παρεξήγησες.... το τίποτα.

Το ότι κάθε 1-2 χρόνια παίρνω και ένα καινούργιο ΟΡ μάλλον δεν σε νοιάζει, το ότι τώρα έχω το 7 pro και το φθινόπωρο θα πάρω το 8pro, ούτε αυτό. σε νοιάζει, το ότι μου αλλάξανε την μπαταρία χωρίς χρέωση και ότι... ελπίζω να το ξανακάνουν σε πείραξε....

ΟΚ λοιπόν, μαζί σου, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα... ή ακόμα καλύτερα θα τους στείλω μνμ να μου χρεώσουν την αλλαγή για να ηρεμήσεις.

ΕΛΕΟΣ μερικοί.

Αλήθεια, τελικά μήπως έχεις μετοχές τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, fragma είπε

Γελάει η Xiaomi.. Ποιος θα σκάσει 450 ευρώπουλα για midrange συσκευή στην Ελλάδα της κρίσης οταν υπάρχει ακριβώς το ίδιο σε specs με 250; 

Next please

Καποιος που κατανοει οτι τα specs χωρις καλο software ειναι αχρηστα.

  • Like 4
  • Thanks 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε περιμένω τίποτα παραπάνω απο ένα Ελληνικό Service ας ειναι και super duper εταιρία.Αν δε το δω δε με πείθει. Μη τους βάζουμε όλους στο ίδιο καλάθι ομως , σίγουρα θα ακολουθουν κάποια standards.Προσωπικά θα περιμένω μπας και βγεί το one plus 8t pro  αν βγει...θα τσίμπαγα το 7t pro άνετα ώς προς αλλαγή του iphone μου.

 Σαν service δε περιμένω και πολλά και δε με νοιάζει το service, αν ανοιχτεί το κινητό και μπει χέρι...  Το επίσημο service βέβαια ειναι καλό μιλάς απευθείας στην εταιρία και δε μεσολάβει κάποιο εξουσιοδοτημένο service, ακόμα χειρότερα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω να εξελίσσεται όπως η Xiaomi. Άνοιξε κατάστημα, δεν άνοιξε το ίδιο ήταν. Τιμές στην Ελλάδα απλησιάστες...

5 ώρες πριν, fragma είπε

Γελάει η Xiaomi.. Ποιος θα σκάσει 450 ευρώπουλα για midrange συσκευή στην Ελλάδα της κρίσης οταν υπάρχει ακριβώς το ίδιο σε specs με 250; 

Next please

Βασικά γελάμε εμείς με την Xiaomi... Στο εξάμηνο τα budget κινητά της για πέταμα...
Next Please...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, imvrios είπε


Καλά, ας φτιάξει η κατάσταση με τις αποστολές από Κίνα και τα λέγαμε. Το φθινόπωρο μπορεί να αγοράσουμε το 8 κάτω από 500€. Το 7Τ ξεκινά από 410€ αλλά το κόστος για το 8 θα είναι πιο πάνω λόγω SD865.

Ο μεταπωλητής εδώ τέτοια τιμή δε μπορεί να πετύχει.

 

Ναι ναι πάρε από Κίνα εσύ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Ναι ναι πάρε από Κίνα εσύ...

Κάτι δείχνεις να ξέρεις εσύ ... Για πες, τι έχεις να μου αναφέρεις για αγορές από Κίνα;

Θέλω να δω αν είναι κάτι που δε ξέρω μετά από κάποιες εκατοντάδες παραγγελίες

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2020 στις 6:13 ΜΜ, imvrios είπε


Καλά, ας φτιάξει η κατάσταση με τις αποστολές από Κίνα και τα λέγαμε. Το φθινόπωρο μπορεί να αγοράσουμε το 8 κάτω από 500€. Το 7Τ ξεκινά από 410€ αλλά το κόστος για το 8 θα είναι πιο πάνω λόγω SD865.

Ο μεταπωλητής εδώ τέτοια τιμή δε μπορεί να πετύχει.

Βασικά Κινα η οχι pro εκδοση παίζει ήδη μ ενα πεντακοσαρι

Screenshot_20200619-204325.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...